Kako naučiti programirati igre?

poruka: 5
|
čitano: 3.668
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Kako naučiti programirati igre?

Pozdrav ljudi,

 

zanima me ima li ko da ima iskustva u game dev jer me jako zanima izrada PC i android igrice te bih trebao savjet to jest neku literaturu kako da naučim što bolje i efikasnije. Što se tiče programiranja općenito znam dosta C# te sam upoznat sa OOP.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako naučiti programirati igre?
CroGamerSt kaže...

Pozdrav ljudi,

 

zanima me ima li ko da ima iskustva u game dev jer me jako zanima izrada PC i android igrice te bih trebao savjet to jest neku literaturu kako da naučim što bolje i efikasnije. Što se tiče programiranja općenito znam dosta C# te sam upoznat sa OOP.

 Ako znaš c# i zanima te izrada igara onda odi učiti Unity engine, na googlu ćeš naći masu tutorijala, a i Unity ima dobru službenu dokumentaciju.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
10 godina
offline
Kako naučiti programirati igre?

@CroGamerSt

 

Počni polako raditi svoje projekte. Koliko god mali i nezanimljivi bili.

 

O.K., moš ti znati Unity i Unreal, al' ak' ne znaš kak to šljak ispod haube, nikad od tebe pravog programera igara.

 

Uči C++. On je majka svih OOP programskih jezika, te dušu dao za gejm dev.

Obično buš u nekom gejm studio dobio za testiranje da napraviš neki projekt, bez pomoći gejm enđina ili pak cijel jedan test da ocjene tvoje znanje C++.

Nisam doduše u gejm dev, al' sam se informirao kako stvari stoje. I radim na tome, da možda jednom bude dio toga.

 

Uglavnom nauči što bolje C++ i ne buš ostao gladan.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kako naučiti programirati igre?
Jel mi mozes poslati kakvu literaturu da naucim ga sto bolje i kakav projekt se ocekuje da se zna napraviti?
14 godina
offline
Kako naučiti programirati igre?

Najbolje skinut jednu od ove dvije knjige(ja sam sebi isprintao, lakše je iz papira čitati):

https://www.micc.unifi.it/bertini/download/programmazione/TICPP-2nd-ed-Vol-one-printed.pdf

http://www.charleshouserjr.com/Cplus2.pdf

 

I pripremi si jako puno strpljenja i ustrajnosti :)

www.apartmani-rakic.com
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice