Asus HDD problem

poruka: 13
|
čitano: 3.586
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Asus HDD problem

dobio sam ovaj laptop od frenda da vidim sta je s njim..laptop kad se upali stane u windowsima.. i kad sam pogledao u Hirensu vidim da uopce ne pokazuje HDD osimn ovoga u prilogu sta sam stavio..moguce da sam u hirensu ja nesto slucajno iskljucio dok sam isprobavao..pa ako neko moze pomoci.

HDD je inace od 500GB

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2014 15:39 (marxone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus HDD problem

Pokreni neku Live Linux distribuciju (Ubuntu) pa vidi da li ti u njoj pokazuje HDD.

13 godina
offline
Asus HDD problem

a sad nemam to skinuto trenutno a i neznam se s tim sluziti hehe..uhlavnom uspio je jednom nekako uci u WIN skinuo sam par tablica koje su mi trebale i od tad ne radi..nakon isprobavanja po Hirensu ocitava mi samo te dvije particije.. koda je maknut cijeli hard tj izbrisan sav prostor osim tih sveukupno 2GB

 

bile su particije C: i D: ..sad vidim da su stavljene RAM Drive  i MINI XP ?!?!

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2014 17:20 (marxone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus HDD problem

Hirens ti ne prepoznaje hdd ali on je vjerojatno tu, ta particija mini XP je ona koju Hirens sam postavi.

Udi u BIOS i postavi disk na ATA, nakon toga bi trebao vidjeti particije.

13 godina
offline
Re: Asus HDD problem

prepoznavao ga je jedno vrijeme i odjednom je nestalo. u BIOSu je pod SATA Config>> IDE/AHCI  i tu je stavljeno AHCI

osim tog nema nista drugo za izabrati

10 godina
neaktivan
offline
Re: Asus HDD problem

Prvo, neznam sto zelis postici, izvuci podatke pa reinstalirati ili ???

Za izvuci podatke postedi sebe muka i skini Ubuntu, sprzi ga na DVD i bootaj s njega, pojaviti ce ti se izbornik na kojem mozes odabrati instalaciju ili samo da isprobas OS, odaberi da isprobas i kada se podigne lociraj HDD i sve sto ti je potrebno spremi na neki medij.

Vidim da spominjes da nemozes uci u windows, o kojem se win radi, da li si probao preko safe mode, da li si probao repair preko CD-a od windowsa ???

15 godina
offline
Re: Asus HDD problem

- HDD se traži prvo u BIOSu.

- ako je disk prazan, ako nisu kreirane particije ili ako je FS nepodržan (npr linux etx3..) tad ga ne možeš vidjet/koristiti dok disk manager ne kreira svoj FS npr NTFS.

- naravno i driveri za kontroler (chipset) ili ako postoji opcija u BIOSu prebacivanje u legacy mod (compatible) tad nije potreban driver.

 

Ako je disk vidljiv u BIOSu, u legacy modu i isrpavan tad može; boot npr linuxa ili miniPE ili install medij windowsa. Ako je npr u SATA-AHCI/RAID modu tad OS mora imati driver za kontroler, to kod linuxa ovisi o kernelu i supportu, WinXP traži F6-Floppy dok noviji win može USB/CD.. za driver.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Asus HDD problem

prebacio sam sta sam trebao sad bi reinstal napravio..windows nemam na cd-u nego je napravljeno ko na vecini laptop-ova recovery.

u biosu prepoznaje HDD ..slika je u prilogu..vjerovatno sam nesto u Hirensu zabunom stisnuo i maknuo hard

 

pitanje znaci dali je moguce da je izbrisan sad i recovery win?

i kako najlakse vratiti tj. razrijesiti da mi prepozna HDD?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Asus HDD problem

- disk je u AHCI modu, prebaci na IDE i ponovi...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Asus HDD problem

sad mi automatski nakon starta pokrece recovery instal kao i na AHCI, koji nikad nemoze zavrsit do kraja..sad cu postat sliku kad mi izbaci gresku

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Asus HDD problem

nista ..kad mi ucita Hirens na pocetku idem na Boot from hard drive...i onda mi pokrene Recovery od Asusa i na 20% stane .izbacilo mi je gresku na crnom ekranu ali nisam uspio slikat..nakon tog izbaci bijeli ekran error..

 

kad idem bez Hirensa izbaci mi da napravim Reboot i select proper boot device

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Asus HDD problem

probao sam ponovo recovery install, ali opet stane i izbaci ERROR..slika u prilogu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Asus HDD problem

znaci i dalje u Hirensu pokazuje samo RAMdrive i Mini XP ali HDDa nema, a u BIOSu ga pokazuje. windows se ne moze instalirati jer zapne uvijek u sred instalacije..jednom je samo do kraja istalirao ali poslije toga nije mogao ucitati. zna neko rjesenje mozda?

Asus Recovery ne moze podici jer izbaci error na 20% svaki put.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2014 16:14 (marxone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice