Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 967.307
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Mr.ddevil kaže...
NEW_MAN kaže...
Mr.ddevil kaže...

U kojem točno dijelu IT-a radite, čitao sam malo na netu, da su plaće za programere (software developere) oko 20 000eura !!??

 20k godisnje? Ako su 20k godisnje onda je to pusion. Pretpostavljam da su barem 10k vece jer su troskovi stanovanja dosta veci i to za nekog rookija.

 Probat cu pronaći link, pisalo je 20k mjesecno, sto je i mene zacudilo

20k € mjesečno???

Nešto si ti krivo zabrijao.

6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Malo sam zabrlja, ipak je godišnje lol

 

oko 47 000e godišnje 

Trust nobody, become the best !
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Horvatin kaže...

Dosta smo tražena roba evo ovako pitanje sa moje strane... 

 

Dobio sam ponudu za BELGIJU. I žena mi se čini sa svim dobra i poštena. Traže CNC Turners/Operators sa malo godina iskustva dakle "beginners"

Da vam budem iskren, samo sam napravio profil ovdje kako bi mogao reagirati i pitati za vaše mišljenje. 

 

Ispod sam kopirao ponudu koju sam dobio. 

 

Zapošljavamo više od 10 izvršitelja.
Radno mjesto: Belgija, Sint Truiden Stalni radni odnos, puno radno vrijeme
Poslodavac je nezavisni opskrbljivač punog sustava goriva učinkovitih POWERTRAINS. S više od 40 godina iskustva u proizvodnji CVT Transmissions, poslodavac također nudi napajanje za nova energetska vozila kao što su električna vozila (EV) i hibridi, kao i Dual Clutch Transmissions (DCT).


Opis radnog mjesta: - Obrada čelika; - CNC strojevi za obradu s Siemensovim upravljačkim sustavom; - Proizvodnja u vrlo dugoj seriji; - Rad s mjernim instrumentima prema tehničkim crtežima (vrlo važno)
Potrebna znanja i vještine: - 1-2 godine iskustva kao CNC okretača (operator) - po mogućnosti iskustvo s Siemensom, ali nije nužno; - Tehničko obrazovanje; - Fleksibilan (rad u 2 smjene) i dinamičan (rad u mladoj ekipi); - Sposoban samostalno raditi kao i u timu; - Iskustvo pomoću različitih alata za mjerenje; - Spremni na dugoročno zapošljavanje; - Dobro znanje engleskog jezika.
Pogodnosti koje nudimo: - Puno pravno zapošljavanje prema belgijskom zakonu; - Plaća 14,50 € bruto / sat; - Ugovor direktno sa belgijskim poslodavcem; - Organizacija smještaja (plaća se 65 € / tjedan); - Besplatan pristup internetu u objektu; - Socijalni bonusi prema belgijskom zakonu.

 

Plaća mi je OK sa time da je to početna plaća za početnika. Neto bi bilo oko 1600 EU i rekla mi je žena iz agencije da bi se moglo malo tu pregovarati. 

 

Koje je vaše mišljenje? Traže dosta radnika pa ako netko želi neka izvoli... ja sam 99% siguran da bi htio otići iz ove države jer mi je više pun k... 

 

 

 

Pozdrav iz Belgije. Nemoj razmisljat nego pali. Ja sam nakon 2 i po godine Irske otisao u Belgiju i mogu rec da sa se upgrejdao 200% u zivotnoj kvaliteti. 

Sve je bolje - od infrastrukture, socijalnog sustava i zdravstva, stanovanja, you name it. 


I btw. prica se engleski svugdje i svuda i svi ga znaju. 

16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Jakovp kaže...
Ma ne bih rekao da je jeftinija, mislim ne znam cijene u irskoj ali nije belgija nesto posebno jeftina, od HR je dedonitivno skuplja. Uglavnom nakupi se troskova.
Da se razumijemo nije belgija losa i da se jako pristojno zaraditi i zivjeti, ali ja osobno ne bih isao tamo za tako malo para, pogotovo za posao koji mozes naci u hr.

 

Belgija je puno jeftinija od Irske a malo skuplja od Hrvatske. Zapravo rad je skuplji pa posljedicno time i izlasci i bilo kakva usluga. Potrosna roba ima iste cijene kao u HR, stanovi su nesto skuplji nego u Zagrebu, ali ne duplo. Za 500 eura se da vec naci stan ako ne ciljas upmarket kvart. 

16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nixass kaže...

Bio sam turisticki u Brusselsu, koji je ista rupcaga ko i Dublin.

Reko sam sam sebi da necu stvarat dojam o gradu na temelju turistickog dozivljaja, al to vrijedi samo za lijepa iskustva.

Brussels je mozda i interesantan u centru, ostalo je za plakati. Africkog i bliskoistocnog sljama kolko hoces (ovo nije rasisticki nego fact).

U Dublinu pak ima irskog sljama, dotepencima je teze doc jer u pitanju otok.

Nadam se da je u drugim gradovima bolja situacija.

 

Nisi ti nigdje bio i nista vidio. Brussels je grad za Zagreb, a Centar Svemira za Dublin (koji je duplo gori od Zagreba). 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
funat kaže...
Jakovp kaže...
Ma ne bih rekao da je jeftinija, mislim ne znam cijene u irskoj ali nije belgija nesto posebno jeftina, od HR je dedonitivno skuplja. Uglavnom nakupi se troskova.
Da se razumijemo nije belgija losa i da se jako pristojno zaraditi i zivjeti, ali ja osobno ne bih isao tamo za tako malo para, pogotovo za posao koji mozes naci u hr.

 

Belgija je puno jeftinija od Irske a malo skuplja od Hrvatske. Zapravo rad je skuplji pa posljedicno time i izlasci i bilo kakva usluga. Potrosna roba ima iste cijene kao u HR, stanovi su nesto skuplji nego u Zagrebu, ali ne duplo. Za 500 eura se da vec naci stan ako ne ciljas upmarket kvart. 

 Bio sam u Bruxellesu, tamo su nešto skuplje nekretnine pa treba vidjeti isplati li se ići tamo s malom plaćom.

A za ostalo se slažem, i ja sam slično doživio :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Jakovp kaže...
funat kaže...
Jakovp kaže...
Ma ne bih rekao da je jeftinija, mislim ne znam cijene u irskoj ali nije belgija nesto posebno jeftina, od HR je dedonitivno skuplja. Uglavnom nakupi se troskova.
Da se razumijemo nije belgija losa i da se jako pristojno zaraditi i zivjeti, ali ja osobno ne bih isao tamo za tako malo para, pogotovo za posao koji mozes naci u hr.

 

Belgija je puno jeftinija od Irske a malo skuplja od Hrvatske. Zapravo rad je skuplji pa posljedicno time i izlasci i bilo kakva usluga. Potrosna roba ima iste cijene kao u HR, stanovi su nesto skuplji nego u Zagrebu, ali ne duplo. Za 500 eura se da vec naci stan ako ne ciljas upmarket kvart. 

 Bio sam u Bruxellesu, tamo su nešto skuplje nekretnine pa treba vidjeti isplati li se ići tamo s malom plaćom.

A za ostalo se slažem, i ja sam slično doživio :)

 

Pa koliko je rentanje skuplje, toliko su i nekretnine. Iako se pitam da li je i to istina jer se u Briselu da nac stan za 1500 po kvadratu, a za 2500 imas kvalitetnu novogradnju. AKo ces gledati kuce izvan Bruxa (a mozes jer im je infrastruktura i javni prijevoz top) - onda mozes proci i jeftinije. U usporedbi s Irskom gdje si izvan Dublina sjeban bez auta a u Dublinu su stanovi i kuce po 500-600k eura u losem stanju. 

Plus Belgija je jako oporezovana drzava (na isti brutto cisti netto mi je tu manji 800 eura). U IT-u (ovo nije zajebancija) garantirano dobivas BMW ili Audi kao klasican developer - klasa ovisno o levelu. U mojoj firmi juniori voze A3-ce i firma placa sve troskove unutar Beneluksa. Zdravstveno, mirovinsko, dodatna edukacija, konferencije i slicno - samo pitaj. Ali i radi se ozbiljnije. Belgijanci nisu ljencine kao nasa keltska braca (cast izuzecima). 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
krunop kaže...
Molio bih sam za savjet u koji grad da odmah krenem.

Razmisljao sam o Corku, ali mi se cini da je sad i tamo navala.

 

 

Dajte molim vas neki savjet ljudi, koji grad da odaberem za pocetak !

Ja bih u IT, a ako nece odmah ici, radit cu "obicne" poslove.

 

 

Hvala

Kruno

 

 

 

Privatne poruke ovdje uglavnom ne provjeravam.

Ako se baviš programiranjem, tada niti ne moraš dolaziti ovdje u Irsku da bi pronašao posao.

Sve što trebaš opisano je na prvih par stranica.

 

Trenutno na LinkedIn-u ima oglašeno nekoliko solidnih ponuda za C++/C# programere, tvrtke su također ozbiljne.

Na Monsteru pretpostavljam ima nešto više, ali ne pratim ponudu u zadnje vrijeme.

Pošto programiraš 17 godina, tada bi trebao dobiti barem nekoliko ponuda u tjedan dana.

 

Ako prođeš eliminacijski krug razgovora i ako je tvrtka s kojom pregovaraš iole normalna, oni plaćaju put i smještaj za završni razgovor/testiranje.

Ako ne plaćaju, bježi od toga.

Obično plaćaju i troškove relokacije ako te zaposle.

 

Sve navedeno važi i za Njemačku i Nizozemsku.

 

Ako misliš sam financirati sve i tražiti posao odavde, tada ne dolazi bez barem četiri tisuće eura u džepu.

16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Ja cu ostaviti post samo da mi stizu notifikacije opet 

Freak Show Inc.
 
8 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Ja cu ostaviti post samo da mi stizu notifikacije opet 

 Ajde jedan update iz Irske, bilo je zanimljivo čitati prošle. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Dema kaže...
Friday kaže...

Ja cu ostaviti post samo da mi stizu notifikacije opet 

 Ajde jedan update iz Irske, bilo je zanimljivo čitati prošle. 

 

Evo blizi mi se dvije godine. Imam svasta za napisati. Stay tuned 

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
Dema kaže...
Friday kaže...

Ja cu ostaviti post samo da mi stizu notifikacije opet 

 Ajde jedan update iz Irske, bilo je zanimljivo čitati prošle. 

 

Evo blizi mi se dvije godine. Imam svasta za napisati. Stay tuned 

meni za 2 dana treca obljetnica u firmi 

stosta se dogodilo u te 3 godine..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 20:05 (nixass).
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Koje su glavne IT trgovine? Koliko su skuplje/jeftinije od naših?

All truly great thoughts are conceived by walking.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
x18x05x kaže...

Koje su glavne IT trgovine? Koliko su skuplje/jeftinije od naših?

 

Cijene su im uglavnom sulude, kao na HR otocima u sezoni. Polazna tocka mi je uvijek pricespy.ie (nesto kao nabava.net u HR)

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

PCWorld/Currys (ista firma), komplett.. argos i harvey norman za elektroniku sire potrosnje.

cijene nisu bolje nego u hr, moguce cak i losije.

svatko normalan kupuje preko weba (amazon, itd..)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nixass kaže...

PCWorld/Currys (ista firma), komplett.. argos i harvey norman za elektroniku sire potrosnje.

cijene nisu bolje nego u hr, moguce cak i losije.

svatko normalan kupuje preko weba (amazon, itd..)

 Kak pa onda još postoje ti dućani? Toliko ludih ima? 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

ima casual kupaca ko i svugdje, takvima su ducani poput ve-mila, hgspota i king-a jebenica

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Uskoro žena i ja napuštamo HR, destinacija Limerick :). Tako da se informiram o svemu. Ovaj topic je puno pomogao.

All truly great thoughts are conceived by walking.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nixass kaže...

PCWorld/Currys (ista firma), komplett.. argos i harvey norman za elektroniku sire potrosnje.

cijene nisu bolje nego u hr, moguce cak i losije.

svatko normalan kupuje preko weba (amazon, itd..)

 

Sjecam se da sam prije par mjeseci u Maplin-u vidio grafu 1060-ku. Kostala je isto kao i 1070-ka na amazonu 

 

x18x05x kaže...

Uskoro žena i ja napuštamo HR, destinacija Limerick :). Tako da se informiram o svemu. Ovaj topic je puno pomogao.

 

Dobrodosli 

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

 

Cijene su im uglavnom sulude, kao na HR otocima u sezoni. Polazna tocka mi je uvijek pricespy.ie (nesto kao nabava.net u HR)

 Pa s 5x većom plaćom nešto malo više platiti i nije neki trošak. Nije da sad daješ 5x više nego što je realna vrijednost.

Kao kad recimo Norvežanin dođe u nas na more i za večeru plati 500kn, a inače to u Zg-u bi platio 300. Možda i je više, ali je njemu to i dalje jeftino.

 

Svatko bi irsku plaću i balkanske cijene. 

 

edit:

ali pošto se danas sve može i iz fotelje onda i nije problem naći ono što te zanima. Pogotovo kad je Amazon blizu.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2017 13:09 (Pero Dinamit).
16 godina
online
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Imas Amazon besplatnu postarinu i povrat robe ako ti ne igra. Cijene su nize i akcije su svakodnevne, ako ti se ne zuri cekas pa kupis jeftinije. PDV je manji pa je odma u startu jeftinije za 2% ako se ne varam.

Kupit nekaj u lokalnom ducanu nema smisla ako nije vesmasina ili frizider s kojim je tlaka slanje postom prilikom kvara, za sve ostalo internet trgovina.

Odjecu i obucu kupuj prek asos, zalando ili sportsdirect.
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Prvenstveno sam si htio složit komp kakav ovdje nisam bio u mogućnosti. Tako da mi nije žurba, kupujem i ovdje preko web-a, nije mi to strano. :) 

 

Hvala na brzim odg.

All truly great thoughts are conceived by walking.
16 godina
online
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
x18x05x kaže...

Prvenstveno sam si htio složit komp kakav ovdje nisam bio u mogućnosti. Tako da mi nije žurba, kupujem i ovdje preko web-a, nije mi to strano. :) 

 

Hvala na brzim odg.

 Imas Keepa addon za chrome i firefox koji ti na amazon stranici kad gledas neki proizvod fino prikazuje graf kretanja cijena u zadnjih sto godina. Mozes okvirno vidjeti kak variraju cijene, koliko cesto i do kud idu dolje kad tako nesto bude na akciji.

Mozes stavit tracking i dobijes mail kad nesto bude na akciji. Dodas sve na listu da ti prati i kupujes kad padne cijena. Strpis se dva tri mjeseca i ako imas srece zasparas brdo love.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Pozdrav svima
Imam cisto informativno pitanje kolika je sansa i vjerojatnost zaposliti se u irskoj kao pocetnik tj. Zavrsio sam faks (automatika) engleski znam solidno pricat sve razumijem ako nije bas ono tvrdokorni irski naglasak ali po zavrsetku faksa nemogu u hrvatskoj nac normalan posao te je moje iskustvo limitirano na trgovinu ...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Horatio_Hornblower kaže...
Pozdrav svima
Imam cisto informativno pitanje kolika je sansa i vjerojatnost zaposliti se u irskoj kao pocetnik tj. Zavrsio sam faks (automatika) engleski znam solidno pricat sve razumijem ako nije bas ono tvrdokorni irski naglasak ali po zavrsetku faksa nemogu u hrvatskoj nac normalan posao te je moje iskustvo limitirano na trgovinu ...

 

Kod mene u firmi smo vec u par navrata zaposlili pripravnike. Nikakva lova ali iskustvo ide. Ne vidim razloga zasto se isto ne bi moglo u tvom slucaju u nekoj prikladnoj firmi dogoditi.

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Čudi me to, dobio sam dojam da je automatika dosta tražena. Mislim da van HR ne bi trebalo biti problema.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Pozdrav

 

Želio bih otići u Irsku,barem na godinu dana recimo

 

problem je,što do sada nisam radio,mislim,jesam ali na crno,sve i svašta,u pauzama između faksa,nisam ga završio,zamrznuo bih godinu

 

znači,nemam dana radnog staža,ovo što znam je u glavnom "u teoriji"

 

Da odmah napomenem,o programiranju i developmentu nemam pojma,ali zato znam sastaviti računalo,instalirati windowse i popratni sadržaj i da to sve funkcionira

 

na monster.ie nisam pronašao takav sličan posao,znam,svjestan sam da to moje znanje i nije nešto što se tiče IT sruke,i da ljudi s tim znanjem i u Irskoj ima ohoho

i također sam svjestan da me bez napismenog dokaza za to nitko neće uzeti za ozbiljno,jer mi je to jedan od hobby-a

 

s druge strane,o automobilima također imam dosta znanja,ali ne dovoljno da bi sam servisirao i popravljao,ovo što sam radim ne smatram da je dovoljno

no zato bez problema mogu biti pomoćni,junior ili što već,daleko od toga da sam njubara

 

to je ono otprilike što sam tražio,no pristao bi na bilo što,pod uvjetom da financijski mogu pokrit stanovanje,režije i hranu,bilo bi poželjno da koju stotku mogu spremit sa strane,ali otom potom

 

krenuo bih iz hrvatske s oko 2300-2500 eura,ovisi za koliko ću prodati trenutni auto koji imam

 

no neželim se zaletit,pa da na kraju ispadne problem i sa poslom (tipa ne mogu naći) i sa smještajem kojeg mogu platit,ali ne mogu jer nemam posao i da na kraju moram kući,popušio novce,popušio priliku,popušio dobar auto,...

 

 

jel moguće u ovakvoj situaciji pronaći nešto?

 

 

 

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Pozdrav svima.

Zanima me kolika je mogunost nalaska posla vani bez fakulteta i iskustva?

Imam 18 godina i zavrsam 4. godinu tehnicke skole.Ucio sam godinu dana c++ i znam osnove ali me bas i ne zanima programiranje.Zanima me web development i grane tipa sistemski ili mrezni administrator.Poceo sam ucit HTML i nabavio sam si knjige za CompTia certifikate(A+,Network+,Security+) pa mi je plan sada to godinu dana uciti.Da li bi bilo nekakvih sansi ako bih u godinu dana uspio steci nekakvo znanje iz HTML,A+...?

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Gledao avionske karte i cijene iz Zagreba su pravo smiješne. Kao da letim prvom klasom a ne eco. Neki savjet gdje jeftinije kupit kartu?
All truly great thoughts are conceived by walking.
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Ryanair, ne znam zašto gledaš uopće iz Zg-a. Zadar, Pula, Rijeka, Osijek. Ako nema izravno do Dublina gledaš do Londona i onda dalje ćeš skužiti valjda. Ili Venecija, Budimpešta. Ima kombinacija i karte nisu skupe.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice