Što biste učinili s 48 jezgri?

poruka: 65
|
čitano: 9.297
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kako iskoristiti 48 jezgri?
15 godina
neaktivan
offline
Što biste učinili s 48 jezgri?

Ugodno se zavalite u svoj naslonjač, zatvorite oči i zamislite da imate računalo s ukupno 48 procesorskih jezgri.


Ukoliko imate dobru ideju kako s tim računalom učiniti svijet boljim, zanimljivijim mjestom, napišite esej ili blog do 500 riječi, snimite video u trajanju do 3 minute i stavite ga na Youtube i potom svoj esej, link na video ili blog pošaljite AMD-u do 24. ožujka 2010. i nadajte se da ćete baš vi biti sretnik kojem će AMD najkasnije 15. travnja pokloniti 4 procesora Opteron™ Model 6174 (svaki ima 12 jezgri i radi na 2,2GHZ), matičnu ploču TYAN S8812 u koju se mogu smjestiti sva 4 procesora, te kopiju Windows Servera 2008. Ukupna vrijednost nagrade je oko 8189$.


Više informacija možete naći ovdje:

What Would You Do With 48 Cores? 

 
7 0 hvala 4
16 godina
neaktivan
offline
Što biste učinili s 48 jezgri?

Nažalost US only :(  John Fruehe je forumaš na xtremesystemsu, tamo je otvorio temu

AMD / ATI all the way
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Što biste učinili s 48 jezgri?

šteta :(

Molio bih vas da odete na ovu str. tamo možete osvojiti nagrade, a i ukoliko dođete pomažete i meni :D hvala! http://www.e-castig.com/index.php?r=ujAg
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Što biste učinili s 48 jezgri?

- ostavio bi si 8 jezgri, a ostalo dao u dobrotvorne svrhe...Belji se

- ili otključao još 48. Bogataš

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
15 godina
offline
Što biste učinili s 48 jezgri?

- ''.. učiniti svijet boljim'' ?

-To je kriterij? Marketing i PR stvarno imaju svakakvih ideja..

 

Evo ja bi to ovako, isključio bi 4x-47 jezgri, time bi trošio manje struje i spasio drveće od sjeće, količinu ozona itd... usput bi vjerojatno spasio kitove, tropske šume, ... sve osim državnog proračuna i srodnih firmi, jer njima nema spasa.

Pošto je nagrada tj. dobitak iste, na nivou akademske rasprave, odričem se u potpunosti nagrade a AMD može uplatiti 8.000$ u fond za spas posrnulih manekenki.

 

Ovaj natječaj (nagrada), je za širu javnost (korisnika) koliko i recimo F-1 za javni prijevoz.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Što biste učinili s 48 jezgri?

Kaj bi napravil s toliko jezgri i monstrumom od kompa, jednostavno bi to sve prodal i onda korisnije potrosil tu lovu na bitnije stvari fuckaj ga.Nevinašce

Moj PC  
21 0 hvala 2
14 godina
protjeran
offline
Što biste učinili s 48 jezgri?

kad bi to imao uzeo bi quad crossfire HD 5970 (4KARTE) i 6monitora za Eyefinity6 i igrao igre jedno 15godina

Moj PC  
0 7 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Što biste učinili s 48 jezgri?

Zar se nije prije nekoliko godina govorilo da je sve iznad 8 jezgri gubitak performansi? Nešto poput dodane slike.

Možda ima veze što je namjenjen za servere.

Edit: Ne, čini se da to nema veze, više ima veze s memorijom, više ovdje.

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Enterprise Edition, AutoCAD 2009, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2010 14:11 (Random.).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Što biste učinili s 48 jezgri?

Prodaješ jezgre,ubaciš se u biznis,obogatiš i to je to.

Posli kupiš šta te volja.

BMW
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Što biste učinili s 48 jezgri?

da imam toliko jezgri radi bih simulacije postanka svemira,a što će mi 48 jezgri ne uspijen ni 2 jezge full iskoristiti

isti dan otkaz i žuti
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2010 14:08 (blackalbum).
15 godina
neaktivan
offline
Što biste učinili s 48 jezgri?

A što drugo, hvalio se u lokalnoj kvartovskoj birtiji, dok ispijam deveto karlovacko. 

From dying heaven To living hell
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Što biste učinili s 48 jezgri?

Iznajmljivao bi ih. Smijeh

 

Naplaćivanje: Onoliko koliko je server potrošio struje + 1 € po satu.

 

Ako bi potražnja bila tolika da server radi 24/7, zaradio bih...

 

1 €× 24 h × 30 dana × 7,2 kn = u mjesec dana bih zaradio 5184 kn.

 

Heh, ne bih uopće trebao raditi! Bogataš Ups, a što ako se pokvari... server treba održavati... hmm...

Google is your friend. Use Google before asking dumb questions.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što biste učinili s 48 jezgri?
andy0101 kaže...

Iznajmljivao bi ih. Smijeh

 

Naplaćivanje: Onoliko koliko je server potrošio struje + 1 € po satu.

 

Ako bi potražnja bila tolika da server radi 24/7, zaradio bih...

 

1 €× 24 h × 30 dana × 7,2 kn = u mjesec dana bih zaradio 5184 kn.

 

Heh, ne bih uopće trebao raditi! Bogataš Ups, a što ako se pokvari... server treba održavati... hmm...

Kolko bi morao platit brzinu i od tih 5184 kune bi ti ostalo možda 1000 i još ako se nešto pokavri u debelom si minusu još porez državi. Ja vps server u americi platim mjesećno 100kn sa 100mb/s vezom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2010 15:43 (vedrann).
14 godina
neaktivan
offline
Što biste učinili s 48 jezgri?

Igro bi CoD4 MP na 8 plazmi!!1

 

 
0 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što biste učinili s 48 jezgri?
hacker0x51 kaže...

Igro bi CoD4 MP na 8 plazmi!!1

 

 

bravo, 46 jezgri bi ti ostalo potpuno neiskoristeno

Every time two people have sex, an angel gets a boner
15 godina
offline
RE: Što biste učinili s 48 jezgri?
hacker0x51 kaže...

Igro bi CoD4 MP na 8 plazmi!!1

 

Još da ti daju jedno 2 komada HD5970 možda bi i mogao.

A mislim da se podrazumijeva da se nećeš igrati na serverskom računalu.

14 godina
offline
RE: Što biste učinili s 48 jezgri?

ne vidim što se može sa 48   jezgri,a vjerovatno ih amd ni ne može proizvesti ,da je to intel

isti dan otkaz i žuti
14 godina
neaktivan
offline
Što biste učinili s 48 jezgri?

Igrao bi Crysis Warhead 4 puta odjednom. LoL Cool

Krešo
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što biste učinili s 48 jezgri?
blackalbum kaže...

ne vidim što se može sa 48   jezgri,a vjerovatno ih amd ni ne može proizvesti ,da je to intel

 

LOL, 4x 12 jezgri "Magny Cours" Opterona, i server 2008 koji jedini može iskoristiti više od dva socketa, znači jasno je da se traže poslovne ideje kako to iskoristiti, a ne overclock, gejmanje i slično

AMD / ATI all the way
14 godina
odjavljen
offline
RE: Što biste učinili s 48 jezgri?
klimama kaže...

Ugodno se zavalite u svoj naslonjač, zatvorite oči i zamislite da imate računalo s ukupno 48 procesorskih jezgri.


Ukoliko imate dobru ideju kako s tim računalom učiniti svijet boljim, zanimljivijim mjestom, napišite esej ili blog do 500 riječi, snimite video u trajanju do 3 minute i stavite ga na Youtube i potom svoj esej....

Pitanje kao na izboru za Miss svijeta ili Miss već nečega... ''Da postanem Miss svijeta kupila bi procesor sa 48 jezgri i nahranila svu gladnu djecu svijeta, borila se za mir i upoznala Nelsona Mandelu...''

 

Oprostite, ali morao sam.

 

14 godina
protjeran
offline
Što biste učinili s 48 jezgri?

LJudi zbog AMDHALOVOG ZAKONA si oni taj procesor mogu gurnut u PAKSU- eto ti bi im napisaoNamigiva

Samo su dvije stvari na svijetu beskonačne, svemir i ljudska glupost, samo sto za svemir jos nisam siguran - Albert Einstein
Moj PC  
0 2 hvala 1
16 godina
offline
Što biste učinili s 48 jezgri?

Šte bi napravio? Ništa, lapile bi mi ko i ove ostale 3 na i7. ili bi ih poklonio srednjoj školi u koju sam išao.

There's no SAVE GAME in real life!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Što biste učinili s 48 jezgri?

Windchill za ugodan rad zahtjeva 8 jezgri za 10 korisnika. Ako se uzme u obzir da nisu rijetki sustavi sa preko 1000 korisnika, mislim da bi ovaj procesor itekako pomogao.

 

BTW, ne mora se nista paralelizirati, nego samo na serveru pojedinim aplikacijama dodjelis odredjene jezgre.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Što biste učinili s 48 jezgri?
dado8 kaže...

LJudi zbog AMDHALOVOG ZAKONA si oni taj procesor mogu gurnut u PAKSU- eto ti bi im napisaoNamigiva

A jesi argumenti izvukao iz spomutog dijela tijela... a sto ako vrtis na tom serveru 10 ili cak 100 aplikacija kod kojih

se 95% koda moze paralelizirati u isto vrijeme, ili pak ako se koristi za zadatke koje se mogu gotovo 100% paralelizirati...

sto mislis, hoces li vidjeti velike razlike izmedu izvodenja na 4,8,12,24,48 jezgri ?

 

 

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2010 21:27 (drnde).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Što biste učinili s 48 jezgri?
Don Kihoty kaže...

- ostavio bi si 8 jezgri, a ostalo dao u dobrotvorne svrhe...Belji se

- ili otključao još 48. Bogataš

A kako da to izvedes sa procom od 12 jezgri ;)

Sjekirom?

;)

14 godina
protjeran
offline
RE: Što biste učinili s 48 jezgri?
drnde kaže...
dado8 kaže...

LJudi zbog AMDHALOVOG ZAKONA si oni taj procesor mogu gurnut u PAKSU- eto ti bi im napisaoNamigiva

A jesi argumenti izvukao iz spomutog dijela tijela... a sto ako vrtis na tom serveru 10 ili cak 100 aplikacija kod kojih

se 95% koda moze paralelizirati u isto vrijeme, ili pak ako se koristi za zadatke koje se mogu gotovo 100% paralelizirati...

sto mislis, hoces li vidjeti velike razlike izmedu izvodenja na 4,8,12,24,48 jezgri ?

 

 

Niti sam ja govorio o serverima niti se moze kod samo tako paralelizirat do 95%, naprotiv s igrama ce bit gadno dogurat vec i do 50%

Naravno da ce nama obicnim korisnicima gurat procesore sa sve vise jezgri i to ce radit dokle god im bude islo!

Daleko je jednostavnije i puno jeftinije dodatne tranzistore proizasle iz Mooreovog zakona potrosit na dupliranje istog nego na razvijanje efikasnijih kompleksnijih i brzih pojedinacnih jezgri.

 

Zakon u poluvodickoj industriji govori da je dizajn procesora s 20% vecim taktom s istom potrosnjom, zagrijavanjem i efikasnoscu po taktu 80% skuplji. Eto ZASTO SU AMD 48 JEZGRI COOL - ja bi radje njih samo 4 superefikasnih na taktu od 10ghzNamigiva

Samo su dvije stvari na svijetu beskonačne, svemir i ljudska glupost, samo sto za svemir jos nisam siguran - Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2010 23:32 (dado8).
15 godina
odjavljen
offline
Što biste učinili s 48 jezgri?

Kupio bi par HDDova od par TB, uzeo najbržu optiku kod naših providera, registirao se na ovom proxyu i otvorio svoj torrent tracker - usrećio bi 99% ovog foruma, 90% Balkana i RIAAu.

 

Naravno, svi bi plaćali članarinu jer bi držao 0day sadržaje visoke kvalitete bez spywarea, virusa i ostale gamadi Namigiva

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Što biste učinili s 48 jezgri?

ma ni ne treba esej, prodao bi sve i sebe učinio sretnijim hahahaha

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Što biste učinili s 48 jezgri?
Ja bi ih stavijo u porcju ćelapa i pojo bi ih
14 godina
protjeran
offline
RE: Što biste učinili s 48 jezgri?

Baš me zanima koliko 64bit WinRar i 7Zip treba sa 48 jezgri da spakira i raspakira 100GB MP3 datoteka,

i splita na 4.4GB dijelove ;)

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2010 23:58 (Don Kihoty).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kako iskoristiti 48 jezgri?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice