DVB-T Zagreb pracenje

poruka: 8
|
čitano: 4.349
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
DVB-T Zagreb pracenje

Bok

evo pisem drugi hmmm ne znam sta je ovo, ali nesto pisem.

Imam jedan problem.

Uz opisani problem s MB (tamo sve vec opisano), ne znam ima li uopce veze s ovim problemom.

 a to je ...

Uz onu konfiguraciju mogu si priustiti nekakav dodatak za gledanje DVB-T kanala tj televiziju ,

Posjedujem Pinnacle Diversity , dalje zaboravih jer mi je doma, uglavnom ima samo prijem DVB-T signala i unutra su 2x dvb-t tuneri tako da mogu gledati dva kanala istovremeno i snimati (e to jos nisam ni probao)

Problem je sto one anteniche koje sam dobio, njih 2, ne znam cemu sluze. Navodno za hvatanje signala, a bas da hvataju nisam vidio.

Mislio sam to prenamjeniti za nesto drugo, ali sto je novo, novo je, ne dirati samo odlozih..

Spojim ja sobnu antenu s pojacalim (pise nekih 39 db) i tu nesto ide, naime samo jedna slika u 5 min, valjda ima neka skracenica 1pp5m (1picture per 5 minutes) engleski mi ne ide, tako da znate.

Dobro, treca solucija je vanjska antena, narodski zvano riblja kost, i ni tu nista, tu ne bi slike , ustvari ne znam ni sta sam trebao dobiti.

Jako sam razocaran s tim DVB-T tehnologijom. Jos je gore nego s analognom, grubo receno.

Inace mi je prebivaliste u Zagrebu, trznica Jarun, pa sad ako moze neko hvatati kvalitetno svaka mu cast, ali ovo gdje sam ja, sramota....

Iskreno nisam probao kod drugih jer svi mi oni imaju ispod minimalnog preporucenog sistema pa mi ne bi pomogli ista u tome..

 

Pitam zato, ima li uopce veze  s sistemom ili je sve prirode signala??


Nije mi rodendan danas!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DVB-T Zagreb pracenje

Ja imam Terratecov USB sa analognim i digitalnim ulazom. Antenica koju sam dobio je dosta osjetljiva na visinu i uopce poziciju u stanu pa sam je maknuo i uzeo sobnu antenu. E sad prije nekog vremena je bilo problema, nigdje slike ni na jednom kanalu a onda sam cuo da je neki odasiljac bio ugasen ili premjesten ili slicno i da je ostao samo onaj na Sljemenu. Problem sa digitalnom je sto je pokrivenost podrucja od strane jednog odasiljaca poprilicno losa cak i kad se pokriva sa neke uzvisine. Ali situacija se popravila prije jedno 3-4 mjeseca i sad bez beda imam 6 kanala, hrt 1 2 rtl nova hrt-hdtv i national geographic i sve radi bez beda sto se tice prijema, nije se desilo jos da mi program nestane zbog gubitka signala.

s druge strane taj terratecov USB je poprilicno sranjce a mozda i nije do njeg....da bi uopce mogao gledati HDTV, dakle ne ove "obicne" digitalce kao hrt rtl i nova vec hrt-HDTV i national geographic, treba mi POWERDVD recimo sedmica, crackana naravno, jer terratecov software koristi njegov coder/decoder za prikazivanje HDTV signala, inace ima samo zvuk nema slike. Nema sta nisam probao isprva da to isfuram, hrpa zasebnih codera, programa, saso mange i nista brate, oce samo sa PowerDVD. Isto tako nije bitna snaga signala vec kvaliteta i to se moze prikazat kao OSD i ako je kvaliteta ispod 90% mozes se pozdravit sa gledanjem bez obzira da li je obicni digitalni program ili HDTV, snaga moze past i na 50% istovremeno. Isto tako povremeno trza bez obzira na to sto je signal super, konto sam da nije zauzece procesora i vidi vraga procesor na 70% !!! a imam dual core 6300 od intela pa ti vidi kakvo je smece taj PowerDVD :S. Tako je snimanje sa national geographica npr.  koje bi me zanimalo eventualno, totalno nemoguce bez gubitka frameova jer cim krenes nesto snimat odma pocne trzat ko lud i cao. Ove normalne digitalce se i ne isplati snimat, bolju kvalitetu je imao divx3.1:(.

 

ako neko ima neki savjet usvezigledeiunatoc ovih nereda nek napise par redaka pljiz.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DVB-T Zagreb pracenje

Ako je signal dovoljno jak, mala sobna antenica je dovoljna za kvalitetan prijam. Ako nije, treba probati sa vanjskom ribljom kosti - najprije bez pojačala, a onda i s pojačalom. Ako se niti tako ne uhvati dovoljno dobar signal - znači da signal do tog mjesta ne dolazi. Ali ako na nekoj lokaciji u Zagrebu ima analognog signala, mislim da je malo vjerojatno da ne bi bilo digitalnog.

 

U Zagrebu se pojavio jedan drugi problem: oba DVB-T odašiljača (Sljeme i Prisavlje) od prije nekog vremena rade na istoj frekvenciji. I to bi teoretski trebalo biti u redu. Ali izgleda da na područjima gdje su oba signala jaka to zbunjuje neke prepametne prijamnike koji ne znaju odabrati jedan signal - moj samostojeći Pioneer u Novom Zagrebu od tada tvrdi da mu je signal loš i uglavnom ne daje ni sliku ni ton. Nije pomogao niti upgrade firmwarea. Navodno je isti slučaj i sa Sonyjem. A mali USB Terratec, starije serije, na istom mjestu sa sobnom antenom od desetak cm daje sliku bez problema.

 

U Puli je bio neki kvar na sustavu pa u nekim kvartovima neko vrijeme jeftiniji prijamnici nisu radili a skuplji jesu!?

 

Probaj od nekog posuditi prijamnik drugog proizvođača i vidjeti daje li on neki rezultat.

 

Ovo gonzovo "nema slike, ima tona" je do kodiranja: odašiljači OiV-a šalju signal kodiran u MPEG2. Eurotower šalje MPEG4, a u njemu je kodiran i testni HDTV - za to nije dovoljan softver/prijamnik koji poznaje samo MPEG2.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.3.2008 16:13 (Bert).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
DVB-T Zagreb pracenje

lol gonzo i bert, jos samo  nam kermit fali :)))

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
DVB-T Zagreb pracenje

eeeeh, nisam znao za ovakvu sliku tj. stanje DVB-T u zagrebu.

Ruzicasto

 

Ja sam isprva koristio Pinnacleov program i od svih mogucih 3rd Programa (Progdvb, christv,dreamdvb) on je nekako bolje hvatao, ali ne tecno.Uocio sam da jedan program, ne bih znao koji, hvatao 4 releja, ne kuzim, ali nakon pretrazivanja nade ih, Nisam doma nego vani, pa vam ne mogu reci koje su to frekvencije.

Ali pretpostavljam OiV Sljeme, OiV Prisavlje i Croatel. Neki od OiV ima duple frekvencije pa otud da imam vise Releja uhvacenih..

 S OiV mogu nesto hvatati ima slike i tona, nesto je non stop 100% a ono drugo oko 80% i tu vec ima slike, ali isprekidano.

Zanima me Croatel jer jedini nudi prijenos kvalitetniju sliku i AC3 ton, i ja ih uopce ne vidim, nit cujes nikako..

 

Kako je gore netko izricito  rekao, valjda bi morao koristiti program PowerDVD zbog svog codeca, morat cu isprobati.

Malo mi nevjerojatno zvuci da svojim antenichima hvata nesto, jer ja jesam malo zahtjevan, rijetko kad kupujem. Sad mene to malo zanima i pogledam sto npr. Chip kaze da je dobro..

Procitavsi u stranom casopisu koji je dobar i tehnikalije Pinnacle Diversity s tim A****-nazivom antenom dobro hvata sliku, dok recimo netko kaze da s obicnim ipak bolje..

 

Jeli mi to netko prodaje patke?.

 

Traje li jos to testirnaje?? Cemu to unedogledno testtiranje, ako ne misle zavrsiti da bi se to koristilo.

Prvo se guralo sve i svasta LCD s HD Ready ili Full HDTV prije pocetka Svjetskog nogometnog prvenstva u Njemackoj, i ono sipak, HRT je prenosio utakmice u 4:3 ili 5:4 format dok isti prenosi ARD njemacki preko analognog satelirta u 16:9

Posjedujem Sony 82 Wega tv pa nije problem, hehehe crt je, onaj debeli

 

Mislite li da ovo evropsko prvenstvo bit ce bolje??,

 

 


Nije mi rodendan danas!!
16 godina
offline
RE: DVB-T Zagreb pracenje

ja koristim gigabyteovu dvb-t karticu i lovim savrseni signal sa vanjskom antenom i koristim windowsov media center. Živim 5 km od Sesveta. Mislim da ce Europsko prvenstvo biti bolje(nadam se).


intel q6600,500gb hard,4gb ram corsair520w
15 godina
neaktivan
offline
DVB-T Zagreb pracenje

pomagajte! instalirao sam chrisTV i ima tona ali nema slike. pretpostavljam da je problem u kodiranju programa. kako to rješiti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: DVB-T Zagreb pracenje
Bert kaže...

U Zagrebu se pojavio jedan drugi problem: oba DVB-T odašiljača (Sljeme i Prisavlje) od prije nekog vremena rade na istoj frekvenciji. I to bi teoretski trebalo biti u redu. Ali izgleda da na područjima gdje su oba signala jaka to zbunjuje neke prepametne prijamnike koji ne znaju odabrati jedan signal - moj samostojeći Pioneer u Novom Zagrebu od tada tvrdi da mu je signal loš i uglavnom ne daje ni sliku ni ton. Nije pomogao niti upgrade firmwarea. Navodno je isti slučaj i sa Sonyjem. A mali USB Terratec, starije serije, na istom mjestu sa sobnom antenom od desetak cm daje sliku bez problema.

 Uf, konačno sam pronašao ovu temu. Prije mjesec-dva ovaj problem je riješen usklađivanjem nekih parametara na odašiljačima.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice