HDD problem, windows ga ne prepoznaje

poruka: 8
|
čitano: 3.016
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
HDD problem, windows ga ne prepoznaje

Dobar dan svima. Imam problem sa HDD-ovima. Naime. Reinstalirao sam windows-e XP, ubacio sp2,sp3, sve drivere što treba. Ok. Ali računalo ne prepoznaje HDD od 650GB koji je sa prijašnjom instalacijom radio. U Control panelu, admin toolsima ih vidim ali bi ih trebao formatirati da se pojave u exploreru i da na njih stavljam i čitam podatke. Imam dosta podataka koje nebi smio izgubiti (slike gole djevojke, psa kako zaskače susjedovu mačku, šefa sa tajnicom....) znate već na što mislim. Unaprijed hvala na britkim i suptilnim rješenjima.

X
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HDD problem, windows ga ne prepoznaje
ak ide preko SATA ulaza trebas metnut SATA drivere!
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
RE: HDD problem, windows ga ne prepoznaje

Imam sata drivere kao što sam i napisao instalirao sam sve potrebne programe. isto mi se desi i sa jednom particijom na disku gdje su mi XP

X
15 godina
neaktivan
offline
HDD problem, windows ga ne prepoznaje

1. daj vidi u BIOS kako je detektiran.

 

2.u BIOSU vidi da li radi u IDE ili AHCL modu.

 

3.ako je prije radio u a sad te hebe može biti da ti je na AHCL modu, a instlirao si windowse dok ti je bio na IDE modu.Ne kažem da je to slučaj ali može biti.

 

4.pokreni neku live distribuciju linuxa ili windowse sa usb, pa vidi da li tamo funkcionira kako spada, ako ne onda znaš da je do harda, a ako rade onda je do postavki u BIOSU ili do windowsa.

 

Znam da ovi savjeti nisu nekek mudrosti, ali eto.

Phalanx One
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HDD problem, windows ga ne prepoznaje

Sa biosom nije poroblem jer nisam ništa dirao prilikom reinstalacije, no probao sam sa AHCL modom i nije išlo pa sam vratio na staro. Sa hardom je sve ok jer mi se takva stvar desila kada sam ga kupio, naime morao sam u control panel pa admin tools i tamo ga formatirao. Ista stvar mi se desila i sa mp3 player-om sa HDD 4GB. Znam da sve nove hardove treba formatirat prvo ali ovo je već formatirani hard na kojem imam milju igara i mpp3-ca. Brijem da su XP u qurcu jer ovaj interni od 640 nemogu vidjet a eksterni koji je spojen na usb radi ok. Probat ću sa linuxima makar nisam nikada sa njima radio

X
15 godina
neaktivan
offline
RE: HDD problem, windows ga ne prepoznaje

Hvala svima na rješenjima, uspio sam sam riješiti problem. Naime U admin toolsima sam našao hardove, napravio quick format i vratio fileove sa file scavengerom. Savjet svima kojima se desi slično. Izvadite hard prije instalacije windows-a i nakon instalacije ga vratite. To bi trebalo riješiti problem

X
15 godina
neaktivan
offline
RE: HDD problem, windows ga ne prepoznaje
Abaxa kaže...

Hvala svima na rješenjima, uspio sam sam riješiti problem. Naime U admin toolsima sam našao hardove, napravio quick format i vratio fileove sa file scavengerom. Savjet svima kojima se desi slično. Izvadite hard prije instalacije windows-a i nakon instalacije ga vratite. To bi trebalo riješiti problem

 hahhahah svaka cast care izvadite hard lol ,nemojs se ljutit al smjesno mi jeNamigiva
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
neaktivan
offline
RE: HDD problem, windows ga ne prepoznaje
UBIZEC cORPORATION kaže...
Abaxa kaže...

Hvala svima na rješenjima, uspio sam sam riješiti problem. Naime U admin toolsima sam našao hardove, napravio quick format i vratio fileove sa file scavengerom. Savjet svima kojima se desi slično. Izvadite hard prije instalacije windows-a i nakon instalacije ga vratite. To bi trebalo riješiti problem

 hahhahah svaka cast care izvadite hard lol ,nemojs se ljutit al smjesno mi jeNamigiva
 Nisi jedini brate, evo ja krepavam!!!
Ovo boldirano je zakon, kao iz Đurinih kućnih čarolija!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice