C# "screen saver"

poruka: 16
|
čitano: 2.915
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
C# "screen saver"

Pozdrav, zadatak mi je napraviti jednu konzolnu aplikaciju, te je sama aplikacija vec skoro pa gotova, no muci me jedan detalj.

Ukoliko je racunalo neaktivno, odn nitko nista ne radi na njemu, trebale bi se poceti priakzivati slike i izmjenjivati se (znaci jedna po jedna bi se trebala prikazivati) koje bi se ucitavale iz foldera, znaci ko neki screen saver, to bi trebalo otprilike ovako izgledati, npr. ako je racunalo neaktivno 15 minuta, pokrenula bi se prva slika i to preko cijelog zaslona, nakon 10 sec bi se zamijenila sa drugom i tako dalje, i kada bi se izmijenile sve slike koje su u mapi, pocele bi odmah ispocetka ukoliko je i dalje racunalo neaktivno odn nitko nije dirao miš, a ako netko dirne miš, da se prebaci na samu aplikaciju. Naravno, ukoliko bi rucno netko dodao neke slike u tu mapu, da bi se automatomatski same dodale u taj "screen saver".

 

Ima netko kakvu ideju? barem youtube link? ja osobno nista takvoga nisam pronasao. 

unaprijed zahvaljujem na odgovorima

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: C# "screen saver"

-imaš 'grešku' u razmišljanju.. tj ako radiš app/igru tad radiš app. Ako radiš screensaver, tad radiš screensaver (petljaš sa sys dijelom, powerom i sl.) .. ovo je klasično početnička/hakerska ideja koju treba eliminirati u začetku :)) .. NHF. Loša ideja. Ako juer želi scrs on će ga imati-podesiti, ne neka app jer bi time postala malware.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: C# "screen saver"

NE RAZUMIJES, znaci aplikacija, i ako nista nitko ne radi na aplikaciji da se pocinju prikazivati slike koje se nalaza u nekoj mapi. znaci neki timer i da se pokrene nova forma koja bi bila povezana sa tim slikama koje bi se izmjenjivale. Aplikacija je full screen. I nije to bas screen saver, nego ne znam kako da to tocno nazovem, pa sam zato stavio u navodnike

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 14:37 (FIFILEND).
15 godina
offline
Re: C# "screen saver"

-ja razumijem, ti ne .. :)

-app to ne smije raditi, tj ja kao juzer to određujem u postavkama screensavera, ne ti u app. Jasnije? Ako pak poželiš imati neki skriveni servis (jer takve stvari se ne pokreću kao exe nego servisi..) tad radiš nešto iz kategorije malwarea tj app ne smije raditi ništa što nije navela da radi, tetris ne smije npr slati mail.. dok je moj izbor npr slika u scresaveru moj, ne tvoj jer je moje računalo. (pravno-zakonski)..

-kao i to da ja određujem vrijeme, login itd pravila, ne ti i tvoja app. Ne razumiješ, ali polako.. za sad se brini o appsu, programiranju, pravni dio će možda jednog dana doći (kad počneš distribuirati appse).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 14:43 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: C# "screen saver"

PA COVJECE TO NIJE SCREEN SAVER

NITI IMA IKAKVE VEZE SA SCREEN SAVEROM U WINDOWSIMA.

NEGO JEDNOSTAVNO UCITAVANJE SLIKA IZ VANJSKOG FOLDERA I TO DA APLIKACIJA SAMA RADI.

MOLIM TE, UKOLIKO NEMAS NISTA PAMETNIJEGA ZA RECI STO SE TICE MOG PROBLEMA, PUSTI TO DRUGIMA KOJI RAZUME MOJ PROBLEM 

LP

14 godina
neaktivan
offline
C# "screen saver"

Pa u pravu je na kraju dana. Ako želiš prikazivati "screensaver" u toj aplikaciji tijekom neaktivnosti u samo toj aplikaciji onda možda je OK,

ali ako želiš na razini cijelog računala onda postoji API za to.

 

Jednostavno napravi pravi screensaver. Tim više što radiš konzolnu aplikaciju pa nemaš GUI.

 

 

Iskreno, da koristim aplikaciju koja ima tu "mogućnost" i ne da se ugasiti ozbiljno bi potražio alternativu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 15:25 (Alkaline).
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: C# "screen saver"

Ta aplikacija ce cijelo vrijeme biti pokrenuta i radi se o windows form aplikaciji u visual studiu. Dizajn slican ko na web stranici, znaci menu i prikaz nekog teksta u svakoj kategoriji u tom menu-u i poneka slika, i bitno je da vlasnik za kojeg to radim (nije za novac naravno) bi htio, ukoliko je to "racunalo" neaktivno, da moze postavit neku slike da se vrte za vrijeme neaktivnosti, ko neke reklame. I da moze te slike mijenjat sam, znaci da ne mora pristupat projektu, nego samo da se mijenjaju slike na nekoj lokaciji u nekome folderu i da program bez obzira na to kako se zovu, ucita te slike (naravno, moze i restart aplikacije, nije problem). format slike bi bio uglavnom jpg. 

isto tako sam imao i na jukeboxu, sto je nekada davno neki programer isprogramirao, i radilo je savrseno. No sa tim programerom sam davno izgubio kontakt.

 

edit: Da, samo u TOJ aplikaciji ce se koristiti taj "screen saver" posto ce ona biti pokrenuta cijelo vrijeme.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 16:12 (FIFILEND).
14 godina
neaktivan
offline
Re: C# "screen saver"
FIFILEND kaže...

bitno je da vlasnik za kojeg to radim (nije za novac naravno) bi htio, ukoliko je to "racunalo" neaktivno, da moze postavit neku slike da se vrte za vrijeme neaktivnosti, ko neke reklame.

 Pa taj screensaver imaš po defaultu u windowsima još od ranih verzija. Samo podesiš iz kojeg direktorija čupa slike i naštelaš brzinu promjene.

 
 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 16:17 (Alkaline).
9 godina
neaktivan
offline
Re: C# "screen saver"

U pravu si, ovo ce biti dovoljno.
Jel se moze promijeniti vrijeme kako dugo ce biti jedna slika prikazana?

15 godina
offline
Re: C# "screen saver"
FIFILEND kaže...

PA COVJECE TO NIJE SCREEN SAVER

NITI IMA IKAKVE VEZE SA SCREEN SAVEROM U WINDOWSIMA.

NEGO JEDNOSTAVNO UCITAVANJE SLIKA IZ VANJSKOG FOLDERA I TO DA APLIKACIJA SAMA RADI.

MOLIM TE, UKOLIKO NEMAS NISTA PAMETNIJEGA ZA RECI STO SE TICE MOG PROBLEMA, PUSTI TO DRUGIMA KOJI RAZUME MOJ PROBLEM 

LP

 -lupetaš..

FIFILEND kaže...

Ta aplikacija ce cijelo vrijeme biti pokrenuta i radi se o windows form aplikaciji u visual studiu. Dizajn slican ko na web stranici, znaci menu i prikaz nekog teksta u svakoj kategoriji u tom menu-u i poneka slika, i bitno je da vlasnik za kojeg to radim (nije za novac naravno) bi htio, ukoliko je to "racunalo" neaktivno, da moze postavit neku slike da se vrte za vrijeme neaktivnosti, ko neke reklame. I da moze te slike mijenjat sam, znaci da ne mora pristupat projektu, nego samo da se mijenjaju slike na nekoj lokaciji u nekome folderu i da program bez obzira na to kako se zovu, ucita te slike (naravno, moze i restart aplikacije, nije problem). format slike bi bio uglavnom jpg. 

isto tako sam imao i na jukeboxu, sto je nekada davno neki programer isprogramirao, i radilo je savrseno. No sa tim programerom sam davno izgubio kontakt.

 

edit: Da, samo u TOJ aplikaciji ce se koristiti taj "screen saver" posto ce ona biti pokrenuta cijelo vrijeme.

 -dobio si odgovor. OS već ima scrsaver, podešava ga juzer. Ako tvoja app to želi raditi, tad je to app koja je i screensaver, neovisno što ti misliš/kažeš da nije... a to normalna app ne treba (ne smije) biti, jer je tad malware, jer tad radi nešto bez korisnikovog znanja.. ili drugačije nego što je to korisnik podesio u ogvoravejućem OSovom scrnveru.. tj to ti ne smiješ svojevoljno mijenjati, tj ako sam ja kao juzer već podesio da se to pali na recimo 5min neaktivnosti, tad ti i tvoja app nemaš što čačkati po tome. .. još gore kad se početnik nađe s takvim poslodavcem, pa kemijaju i izmišljaju toplu vodu, za ono što (post iznad) već postoji, radi. Ne razmišljaš (na odgovarajući način) i ljutiš se kad ti se to napomene. Odrasti, nauči.. pa nastavi :) tako to ide. Postavke screensavera ne kontrolira tvoja app nego juzer u OSovom appletu. Ako to ti želiš čačkati iz appsa, tad je tvoja app (i) scrsaver što god ti mislio drugo :) i tad imaš konflikt tj dva screensavera različitih postavki, tko je šef itd. pa sve do powermanagmenta.

 

za probu, tek da se uvjeriš.. napravi neki folder, stavi u njega nekoliko slika, u opcijama screensavera (OSa, windowsa.. isto je na svakom pa i linux..) izabereš folder i način prikazivanja. Radi. Tvoja app je tad nepotrebna/nevažna za taj dio i tako treba biti. Žalosno da se nekog posla primi totalni početnik koji čak ni to ne zna, što će tek biti kad nešto oko appsa-održavanja zatreba? Nije za novac? To je tvoja stvar, možeš raditi free, komercijalu ili bilo koji iznos od nula do beskonačno, no i dalje moraš poštivati osnovna pravila struke i za to te cijena ne opravdava, jednako je u prometu ako nekog besplatno prevezeš, nisi taxi ali poštuješ prometna pravila-propise itd. Tek kad to prihvatiš, prihvati se i posla, odnosa prema klijentu i korisniku pa i zakona-licenci ili pravila igre. (npr ako ti kao autor ne daš licencu naručitelju appsa, tad je on u prekršaju, rizik kazne kad prvi put naiđe inspektor, jer licencu mora imati.. pri tome je navažna cijena, važna je licenca jednako kao vozačka dozvola, jasnije?). :)

+ disclaimer NHF.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 16:37 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: C# "screen saver"

Jedino sto mi nije jasno u toj prici je, zasto se toliko mijesas u nesto ako sam te lijepo zamolio da produzis ukoliko nemas pametniji odgovor, covjek iznad tebe mi je u gotovo jednoj recenici pomogao, dok u tvojm romanima ne vidim bas nista sto bi meni koristilo, cinjenica je da znas samo filozofirati, no pomaganje ti bas ne ide od ruke.

Da, ja nisam programer, ja sam studirao elektrotehniku, i to mi je struka, no u slobodno vrijeme se bavim programiranjem, i ne mislim se baviti programiranjem profesionalno. A i to ne bi bio tvoj problem kad se i bi. Spusti se na zemlju, svako ko je na tom forumu je zato da bi se nesto naucio, a ne poslusao takve pametnjakovice kao sto si ti. Đenja

15 godina
offline
Re: C# "screen saver"
FIFILEND kaže...

Jedino sto mi nije jasno u toj prici je, zasto se toliko mijesas u nesto ako sam te lijepo zamolio da produzis ukoliko nemas pametniji odgovor, covjek iznad tebe mi je u gotovo jednoj recenici pomogao, dok u tvojm romanima ne vidim bas nista sto bi meni koristilo, cinjenica je da znas samo filozofirati, no pomaganje ti bas ne ide od ruke.

Da, ja nisam programer, ja sam studirao elektrotehniku, i to mi je struka, no u slobodno vrijeme se bavim programiranjem, i ne mislim se baviti programiranjem profesionalno. A i to ne bi bio tvoj problem kad se i bi. Spusti se na zemlju, svako ko je na tom forumu je zato da bi se nesto naucio, a ne poslusao takve pametnjakovice kao sto si ti. Đenja

 :) kul.

pa onako, za tvoj info.. ovo je forum, nije to tvoj forum.. i što god se piše, ne odlučuješ ti. Prihvati ili odbaci, prijavi vrijeđanje, ispravi netočno ili ignoriraj.

Važnije, nauči. .. ali izgleda da je to previše? :) .. štaš, optimista sam.

ja u slobodno vrijeme pecam i čuvam ovce.. pri tome ne solim pamet veterinarima koji mi preporuče barem kondom. Zahvalim im se na brizi. Nešto što ti jednostavno ne vidiš, jer si ljut, jer ti netko ne titra po jajcima.. onak, mogu ako ti je to gušt ali vjerojatnije da ćeš dobiti kuhačom po prstima.

 

pa npr, izbor riječi kao produži, filozofirati, spustiti na zemlju, pametnjakovići itd.. su dovoljno uvredljivi da umjesto titranja dobiješ kuhačom, kao objašnjenje, zašto odgovaram na post.. :) ili si preglup za to razumjeti? Sve se može bez nepotrebnog vrijeđanja. Dobio si odgovor, prijavi ili preskoči. Ako se pak želiš baviti programiranjem i ako postaviš pitanje, tad očekuj i odgovore koji ti možda nisu po volji i eventualno odgovoriš primjereno kao što ću ja npr naglašavanjem da si glup, to učiniti. OK? :)

 

npr ne razmišljaš da onaj kome radiš nešto free može zbog tog imati problema i platiti kaznu? ignioranje pravila igre su loša praksa, loše razmišljanje i takve idiot programerske pokušaje treba zatrti u začetku, kuhačom. Jasnije? Ako si elektirčar, tad budi električar, ako želiš programirati, drž se pravila programiranja, profesionalnog odnosa prema svakom poslu, branši. Ako želiš voziti auto trebaš odgovarajuću vozačku, to je jasno? Isto je za sve poslove. Fušeri su ono što treba eliminirati.

primjer, električar si.. što s nrp atestom za strujni priključak? Može li to mali od tetke ili treba ipak biti ovlašteni električar koji će to službeno provjeriti i potvrditi? Lijek-liječnik, advokat itd.. isto je. Primijeni pravila ili odskakući.

 

-evo još jedno pravilo, forum.. neću ja tebi određivati što ćeš pisati, koju temu, kakav odgovor.. to je tvoja stvar. Nećeš ni ti meni, ok? :) za sve što je neprimjereno postoji button 'prijavi', iskoristi ga, njega su s razlogom napravili programeri. :) Tad će možda od tebe biti nešto, ovako je samo cendravo derište, nhf.. možda sam samo preoptimističan.

 

FIFILEND kaže...

U pravu si, ovo ce biti dovoljno.
Jel se moze promijeniti vrijeme kako dugo ce biti jedna slika prikazana?

 -da, može tj ovisi o screensaveru kojeg izabereš.. + brže/efiksanije ti je jednostavno kliknuti na settings button nego pitati, ali eto, odgovor, možeš :) + disclaimer, svaki odgovor koji pronađeš na netu može i ne mora biti točan.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 17:31 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: C# "screen saver"

U pravu si, ti si Bog :)
Hvala ti na svemu stari, pogotovo na ugodnom cavrljanju.

 

10 godina
offline
Re: C# "screen saver"

 

@FIFILEND 

 

 

Frende, ne znam jel' si ironičan ili štogod već, ali kada dolaziš ekipi kaj žiki materiju, nemoj pokazivati ego, jer ekipa će ti pomoć, ali nitko ne voli bahatost.

 

BTW, da.ihush je odličan forumaš, te je mnogima pomogao ovdje na forumu.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
15 godina
odjavljen
offline
Re: C# "screen saver"
ihush kaže...

npr ne razmišljaš da onaj kome radiš nešto free može zbog tog imati problema i platiti kaznu? ignioranje pravila igre su loša praksa, loše razmišljanje i takve idiot programerske pokušaje treba zatrti u začetku, kuhačom. Jasnije? Ako si elektirčar, tad budi električar, ako želiš programirati, drž se pravila programiranja, profesionalnog odnosa prema svakom poslu, branši. Ako želiš voziti auto trebaš odgovarajuću vozačku, to je jasno? Isto je za sve poslove. Fušeri su ono što treba eliminirati.

Meni se čini da on samo ne zna objasniti što želi.

 

Prema opisu bih rekao da se radi o nekakvoj kiosk aplikaciji, a za takvu aplikaciju je takvo ponašanje prihvatljivo, a često i nužno.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: C# "screen saver"

-da/ne .. stvar tumačenja/pogleda na stvari kao život-posao :)) tj treba li se nečim baviti netko tko ne zna ništa pa ni opisati..

-ne, app nije scrsaver, dok se u postovima malo iznad vidi odgovor, tj postojeći scrsvr jednostavno podesiš i to nema veze s appsom. Ako je baš neka specific-app/OS sve u jednom, kao kad spomeneš kiosk, tad se takvog posla nikako ne smije prihvatiti početnik, isključivo profesionalac +odgovornost. Tu se može učiti, ali ne fušariti..

+ ako bi neka app kontrolirala rad-idlanje kao što to radi powermanagment/scrsvr .. tad je ta app scrsaver-powermanager i tad to mora jasno nuditi korisniku kao i izbor slika-sledeova itd.. obrnuto, ako to nije takva app, tad ona ne smije promijeniti juzersku postavku ili sliku koju je juzer postavio na svojem računalu. Tad je to malware. (normalna) App to uoće ne treba dirati i kao što vidimo, iz ponuđenog-rješenje, njemu je i to OK tj to je ono što je želio (ali nije znao, a to ga recimo diskvalificira kao nekog tko to treba raditi..) :) .. može jednostavno podesiti već postojeći win sevis, slike koje želi prokazivati, vrijeme (neprecizno-opisno, preciznije kroz reg.. nekad je bila opcija koliko sekundi, sad piše brzo-kratko tj ovisi o winver ili OSu i kakve su opcije ali ne o njegovom app) itd.. te postavke podešava juzer (user-korisnik) tj može to netko napraviti za njega (kao ovaj 'programer') .. jer isprada da je naručitelj posla netko tko treba 'malog od tetke'... i što nižu cijenu koja teži nuli, pri tome oboje zaboravljaju sitnicu, komercijala=račun/licenca kao dokaz inspektoru kad to zatraži, tad ih ovo free može koštati više. Poslove trebaju raditi profesionalnci i odgovarati..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice