Android programiranje

poruka: 23
|
čitano: 21.504
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Android programiranje

bok, zanima me dal netko zna neku stranicu ili jos bolje knjigu za pocetnike za programiranje u andoridu. Dakle volio bih poceti malo programirati android aplikacije pa me zanima navedeno.

Hvala unaprijed!

roko
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Android programiranje

Za anrdoid mozes raditi aplikacije na vise nacina. Reci mi znas li programirati u javi ili ako baratas osnovnim web tehnologijama (html,css,js)?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Android programiranje
olovnj kaže...

bok, zanima me dal netko zna neku stranicu ili jos bolje knjigu za pocetnike za programiranje u andoridu. Dakle volio bih poceti malo programirati android aplikacije pa me zanima navedeno.

Hvala unaprijed!

 

Imaš ovdje nekih materijala , potraži po starijim postovima, inaće kupi novi broj časopisa Vidi, imaš tamo na DVD-u škola Android programiranja , sasvim solidan set tutoriala za počet s Android platformom, naravno imaš u pun web raznih free tutoriala.

 

 

 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate"
15 godina
offline
Re: Android programiranje
Prvo ti nauči Javu jer je ona temelj programiranja za Android ;)
HTC Desire Android
16 godina
neaktivan
offline
Android programiranje

kao prvo Javu znam :) te kao drugo web tehnologije mi nisu strane html, css, javascript, xml, php,... imam  iskustva vec sa time :)

konkretno me zanimaju knjige/tutorijali kvalitetni... Hvala!

roko
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Android programiranje
na blogovima i nekim forumima ces naci najbolje stvari. imas i od apress-a knjige
14 godina
offline
Android programiranje

Ako je netko zainteresiran da mi se pridruži u projektu u kojem cemo raditi jednu klijent-server android applikaciju.

Potrebno je nekakvo poznavanje programiranja za Android platformu, po mogućnosti i poznavanje web tehnologija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Android programiranje

probaj ovaj video traje 2sata uvest ce te u svijet androida

:)

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.7.2011 21:05 (fpopic).
 
0 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Android programiranje

Prvo bih ti preporučio da ponoviš početničku Javu: LINK

To su ti besplatni, visokokvalitetni tutoriali.

 

Nakon toga pređi na napredniju Javu: LINK

 

 

Kada to sve riješiš i naučiš, imat ćeš jake temelje da kreneš programirati za Android platformu i to ćeš sve savladati bez problema:

 

 

Pozdrav i želim ti sreću, nadam se da ćeš uspjeti ;).

 

 

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Android programiranje

Java, java, java... Kud svi na nju?

 

na androidu je moguće razvijati aplikacije i na Mono platformi (daklem, .net ;) )

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Android programiranje

Možeš li mi malo bolje pojasniti tu Mono platformu. Vidim na njihovim stranicama da se mogu lako napraviti C# aplikacije, može li se pomoću te platforme napraviti C# app za android? 

http://bit.ly/fEJAtE
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android programiranje
k1c0 kaže...

Možeš li mi malo bolje pojasniti tu Mono platformu. Vidim na njihovim stranicama da se mogu lako napraviti C# aplikacije, može li se pomoću te platforme napraviti C# app za android? 

Može, googlaj "MonoDroid".

16 godina
offline
Re: Android programiranje
vidim u drugom postu odgovor/pitanje tipa dal znas javu ILI web tehnologije... Pa me zanima, znam html/css/php/etc, al sto se jave tice mi se niti ne sanja, dal da se uopce upustam u nesto takvo bez znanja jave ili bi mogao to pokupit usput? :)
Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
15 godina
offline
Re: Android programiranje
24v kaže...
vidim u drugom postu odgovor/pitanje tipa dal znas javu ILI web tehnologije... Pa me zanima, znam html/css/php/etc, al sto se jave tice mi se niti ne sanja, dal da se uopce upustam u nesto takvo bez znanja jave ili bi mogao to pokupit usput? :)

http://ofps.oreilly.com/titles/9781449383268/

 

Uživaj, ali sve to se svodi na izradu web aplikacije(web stranice) za mobilne platfrome

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
15 godina
neaktivan
offline
Android programiranje

Ja sam isto mislio probati sklepati nešto za Droid. Prvenstveno me zanima napraviti aplikaciju za neki website, jel za takve stvari dovoljan HTML/CSS ili treba javu ubaciti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android programiranje
Dkc kaže...

Ja sam isto mislio probati sklepati nešto za Droid. Prvenstveno me zanima napraviti aplikaciju za neki website, jel za takve stvari dovoljan HTML/CSS ili treba javu ubaciti?

Isto možeš koristiti ovaj link gore. Java nije potrebna možeš raditi sve u "Web okruženju".

 

Sad ovo je za one malo naprednije, ali postoji webview element kojeg staviš u "standardnu" aplikaciju. Napraviš web aplikaciju u pozadini ( neki mobile site), pošalješ link u webview (koji je opet u standardnoj android aplikaciji) i pohendlaš malo klikove na linkove (tako da se ne otvara browser nego da ti sve browse-a u postojećem web view-u), možeš napraviti distribuiranu(možeš raditi promijene na aplikaciji, ne moraš raditi deploy nove verzije korisnicima) aplikaciju, koje će izgledati kao prava Android aplikacija. Istina treba malo i jave znati, ali puno manje nego dok ideš sa standardnom android aplikacijom i da korisnik treba stalno internet konekciju.

Samo "something to think about".

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
13 godina
neaktivan
offline
Android programiranje

jel neko zna kako galaxy tab stavit na 2.3.3

Goran Anđelić
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Android programiranje

Ako znaš bar osnove jave ili c# (dovoljno ti je i razumjet samo osnovni koncept OOP za pocetak) onda ovdje.

Za početak nauči što je activity, intent,  layouts (mozes xml ili potpuno programski), handling UI events.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Android programiranje

Pozdrav ljudi.

 

Ja i prijatelj smo htjeli probati napraviti svoju aplikaciju za android. Znači totalni smo početnici i krenuli smo učiti. No zastali smo već na prvom koraku, instaliranju svih tih programa.

Ja sam naletio na ovaj sajt http://android.vidilab.com/2010/04/priprema-razvojne-okoline-za-pisanje-google-android-aplikacija/ i tu je objašnjeno kako to instalirati, ali sam se totalno izgubio i sve zabrljao.

Sad, ako netko ima volje za pomoći, može li mi to napraviti. Znači preko time viewera da mi uđe u kompjuter i to sredi.

Ako netko hoće pomoći neka mi se javi u PM pa se sve dogovorimo.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Android programiranje

Može li mi itko pooći oko ovoga, mogu li se ikako ovi dugmići + i - staviti jedan PORED drugoga (slika)

IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Android programiranje
IRebic kaže...

Može li mi itko pooći oko ovoga, mogu li se ikako ovi dugmići + i - staviti jedan PORED drugoga (slika)

Moraš ih staviti u poseban layout (od ovog layout-a gdje su ti sve kontrole) i nakon toga promijeniš tome layout-u "android:orientation" na horizontal

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
13 godina
neaktivan
offline
Android programiranje

htio bih poceti programirati android aplikacije, pa moze li mi netko preporucit neku pdf knjigu za pocetnike u javi ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android programiranje
GeForceMan kaže...

htio bih poceti programirati android aplikacije, pa moze li mi netko preporucit neku pdf knjigu za pocetnike u javi ?

Pogledaj ovaj post:

http://www.bug.hr/forum/topic/programiranje/java-programiranje/118595.aspx?page=2&jumpto=2538071&sort=asc&view=flat

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice