Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 7.285
|
čitano: 1.588.307
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Instaliraj željenu kontrolu (ako već nije instalirana) tj. moraš imati njen activex dll ili ocx.

Kada lajavci laju onda završe ovako: http://i471.photobucket.com/albums/rr77/toropreto/2012-07-0813_30_07.gif
11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Evo http://pastebin.com/bWviGsg7 moze li ovako?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

To je previše coda da bi to itko ovdje htio detaljno pregledavati. Ovdje se možeš javiti ako ti treba pomoć s nekim (točno određenim) isječkom coda, ako nemaš ideju kako programski pristupiti nekom problemu, riješiti ga itd., a ne davati cijele seminarske zadatke na analizu.

 

Uostalom, je li ovo tvoj code ili ti ga je netko napisao pa sada pokušavaš skužiti o čemu je riječ?

Kada lajavci laju onda završe ovako: http://i471.photobucket.com/albums/rr77/toropreto/2012-07-0813_30_07.gif
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.9.2013 8:12 (TracerCPP).
11 godina
neaktivan
offline
Programiranje u C++

Molim pomoc za zadatak:

Napisi funkciju koja jedan prirodan broj(int),a za rezultat daje polje koje sadrzi znamenke tog broja u obrnutom poretku.

Hvala :D

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++

Ako tražiš pomoć onda napiši što si do sada napravio i što ti nije jasno.

Kada lajavci laju onda završe ovako: http://i471.photobucket.com/albums/rr77/toropreto/2012-07-0813_30_07.gif
11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++
trebaju mi samo smjernice sto da napravim...sto mi sve mora biti u tijelu funkcije i na koji nacin pozivam funkciju posto mi ulazi integer a izlazi vector
14 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++
emileter kaže...
trebaju mi samo smjernice sto da napravim...sto mi sve mora biti u tijelu funkcije i na koji nacin pozivam funkciju posto mi ulazi integer a izlazi vector

Polje ili vektor?

 

Ako je polje onda moraš uzeti u obzir maksimalan broj znamenki s kojim možeš imati posla. 32 bitni unsigned integer ima raspon 0 - 4294967295, što znači najviše 10 znamenki. 64 bitni unsigned integer ima raspon 0 - 18446744073709551615 to znači da se moraš pripremiti za do 20 znamenki.

 

Sa vektorom tih problema nema budući da on mijenja veličinu prema potrebi.

 

Dalje imaš izbor, alocirati memoriju za polje, napuniti polje pa vratiti pokazivač, ili proslijediti pokazivač na polje kroz argument pa tako napuniti polje. Sa vektorima slična stvar. Vratiti vektor iz funkcije, ili proslijediti vektor po referenci kao argument.

 

Dakle prototipi bi ti izgledali nekako ovako:

char *znamenke(int broj)

void znamenke(int broj, char *polje)

std::vector<char> znamenke(int broj)

void znamenke(int broj, std::vector<char> &vektor)

 

Imena su potpuno proizvoljna, kao i char tip koji sam odabrao za pojedine znamenke (budući da ima raspon -128 - 127, ili 0 - 255) koji je i više nego dovoljan za pojedine znamenke.

 

A što ti treba biti u tijelu funkcije... pa očito kôd koji će izdvajati znamenke iz broja. Gle, ako tražiš i sadržaj funkcije to onda više nisu smjernice nego rješenje zadatka.

What Andy giveth, Bill taketh away.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++

fala,ovo  je pomoglo...je je,glupo trazit rješenje zadatka,treba štogod i sam napravit ;) fala

12 godina
neaktivan
offline
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Evo imam 2 zadatka ako moze pomoc ;)

 

1.

upises 5 slova , i onda se ispisu sve moguce konbinacije rijeci .. npr  A B C D E  i onda se ispisu sve moguce konbinacije tipa abced abedc adebc  itd..

 

2.

upises recenicu  i onda ti on ispise  sve rijeci poredane po duzini..

 

Hvala unaprijed ;)

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Pozdrav! Ima li ovdje nekog da mi pomogne oko nekih jednostavnijih zadatka? Ali ih neću sad sve postati naravno.

npr. evo jedan koji neznam kako bi rješila (kako da ispišem tih 9 brojeva ako nisu zadani, dali ih treba označiti sa n??). Vidim da treba koristiti fstream funkciju:

1.

Napišite program koji traži od korisnika da upiše članove u niz int a[10], a onda izračuna sumu svih članova u tom nizu i zapiše tu sumu u datoteku c:\rezultat.txt.

 

2.

 

 

Napiši program koji traži od korisnika da upiše jedan cijeli broj. Ako je upisani broj veći od 20 i manji od 25 program ga treba ispisati u obliku rimskog broja, a ako je van tog raspona program treba tražiti unošenje novog broja. Kad korisnik upiše broj 0 program treba ispisati poruku 'kraj' i završiti sa radom.

 

 

Ili ovaj, u ovom znam da se u prvom djelu napiše if (i=20; i<25;i=i++) i sada kako da napišem dio nakon else (ako je broj van raspona treba tražiti unošenje novoga broja) ?

 

 

 
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Baš se vidi da je škola počela... {#}

What Andy giveth, Bill taketh away.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

E baš me zanima kako biš ti rješavao zadatke da si tek početnik i da ti ih nitko prije nije objašnjavao. Na mom faksu nema predavanja ni vježbi iz programiranja tako da cijelo gradivo praktički moraš proći sam bez obzira što se nikad prije nisi susreo sa programiranjem, njih to ne briga. Zato i pitam da mi netko objasni ove jednostavnije zadatke da kasnije mogu preći na one teže jer knjiga po kojoj sam ja radila nije bila od neke pomoći pošto sam naučila samo osnove, a za mene su to sve novi pojmovi. U mjesec dana se ne stigne ništa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2013 13:57 (Eronel).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
Eronel kaže...

Na mom faksu nema predavanja ni vježbi iz programiranja tako da cijelo gradivo praktički moraš proći sam bez obzira što se nikad prije nisi susreo sa programiranjem, njih to ne briga.

Dugo nisam čuo ovako nešto duhovito {#}. Baš me zanima koji je to faks gdje studenti bez predavanja i vježbi (što je obavezno po bologni) imaju ispite? Na osnovu čega ti onda uopće znaš koje gradivo trebaš učiti i koji su uvjeti za prolaz? Ili ti je zapravo ovo zadnji ispitni rok ove godine pa u svima drugima osim sebi tražiš krivca što nisi do sada učila?

Kada lajavci laju onda završe ovako: http://i471.photobucket.com/albums/rr77/toropreto/2012-07-0813_30_07.gif
11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Pa, imam ja rokove do drugog mjeseca (s time da sam na jednom već bila). Eto kod nas je sve moguće. Razlog zašto nemamo predavanja je zbog toga što nas ima jako malo pa je profesor rekao da ne želi održavati predavanja samo zbog nas par jer mu se to ne isplati pa smo s njim u kontaktu jedino putem maila. On nam je poslao neke slajdove preko kojih možemo učiti ali na njima ne piše ništa posebno, prošla sam ih par puta...isto tako imam neke primjere zadatka koji su bili na ispitima od kojih su neki i rješeni pa po njima i radim. Ali opet to nije to, za ostalo se sami snalazimo. Da nije bilo te knjige nebi shvatila ni ove osnovne pojmove.

13 godina
neaktivan
offline
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Koji faks? Baš me zanima da pogledam jer još nigdje nisam čuo da se negdje uči programiranje na faksu a da nema dovoljne kvote studenata za predavanja. To je gotovo svima predmet na prvoj godini studija i kao takav svima obavezan, tako da se teško može dogoditi situacija da je premalo studenata.

Kada lajavci laju onda završe ovako: http://i471.photobucket.com/albums/rr77/toropreto/2012-07-0813_30_07.gif
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
Eronel kaže...

... Na mom faksu nema predavanja ni vježbi iz programiranja ....

Jako maštovito {#}

 

p.s. ona dobra stara " predstavi se k'o žensko i svi će poletjeti da pomognu " očito ne vrijedi u ovom slučaju {#}

Under neon loneliness...Motorcycle emptiness...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
TracerCPP kaže...

Koji faks? Baš me zanima da pogledam jer još nigdje nisam čuo da se negdje uči programiranje na faksu a da nema dovoljne kvote studenata za predavanja. To je gotovo svima predmet na prvoj godini studija i kao takav svima obavezan, tako da se teško može dogoditi situacija da je premalo studenata.

Naravno, sve nas je interesiralo koji je to biser od faksa, ali izgleda da smo ostali uskraćeni za odgovor.

Ne bih ti se čudio i da si ljut, sigurno uložiš dosta truda na vježbama, pa da netko radi svoje lijenosti izmišlja ovakve priče kao opravdanje.

A to je u ovom slučaju, vjerojatno, kakav bi to bio faks bez vježbi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.9.2013 13:30 (Floki).
13 godina
neaktivan
offline
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Krajnje čudno bi mi bilo da postoji faks koji nema dovoljno studenata za programiranje, a pogotovo da se takav predmet može položiti bez laboratorijskih vježbi.

 

Primjerice, evo samo koliko toga sam pripremao za svoje studente iz Objektno orjentiranog programiranja 2 prošle godine:

 

Lab. vježbe iz OOP2 (C++ Builder) Lab. vježbe iz OOP2 (C++ Builder)
 

Za svaku vježbu postoji pisana priprema s upustvima i po nekoliko youtube videa s konkretnim primjerima kako se što realizira itd.. Jedino još nisam stavio rješenja vježbi {#} ali tada studenti ne bi imali što raditi.

Kada lajavci laju onda završe ovako: http://i471.photobucket.com/albums/rr77/toropreto/2012-07-0813_30_07.gif
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

mozel pomoc :(

 

Napravi program koji unosi 30 slova, zanemarujući ostale unesene znakove, a zatim za svako slovo ispisuje broj njegovih pojavljivanja u nizu, računajuci i velika i mala slova.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Nisi napisao kakva točno pomoć ti treba, ili je rješenje ono što ti tražiš?

Kada lajavci laju onda završe ovako: http://i471.photobucket.com/albums/rr77/toropreto/2012-07-0813_30_07.gif
11 godina
neaktivan
offline
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

ako nije problem da mi netko uradi zadatak, jel sad jasnije xD

ispricavam se ako sam te doveo u nekakvu neugodnu situaciju pri pokusaju odabira sto mi treba :D

 
0 5 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Ovdje se ne rješavaju tuđe domaće zadaće.

 

Kada budeš sam radio i zapeo negdje onda se javi, prikaži što si do tada samostalno napravio i gdje si zapeo pa će ti se pomoći. S druge strane ako ne znaš niti započeti onda je jasno da se uopće ne želiš niti potruditi da to naučiš već tražiš naivca koji bi taj posao uradio umjesto tebe.

Kada lajavci laju onda završe ovako: http://i471.photobucket.com/albums/rr77/toropreto/2012-07-0813_30_07.gif
11 godina
neaktivan
offline
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

#include <cstdlib>

#include <iostream>

 

using namespace std;

int istih(char niz[],char slovo){

   int brojac=0;

   for(int i=0;i<20;i++){

       if(niz[i]==slovo) brojac++;

       }

   return brojac;

   }

int main(int argc, char *argv[])

{

   char slova[20];

   int i;

 

   for(i=0;i<20;i++){

            cin>>slova[i];

            }

 

            for(char slovo='a';slovo<='z';slovo++){

                if(istih(slova,slovo)>0) cout<<"slovo "<<slovo<<" pojavljuje se: "<<istih(slova,slovo)<<" puta."<<endl;

                }

 

 

 

   system("PAUSE");

   return EXIT_SUCCESS;

}

{#}
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Analiziraj ovaj primjer pa ćeš doći do jednostavnijeg rješenja:

 

#include <iostream>
using namespace std;

int main(){
    int i, n, br, brojevi[100] = {0};

    cout << "Unesite N: ";
    cin >> n;

    for(i = 0; i < n; i++){
       cout << "Unesite " << (i+1) << " broj: ";
       cin >> br;

       if(br >= 1 && br <= 100)
          brojevi[br-1]++; // kljucni dio programa
    }
    for(i = 0; i < 100; i++)
       if(brojevi[i] != 0)
          cout << (i+1) << "-> " << brojevi[i] << "\t";
    return 0;
}

Kada lajavci laju onda završe ovako: http://i471.photobucket.com/albums/rr77/toropreto/2012-07-0813_30_07.gif
16 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
Orionn125 kaže...

Evo imam 2 zadatka ako moze pomoc ;)

 

1.

upises 5 slova , i onda se ispisu sve moguce konbinacije rijeci .. npr  A B C D E  i onda se ispisu sve moguce konbinacije tipa abced abedc adebc  itd..

 

2.

upises recenicu  i onda ti on ispise  sve rijeci poredane po duzini..

 

Hvala unaprijed ;)

Ti hoćeš permutacije bez ponavljanja, a ne kombinacije, kako si naveo.

Ovdje imaš rekurziju koja to rješava, a i dobro objašnjenje što u stvari kod radi.

http://www.dreamincode.net/forums/topic/112813-recursive-permutation/

13 godina
offline
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Već duže vrijeme pokušavam napraviti mini program koji bi radio s .bat skriptama ili koji bi eventualno pokretao naredbe kao sto su npr: shutdown -s i slično. Da budem iskren, ne znam koji je točno naziv tih naredbi.

 

E sad, ono što meni treba je način implementiranja takvih naredbi u program. Ili drugi način bi bio pokretanje .bat fileova, ali ne znam hoće li to uopće funkcionirati. Na netu sam našao na hrpu rješenja koja ne funkcioniraju.

 

Napomena: bit programa je unos vremena koji bi pokretao gašenje, odjavu ili restart računala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
mjaneci3 kaže...

Već duže vrijeme pokušavam napraviti mini program koji bi radio s .bat skriptama ili koji bi eventualno pokretao naredbe kao sto su npr: shutdown -s i slično. Da budem iskren, ne znam koji je točno naziv tih naredbi.

 

E sad, ono što meni treba je način implementiranja takvih naredbi u program. Ili drugi način bi bio pokretanje .bat fileova, ali ne znam hoće li to uopće funkcionirati. Na netu sam našao na hrpu rješenja koja ne funkcioniraju.

funkcija system ili API pozivi ShellExec i WinExec

What Andy giveth, Bill taketh away.
13 godina
offline
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Mislim da sam osuđen na system ako želim raditi s nekim varijablama.

 

Pitanje je dal funkcionira varijabla unutar system linije?

 

Npr: system("shutdown -s -t x")

 

U ovom slučaju varijabla x bi bila zadužena za vrijeme do gašenja.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
mjaneci3 kaže...

Mislim da sam osuđen na system ako želim raditi s nekim varijablama.

 

Pitanje je dal funkcionira varijabla unutar system linije?

 

Npr: system("shutdown -s -t x")

 

U ovom slučaju varijabla x bi bila zadužena za vrijeme do gašenja.

Ovako kako si ti napisao ne. Ti funkciji system() proslijedujes znakovni niz, dakle ti bi trebao vrijednost varijable te upisati u znakovni niz. Za takvo sto bi ti mogla posluziti funkcija sprintf:

#include <cstdio>
#include <cstdlib>

using namespace std;

int main(){
    char naredba[256];

    int vrijeme = 10;
    sprintf(naredba, "shutdown -s -t %d", vrijeme);
    system(naredba);
    return 0;
}

Umjesto funkcije sprintf, mogao bi i koristiti klasu stringstream.

11 godina
neaktivan
offline
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Imam problem sa jednim zadatkom iz objektno orjentiranog programiranja. Trebam napraviti program koji izračunava površinu peterokuta?{#}

tresnjamala
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice