Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.808
|
čitano: 1.106.630
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
13 godina
Koji CPU cooler kupiti?
Ljudi, preporuka nekog coolera a da je bolji od stock-a? i5 10400f, prioritet je tisina, posto si ti procesori ne bi trebali grijat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 mjeseci
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Freezer 34 esports duo, koliko sam pročitao tiši čak i od Noctue od skoro 700kn.

1 0 hvala 0
9 godina
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav ekipa

Imam CM Nepton 140XL koji mi stoji beskorisno jer imam samo AM3 bracket za pumpu

Da li postoji koji bracket da se može montiarti gore za socket 2011?

Trenutno koristim i7 3930k na stock cooleru i ne sviđa mi se nimalo

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
Boris grozni kaže...
Freezer 34 esports duo, koliko sam pročitao tiši čak i od Noctue od skoro 700kn.

Tek sad vidim, max.visina je 155mm, case je sharkoon S1000.Max. Height CPU Cooler 15.5 cm.. Vecina ih 156-157+mm.

Eventualno, Noctua NH-U9B SE2, samo sto cijena nije bas povoljna, 425kn.

Gledao sam Arctic freezer 34, al on je 157mm..

Moze dalje preporuke za cooler.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 22:40 (zvonac).
12 mjeseci
zvonac kaže...
Boris grozni kaže...

Tek sad vidim, max.visina je 155mm, case je sharkoon S1000.Max. Height CPU Cooler 15.5 cm.. Vecina ih 156-157+mm.

Arctic Cooling Freezer 7X CO..

Ne treba ti ništa posebno za i5 10400f a ovaj ti je ok,cijenom i tih je

9 godina
zvonac kaže...
Boris grozni kaže...

LC-CC-120

7 godina
Mile 74 kaže...
zvonac kaže...
Boris grozni kaže...

LC-CC-120

+1 Tih je hladnjak, iako sam iz prve sumnjao u ventilator, ali se ispostavilo da mi je grafa stvarala buku u tom kompu. Prodajem isti, ako te interesira Zvone..

EDIT: otislo brzinski na oglasniku..

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 8:41 (The_Fichek).
6 godina
zvonac kaže...
Boris grozni kaže...

A ja ti prodajem Windale 6

abadabadu
8 godina
Koji CPU cooler kupiti?

pravit cu tihi build uskoro pa me zanima koliko mi ima smisla za to uzimat noctuu d15 chromax black? Ima li nešto još tiše a da tako dobro hladi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
Koji CPU cooler kupiti?

Tnx ljudi na preporukama i ponudama..

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 8:58 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine

ja sam kupio id se 224 xt cooler u futuri nedavno, imaju jos ove modele na stanju, tj 224m-r..154 mm je visina pa bi moglo taman biti :D

samo nisam siguran da li je ventilator tih kao kod ostalih :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 10:23 (aloevera13).
8 godina
Del_Boy97 kaže...

pravit cu tihi build uskoro pa me zanima koliko mi ima smisla za to uzimat noctuu d15 chromax black? Ima li nešto još tiše a da tako dobro hladi?

link

7 godina

Evo slikovna usporedba popularnih Arctic Freezer 34 vs LC CC 120 (ide po redu Arctic pa LC CC i tako do kraja):

Slicne temperature, slicni ventilatori (jednako tihi), Arcticov ima dodatni PWM splitter (isto kak imaju njihovi PST ventilatori), oba imaju sleevani kabel za vent, oba dolaze sa dodatnim metalnim sipkicama za 2. ventilator koji je po mom misljenju beskoristan. Prednost Arctica je MX4 pasta (doduse za 1 koristenje), sto je malo deblji i cini mi se ima bolje odradjene alu finove kako se kaze, a mana je trenutna cijena i sto iz nekog razloga ima povrsinu koja ne prekriva cijeli CPU.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 18:31 (The_Fichek).
2 godine
Koji CPU cooler kupiti?

se isplati imati push pull ? tj. 2 ventilatora..

i da li onda ovaj drugi moze na neki zaseban konektor bit spojen ili?

0 0 hvala 0
5 godina
aloevera13 kaže...

Probao sam push-pull na lcc-120, i apsolutno nikakve razlike nisam vidio, niti 1C u temperaturama....

Neznam koliko se isplati, a drugi ventilator moze biti spojen bilo gdje, pa i na obicni 12v molex, svejedno je, naravno, onda se brzina vrtnje ne regulira preko ploce, u tom slucaju jedan bi bio s reguliranim okretajima, drugi bi se uvijek vrtio onako kako je tvornicki napravljen (na max)....

Children Shouldnt Play with Dead Things
2 godine

znaci onda se ne isplati bas toliko, ja sam mislio da je neka razlika od 5-10 C..

5 godina
Koji CPU cooler kupiti?

Pa neznam, mozda je samo u mom konkretnom slucaju ispalo tako, tesko je reci...

U stvari, vise sam nekako htio isprobati, i pokazalo se da je taj drugi ventilator samo smetnja u mom kucistu, odnosno preblizu je ovome na zadnjoj stranici koji tjera zrak van, a i totalno ubija poantu onih koji su smjesteni na gornjoj strani kucista.... (3in 3 out)

Taj lcc se barem meni pokazao kao jako dobar, temperature u idleu su nekih par stupnjeva vece od sobne temperature, u gamingu cpu ne prelazi 50C u najgorem slucaju....

Tako da si mislim, da bi vise profitirao od dobre ventilacije i propuha u kucistu, nego stavljanja push-pull konfiguracije na cpu hladnjak....

Moj PC  
4 0 hvala 1
11 godina
aloevera13 kaže...

A to dosta ovisi i o hladnjaku i o procesoru i o ventovima i o protočnosti kućišta...

Ali generalno na manjim hladnjacima i slabijim procesorima je gotovo uvijek neisplativo. Mora prvo hladnjak biti sposoban preuzeti dovoljnu količinu topline dovoljno brzo da bi ti je dodatak drugog venta mogao protjerati s hladnjaka.

Ako hladnjak sam po sebi ne može preuzeti više topline u kraćem vremenu nego što to jedan vent može otpuhati s njega onda nećeš imati nikakve razlike.

Ali realno push pull kombinacije u većini slučajeva donose prilično male pomake, pogotovo na manjim hladnjacima, i hladnjacima koji nisu opterećeni vrućim procesorima. Možda od 0-3 je nešto čemu se možeš nadati. 

2 godine
Koji CPU cooler kupiti?

Damir22 , miki1981 

shvacam onda da.

imam dobru "ventilaciju" u kucistu, nekih 4 ventilatora pa sam zadovoljan sa temperaturom svega, ali sam mislio da se mozda jos nesto da izvuci sa tim dodatnim ventilatorom na cooleru, no ocito nista pretjerano :D

2 0 hvala 0
5 godina
Koji CPU cooler kupiti?

A cuj, dvaput je dvaput, ali mislim da to u ovom slucaju ne vrijedi....

Mozda na nekim hladnjacima koji su konstruirani tako, i sa ventilatorima koji su predvidjeni za to, da bi nesto profitirao, ovako, nabiti jos jedan ventilator... neces nista dobiti, eventualno mozes pokvariti i to sto imas, pa dobiti jos slabije hladjenje....

Ako mislis da ti hladnjak nije adekvatan, kupi bolji.

Uostalom, osim u diskusiji, temperatura procesora je relativno nebitna, pod pretpostavkom da se on ne pregrijava, da ne uzrokuje neke probleme u radu i slicno, tako je svejedno dali je 40 ili 44C....

Moj PC  
3 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
Pozz svima imam ryzen 5 3600 proc na mi b450 tomahawk max ploči i stock cooler koji je dosao sa procesorom može neka preporuka cooler do 500kn, mislim se za scythe nugen 5 dali je to dobar cooler il ima neku drugu preporuku za te novce... Hvala

0 0 hvala 0
4 godine
Damir22 kaže...
aloevera13 kaže...

Probao sam push-pull na lcc-120, i apsolutno nikakve razlike nisam vidio, niti 1C u temperaturama....

Neznam koliko se isplati, a drugi ventilator moze biti spojen bilo gdje, pa i na obicni 12v molex, svejedno je, naravno, onda se brzina vrtnje ne regulira preko ploce, u tom slucaju jedan bi bio s reguliranim okretajima, drugi bi se uvijek vrtio onako kako je tvornicki napravljen (na max)....

Imam 2 venta na arcticu 33 i nisam vidio razliku u temperaturi. Buka je možda par decibela niža jer se prednji vent ne napreže toliko, ali nema razlike. 260 kuna je 2018.g. bila DUO verzija s 2 venta pa sam uzeo, a i estetski je onako moćnije.

P.S. stražnji vent mi je počeko puštati onaj rattling sound kao traktor pa mislim da mu se bliži kraj, a i jamstvo mu je isteklo.

Čini se da Bionix ventovi ipak nemaju deklariranih 10 godina kontinuiranog rada 

I want to believe
3 godine
neaktivan
Koji CPU cooler kupiti?

Ako može odg na moj prijašnji post za cooler za ryzen 5 3600... Hvala 

0 0 hvala 0
5 mjeseci
Eciv kaže...

Bacanje novaca,

https://www.nabava.net/search.php?q=Freezer+34+eSports

7 godina
Boris grozni kaže...
Eciv kaže...

Bacanje novaca,

I taj je bacanje para realno, moze i bez ovog esports za 100kn manje, ako je ok bulk:

https://www.nabava.net/search.php?q=freezer+34

5 mjeseci
The_Fichek kaže...
Boris grozni kaže...
Eciv kaže...

Bacanje novaca,

I taj je bacanje para realno, moze i bez ovog esports za 100kn manje, ako je ok bulk:

https://www.nabava.net/search.php?q=freezer+34

Netko je napisao prije da nema za Amd postolje ili tak nešto

7 godina

Kako nema, doslovce pise bulk for AMD. Ne moze imati eventualno sarafe za Intel, a postolje, metalni onaj vrag na kojeg idu sarafi je isti za AMD/Intel na tom cooleru, samo je orijentacija drugacija. Ugradio sam ga kod sebe i par drugih ljudi i super je za te pare, a Esports je nista vise nego pofarbana verzija.

5 mjeseci
Koji CPU cooler kupiti?

Dali prva verzija ARCTIC COOLING Liquid Freezer 120mm paše na Ryzen 5600x?

0 0 hvala 0
7 godina
Boris grozni kaže...

Dali prva verzija ARCTIC COOLING Liquid Freezer 120mm paše na Ryzen 5600x?

Imao sam onaj od 360mm i čini mi se da je u kompletu bio i za ryzene ali nisam siguran ima li u svima sve ovisi da li je napravljen prije ili poslije prve riže

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
Koji CPU cooler kupiti?

Ako netko ima za rijesiti Asetek 120mm kuler (Corsair H50, H55, H75/Antec 620,920/NZXT X31/Thermaltake Performer,Pro) nek se javi u PM.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice