Informaticka firma zaposljava ako rijesis test ?

poruka: 12
|
čitano: 11.559
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Informaticka firma zaposljava ako rijesis test ?

Neki dan sam sudjelovao u raspravi jeli "moralno / legalno" dati zadatak kao uvijet za zaposljavanje..

Znaci zadatak nema nikakve komercionalne svrhe, nego je samo test znanja osobe koja se prijavila na natjecaj.

da bi se rijesio zadatak potrebno je nesto programiranja, ali nista znacajno (vremenski).

 

 

Znaci moje pitanje je jeli ovo po vama normalno, i da trazite posao bili probali uraditi test ?

59 DA
5 NE
celeron 333mhz / 64sdram / monitor u boji
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Informaticka firma zaposljava ako rijesis test ?

U čemu bi točno bio moralni ili zakonski problem? Firma traži nekog sa znanjem, i sasvim je normalno da očekuju da kandidat dio tog znanja pokaže na testiranju za posao.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Informaticka firma zaposljava ako rijesis test
izith kaže...

U čemu bi točno bio moralni ili zakonski problem? Firma traži nekog sa znanjem, i sasvim je normalno da očekuju da kandidat dio tog znanja pokaže na testiranju za posao.

 

Aha na primjer kao moja "sada vec bivsa" firma u kojoj rade diplomirani inzinjeri u njoj 10tak godina, ljudi sa oko 35-40 godina koji jedva znaju reci zdravo na engleskom, jednom prilikom sam jednog od njih koji je pod MENAĐERSKIM ugovorom pitao da mi odgovori na jednostavno pitanje koje MORA znati svaki dipl.ing (u ovom slucaju strojarstva) - formula za izračunavanje volumena stožca ili valjka ... BLAGOG POJMA NEMA, ali ima MENAĐERSKI UGOVOR.

 

Moj odgovor je na početno pitanje NE, NE u Hrvatskoj jer to je izdrkavanje po ljudima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.7.2014 20:37 (Chdtf).
9 godina
neaktivan
offline
Informaticka firma zaposljava ako rijesis test ?

Ovisi tko vodi firmu. Ima potpunih managerskih dibidusa koji gnjave ljude potpuno irelevantnim stvarima. Da dobijes posao moras biti iskljucivo rjecit. Na jednom intervjuu sam izmislio naziv metodologije, pricao sranja i dobio ponudu za posao. Odlicna zabava :)

 

 

Kada se radi o firmi koju vode developeri - treba se pripremiti i to dobro. Noga u dupe tijekom intervjua koji vodi programer je samo poticaj da budem bolji. Taj covjek zna zasto nece raditi samnom :)

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Informaticka firma zaposljava ako rijesis test
Chdtf kaže...
izith kaže...

U čemu bi točno bio moralni ili zakonski problem? Firma traži nekog sa znanjem, i sasvim je normalno da očekuju da kandidat dio tog znanja pokaže na testiranju za posao.

 

Aha na primjer kao moja "sada vec bivsa" firma u kojoj rade diplomirani inzinjeri u njoj 10tak godina, ljudi sa oko 35-40 godina koji jedva znaju reci zdravo na engleskom, jednom prilikom sam jednog od njih koji je pod MENAĐERSKIM ugovorom pitao da mi odgovori na jednostavno pitanje koje MORA znati svaki dipl.ing (u ovom slucaju strojarstva) - formula za izračunavanje volumena stožca ili valjka ... BLAGOG POJMA NEMA, ali ima MENAĐERSKI UGOVOR.

 

Moj odgovor je na početno pitanje NE, NE u Hrvatskoj jer to je izdrkavanje po ljudima.

zasto bi manager trebao znati tu formulu? kao dipl.ing toga bi ju trebao znati da radi s time, ali ocito rada managerski posao i ne radi s time.

15 godina
offline
Re: Informaticka firma zaposljava ako rijesis test
Chdtf kaže...
izith kaže...

U čemu bi točno bio moralni ili zakonski problem? Firma traži nekog sa znanjem, i sasvim je normalno da očekuju da kandidat dio tog znanja pokaže na testiranju za posao.

 

Aha na primjer kao moja "sada vec bivsa" firma u kojoj rade diplomirani inzinjeri u njoj 10tak godina, ljudi sa oko 35-40 godina koji jedva znaju reci zdravo na engleskom, jednom prilikom sam jednog od njih koji je pod MENAĐERSKIM ugovorom pitao da mi odgovori na jednostavno pitanje koje MORA znati svaki dipl.ing (u ovom slucaju strojarstva) - formula za izračunavanje volumena stožca ili valjka ... BLAGOG POJMA NEMA, ali ima MENAĐERSKI UGOVOR.

 

Moj odgovor je na početno pitanje NE, NE u Hrvatskoj jer to je izdrkavanje po ljudima.

Đizs... Koje piz..ije ljudi pišu... Baš me zanima kojim se ti poslom baviš Chdtf... 

10 godina
online
Informaticka firma zaposljava ako rijesis test ?

Po meni bi to najnormalnija stvar bila...pogotovo u firmi koja se bavi sa informatikom opcenito i programiranjem,tu ne bi

trebao gledati nikakve diplome ni papire,nego samo testove i onda ces vidjeti koliko su stvarno sposobni i opet ovisi o cemu se radi...

Svi programeri koji su u stvarnom smislu te rijeci programeri su se izucili sami bez ikog i iceg i komotno bi mogli bit profesori.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Informaticka firma zaposljava ako rijesis test
hrka11 kaže...

Po meni bi to najnormalnija stvar bila...pogotovo u firmi koja se bavi sa informatikom opcenito i programiranjem,tu ne bi

trebao gledati nikakve diplome ni papire,nego samo testove i onda ces vidjeti koliko su stvarno sposobni i opet ovisi o cemu se radi...

Svi programeri koji su u stvarnom smislu te rijeci programeri su se izucili sami bez ikog i iceg i komotno bi mogli bit profesori.

-firma koja bi dala posao devu na temelju diplome (papir bez razgovora..) nije za posao.

-nisu svi ljudi jednaki, nisu svi za profesore, jer npr ne znaju prenjeti znanje, obrnuto prof možda ne za rješiti nepoznati problem (jer ugl predaje 'dogmatski' sadržaj). Sve to je 'isto' a različito, ljudi... Samo 'veliki vođe' su najbolji u svemu, ostali su dobri u jednoj stvari (ja ni u tom). {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 13:08 (ihush).
10 godina
online
Re: Informaticka firma zaposljava ako rijesis test

sad si me uzeo doslovno,to sam naveo nako bezveze...zna se sta zelim reci.Sam nisam neki programer ali sam imao priliku radit s osobom koja radi od 90-te(on je mislim 60godiste) u programiranju sve je sam radio i sad je sigurno jedan od bolji programera na ovim prostorima (a i mrezu i linux razvaljiva),mislim bas pravi programer.Dzabe sto je FER  zavrsio kaze da nista nije naucio tamo vezano za to i opcenito o racunalima.Bio je manager u firmi i usput programira u toj istoj firmi i tocno se vidi razlika u razmisljanju i svemu,dzabe pusti strucnjaci iz ekonomije itd,kad god je nesto zapelo jedini je on rjesava probleme,bez obzira sto to nije njegovo podrucje...on je vridio kao njih 10,svi su  trazili savjete od njega...Ti ako vec vodis ozbiljan posao i trazis nekog za programiranje,trazi sto sposobniju osobu,a to ces jedino tesovima nac i onda plati posteno jer ce cuda napravit.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 13:40 (hrka11).
16 godina
offline
Re: Informaticka firma zaposljava ako rijesis test
Chdtf kaže...
jednom prilikom sam jednog od njih koji je pod MENAĐERSKIM ugovorom pitao da mi odgovori na jednostavno pitanje koje MORA znati svaki dipl.ing (u ovom slucaju strojarstva) - formula za izračunavanje volumena stožca ili valjka ... BLAGOG POJMA NEMA, ali ima MENAĐERSKI UGOVOR.

Daj nađi nekog tko je stariji od 30 godina da ti to kaže... Ja kao službeno matematičar po struci nemam pojma nego bi morao potražiti. Takve stvari ne ne znaju napamet.

14 godina
offline
Re: Informaticka firma zaposljava ako rijesis test
Old Iggy kaže...
Chdtf kaže...
jednom prilikom sam jednog od njih koji je pod MENAĐERSKIM ugovorom pitao da mi odgovori na jednostavno pitanje koje MORA znati svaki dipl.ing (u ovom slucaju strojarstva) - formula za izračunavanje volumena stožca ili valjka ... BLAGOG POJMA NEMA, ali ima MENAĐERSKI UGOVOR.

Daj nađi nekog tko je stariji od 30 godina da ti to kaže... Ja kao službeno matematičar po struci nemam pojma nego bi morao potražiti. Takve stvari ne ne znaju napamet.

Ma daj, kako to možeš zaboraviti? Baza puta visina (valjak/prizma) ili baza puta visina kroz tri (stožac / piramida).

16 godina
offline
Re: Informaticka firma zaposljava ako rijesis test
Punti kaže...
Old Iggy kaže...

Daj nađi nekog tko je stariji od 30 godina da ti to kaže... Ja kao službeno matematičar po struci nemam pojma nego bi morao potražiti. Takve stvari ne ne znaju napamet.

Ma daj, kako to možeš zaboraviti? Baza puta visina (valjak/prizma) ili baza puta visina kroz tri (stožac / piramida).

Kako to ne bi zaboravio, što ti je? Pa nisam to koristio od upisa na faks (prije 26+ godina).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice