Radni vijek procesora

poruka: 49
|
čitano: 14.664
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Radni vijek procesora

e baš mi je ovakva tema trebala

npr:kad se i7 920 kloka sa 2.66 na 3.4ghz koliko mu se smanjio vijek trajanja

msm koliko bi trajao sa 2.66ghz a koliko sa 3.4ghz???molim odgovor.hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Radni vijek procesora
andrmoljac_heh kaže...

e baš mi je ovakva tema trebala

npr:kad se i7 920 kloka sa 2.66 na 3.4ghz koliko mu se smanjio vijek trajanja

msm koliko bi trajao sa 2.66ghz a koliko sa 3.4ghz???molim odgovor.hvala unaprijed

 

Ma to su gluposti, procesori se projektiraju za neprekidni rad u trajanju od najmanje 15 god, pa da ti svojem i7 nekim zestokim klokanjem(debelo preko 4hgz) i spustis zivotni vijek za pola taj procesor kao i komp ce za tih 7-8 godina neprekidnog koristenja biti samo hrpa starog bezvrijednog smeca.

 

Osnovni razlog je zasto ljudi ne klokaju je sto se boje urbanih mitova vezanih uz overclock te odapinjanje nekih nekvalitetne dijelove.

Najveci problem je sta u u ovim nasim balkaneros informatickim ducanima cak i uz nekakve bijesne pile (o drugima da ne govorim) uvaljuju žnj maticne ploce, box hladnjake, nekvalitetno rijesen(ako uopce) airflow i cabel management, ona no name sroteks napajanja koje dolaze uz samo kuciste i ne vrijede pisljivog boba te opcenito robu koju je na zapadu zbog problematicnih serija otpisana a kod nas se uvozi i kupuje doslovno na kile.

 

Onda kad se takav neupuceni korisnik i odluci sa svojom novom kantom na danas sasvim jednostavno overclockokiranje naravno da nesto odapne(a odapelo bi vjerojatno i bez njega) i onda krenu urbani mitovi o stetnosti klokanja

 

Danas je sam procesor toliko dobro zasticen s tehnologijem da ga je prakticki postao problem namjerno spalit.

 

Sva ova vracanje o tome koliko ce koji klok smanjiti zivotni vijek spadaju u podrucje crne magije na kojem operira baba manda

SVIM NOOBOVIMA: OSTAVITE SE PISANJA GLUPOSTI O STVARIMA U KOJE SE NE RAZUMIJETE I NE KUPUJTE GOTOVE KONFIGURACIJE U NASIM DUCANIMA!!!

16 godina
odjavljen
offline
RE: Radni vijek procesora
dado8 kaže...
andrmoljac_heh kaže...

e baš mi je ovakva tema trebala

npr:kad se i7 920 kloka sa 2.66 na 3.4ghz koliko mu se smanjio vijek trajanja

msm koliko bi trajao sa 2.66ghz a koliko sa 3.4ghz???molim odgovor.hvala unaprijed

 

Ma to su gluposti, procesori se projektiraju za neprekidni rad u trajanju od najmanje 15 god, pa da ti svojem i7 nekim zestokim klokanjem(debelo preko 4hgz) i spustis zivotni vijek za pola taj procesor kao i komp ce za tih 7-8 godina neprekidnog koristenja biti samo hrpa starog bezvrijednog smeca.

 

Osnovni razlog je zasto ljudi ne klokaju je sto se boje urbanih mitova vezanih uz overclock te odapinjanje nekih nekvalitetne dijelove.

Najveci problem je sta u u ovim nasim balkaneros informatickim ducanima cak i uz nekakve bijesne pile (o drugima da ne govorim) uvaljuju žnj maticne ploce, box hladnjake, nekvalitetno rijesen(ako uopce) airflow i cabel management, ona no name sroteks napajanja koje dolaze uz samo kuciste i ne vrijede pisljivog boba te opcenito robu koju je na zapadu zbog problematicnih serija otpisana a kod nas se uvozi i kupuje doslovno na kile.

 

Onda kad se takav neupuceni korisnik i odluci sa svojom novom kantom na danas sasvim jednostavno overclockokiranje naravno da nesto odapne(a odapelo bi vjerojatno i bez njega) i onda krenu urbani mitovi o stetnosti klokanja

 

Danas je sam procesor toliko dobro zasticen s tehnologijem da ga je prakticki postao problem namjerno spalit.

 

Sva ova vracanje o tome koliko ce koji klok smanjiti zivotni vijek spadaju u podrucje crne magije na kojem operira baba manda

SVIM NOOBOVIMA: OSTAVITE SE PISANJA GLUPOSTI O STVARIMA U KOJE SE NE RAZUMIJETE I NE KUPUJTE GOTOVE KONFIGURACIJE U NASIM DUCANIMA!!!

slažem se,a taj problem je povezan i sa poljoprivredom i ostalom industrijom,sve šta je šrot Europe uvozi se u RH

 

14 godina
neaktivan
offline
Radni vijek procesora

da, to nazalost nije vic :)

govorio mi jedan kaj radi u hgspotu na nabavi kak to funkcionira, doslovno na kile se kupuju komponente, odn. na kontajnere :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Radni vijek procesora
DJ Junior kaže...

da, to nazalost nije vic :)

govorio mi jedan kaj radi u hgspotu na nabavi kak to funkcionira, doslovno na kile se kupuju komponente, odn. na kontajnere :)

danas je to javna tajna kao mnoga toga drugog u ovoj nasoj divnoj rvatskoj, samo nitko nista ne poduzima, svi gutaju govna i gledaju svoja posla.

 

14 godina
neaktivan
offline
Radni vijek procesora

Ma da malo bolje pogledas, nije ti ni tak losa ideja :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Radni vijek procesora

Uglavnom niti jedan proc nije ostao dovoljno dugo u mojoj kanti da krepa, čak su nakon mene pronalazili nove vlasnike i njima vjerno služili dalje Namigiva

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Radni vijek procesora

Najveći neprijatelj svake elektronike jest visoka temperatura. 

 

Znači grijanje preko neke nazvine temperature ce sigurno smanjiti vijek trajanja komponente, i to za 50% za svakih 10°C. Trajanje se isto tako može produžiti za 50% smanjenjem temperature za 10°C

 

Znači, nije bitno koliko oveclockamo procesor, nego koliko dobro ga hladimo.

 

LINK

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2010 20:25 (Glamdring).
 
0 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Radni vijek procesora

ja sam negdje pročitao da i preniska temperatura šteti procesoru

i da su zato najbolja vodena hlađenja koja se mogu podesit da ne dopuštaju jako niske temperature procesora

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Radni vijek procesora
M4X kaže...

ja sam negdje pročitao da i preniska temperatura šteti procesoru

i da su zato najbolja vodena hlađenja koja se mogu podesit da ne dopuštaju jako niske temperature procesora

pa naravno da na duge staze i preniska temp. ne bi valjala.

idealno bi bilo kad bi se moglo komponente zadrzat na sobnoj temp.

15 godina
odjavljen
offline
Radni vijek procesora

Prije će procurit kondenzatori na svim komponentama nego što proc otkaže... Recimo da i7 "mazimo" normalnim naponima i frekvencijama i selimo ga sa MBO na MBO, dok on otkaže proći će dosta vremena... Možda i nestane x86 arhitektura iz uporabe do tad...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Radni vijek procesora

to onda ispadne da najduze traju procovi koji rade skoro 24/7, i clockani su toliko da se ne dize napon..

ne pada im temperatura ako nije upaljen a u sobi zima lol xD

moj je trenutno stock i temperature su skoro konstantno po jezgrima 31.34.39.34..a kada igram ne prelaze oko 55..al je stock cooler..

zamijenit cu cooler i vjerovatno plocu, clockat na 3.4-3.6 i nadam se dugom vijeku Smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Radni vijek procesora
Glamdring kaže...

Najveći neprijatelj svake elektronike jest visoka temperatura. 

 

Znači grijanje preko neke nazvine temperature ce sigurno smanjiti vijek trajanja komponente, i to za 50% za svakih 10°C. Trajanje se isto tako može produžiti za 50% smanjenjem temperature za 10°C

 

Znači, nije bitno koliko oveclockamo procesor, nego koliko dobro ga hladimo.

 

LINK

Ovo je ispravno za elektrolitske kondenzatore, za sve ostale komponente to ne vrijedi, pa ni za procesore.

Naime fino ti na stranici na koju linkas pise da se radi ponajprije o kemijskim reakcijama na koje temperatura

ima utjecaj, kod procesora je 'problem' trajnosti u elektromigraciji.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Radni vijek procesora
drnde kaže...
Glamdring kaže...

Najveći neprijatelj svake elektronike jest visoka temperatura. 

 

Znači grijanje preko neke nazvine temperature ce sigurno smanjiti vijek trajanja komponente, i to za 50% za svakih 10°C. Trajanje se isto tako može produžiti za 50% smanjenjem temperature za 10°C

 

Znači, nije bitno koliko oveclockamo procesor, nego koliko dobro ga hladimo.

 

LINK

Ovo je ispravno za elektrolitske kondenzatore, za sve ostale komponente to ne vrijedi, pa ni za procesore.

Naime fino ti na stranici na koju linkas pise da se radi ponajprije o kemijskim reakcijama na koje temperatura

ima utjecaj, kod procesora je 'problem' trajnosti u elektromigraciji.

 

Slažem se, ALI..   (uvijek ima ali^^)

 

Nigdje u svom postu nisam napisao procesor, nego opcenito elektronika, jer korisniku nije toliko bitno što ce krepat nego hoce li i kada.

 

Formula možda nije primjenjiva na procesore, stvarno neznam, ali svakako nije samo za elektrolitske kondenzatore.

Po istoj formuli se računa temperaturni utjecaj na izolaciju u elektromotorima i iako je u tom slucaju fail mechanism drugaciji rezultat je isti, 10°C viša temperatura uzrokuje 50% skracenje živornog vijeka motora.

 

13 godina
neaktivan
offline
Radni vijek procesora

ee imam jendo bitno (meni ) pitanje....

poceo sam sa overclockingom prije tjedan dana.....

komp mi je star ni 1 godinu ,imam intelov E6600 dvojezgrani procesor od 3.06 koi inace radi na 2.4 ,ali sam ga overclocko na 2.8 oko 5-7 dana za redom na dan po 3 h.... 

dizo sam jedino frekvenciju ,ne napon... temp. mi se nie nesto povisila mozda za 1-2 stupnaj i dalej u normali...

moje pitanje je sada jel sam mu ja smanjijo sada radni vijek s time ... msilim jel mu se puno smnjio ili ne bas...tako da zanm da prestanem s overclockom...

HVALA!

p.s. overclocko sam zbog sj*** garficke(ati radeon HD 5500 )  pa mi neke igre steaku tipa Fear3 itd.....iako i dalje nezz zasto jer imam 6Gb RAMa ...al ajd....

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2011 13:15 (mojsije1234).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Radni vijek procesora

Bilo kakav overclock barem malo skraćuje radni vijek procesora. No, u tvojem slučaju to ne bi trebalo biti nešto pretjerano. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Radni vijek procesora
mojsije1234 kaže...

ee imam jendo bitno (meni ) pitanje....

poceo sam sa overclockingom prije tjedan dana.....

komp mi je star ni 1 godinu ,imam intelov E6600 dvojezgrani procesor od 3.06 koi inace radi na 2.4 ,ali sam ga overclocko na 2.8 oko 5-7 dana za redom na dan po 3 h....

dizo sam jedino frekvenciju ,ne napon... temp. mi se nie nesto povisila mozda za 1-2 stupnaj i dalej u normali...

moje pitanje je sada jel sam mu ja smanjijo sada radni vijek s time ... msilim jel mu se puno smnjio ili ne bas...tako da zanm da prestanem s overclockom...

HVALA!

p.s. overclocko sam zbog sj*** garficke(ati radeon HD 5500 )   pa mi neke igre steaku tipa Fear3 itd.....

  Imaš li ti Core 2 Duo E6600 (2.40GHz) ili Penitum Dual-Core E6600 (3.06GHz) zapravo, LoL?

  Ne boj se, nisi mu skoro uopće nimalo smanjio radni vijek, zato što se ne radi o masnom OC-u, nemaš nikakvih razloga za brigu oko takvoga OC-a (OC-a u toj mjeri). Nemaš beda.

Audi, vide, tace si vis vivere in pace.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Radni vijek procesora

ufff .... haval na odgovou...

ugl radi se o ovom drugom..... evo pogle sle ... ali ne kuzim zas onda radi na 2.4 ak je radni takt 3.06 Ghz ??? :d

SLIKE:

evo vidis na ovoj drugoj kako mi je na 2.4 Ghz ubiti normalni takt,A IMAM OVAJ  penium dual core.... ???

ROFL!!! 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Radni vijek procesora

lol

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2011 15:47 (mojsije1234).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice