Bios problem

poruka: 7
|
čitano: 1.707
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Bios problem

Pojavio mi se problem sa podizanjem win7, dođe do faze kad se windowsi trebaju uključit normalno, znači bios je bio u redu te stane u tom momentu kao da zašteka. Resetirao više puta i svaki put isto, sad je došlo do faze gdje zablokira na samom biosu, dakle narihtam boot device priority i idem bootat disk, međutim nejde dalje. Vadio sam komponente redom počevši od memorije i kombinirao odvojeno pločice, imam 4 komada po 2gb. Stavljao drugi SATA kabel, znam sigurno da nije problem u napajanju uzeo sam OCZ 550W novo jer mi je staro prije riknulo. Imam dojam da bi mogao biti hard ili matična, dali netko imam iskustva sa sličnim ili identičnim problemom? Unapred zahvaljujem.

365 dana za kompom :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bios problem

Jesi probao izvadit bateriju?

 

Suha krpa na dnu mora.....
14 godina
neaktivan
offline
Bios problem

Jesam, nakon vađenja ostavio dobrih 5min, još uz to isključio iz struje sve...baterija na matičnoj je ok, čak sam i da digitalnim multimetrom provjerio

365 dana za kompom :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Bios problem

kad uključiš računalo,dali čuješ samo jedan beep ili više

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bios problem

Niti jedan, zablokira taman prije

365 dana za kompom :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Bios problem

isključi računalo iz struje-izvadi sve module memorije-uključi računalo.Ako je matična ok,trebao bi čuti beep-znak da matična ne nalazi module memorije.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bios problem

E nemam snage to sad radit...taman sam došao s posla...sutra ako uhvatim vremena

365 dana za kompom :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice