MothCalc

poruka: 43
|
čitano: 8.138
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
Joco55 kaže...

@orinem

Imaš alate tipa Reflector i ILSpy pomoću kojih možeš vidjeti source kod!

 

Trebalo se sjetit :P

 

Evo ovo je taj nered o kojem ja pricam, to bi se dalo puno elegantnije rjesit

15 godina
offline
Re: MothCalc
Orinem kaže...
Joco55 kaže...

@orinem

Imaš alate tipa Reflector i ILSpy pomoću kojih možeš vidjeti source kod!

 

Trebalo se sjetit :P

 

Evo ovo je taj nered o kojem ja pricam, to bi se dalo puno elegantnije rjesit

  Imaš neki prijedlog?

da bog da crk'o rock'n'roll, kad ga svako svira
13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
Orinem kaže...
Joco55 kaže...

@orinem

Imaš alate tipa Reflector i ILSpy pomoću kojih možeš vidjeti source kod!

 

Trebalo se sjetit :P

 

Evo ovo je taj nered o kojem ja pricam, to bi se dalo puno elegantnije rjesit

otvorena sam knjiga, pokazi mi gdje, kako, i bit cu vrlo zahvalan x)

imam volje, imam strpljenja, imam vremena, do davdje sam uspio napraviti program, planiram ga završit kakav je, a onaj za android i iphone napraviti kak spada

I’m the juggernaut b*tch.
14 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
munjovoz kaže...

mislio sam raditi tree view kontrolu ali ju je popriličan problem povezati sa mojim programom, tako da ću uz trenutnu navigaciju ubaciti mogućnost klikanja na ime i redirect na taj panel koji izabereš

E TreeView nebi bio loš isto!

 

Ali evo ja malo gledam source kod, i mislim da ukoliko planirate daljnji rast ove aplikacije za koju smatram da je odlična i da bi svakome mogla koristiti, trebalo bi to malo drukčije logički izvesti, npr. da se forme i kontrole dinamički kreiraju, npr. imaš xml datoteku kao DataSource i onda program samo iščitava podatke iz te XML datotek i iščitava to na formu.

To bi ti bitno olakšalo daljnju nadogradnju.

 

Također jeste razmišljali o WPF-u?

13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
Joco55 kaže...
munjovoz kaže...

mislio sam raditi tree view kontrolu ali ju je popriličan problem povezati sa mojim programom, tako da ću uz trenutnu navigaciju ubaciti mogućnost klikanja na ime i redirect na taj panel koji izabereš

E TreeView nebi bio loš isto!

 

Ali evo ja malo gledam source kod, i mislim da ukoliko planirate daljnji rast ove aplikacije za koju smatram da je odlična i da bi svakome mogla koristiti, trebalo bi to malo drukčije logički izvesti, npr. da se forme i kontrole dinamički kreiraju, npr. imaš xml datoteku kao DataSource i onda program samo iščitava podatke iz te XML datotek i iščitava to na formu.

To bi ti bitno olakšalo daljnju nadogradnju.

 

Također jeste razmišljali o WPF-u?

otvoren sam za sve prijedloge i voljan sam sve naucit, ak necu sad naucit necu nikada... ovo je pocelo kao aplikacija koju bi izradio zbog sebe, da naucim nesto ali nema razloga zasto nebi napravio do razine za mobitele

kazem, tree view se na ovo nemoze implementirati, ja se jednostavno nisam susreo sa ovim cime radim tako da ni neznam kako bi se to moglo lakse izvesti, 10 sati pisanja koda u komadu mi ne predstavlja nikakav problem, samo mi pokazite kako x)

I’m the juggernaut b*tch.
14 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
mind_challenge kaže...

  Imaš neki prijedlog?

 

Neznam sta ste sve planirali ali evo kako bi ja pristupia problemu. 

 

Najgluplji nacin: Ubacite sve te funkcije u listu i svaki put kad treba minjat neki parametar proletite kroz cilu listu sve postavite na false poslje toga dodate liniju koda koja postavlja visible te forme koja se treba pojavit na true. Nista inovativno koristite potpuno isti princip ali tih 20-30 linija koda ces svest na 5-6

 

Da sam ja sam isa pisat kod razbija bi ga u vise djelova jedan bi svakako bia prikaz rezultata, znaci razvija bi standardnu formu za prikaz rezultata tako da nemoran igrat sa visible kad korisnik klikne na nesto ja saljem informacije formi i onda to prikazuje.

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
Orinem kaže...
mind_challenge kaže...

  Imaš neki prijedlog?

 

Neznam sta ste sve planirali ali evo kako bi ja pristupia problemu. 

 

Najgluplji nacin: Ubacite sve te funkcije u listu i svaki put kad treba minjat neki parametar proletite kroz cilu listu sve postavite na false poslje toga dodate liniju koda koja postavlja visible te forme koja se treba pojavit na true. Nista inovativno koristite potpuno isti princip ali tih 20-30 linija koda ces svest na 5-6

 

Da sam ja sam isa pisat kod razbija bi ga u vise djelova jedan bi svakako bia prikaz rezultata, znaci razvija bi standardnu formu za prikaz rezultata tako da nemoran igrat sa visible kad korisnik klikne na nesto ja saljem informacije formi i onda to prikazuje.

 

 

 

ali bi tehnicki morao svejedno praviti sve te panele pojedinacno? ili napravit standardnu formu povezat na xml pa da izbacuje rezultate?

edit: glavna poanta, nisam nikad prije radio, naucit cu kak se treba radit x)

I’m the juggernaut b*tch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2011 23:34 (munjovoz).
14 godina
neaktivan
offline
MothCalc

E ekipa vidim da imate želje za učenjem i znate na čemu ste(pri tome mislim da ne pretendirate raditi svoj OS) što jako cijenim i stoga sam voljan pomoći kako literaturom, tako i savjetima, a i ideja vam nije loša stoga bi od ovog ako se dobro napravi mogla imati koristi i šira zajednica!

 

P.S.

Ako vam treba literatura javite se na PM!

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc

momci puno hvala na pomoci zasad, jos cu puno pomoci trebat, ali sada imam nekih drugih neodgodivih obaveza tako da moram ici.. ln ljudi x)

I’m the juggernaut b*tch.
14 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc

Nebi radia pojedinacno panele nego bi recimo posla formi string i naucia je kako ce ga citat

 

npr posla bi tekst koji ide za objasnjenje tamo di ide slika stavia bi adresu slike, ako treba nesto boldat stavia bi recimo [b][/b] i posla to formi. Forma prelijece tekst i generira izgled iz toga sta si joj posla.

 

Ovo opet pisen sta mi je prvo palo napamet, moze i preko XML datoteke, ima tona mogucnosti najbolja kao i uvjek nepostoji sve ovisi koliko mislis kasnije nadograđivat sustav.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
Orinem kaže...

Nebi radia pojedinacno panele nego bi recimo posla formi string i naucia je kako ce ga citat

 

npr posla bi tekst koji ide za objasnjenje tamo di ide slika stavia bi adresu slike, ako treba nesto boldat stavia bi recimo [b][/b] i posla to formi. Forma prelijece tekst i generira izgled iz toga sta si joj posla.

 

Ovo opet pisen sta mi je prvo palo napamet, moze i preko XML datoteke, ima tona mogucnosti najbolja kao i uvjek nepostoji sve ovisi koliko mislis kasnije nadograđivat sustav.

To sam i ja gore predložio, da aplikacija bude dinamična tj. da se forme i kontrole dinamički iscrtavaju na osnovu XML file-a, to bi smanjilo količinu koda, odjeljen logički i prezentation dio, aplikacija se ažurira editriranjem XML datoteke bez diranja u sami kod, također ako napravite mobilne verzije aplikacije jednostavnije vam je da i one imaju isti XML file kao i desktop aplikacija, to smanjuje količinu koda prilikom kodiranja mobilnih aplikacija...

13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc

napravljen je glavni koncept Moth Calc programa, samo što fali pola teorije i nema nijedna formula, nemam toliko vremena za pisanje x)

link za novu verziju

I’m the juggernaut b*tch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2011 12:49 (munjovoz).
13 godina
neaktivan
offline
Re: MothCalc
I’m the juggernaut b*tch.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice