Infokup 2012

poruka: 184
|
čitano: 27.985
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Infokup 2012

Malo drukcija anketa:

 

Trebaju li ponistiti natjecanje?

18 Da
1 Ne
Nothing is true, everything is permitted...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Infokup 2012

Da li je informacija o tome da su zadaci bili objavljeni ranije 100% točna?

 

I zna li itko kako je trebalo riješit zadatke(opis algoritma). Imam osjećaj da su ove godine bili najteži zadaci do sad.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Infokup 2012

200% točna

 

LoL NordicEU : Heineken01
 
0 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Infokup 2012

Eto, pričalo se prije 2 godine što će se dogoditi prije ili kasnije: Nezadovoljni mladi informatičari.

 

Užasno sam ljut zbog svega ovoga jer sam i sâm svojevremeno radio na organizaciji natjecanja kao HSIN-ov stručni suradnik... I jednostavno ne mogu vjerovati da čitam ovo što čitam. U čitavoj povijesti informatičkih natjecanja (pritom mislim na period od 20-ak godina dok je organizator istih bio HSIN) nikada se nije dogodilo ovakvo nešto. A onda je natjecanje zbog političke odluke AZOO-a preuzeo DUMP... I može ih biti sram u što su dopustili da se ovo (nekad jako cijenjeno) natjecanje pretvori.

 

A ako je ovo što je napisano doista istina, a pogotovo onaj dio oko objavljivanja zadataka prije samog natjecanja (?!!), natjecanje po defaultu mora biti proglašeno neregularnim. To je vjerojatno najmanje što mogu napraviti! U dogovoru s mentorima bi trebali čim prije poslati oštre prigovore na regularnost natjecanja na adrese DUMP-a i AZOO-a.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2012 11:41 (vlad0).
Moj PC  
10 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Infokup 2012
srky.du kaže...

Da li je informacija o tome da su zadaci bili objavljeni ranije 100% točna?

 

I zna li itko kako je trebalo riješit zadatke(opis algoritma). Imam osjećaj da su ove godine bili najteži zadaci do sad.

Moje misljenje je da bi zadaci zapravo bili dosta jednostavni da smo odmah imali motpuno tocno napisane zadatke. Kad sam ih nakon natjecanja gledao sa svim tim ispravkama, nisu mi se cinili problematicni. Evo ti ukratko rjesenja (mojih) za 2. podskupinu, ako te nesto zanima detaljnije, pitaj (kodove mi se neda sad opet pisat, tako da me to nemoj pitat xD).

1. Kod unosa racunamo sumu svih kolicina tekucina. Pokrenemo petlju koja ide od 0 do N. U svakoj iteraciji provjerava koliko ima clanova S za koje vrijedi: S>(sum/(N-i)). U prvoj iteraciji u kojoj takvih clanova ima manje ili jednako od i, petlja se prekida, a kao rezultat se ispisuje taj i.

 

2. Za ovaj zadatak nam nitko nije rekao da treba ispisati modano rjesenje, tako da sam ga ja samo na brzinu napisao tek tako da nesto bodova skupim: svi uneseni brojevi se pomnoze jos kod upisa, a kod ispisa se onda taj umnozak dijeli s brojem na zadanom indeksu (uz ovo jos mora postojat provjera u slucaju da je upisana nula, tako da ne bi doslo do djeljenja s nulom, ili djeljenja nule). Naravno ovo ne radi za vece brojeve. Sad kad znam da treba modati rjesenje, mislim da zadatak nije toliko kompliciran. Jednostavno taj umnozak pri dodavanju svakog novog broja treba modati, i kasnije djeliti s modani clanovima. Koliko ja znam, vrijedi: (a*b)%n = a%n * b%n.

 

3. Obicna rekurzija koja uzima poziciju i vremenski period koji je iduci unesen, ako se radi o zadnjem vremenskom periodu - vraca broj "slova/tipki" na koje se sa zadane pozicije u zadanom periodu moze doci, ako se ne radi o zadnjem vrem. periodu, za svaku tu tipku na koju se moze doci pokrece samu sebe (rekurzija).

 

4. 2 BFS-a. Prvi put trazis najkraci moguci put, da bi izracuno najkrace moguce vrijeme. Tada tom vremenu dodas onu mogucnost kasnjenja i onda pokrenes drugi BFS koji rjesava zadatak. (ovo vjerojatno tako radi, posto na natjecanju nisam stigao ovaj rjesiti, ako nisam u pravu s ovim nacinom, nek me netko ispravi).

 

EDIT: sad kad su objavili rezultate, vidim da sam u prvom dobio polovicne bodove, a u trecem isto tako nemam sve bodove, pa uzmite ova moja rjesenja sa zadrskom.

Nothing is true, everything is permitted...
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2012 21:20 (Assassin).
14 godina
offline
Infokup 2012

Mislim da od ponavljanja nista nece biti. Drzavno povjerenstvo kaze da nisu primjetili nikakvu zlouporabu zadataka i rjesenja.

Državno povjerenstvo analizira rješenja učenika i postignute rezultate, te će na osnovu toga odlučiti što napraviti, i informirati Vas o svemu. Za sada mogu reći samo da nismo primjetili nikakve zlopotrebe zadataka i rješenja. Rezultati natjecanja su normalno distribuirani i u skladu s očekivanjima.

Lijep pozdrav,
Gojko Bukvić!

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Infokup 2012
captain_soap_McTawish kaže...

Mislim da od ponavljanja nista nece biti. Drzavno povjerenstvo kaze da nisu primjetili nikakvu zlouporabu zadataka i rjesenja.

Državno povjerenstvo analizira rješenja učenika i postignute rezultate, te će na osnovu toga odlučiti što napraviti, i informirati Vas o svemu. Za sada mogu reći samo da nismo primjetili nikakve zlopotrebe zadataka i rješenja. Rezultati natjecanja su normalno distribuirani i u skladu s očekivanjima.

Lijep pozdrav,
Gojko Bukvić!

  Nisu primjetili, ali bitno da su se učenici hvalili kako su našli rješenja -.-

SDP ≠ HDZ
15 godina
offline
Re: Infokup 2012
captain_soap_McTawish kaže...

Mislim da od ponavljanja nista nece biti. Drzavno povjerenstvo kaze da nisu primjetili nikakvu zlouporabu zadataka i rjesenja.

Državno povjerenstvo analizira rješenja učenika i postignute rezultate, te će na osnovu toga odlučiti što napraviti, i informirati Vas o svemu. Za sada mogu reći samo da nismo primjetili nikakve zlopotrebe zadataka i rješenja. Rezultati natjecanja su normalno distribuirani i u skladu s očekivanjima.

Lijep pozdrav,
Gojko Bukvić!

A kad Gojko misli dati rezultate?

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
15 godina
offline
Infokup 2012

Evo,došli rezultati.

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Infokup 2012

razočaran svojim "uspjehom" :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Infokup 2012

Može i od vas savjet :P

 

Naime imam 23 boda. Ukupno sam 11 (mada od 9-16 mjesta svi imaju isto bodova). Ako su oni u propozicijama napisali da prolazi 9 učenika, zar je logično da puste 8 zbog neisplativosti i sl. :/

SDP ≠ HDZ
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Infokup 2012

GOJKO ne daju vam se vasa rjesenja skompajlat ;)

LoL NordicEU : Heineken01
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Infokup 2012

Koliko ljudi, ako ne ponove natjecanje (ideja koja mi se osobno gadi), ide na drzavno iz 2. podskupine?

Nothing is true, everything is permitted...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Infokup 2012

Vjerojatno oko 25 kao i prošle godine.Kolko bodova imaš?

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
16 godina
offline
Re: Infokup 2012
emerik kaže...

Vjerojatno oko 25 kao i prošle godine.Kolko bodova imaš?

Kvragu. 34. sam, 63 boda, jako lose i jako ispod ocekivanja. Planirao sam da cu dobit sve bodove u 1. i 3., a u 2. nista posto nam nisu rekli za ispravak onaj sa modanim rjesenjem, na kraju sam u tom dobio sve bodove, uopce ne znam kako. Ma sve ovo skupa je bilo tragikomicno.

Nothing is true, everything is permitted...
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2012 21:26 (Assassin).
14 godina
neaktivan
offline
Infokup 2012

Baš sam se čuo preko IM-a s jednim kolegom koji je mentor, pa mi je spomenuo nekakvo brisanje postova vezanih uz prigovore na službenom forumu i Facebooku? Zar i to rade? Mislim, stvarno... Također mi je rekao da nije bilo ni nikakvog službenog očitovanja o svemu ovome što se događalo, što je još i gore. Znači prvo neprofesionalizam, a onda i cenzira - što u konačnici vjerojatno znači da je ideja podmesti propuste pod tepih.

 

 

I naravno da mi vrag nije dao, pa sam malo detaljnije proučio cijelu priču i koliko vidim, imate rokove za žalbe do sutra u 15h:

 

Od objave rezultata službeno smo u fazi kada autori zadataka primaju žalbe. Prihvaćaju se samo one žalbe koje su poslane mailom od mentora i županijskih povjerenstava, natjecatelji ne mogu samostalno slati žalbe. Žalbe se primaju na niže navedenim email adresama do 24. veljače do 15.00 sati:

Algoritmi - Srednje škole: algoritmi-ss@infokup.hr
Algoritmi - Osnovne škole (LOGO): algoritmi-os-logo@infokup.hr
Algoritmi - Osnovne škole (Basic/C/C++/Pascal): algoritmi-os@infokup.hr

Osnove informatike - Srednje škole: osnove-ss@infokup.hr
Osnove informatike - Osnovne škole: osnove-os@infokup.hr
Razvoj softvera - Srednje škole: razvoj-ss@infokup.hr
Razvoj softvera - Osnovne škole: razvoj-os@infokup.hr

 

LINK

 

 

Preporučio bih vam da u CC polje e-maila sa žalbom dodate i sljedeće kontakt adrese iz AZOO-a i MZOS-a:

 

AZOO
agencija@azoo.hr

Ravnatelj Agencije - Vinko Filipović, prof.

vinko.filipovic@azoo.hr

Pomoćnik ravnatelja - Darko Tot, dipl. soc. pedagog
darko.tot@azoo.hr

Viša savjetnica za odnose s javnošću - Antonela Nižetić-Capković, dipl. novinar
antonela.nizetic-capkovic@azoo.hr

 

MZOS
ured@mzos.hr

Odnosi s javnošću
uzoj@mzos.hr

Glasnogovornik - Duje Bonacci
glasnogovornik@mzos.hr

 

 

Znam da je očito koliko su me razljutili s ovakvim ponašanjem, ali ne mogu si pomoći jer ovo jednostavno nije u prema najmlađim generacijama hrvatskih IT-jevaca. Dok sam i sâm bio jedan od organizatora (ima već podosta godina), pazilo se na svaki detalj i sve se provjeravalo i 5 puta ako je trebalo, a sve u cilju da se eventualne greške svedu na minimum minimuma. A ovo što se događa sada je po meni čisti amaterizam i da sam ja na vašem mjestu nikako im ne bi pustio da im to prođe tek tako.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Infokup 2012

U zadatku "Sok" piše da broj prijatelja neće biti veći od 100, a u test podacima je najveći 1000 !?

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Infokup 2012

Sad malo proucavam njihova rjesenja. Sto se tice soka, oni ga rijese tako da micu jednog po jednog od najveceg do najmanjeg. Prilicno sam siguran da to ne valja, iako ne mogu sad smislit primjer za koji ne valja. Ako netko ima neki normalan argument zasto sigurno radi za sve primjere, molim vas napisite!

Sto se tice uređaja, glasno sam se nasmijao kad sam procitao rjesenje. Ja ne znam vise stvarno tko tamo pise zadatke i rjesenja, ali ako je ISTA osoba napisala u zadatku da ce brojeva biti najvise milijun, i da ce svaki od tih brojeva biti izmedju 1 i milijun, i onda u rjesenju zadatka MNOZILA sve te brojeve (znaci, najveci umnozak je milijun^milijun), bez obzira sto tip podatka koji bi to uhvatio ne postoji, ja stvarno predlazem da si ta osoba nadje neki drugi posao i prestane se sramotit.

 

edit: sad sam kompajlirao rjesenja, poceo sam sa sokom, i shvatio da imaju pogresku u kodu (sintaksa, ne logika). Dalje nemam zivaca testirat rjesenja. Ako ih neko kompajlira, molim vas napisite koja rade koja ne, jako me zanima.

Nothing is true, everything is permitted...
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2012 23:18 (Assassin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Infokup 2012
Assassin kaže...

Sad malo proucavam njihova rjesenja. Sto se tice soka, oni ga rijese tako da micu jednog po jednog od najveceg do najmanjeg. Prilicno sam siguran da to ne valja, iako ne mogu sad smislit primjer za koji ne valja. Ako netko ima neki normalan argument zasto sigurno radi za sve primjere, molim vas napisite!

Sto se tice uređaja, glasno sam se nasmijao kad sam procitao rjesenje. Ja ne znam vise stvarno tko tamo pise zadatke i rjesenja, ali ako je ISTA osoba napisala u zadatku da ce brojeva biti najvise milijun, i da ce svaki od tih brojeva biti izmedju 1 i milijun, i onda u rjesenju zadatka MNOZILA sve te brojeve (znaci, najveci umnozak je milijun^milijun), bez obzira sto tip podatka koji bi to uhvatio ne postoji, ja stvarno predlazem da si ta osoba nadje neki drugi posao i prestane se sramotit.

 

edit: sad sam kompajlirao rjesenja, poceo sam sa sokom, i shvatio da imaju pogresku u kodu (sintaksa, ne logika). Dalje nemam zivaca testirat rjesenja. Ako ih neko kompajlira, molim vas napisite koja rade koja ne, jako me zanima.

dobar im je algo za sok, ali im ne rade sluzbena rjesenja..

A uređaj...šta reći?Koju posluku porati?

LoL NordicEU : Heineken01
16 godina
offline
Infokup 2012

Ok, ipak sam skupio hrabrosti i odlucio pokrenuti uredjaj. Kompajler je javio gresku u 41. redu. Pogledao sam 41. red, glasno se nasmijao i ugasio kompajler, stranicu infokupa, i dobio poriv zapalit zadatke s natjecanja koji mi stoje na stolu.

Nothing is true, everything is permitted...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Infokup 2012
Assassin kaže...

Sad malo proucavam njihova rjesenja. Sto se tice soka, oni ga rijese tako da micu jednog po jednog od najveceg do najmanjeg. Prilicno sam siguran da to ne valja, iako ne mogu sad smislit primjer za koji ne valja. Ako netko ima neki normalan argument zasto sigurno radi za sve primjere, molim vas napisite!

Sto se tice uređaja, glasno sam se nasmijao kad sam procitao rjesenje. Ja ne znam vise stvarno tko tamo pise zadatke i rjesenja, ali ako je ISTA osoba napisala u zadatku da ce brojeva biti najvise milijun, i da ce svaki od tih brojeva biti izmedju 1 i milijun, i onda u rjesenju zadatka MNOZILA sve te brojeve (znaci, najveci umnozak je milijun^milijun), bez obzira sto tip podatka koji bi to uhvatio ne postoji, ja stvarno predlazem da si ta osoba nadje neki drugi posao i prestane se sramotit.

 

edit: sad sam kompajlirao rjesenja, poceo sam sa sokom, i shvatio da imaju pogresku u kodu (sintaksa, ne logika). Dalje nemam zivaca testirat rjesenja. Ako ih neko kompajlira, molim vas napisite koja rade koja ne, jako me zanima.

oh pa ti kasniš? nisi čuo za nove ispravke?
https://www.infokup.hr/Content/Downloads/2012/Algoritmi/Zadaci-Zupanijsko-2012-Algoritmi-Srednja-II.pdf 
Umnožak svih Ai brojeva neće nikada prelaziti 1 000 000 odnosno biti manji od -1 000 000.

 

btw jel mi može netko poslat riješenje prvog da vidim zašto meni neradi, radi samo za prva tri testna primjera.

16 godina
offline
Re: Infokup 2012
srky.du kaže...
Assassin kaže...

Sad malo proucavam njihova rjesenja. Sto se tice soka, oni ga rijese tako da micu jednog po jednog od najveceg do najmanjeg. Prilicno sam siguran da to ne valja, iako ne mogu sad smislit primjer za koji ne valja. Ako netko ima neki normalan argument zasto sigurno radi za sve primjere, molim vas napisite!

Sto se tice uređaja, glasno sam se nasmijao kad sam procitao rjesenje. Ja ne znam vise stvarno tko tamo pise zadatke i rjesenja, ali ako je ISTA osoba napisala u zadatku da ce brojeva biti najvise milijun, i da ce svaki od tih brojeva biti izmedju 1 i milijun, i onda u rjesenju zadatka MNOZILA sve te brojeve (znaci, najveci umnozak je milijun^milijun), bez obzira sto tip podatka koji bi to uhvatio ne postoji, ja stvarno predlazem da si ta osoba nadje neki drugi posao i prestane se sramotit.

 

edit: sad sam kompajlirao rjesenja, poceo sam sa sokom, i shvatio da imaju pogresku u kodu (sintaksa, ne logika). Dalje nemam zivaca testirat rjesenja. Ako ih neko kompajlira, molim vas napisite koja rade koja ne, jako me zanima.

oh pa ti kasniš? nisi čuo za nove ispravke?
https://www.infokup.hr/Content/Downloads/2012/Algoritmi/Zadaci-Zupanijsko-2012-Algoritmi-Srednja-II.pdf 
Umnožak svih Ai brojeva neće nikada prelaziti 1 000 000 odnosno biti manji od -1 000 000.

 

btw jel mi može netko poslat riješenje prvog da vidim zašto meni neradi, radi samo za prva tri testna primjera.

Sve vise mislim da se ovdje radi o masovnom psiholoskom pokusu.

 

Za rjesenja pitaj nekog iz drzavnog povjerenstva, njihova su najtocnija :) (ovo je sarkazam, znam da su svi ovdje dovoljno nazivcirani da neki ne bi shvatili haha)

Nothing is true, everything is permitted...
14 godina
neaktivan
offline
Infokup 2012

Evo vidim rezultate (1. podskupina). Imam 76 bodova, kao i 9 drugih natjecatelja, te sam na 23. mjestu. Eto taman će mi falit bod do državnog. Prag će bit 82 boda. {#}

 

 

A samo natjecanje je bilo očajno.

2. podskupina je jedan veliki fail, neću ni nabrajat koliko ima grešaka.

I zadnjih 10 minuta dođe lik i veli imate još pola sata! Da sam znao da imamo još pola sata, rijesio bi taj 3. tadatak, možda čak i četvrti.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Infokup 2012
Assassin kaže...
srky.du kaže...

oh pa ti kasniš? nisi čuo za nove ispravke?
https://www.infokup.hr/Content/Downloads/2012/Algoritmi/Zadaci-Zupanijsko-2012-Algoritmi-Srednja-II.pdf 
Umnožak svih Ai brojeva neće nikada prelaziti 1 000 000 odnosno biti manji od -1 000 000.

 

btw jel mi može netko poslat riješenje prvog da vidim zašto meni neradi, radi samo za prva tri testna primjera.

Sve vise mislim da se ovdje radi o masovnom psiholoskom pokusu.

 

Za rjesenja pitaj nekog iz drzavnog povjerenstva, njihova su najtocnija :) (ovo je sarkazam, znam da su svi ovdje dovoljno nazivcirani da neki ne bi shvatili haha)

pokusu? onda da im odma ja javim kako sam proso, slom živaca(ne samo zbog njih, sve se poklopilo i to u par dana, neznam zasto se uvjek to dogodi)

Maloprije sam se sjetio zadnjeg i jedinog natjecanja koje je HSIN organiziro i ja sam ga pisao(ako izuzmemo HONI), i doslo mi da im se zahvalim što sam bar jednom imo natjecanje kako treba.

13 godina
offline
Re: Infokup 2012
srky.du kaže...
Assassin kaže...
srky.du kaže...

oh pa ti kasniš? nisi čuo za nove ispravke?
https://www.infokup.hr/Content/Downloads/2012/Algoritmi/Zadaci-Zupanijsko-2012-Algoritmi-Srednja-II.pdf 
Umnožak svih Ai brojeva neće nikada prelaziti 1 000 000 odnosno biti manji od -1 000 000.

 

btw jel mi može netko poslat riješenje prvog da vidim zašto meni neradi, radi samo za prva tri testna primjera.

Sve vise mislim da se ovdje radi o masovnom psiholoskom pokusu.

 

Za rjesenja pitaj nekog iz drzavnog povjerenstva, njihova su najtocnija :) (ovo je sarkazam, znam da su svi ovdje dovoljno nazivcirani da neki ne bi shvatili haha)

pokusu? onda da im odma ja javim kako sam proso, slom živaca(ne samo zbog njih, sve se poklopilo i to u par dana, neznam zasto se uvjek to dogodi)

Maloprije sam se sjetio zadnjeg i jedinog natjecanja koje je HSIN organiziro i ja sam ga pisao(ako izuzmemo HONI), i doslo mi da im se zahvalim što sam bar jednom imo natjecanje kako treba.

Lucky

LoL NordicEU : Heineken01
13 godina
neaktivan
offline
Infokup 2012

Ja imam 15 od 30 osnove, 50 u drzavi -.-

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Infokup 2012

Sada sam vidio propust ulaznim podatcima, 1. zadatak, 1. podskupina: u 5 od 10 zadataka zamijenili su N i M. Pokušao sa njihovim službenim algoritmom/programom iste podatke unijet, također nema riješenja. Poslana žalba.

Igor
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Infokup 2012
CRT kaže...

Sada sam vidio propust ulaznim podatcima, 1. zadatak, 1. podskupina: u 5 od 10 zadataka zamijenili su N i M. Pokušao sa njihovim službenim algoritmom/programom iste podatke unijet, također nema riješenja. Poslana žalba.

I sad se otvara pitanje kako su neki od prvih mogli imati sve bodove u tom zadatku...

Slavonija u ♥ | http://crocraft.com - hrvatska Minecraft zajednica | http://www.soma.fm/
13 godina
neaktivan
offline
Infokup 2012

ma smijurija od natjecanja, čini mi se da su i rok žalbi skresali za nekoliko dana... bezveze....

Igor
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Infokup 2012

Na održanoj izvanrednoj sjednici Državnog povjerenstva održanoj 24. veljače 2012. u Zagrebu, odlučeno je da će se županijsko natjecanje u kategoriji Algoritmi za srednje škole ponoviti 5. ožujka 2012.

 

izvor

Kad već čitaš ovo, pročitaj i pravila foruma! :D
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice