Graficka kartica, temperature

poruka: 16
|
čitano: 7.814
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Graficka kartica, temperature

Dobar dan svim korisnicima foruma za pocetak :-)

 

Eto kupijem i citam BUG dosta dugo pa reko da se regam i na forum...

Citao sam malo po forumu i negdje od starijih postova je bila tema o temperaturama graficke kartice, kada su ideal i kad su pod opterecenjem, i ja sam iz znatizelje isao pogledat kakva je situacija s mojim, na moje iznenadjenje nekako se moja temperatura ne uklapa u porsjek temperatura koji su postali drugi korisnici foruma

 

Naime, posjedujem NVIDIA GeForce 8800 GTX sa 700 i sitno RAMa i gledajuci temperaturu dok su ukljuceni samo windowsi i mozzila temperatura je opakih 72*C da li je to normalno i da li bi trebao biti zabrinut s obzirom da neki korisnici kazu da je njihova temperatura upola niza?

 

Ispricavam se ako je ovo pitanje vec postavljeno ali eto nov sam na forumo nemojte zamjeriti :-)

 

Mislav

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.7.2008 15:01 (mislav_01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Graficka kartica, temperature

Tvoja graficka se dosta zagrijava kaj je za nju normalno a i hladnjak joj nije dobar pa od tuda ta temperatura a i onako vecina kartica ima neodgovarajuce hladnjake koji lijepo izgledaju zauzimaju jedan utor ali su bucni i neucinkoviti neki manje neki vise, ja osobno imam Powercolor Radeon hd 3650 512mb ddr3 koji ima sjajan   aktivni hladnjak jest da zauzima dva utora ali hladi vrlo efikasno a pri tome ne proizvodi nikakvu buku, ova temperatura na fotki je kad kartica nije opterecena a kad je temperatura nije visa od 45!!!Sramim se

ati ati
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka kartica, temperature

Heh, znaci ubiti tako mora bit? Inace ova ima hladnjak kroz 2 utora mislim zauzima 2 utora izgleda ovako nekako http://www.ixbt.com/video2/images/g80/bfg-gf8800gtx-front.jpg samo sto je druga slika gore jel :-)

16 godina
offline
Graficka kartica, temperature

Ovaj link ti ne radi ali nema veze, ovak ti izgleda ta moja graficka a i tvoja   ocito zauzima dva utora ali ocito nije bas efikasan hladnjak no kaj je tu je radit ce ona i vruca ali samo napravi sto bolju ventilaciju kucista jedan vent od napred i odozada po mogucnosti 12 cm da imas propuh kroz kuciste!Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka kartica, temperature

kak ne radi link? Ja ga vidim plavo kliknem i sve ok no nwm :-p...

 

Ovo sto si linko nije ni blizu mojoj kartici, mislim sam odi u google slike upisi 8800 GTX ovako nekak izgleda, sam je druga slika prek te plastike...

 

 

 

    Malo sam gledao tu po forumu starije teme i skinuo sam si neki Riva Tuner programcic tamo sam digo brzinu ventilatora na grafickoj (mislim da to nebi trebalo stvarat probleme kartici) tako da je sad temp. u mirovanju sa 72*C pala na oko 60*C...Nisam imao nikakih problema ni sa visim temperaturama al nekak mi ovak ugodnije kad je niza temperatura, skupa je kartica bila pa bi bilo steta da se nes sjebe zbog temperature :-)

15 godina
neaktivan
offline
Graficka kartica, temperature

Normalna stvar za graficku koja je bila 2godine najbrza graficka na trzistu...napravi dobru ventilaciju u kucistu..ocisti hladnjak od prasine i naravno Riva Turner-om povecaj brzinu ventilatora i temperature ce ti biti oku ugodneCoolako ti ni to nije dovoljno onda vodeno hladenje i to je toBelji se

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka kartica, temperature
mislav_01 kaže...

Dobar dan svim korisnicima foruma za pocetak :-)

 

Eto kupijem i citam BUG dosta dugo pa reko da se regam i na forum...

Citao sam malo po forumu i negdje od starijih postova je bila tema o temperaturama graficke kartice, kada su ideal i kad su pod opterecenjem, i ja sam iz znatizelje isao pogledat kakva je situacija s mojim, na moje iznenadjenje nekako se moja temperatura ne uklapa u porsjek temperatura koji su postali drugi korisnici foruma

 

Naime, posjedujem NVIDIA GeForce 8800 GTX sa 700 i sitno RAMa i gledajuci temperaturu dok su ukljuceni samo windowsi i mozzila temperatura je opakih 72*C da li je to normalno i da li bi trebao biti zabrinut s obzirom da neki korisnici kazu da je njihova temperatura upola niza?

 

Ispricavam se ako je ovo pitanje vec postavljeno ali eto nov sam na forumo nemojte zamjeriti :-)

 

Mislav

 Vlasnik sam iste serije samo malo poboljšanije verzije NX8800GTX i ovo s temp paljenja od 72°C mi je ipak malo puno kako si ti rekao da ti pokazuje, meni u startu radi na oko 40-50 a kad se optereti zna doletiti do 80°C. Sve ovisi kakvo imaš kučište, ako je malo i nema puno ventova onda ti je to razlog, kao što ti je ovaj rekao. Grafe iz te serije mogu ići do 120°C samo nije preporučljivo, a i da ti dođe do toga počne ti pištat i ugasi se komp.... Pa nemaš nikakve frke što se tiće tolike temp na startu samo mi je čudno da već skaće na 70 Namigiva
Aj napiši koje kučište imaš
25.12 sam DJED MRAZ a preostale dane sam ALKOHOLIČAR i pijem zbog uzaludno potrošene većeri 25.12
15 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka kartica, temperature

Kuciste je Thermaltake soprano DX, 2 ventilatora unutra...sad kada sam digo sa riva tunerom brzinu ventilatora na 100% kartica je u stand byu, nazovimo to tako, na 61*C sa prijasnjih 72*C

 

evo i slika kucista, tocno takvo imam:

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.7.2008 8:40 (mislav_01).
16 godina
neaktivan
offline
Graficka kartica, temperature

Sasvim normalno za grafičku iz "gornjeg" segmenta da se toliko grije. Sve ti je to stvar većih performansi i dozvoljenih kompromisa da ih se postigne. Nek te tješi da je zamišljeno da radi na toj temperaturi (a i u sobi možeš uzgajat palmice i lijane, ko se još može tim pohvalit). Mene recimo više brine što je taj trend prešao i u "srednji" segment ... (moja HD 4850 se grije na 75 u idle)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka kartica, temperature

Heh, malo me je bilo zacudilo sto su drugi ljudi pisali da su im temperature daleko nize na njihovim karticama, ako je za ovu to normalno onda nek se grije brate :D samo nije oku ugodno vidit tako visoke temperature, ipak je to skupo bilo pa reko bolje provjerit nego da kasnije zalim sto nisam

 

Hvala svima na odgovorima :-)

16 godina
offline
RE: Graficka kartica, temperature
Cika Jova Zmaj kaže...

Sasvim normalno za grafičku iz "gornjeg" segmenta da se toliko grije. Sve ti je to stvar većih performansi i dozvoljenih kompromisa da ih se postigne. Nek te tješi da je zamišljeno da radi na toj temperaturi (a i u sobi možeš uzgajat palmice i lijane, ko se još može tim pohvalit). Mene recimo više brine što je taj trend prešao i u "srednji" segment ... (moja HD 4850 se grije na 75 u idle)

 Ja sam svoju u idleu spustio s 80 na 55.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Graficka kartica, temperature

Evo moje u idle. Vidi sliku.

U load= nekih 55-60.

Kontroliram sa zalmanovim fanmate okretaji na nekih 6-7V

C2D E8400ES,Gigabyte GA-P31-DS3L,Geil ultra 2x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Graficka kartica, temperature

Evo onda i moje.

Upravo sam izašel iz Grida, a on radi i dalje pa je ovo skoro full load.

Ali samo malo je manja pod idle.

Da i stalno je kloknuta.

Uvijek je oko 60c

 

P.S. LUXX, opet drugi procesorCool

You ruin my store. Now, you will pay.
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.7.2008 9:52 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Graficka kartica, temperature

evo i moje u idle

dole je slika

u loadu ide do 75c

intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w,8800gts(g92) oc@9800gtx+
15 godina
neaktivan
offline
RE: Graficka kartica, temperature
mislav_01 kaže...

Kuciste je Thermaltake soprano DX, 2 ventilatora unutra...sad kada sam digo sa riva tunerom brzinu ventilatora na 100% kartica je u stand byu, nazovimo to tako, na 61*C sa prijasnjih 72*C

 

evo i slika kucista, tocno takvo imam:

 

 

 

 

 Kučište je OK. Neznam da li ima prednji ventilator za usis zraka jer ne vidim, ako nema probaj malo dati mašti na volju i napravi si sam jer budući da je to jako velika grafa onda bi joj dobro došlo to prednje hlađenje... preporučam vent 120mm
25.12 sam DJED MRAZ a preostale dane sam ALKOHOLIČAR i pijem zbog uzaludno potrošene većeri 25.12
14 godina
neaktivan
offline
Graficka kartica, temperature

Pozdrav imam problem sa radeonom hd 4850 temperature u idle-u su 87 promijenio sam pastu ali nista, ima neko nekakvu ideju? Hvala

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice