Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.421.208
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Lako što tebi 6/12 nejde preko 50%, još nisu izašle nove konzole. Za godinu dana mogla bi bit značajno drukčija situacija.
Ako neće, onda će i moj 4/4 bit još dobar za sp igre koje ja igram :))))
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
picajzla0707 kaže...
Lako što tebi 6/12 nejde preko 50%, još nisu izašle nove konzole. Za godinu dana mogla bi bit značajno drukčija situacija.
Ako neće, onda će i moj 4/4 bit još dobar za sp igre koje ja igram :))))

 Pa dobro to znamo, intelovih 4/4 je dobar za sljedecih 5-10 godina, amdovih 6/12 sumnjam da je dosta i za sljedecih godinu dana.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 19:29 (hahhaajaads).
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Ma zajebavam se malo :)))

Uostalom zaboravljaš da imam i intela i rajzena, a bogme zasad još ne nailazim na veće probleme na 1080/60 monitoru i sp igrama s ovom starudijom. Recimo novi horizon igram na high bez ikakvih trzanja.
Čekam novu mafiju i cyberpunk da vidim ksko će se držat i5, sve me svrbi uzet klincima njihovu b450 i 3400g zamjenit za 1600af, ali onda im moram dat i gtx1070 sa svojim i5, a ove nove ampere mi sve više smrde na pećnice koje ne podnosim, tak da sve visi u zraku
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
hahhaajaads kaže...

 Pa tko je rekao da se testira u igrama ili idleu ? Testira se u Aidi 64, i svako tko kloka uvijek mu preporucim taj program jer je jednostavan i ne digne temepraturu kao prime. Uostalom, 2-3 sata stress test ? Nah, moj je stress testan na 3.8 i 1.365v cca 30ak minuta u aidi, nije bilo nicega i od tad radi bez ikakvih blue screenova/freezova ili icega drugog. Uostalom, kak ti znas dal je covjek gore spomenuo dal mu u igri radi na 55 stupnjeva ili u stress testu ? Ono glupost da boli glava... 

Pa mozes i aidu, ali je prime prime i to je to... I neka digne temperaturu koliko god moze, tu se vidi koliko ide max, koliko je cooler dobar, protok zraka u kucistu, pasta, itd itd...Ja sam testirao na novoj ploci svog ryzena 3 sata ako se ne varam i nista, izdrzao...Testirao sat vremena, zaledio nakon 50 i nesto minuta...

 

Ma nemoj me zezat sa 55 stupnjeva, pa toliko je meni u igrama pod vodom...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 19:39 (Tomo53nja).
14 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Uglavnom, kupio sam već Arctic Freezer 34 eSports Duo i koristim ga već par dana, prezadovoljan.

Ne čujem ga, hladi ok, na AM4 se montira tako lagano da je nestvarno.

A uz to lijepo figura u kučištu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Tomo53nja kaže...
hahhaajaads kaže...

 Pa tko je rekao da se testira u igrama ili idleu ? Testira se u Aidi 64, i svako tko kloka uvijek mu preporucim taj program jer je jednostavan i ne digne temepraturu kao prime. Uostalom, 2-3 sata stress test ? Nah, moj je stress testan na 3.8 i 1.365v cca 30ak minuta u aidi, nije bilo nicega i od tad radi bez ikakvih blue screenova/freezova ili icega drugog. Uostalom, kak ti znas dal je covjek gore spomenuo dal mu u igri radi na 55 stupnjeva ili u stress testu ? Ono glupost da boli glava... 

Pa mozes i aidu, ali je prime prime i to je to... I neka digne temperaturu koliko god moze, tu se vidi koliko ide max, koliko je cooler dobar, protok zraka u kucistu, pasta, itd itd...Ja sam testirao na novoj ploci svog ryzena 3 sata ako se ne varam i nista, izdrzao...Testirao sat vremena, zaledio nakon 50 i nesto minuta...

 

Ma nemoj me zezat sa 55 stupnjeva, pa toliko je meni u igrama pod vodom...

 Zasto ne ? Pa i moj 1600 na 1.365v (znaci eto skoro maximala sto se tice voltaze) je u igrama ispod 50 stupnjeva, a ovaj cooler nije nesto pretjerano bolji od LC CC 120.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
hahhaajaads kaže...

 Zasto ne ? Pa i moj 1600 na 1.365v (znaci eto skoro maximala sto se tice voltaze) je u igrama ispod 50 stupnjeva, a ovaj cooler nije nesto pretjerano bolji od LC CC 120.

Ajd dobro, mozda ako je 4/4, ili 6/12 na manjem naponu i klimatiziranoj prostoriji ok, ali da je u sobi oko 30 i 8/16 ili 16/32 vidio bi temperature...

 

Osim toga pogledaj od Buildzoid-a video gdje clocka 3600 pa mu sa dobrom vodom temperatura u primeu ide isto na 80+, sto znaci da bi mu 8/16 isao jos vise...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
3 godine
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Bilo bi puno lakše u životu da ljudi pročitaju post koji netko postavi..Govorim o XEONU X5650 a ne o ryzenu!!

I da,taj LC mi je imao najbolje rezultaze u hlađenju od daleko razvikanijih i skupljih hladnjaka

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
renato1977 kaže...

Bilo bi puno lakše u životu da ljudi pročitaju post koji netko postavi..Govorim o XEONU X5650 a ne o ryzenu!!

I da,taj LC mi je imao najbolje rezultaze u hlađenju od daleko razvikanijih i skupljih hladnjaka

 Kad smo već kod LC hladnjaka jednom davno sam ga testirao na Xeonu X5675 i ugodno me iznenadio 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/cpu-hladnjaci-ventilatori-po/4608.aspx?page=113&jumpto=5188907&sort=asc&view=flat

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
3 godine
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

hvala..konačno neko ko se razumije

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
renato1977 kaže...

Bilo bi puno lakše u životu da ljudi pročitaju post koji netko postavi..Govorim o XEONU X5650 a ne o ryzenu!!

Istina da, moj zaheb, naknadno sam vidio da se radi o Xeonu, isprike...

 

Samo ako moze malo vise informacija to bi puno bolje koristilo...U kakvim uvjetima tj. kolika je sobna temperatura, dal je testirano u kucistu ili otvorenom stolu samo, s kojom pastom, s kojim ventilatorima na kojem hladnjaku, koji napon procesora, koja ploca, i koliko je povukao taj Xeon na kojem clocku W? Mislim sve je to super i ok sto kazes, ali ako vec govorimo o necemu onda je nekima bitno da znaju tocne cinjenice i po tome usporede sa necim drugim...

nicky.sl kaže...

 Kad smo već kod LC hladnjaka jednom davno sam ga testirao na Xeonu X5675 i ugodno me iznenadio 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/cpu-hladnjaci-ventilatori-po/4608.aspx?page=113&jumpto=5188907&sort=asc&view=flat

A tako je i sa nekim jeftinjim AIO coolerima, nadam se uskoro da cu uhvatit vremena dok je jos toplije i testirat 4 AIO-a i 3 bolja zracna sa 2 razlicita procesora, razliciti naponi, van kucista, u 2 razlicita kucista, itd itd, pa da vidimo kako recimo Noctua d14 dise naspram novije d15s, antec mercury 240 ili arcticom 280 ili 360... Ima toga jos ali necu dalje...

 

Preuzeo me posao nazalost, pa to nikako nisam stigao kroz 7. i 8. istestirati...

 

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2020 2:25 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Zanima me AIO u rangu 500kn. Zapelo mi je za oko Cooler Master ML120L V2 RGB, postoji i 240 opcija no 100kn skuplja.

Neke preporuke? Što hladnije a da nije glomazno?

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
D3lBoy kaže...

Zanima me AIO u rangu 500kn. Zapelo mi je za oko Cooler Master ML120L V2 RGB, postoji i 240 opcija no 100kn skuplja.

Neke preporuke? Što hladnije a da nije glomazno?

 Arctic Liquid Freezer II 120

www.youtube.com/TerabitTV
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Ma nista 120 AIO...Ako ikako mozes, i imas mjesta 240 ili 280, ja ispod toga nebi isao...I to redom Arctic Freezer 280 V2, corsair h100i V2 recimo, fractal celsius s24, itd itd, to su neka ok hladenja, uz jos par primjera od Coolermastera ili Anteca recimo...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 14:38 (Tomo53nja).
3 godine
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

evo i mene,nije me bilo dosta vremena...

Šta se tiče x5650 kod mene je bilo na ovakvim postavkama+- neke stavke jer zavisi na kojoj je matičnoj i koliko možeš izvuč

cpu ratio 22

bclk freq 200

dram freq 1203

uclk 3408

qpi lin 7218

cpu volt 1,34

cpu pll 1,84

qpi dram core 1,3

ioh volt 1,16

uglavnom to je to...

 

trenutno je na 3.8ghz-rang i7 7700k(samo i7 ima nešto bolji single core rezultat jer radi na 4.2) na tesu-koristim occt ne prelazi 50 stupnjeva

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
renato1977 kaže...

Stavi koje su ti temperature sobe, koliko W povuce taj xeon i na kraju zavrti prime 95 smal fft 20 min pa da vidimo temperature, daleko je to od "nabrijanog", a bome i zagrijanog...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
8 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Pozdrav,

 

Uzeo sam Ryzen 5 3600 bez coolera pa mi treba preporuka šta uzeti od hladnjaka.

Većinom igram, a planirao sam ga i OC-at s vremenom ali to mi je sad upitno pošto vidim da se neda baš nešto izvući iz njih.

Neka cijena do koje bi išao 150-200kn..

 


Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

za taj buđet najbolje je uzeti ovaj više puta preporucivani cooler. ako si prosječan korisnik bolje ti nit ne treba za 3600.

 

https://www.nabava.net/hladnjaci-za-komponente/hladnjak-za-cpu-cijena-lc-power-lc-cc-120-socket-775-1150-1151-1155-1156-1366-2011-fm1-fm2-am2-am3-am4-84692851

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Taj imam sad na FX6300, pokazao se dosta dobar.

Bacio sam oko i na Arctic Cooling Freezer 34, možda bi čak njega radije.

kakva su mišljenja/iskustva?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
jurkanri kaže...

Taj imam sad na FX6300, pokazao se dosta dobar.

Bacio sam oko i na Arctic Cooling Freezer 34, možda bi čak njega radije.

kakva su mišljenja/iskustva?

 svakako da

www.youtube.com/TerabitTV
11 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Dobio sam i7 10700 bez K pa sam ga odlučio iskoristiti. Koji air cooler predlažete. Radi se o mATX ploči i bitno mi je da bude tih. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
14 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Da li je Scythe Mugen 5 Rev. B dobar izbor za 5600x?

Cijena mu je 400kn.

Ima li nesto bolje za te novce?

Ne mislim raditi overclock.

Kuciste je Fractal Design Meshify C

Gale
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 3:28 (Legasus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Legasus kaže...

Dovoljan je i Arctic Freezer 34.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
6 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Preporuka za Arctic Freezer 280 V2! Odličan.

https://bit.ly/2z4Nc6Q
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Pavao77 kaže...

Preporuka za Arctic Freezer 280 V2! Odličan.

Naravno, best buy opcija.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
3 godine
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Pavao77 kaže...

Preporuka za Arctic Freezer 280 V2! Odličan.

Jos samo da ga estetski srede.

10 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
monsieur kaže...
Pavao77 kaže...

Preporuka za Arctic Freezer 280 V2! Odličan.

Jos samo da ga estetski srede.

 Šta mu fali ??? 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Svako ima svoj ukus dapace, ali za moj je presvemirski. Nije za neke clean buildove.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice