Nikako ne mogu naći posao izdvojena tema

poruka: 677
|
čitano: 351.131
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
Re: Nikako ne mogu naći posao
Manzi kaže...
Pa, ako ga zaposle normalno nakon mjesec-dva stažiranja. Ako ne proba, neće nikako jer neće ni imati šansu da proba zaradit novce. Ne budi "pametan", čovjeku treba posao, a ovo mu se sada nudi

Da ali te fore neki moderni "poduzetnici" zloupotrebljavaju, pa posao koji bi valjalo pošteno platiti netko stalno odradi za kavu, i time se srozava cijena posla. Obično se to svodi da grindaju dosadan posao koji je neupotrebljiv na cv-u. Okej, ako baš ništa drugo nema, neka se privikava na posao od-do i satnice. Nisam desetljećima pratio što i tko nudi, pa u to nebih ulazio. Možda su ovi izuzetak i fer. Imamo tih nekih milijunaških softverskih kompanija, pa ako je kod od njih, moguće da je vrijedno upoznavanja sistema i rada.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
10 godina

Odi van sinko . koji si jezik ucio tamo idi.Nemoj trositi mladost i zdravlje u lijepoj nasoj ako nemas veze i poznanstva .

Vani ces imati puno vece sanse za bilo sto jer kad si mlad i zdrav samo nebo ti je granica. Ako trebas savjet javi se na pm.

Eire
10 godina
Manzi kaže...
Pa, ako ga zaposle normalno nakon mjesec-dva stažiranja. Ako ne proba, neće nikako jer neće ni imati šansu da proba zaradit novce. Ne budi "pametan", čovjeku treba posao, a ovo mu se sada nudi

ja bih zelio kucu.. ako ima neka gradevinska firma da mi prvih par mjeseci besplatno da materijal, kasnije cu mozda kupiti.. i ako vas ima slobodnih za zidanje i sve ostale radove, par mjeseci da vidim kakvi ste, a ako do onda ne zavrsimo, mozda vas i platim, a mozda uzmem opet nove na probu..

3 godine
Manzi kaže...

Tako je majstore, ja bih novu alfu giuliu 2.2 dizel, 4x4. Na probu koji mjesec, ako mi se svidi možda bih je platio, ako ne... 

Tko god radi bilo koji posao za bjega treba bit plaćen. Minimalac, minimalac. Čak i dok se uči jer je iskustvo zapravo završeni proces učenja. Ove gluposti nikad nebih nudio jer ljude ne smatram životinjama koje će radit posao. Neka se skupi 5 ljudi, tko bude bolji ostaje, tko ne, plati mu se neka cifra za posao i bok.

10 godina
Nikako ne mogu naći posao

@cvaja997, dobro si me podjsetio

pogledajte ovo: 

1 0 hvala 0
13 godina
cvaja997 kaže...

Tko god radi bilo koji posao za bjega treba bit plaćen. Minimalac, minimalac. Čak i dok se uči jer je iskustvo zapravo završeni proces učenja.

Ako radi posao, mora biti plaćen.

Ako ne radi koristan posao, tu je već problem. Proces učenja i mentorstvo koštaju firmu, tu je jedini problem to što mjesec - dva - tri su u biti ništa. Tu tek dobiješ feeling je li netko nekakav materijal za nešto ili ne.

13 godina

Dakle, nudi mi se učenje, od 0. Neću raditi na projektu, niti ću imati radno vrijeme. Stvar je na meni koliko ću dolaziti i koliko ću raditi. Imat ću mogućnost učiti i pitati, naravno da dobijem projekt koji firmi nosi posao, a da me ne plate da nebi ostao, ako me neće platiti. A ovako isto mi je učio sam doma ili tamo. Barem ću moći pitati ako nešto zapne, a ne bit prepušten sam sebi.
A uvijek je opcija otići van, samo su me zanimala konkretna mišljenja, ne planiram raditi zauvijek tako bez plaće, ako urodi poslom super, dobio sam iskustva i posao, a ako ne uvijek ima posla vani...

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
10 godina
Old Iggy kaže...
cvaja997 kaže...

Tko god radi bilo koji posao za bjega treba bit plaćen. Minimalac, minimalac. Čak i dok se uči jer je iskustvo zapravo završeni proces učenja.

Ako ne radi koristan posao, tu je već problem. Proces učenja i mentorstvo koštaju firmu, tu je jedini problem to što mjesec - dva - tri su u biti ništa. Tu tek dobiješ feeling je li netko nekakav materijal za nešto ili ne.

istina.. ali firma ima izbor uzeti nekoga tko nema pojma ili uzeti seniora koji ce im odmah moci odraditi posao.. tu je problem sto bi nase firme placale seniore kao juniore, pa im ne ide bas sa seniorima

13 godina
ministar kaže...
Old Iggy kaže...
cvaja997 kaže...

istina.. ali firma ima izbor uzeti nekoga tko nema pojma ili uzeti seniora koji ce im odmah moci odraditi posao.. tu je problem sto bi nase firme placale seniore kao juniore, pa im ne ide bas sa seniorima

Tako je, ima firmi i firmi, trebaju im za razna radna mjesta, načini zapošljavanja / praksi su različite, ljudi biraju što im odgovara i gdje su zadovoljni, kao što i mogu mijenjati radna mjesta kad i kako žele.

Seniori u pravilu ionako ne traže baš posao preko oglasa, a ni plaćanje seniora ao juniora ne hoda dugo, brzo se dozna.

Kad je čovjek junior kao što je ovdje pitao ni ovo nije loša situacija za naučiti ako nema bolje, a definitivno je bolje nego sjediti doma i ne raditi ništa. Ako vidi nakon par dana da služi za nošenje kave ili odlazak u Konzum po gablec lako digne sidro u roku odmah.

11 godina
Pa ovo skroz mijenja stvar... Vjeruj, nije isto sjediti doma i sam učiti i učiti uz nekog tko ima iskustva. I ne, profesori na faksevima nemaju iskustva u stvarnom svijetu (čast izuzecima). Ono što su tupili na predavanjima 3-4 godine, pokupi se za 6 mjeseci u stvarnom svijetu jer to više nije obična teorija. Primjenjuješ, prilagođavaš i učiš u pokretu, ne spremaš ispite. Konstantno i uvijek primjenjuješ prijašnje naučeno gradivo. Ovi što su preponosni da steknu iskustvo pa im je draže krasti bogu dani i ništa ne raditi, svaka čast. Tebi preporučam da izabereš ovaj pokušaj stjecanja iskustva u stvarnoj firmi. Ti se i dalje možeš interesirati i gledati ponude za posao. Valjda je firma dovoljno pametna pa će vidjet tko se trudi, a tko ne.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 20:54 (Manzi).
10 godina

Pozdrav ekipa, nisam siguran da li je ova tema pravo mjesto za ovo ako nije usmjerite me dalje. Naime osoba sam s tjelesnim invaliditetom imam 25g, največi su mi problem ruke(kontrola, motorika...). Završio sam redovnu osnovnu školju, dalje sam trebao u ZG ali sam odustao. Radim na posebno prilagođenoj tipkovnici s pleksiglasom(da ne stisnem više tipki),programirana je da ne moram držati shift,ctrl,alt dok stisnem naredbu te da ako drži pojedino slovo ili nešto drugo "ne ode u nedogled" nego izvrši to samo jednom. Mišem se snalazim solidno čak igram i igrice na browserima FV2 i ostale poput traviana kojeg dugo nisam igrao :D ali i sp poput coda,bf,wolfenstein... ali s cheatevima zbog heltha i municije igrao sam i mp wow,wot,wows... Ovo sam napisao da otprilike shvatite invaliditet. Prva 4 razreda sam koristio laptop i svoju tipkovnicu u razredu. Pa sam čačkao i po winsima a i biosima. Imam veliko znanje na računalu i puno vremena provodim na njemu. Znači znam rušit wiinse dizat, instalacija programa i ostalo čak sam i C++ sam učio prije par godina. E sad pošto imam puno vremena volio bih imati neki posao putem interneta da si popunim vrijeme a i nešto zaradim. Možda neki rad/pomoč na cloudu ili održavanje os-a... Imate li neki prijedlog ili nešto?

0 0 hvala 0
2 godine

0 0 hvala 0
16 mjeseci

Bez uvrede, ali zasto bi netko zelio ici raditi juniorske i malo slabije placene pozicije u Beograd gdje su place upola manje nego u hrvatskoj? jest da je strana firma,

al s razlogom im je podruznica u beogradu.

2 godine

Dobar dan, kao sto naslov kaze u potrazi sam za novim poslom.

Sljedom dogadaja u firmi, korona manjak posla firma je odlucila otpustiti desetak ljudi i od jucer sam u potrazi. 

Imam 37 godina, cijeli zivot se bavim drvetom i poslovima vezano uz to. 

Imam 10 godina iskustva u jednoj firmi di sam bio montazer namjestaja pa sam se nakon nekog vremena prebacio na teren na montazu ventiliranih fasad i sanitarnih kabina od max compact ploca.

Bilo je tu svakakvih projekata pa sam postao poslovodja ekipe od 10tak ljudi te sam strucan kaj se tice montaza i svakavih vrsta improviziranja. 

Uz ti

O cijeli zivot u fusu radim podopolagacke poslove znaci laminati, parketi tepisi i slicne stvari.

Taj posao sam radio nekakvih 3 godine u jednoj firmi. 

I na kraju zadnjih 5 godina radim u firmi koja se bavi proizvodnjom kupaonskog namjestaja, pratece galanterije i kuhinja. 

Radno mjesto cnc operater na obradnom centru za obradu drveta scm morbidelli p200.

Jako dobro poznajem cad cam software i u njemu sam radio programe za svoj posao. 

Nada je bila da jednog dana prijeđem u tehnicku pripremu na medutim sve se izjalovilo i eto mene na burzi. 

Trazim posao slicne djelatnosti znaci cnc operater ili programer pa eto ako neko zna da se teazi bio bi mu zahvalan. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
A opcija da probaš nešto svoje otvorit? Obrt ili tako nešto?
Od ovog što si nabrojio, majstori za sve to se konstantno traže...
2 godine

Hvala na komentaru al nemam mogucnosti niti mjesta a trenutno mi situacija ne dozvoljava da po cijele dane rintam. 

Znam kak je to kad imas nesto svoje. 

Imam malo dijete, nema ga ko cuvat osim mene i zene pa se kombiniramo kako god znamo. 

Tak da bi mi trenutno pasalo 8 sati radno vrijeme. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

Ne znam odakle si, ali u ZG-u nedostaje majstora jako koliko mi je poznato. Malo vidi kako ide to s poticajima i otvaranjem obrta, dobije se neka početna lova za uložiti u posao.

Imam kuma u Njemačkoj koji radi na CNC-u, znam da je i tamo situacija bila gadna jer jedno vrijeme nije bilo posla pa nije ni radio (ali nije dobio otkaz). Sada kao opet kreće na bolje kako mi je rekao.

Nadam se da ćeš brzo naći posao, mislim da ti s tom strukom (na majstora mislim) danas ne bi trebao imati problema.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 13:41 (Pero Dinamit).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice