Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.115.093
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

*5800x

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...
to bi onda značilo da AMD prestaje derati na svojim procesorims?

 teško, prije da će se intel prilagoditi trendu i dići cijene novih modela u odnosu na aktualne

jedino što bi amd mogao izbaciti 5600 non x i 5700x kao nekadašnje best buy alternative, ovo sa 5600x i 5800x bez best buy modela + dizanje cijena + ograničene količine jer su dali guzice majkrosoftu i soniju su stvarno mučkođubretarski potezi na tragu nekadašnje intelove politike deranja vlastitih kupaca

 

nema nažalost više underdog fer ponašanja, baba su je odlučila naplatit svoju plaću

možemo se jedino nadat konkurentnosti i međusobnom natjecanju iz serije u seriju, sad je to jedini način da se donekle unormale cijene i da se spriječe pizdunski potezi namjernog usporavanja i lockanja tehnologija, na koje niti amd nije imun čim osjete da imaju prednost

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
čekao sam odgovor Ramba
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
forumaš kaže...
to bi onda značilo da AMD prestaje derati na svojim procesorims?

 teško, prije da će se intel prilagoditi trendu i dići cijene novih modela u odnosu na aktualne

jedino što bi amd mogao izbaciti 5600 non x i 5700x kao nekadašnje best buy alternative, ovo sa 5600x i 5800x bez best buy modela + dizanje cijena + ograničene količine jer su dali guzice majkrosoftu i soniju su stvarno mučkođubretarski potezi na tragu nekadašnje intelove politike deranja vlastitih kupaca

 

nema nažalost više underdog fer ponašanja, baba su je odlučila naplatit svoju plaću

možemo se jedino nadat konkurentnosti i međusobnom natjecanju iz serije u seriju, sad je to jedini način da se donekle unormale cijene i da se spriječe pizdunski potezi namjernog usporavanja i lockanja tehnologija, na koje niti amd nije imun čim osjete da imaju prednost

Stari ti si napusen ako mozes usporedit jedan posljednji potez AMD sa govnjarskom politikom Intela od pocetka vremena. :D

 

A fraza "dali guzice" potvrdjuje koliko si zabrazdio, dodji sebi.

Underdog fair ponasanje je bilo pod ucjenom bankrota i Intela a ne normalna poslovna politika.

 

 

Baba Su je spasila svit i Vas od jebenih 4 CORE procesora za stotine $$$.

 

Survivor - eye of the tiger
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...

 teško, prije da će se intel prilagoditi trendu i dići cijene novih modela u odnosu na aktualne

E jbat ga sad, cvokotaš ko najveća baba.. ne znam zašto uopće pucaš na 5600X kad za 60Hz ne trebaš ništa bolje od 10400f + H410 + 16GB 2666MHz, a to sve skupa dođe solidno manje od jednog 5600X. Ako ti je i to skupo onda imaš sa alija inženjerski i5-10500 za 850kn.. čak ima i iGPU, ali radi na 3.7GHz all-core umjesto 4GHz kao 10400f.

 

Dakle coffe 6C/12T na 3.7GHz za 850kn.. šta će ti ikakvo underdog fer ponašanje pokraj toga.

ansha: Pomelo te
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kaby kaže...
picajzla0707 kaže...

 teško, prije da će se intel prilagoditi trendu i dići cijene novih modela u odnosu na aktualne

E jbat ga sad, cvokotaš ko najveća baba.. ne znam zašto uopće pucaš na 5600X kad za 60Hz ne trebaš ništa bolje od 10400f + H410 + 16GB 2666MHz, a to sve skupa dođe solidno manje od jednog 5600X. Ako ti je i to skupo onda imaš sa alija inženjerski i5-10500 za 850kn.. čak ima i iGPU, ali radi na 3.7GHz all-core umjesto 4GHz kao 10400f.

 

Dakle coffe 6C/12T na 3.7GHz za 850kn.. šta će ti ikakvo underdog fer ponašanje pokraj toga.

Prekjuče sam se poigrao malo sa Core i5-1035G1 na Asusovom laptopu i šokiran sam performansama procesora... Ono ozbiljno i ugodno iznenađen. Probao Waf of Warship i geldam i ne vjerujem! Ne kažem da ni crveni tabor nema alternativu (možda čak i bolje) ali činjenica da na policama od 100 laptopa, 5 su ih od AMD-a, ostatak sve od Intela.

3 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
To ti je zato jer se Ryzen odmah proda a mobilne Intele nitko neće, znam jer sam tražio laptop mjesec dana i na kraju sam morao uzeti Intela, i to sa baš tom i5-com. Daleko od toga da je taj Intel loš ali mobilni Ryzen 4XXX je stepenica više po svemu, od grijanja, preformansi, iGPUa.
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
user2206 kaže...
To ti je zato jer se Ryzen odmah proda a mobilne Intele nitko neće, znam jer sam tražio laptop mjesec dana i na kraju sam morao uzeti Intela, i to sa baš tom i5-com. Daleko od toga da je taj Intel loš ali mobilni Ryzen 4XXX je stepenica više po svemu, od grijanja, preformansi, iGPUa.

Ma nemoj mi o tome da se odmah proda. 90% ljudi ne zna šta je Ryzen a šta Core i5.. Radio sam kao prodaja u Informatici, dođe profesor gorgrafije kupuje računar.. zna se šta mu ide.. ono što ti proizvođač datira i čega imaš najviše a to je Intel.

Odem na Starnicu od Asusa i MSI i ne znam ni ja šte.. sve fagshio laptopi su Intel + dGPU od Nvidije.

A o 4xxx serije tamo sam fino napisa šta je ona teta Lisa rekla kao papagaj. Testirala 4800H+8GB+RTX2060 i pojavio se njemački laptop potpuno identičan samo u jednoj konfi je AMD 4800H a du drugoj Intel... imaš sve tamo u AMD-ovoj temi...  nisam mogao da vjerujem.. kako žena laže na prezenataciji.

AMD 5xxx je sasvim druga priča... evo u rangu su sa Desktop serijom AMD-a. Opet sa druge strane 11-gen Intela po signe CPU IPC-u dere sve što na tržitu postaje.

AMD je dobar pogurivač tehnologije (Sad će i desktopi imati ECC memoriju) ali na žalost skaće sam sebi u stomak.

11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Kaby kaže...

E jbat ga sad, cvokotaš ko najveća baba.. ne znam zašto uopće pucaš na 5600X kad za 60Hz ne trebaš ništa bolje od 10400f + H410 + 16GB 2666MHz, a to sve skupa dođe solidno manje od jednog 5600X. Ako ti je i to skupo onda imaš sa alija inženjerski i5-10500 za 850kn.. čak ima i iGPU, ali radi na 3.7GHz all-core umjesto 4GHz kao 10400f.

 

Dakle coffe 6C/12T na 3.7GHz za 850kn.. šta će ti ikakvo underdog fer ponašanje pokraj toga.

 pucam na 5600 non x ili na 5700x jer sam lani uzeo b450 tuf pro ploču za dječji komp s tim planom upgrejda na zadnju seriju

osim toga 60hz neće biti zauvijek, u planu je skoro i 1440p/144hz monitor te nova grafička, sve to je na pauzi dok se ne riješi novi proc i matična

 

10400f i h110 ne bih uzimao, to je također mrtva platforma kao i amd am4, h110 je ionako presiromašna

čekaju se nove platforme sa ddr5 za zamjenu postojeće, a ova gornja kombinacija ide možda kao privremeno rješenje pa je vratim klincima kad izađu nove ili ću se ja strpit s ovim hasom još godinu, godinu i pol dana, a njima to ostavim idućih 5-6-7 godina (do tada će ptičice valjda i odselit iz gnijezda )

 

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kaby kaže...

E jbat ga sad, cvokotaš ko najveća baba.. ne znam zašto uopće pucaš na 5600X kad za 60Hz ne trebaš ništa bolje od 10400f + H410 + 16GB 2666MHz, a to sve skupa dođe solidno manje od jednog 5600X. Ako ti je i to skupo onda imaš sa alija inženjerski i5-10500 za 850kn.. čak ima i iGPU, ali radi na 3.7GHz all-core umjesto 4GHz kao 10400f.

 

Dakle coffe 6C/12T na 3.7GHz za 850kn.. šta će ti ikakvo underdog fer ponašanje pokraj toga.

 To nije konačna cijena, od 1.1 ove godine na to još dodaj carinu i ostale dače=nema više jefitnog šopinga iz Kine.Ali eto ti si na to kak ti zaboravil jel.

 

https://www.bug.hr/propisi/od-pocetka-sljedece-godine-pdv-i-carina-idu-na-sve-pakete-iz-kine-16307

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 13:43 (rambox).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...

...

A vidi, realno nije ni fer uspoređivat 7nm tehnologiju sa 10/14nm.. TSMC-ovih 7nm AMDu omogućava da utrpa 8 jezgri koje mogu vući samo 15W a pritom napucaju 3200cb u cinemi.. najbliže što intel u 15W segmentu može ponudit je doslovno duplo slabije, link. Ovdje je još riječ o najnovijem i najnaprednijem intelovom 10nm SuperFIN 1165G7 sa Willow jezgrama vs AMDov stari ZEN 2.. šta će tek bit kad dođe ZEN 3, sa još 20ak% boljim perf-watt omjerom.

 

Intel prednjači u single-core situacijama jer eto, čak i u laptopima ima agresivan turbo-boost algoritam koji dopušta da prži jednu jezgru skoro do 5GHz i tada kratkoročno podiže TDP limit na 50W.. samo za jednu jezgru! Teški brute-force koji se meni osobno apsolutno ne sviđa..

ansha: Pomelo te
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Nije od 1.1. nego od 1.7.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Usporeduješ ono što je dostupno. Tko je branio Intelu da ode TSMCu po waffere?

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
cvaja997 kaže...

Usporeduješ ono što je dostupno. Tko je branio Intelu da ode TSMCu po waffere?

A šta bi onda sa svojim fabrikama i ljudima u koje su uložili puste milijune? Jbg para su imali i još imaju na bacanje al izgleda to nije dovoljno. Vidio je i Apple gdje sve to vodi pa ih odhebao i prešao na zadnji krik tehnike, TSMC-ov 5nm..

ansha: Pomelo te
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Intelov Core i9-11900K "Raketa" 8c/16t pobjeđuje AMD-ov Ryzen 5900X 12c/24t:
CP2077, Total War, Gears of War. Medro Exodus.. i vjerojatno svemu ostalome.

 

Ah baš mi je žao, AMD nam je uvijek pružao onaj osjećaj da donese nešto novo. Uskoro ide i kolumna što će se dešavati do 2024-te. Manje više spremam ju već danima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 16:24 (Envy).
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...

Intelov Core i9-11900K "Raketa" 8c/16t pobjeđuje AMD-ov Ryzen 5900X 12c/24t:
CP2077, Total War, Gears of War. Medro Exodus.. i vjerojatno svemu ostalome.

 

Ah baš mi je žao, AMD nam je uvijek pružao onaj osjećaj da donese nešto novo. Uskoro ide i kolumna što će se dešavati do 2024-te. Manje više spremam ju već danima.

Hahaha, par posto su nekako nategli. To sta ga 5900X u multicore stvarima sije za 50% je nebitno 

 

Mogli si usporedit i s 5600X, bila bi ista stvar u igrama...

6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Al je najbolji. Tako i treba bit. Čim je AMD okusio kolačić, opa, premium cijene.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
cvaja997 kaže...

Al je najbolji. Tako i treba bit. Čim je AMD okusio kolačić, opa, premium cijene.

AMD treba da ostane na životu samo da ubode u stražnjicu Najboljeg, jer i najbolji nekada se ulijene. Trenutni samo IoT semgnet Intela može ga držati profitabilnim čak da mu je i HEDT potpuno ne bitan.

Zanimljivo su mi komentari "Samo u igrama je najbolji u ostalim ih šiša AMD", ali kada je u igrama AMD za 0.001% bolji sav internet bruji kao "AMD - novi gaming king". Samo što je taj kralj rođen kao "mrtvorođenče".
Na AMD mi je nije problem preći ali licemjer nikad neću biti.

I sjetimo se prezentacije AMD-ove i njegoog slogana: "Where gaming begin", ne znam stvarno kada je počeo taj gaming.

Kao što dežurni AMD-ov flomaster kaće "Rocket lake" će proletjeti kao raketa.. i da proletila je kao raketa, a svi analitačira znaju da Alder Lake donosi prevagu, a o Tigru da i ne govorim.

Kao što rekoh, malo sam vas bocnuo da ne zaspite, uskoro ide i kolumna (pripremam ju već nekoliko dana) iz svih mogućih izvora.

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...

Intelov Core i9-11900K "Raketa" 8c/16t pobjeđuje AMD-ov Ryzen 5900X 12c/24t:
CP2077, Total War, Gears of War. Medro Exodus.. i vjerojatno svemu ostalome.

 
Ah baš mi je žao, AMD nam je uvijek pružao onaj osjećaj da donese nešto novo. Uskoro ide i kolumna što će se dešavati do 2024-te. Manje više spremam ju već danima.

Intel sprdačine iz očaja, pokazali su tanku 1080p prednost ali u igricama gdje Intel procesori i inače malo bolje povuku.

 

 

 

Dalje se nema kaj napisat, osim ovo dole Intel i Mobilna sigurnost vs kosturi na AMD kompu=marketing iz Zone sumraka.Valjda kolko tolko znaš engleski, pa čitaj Twiter komentare na ovaj najnoviji Intel marketinški dječiji vrtič.

 

https://twitter.com/VideoCardz/status/1348738452892868613/photo/1

 

https://www.tomshardware.com/features/intel-amd-most-secure-processors

 

"Intel currently has 242 publicly disclosed vulnerabilities, while AMD has only 16. That’s a 15:1 difference in AMD’s favor. The gap is just too large to ignore."

 

Iz Intel kuta, tko god spomene Desktop Rocket Lake potrošnju bit če streljan.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 19:55 (rambox).
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
Envy kaže...

Intelov Core i9-11900K "Raketa" 8c/16t pobjeđuje AMD-ov Ryzen 5900X 12c/24t:
CP2077, Total War, Gears of War. Medro Exodus.. i vjerojatno svemu ostalome.

 
Ah baš mi je žao, AMD nam je uvijek pružao onaj osjećaj da donese nešto novo. Uskoro ide i kolumna što će se dešavati do 2024-te. Manje više spremam ju već danima.

Intel sprdačine iz očaja, pokazali su tanku 1080p prednost ali u igricama gdje Intel procesori i inače malo bolje povuku.

 

 

 

Dalje se nema kaj napisat, osim ovo dole Intel i Mobilna sigurnost vs kosturi na AMD kompu=marketing iz Zone sumraka.Valjda kolko tolko znaš engleski, pa čitaj Twiter komentare na ovaj najnoviji Intel marketinški dječiji vrtič.

 

https://twitter.com/VideoCardz/status/1348738452892868613/photo/1

 

https://www.tomshardware.com/features/intel-amd-most-secure-processors

 

"Intel currently has 242 publicly disclosed vulnerabilities, while AMD has only 16. That’s a 15:1 difference in AMD’s favor. The gap is just too large to ignore."

 

Iz Intel kuta, tko god spomene Desktop Rocket Lake potrošnju bit če streljan.

 

 

 

 Znaci intel je pokazao tanku prednost a amd je pokazao revoluciju i upravo u bas toj 1080p rezoluciji, nema sta napredak za jedne i druge katastrofalan.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 20:10 (dreadmoore).
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Dugo je amd bio na tronu...par tjedana,jbg Intel se probudio.

Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...

Intelov Core i9-11900K "Raketa" 8c/16t pobjeđuje AMD-ov Ryzen 5900X 12c/24t:
CP2077, Total War, Gears of War. Medro Exodus.. i vjerojatno svemu ostalome.

Ovo je najbolji dokaz koliko je Zen 3 dobra arhitektura... kad veliki Intel čak i nakon pumpanja jezgre, takta a nažalost i potrošnje ima obraza napisat da je u AC Valhalla brži za frikkin 2% na 1080p rezoluciji sa RTX3080 grafom.. Job well done Intel, dobra ta nova arhitektura. 

ansha: Pomelo te
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kaby kaže...
Envy kaže...

Intelov Core i9-11900K "Raketa" 8c/16t pobjeđuje AMD-ov Ryzen 5900X 12c/24t:
CP2077, Total War, Gears of War. Medro Exodus.. i vjerojatno svemu ostalome.

Ovo je najbolji dokaz koliko je Zen 3 dobra arhitektura... kad veliki Intel čak i nakon pumpanja jezgre, takta a nažalost i potrošnje ima obraza napisat da je u AC Valhalla brži za frikkin 2% na 1080p rezoluciji sa RTX3080 grafom.. Job well done Intel, dobra ta nova arhitektura. 

Poanta je da je na sve strane napisano da je Intel opet broj jedan za gaming a to je ono sto je bitno u marketingu i prodaji.

I ovo je dokaz kako je zen3 kratko drzao tu titulu,nista drugo.

6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

i ovaj intel i zen1,2,3 su dokaz koliko je skylake jebena arhitektura

 

amdu je trebalo 4 godine da napravi proc kojji je brzi od skylake

 

a ovaj intel jos nije niti vani, pa nema smisla pricati da li je ili nije brzi.

 

kako god okrenes, i kako god okrenes, intel je uvijek bolje kupit

 

ili je najbrzi, ili je malo sporiji ali jeftiniji, a uvijek je stabilniji i plug and play za razliku od musicavog amd-a s kojim moras prije kupnje procitat doktroske disertacije koju plocu i koju memoriju kupiti da bit radio stabilno, a i onda nisi bas 100% siguran

 

i prije nego spomenete multicore, to je bitno valjda 0,1% populacije

 

rendanjje se radi sa grafama, video ograda sa grafama, kompajliranje sa grafama, di to vama desktop korisnicima trebaju te AMD mulicore jake jezgre? 

 

 

Moj PC  
9 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Poanta je da je na sve strane napisano da je Intel opet broj jedan za gaming a to je ono sto je bitno u marketingu i prodaji.

I ovo je dokaz kako je zen3 kratko drzao tu titulu,nista drugo.

Ako je ovo najbolje što je Intel mogao "izvući" tj. prezentirati onda je iskreno ovo teški flop.. ne trebaš bit puno pametan da bi to već sad vidio. Dakle da su mogli prezentirati veću razliku vjeruj mi prezentirali bi a ne bi se sramotili sa ovih 2%.. pa jbt da nisu mogli pronaći bilo koju drugu igru gdje imaju više od ovih famoznih 2%.

Uz to detalji u igrama su negdje high a negdje very high, ovisno kako gdje im bolje odgovara, a RAM je na 3200MHz.. zašto nisu stavili malo brži RAM pa da još malo odlijepe od AMDa.. hmm ili bi otišlo u kontra smjeru. 

ansha: Pomelo te
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...

i ovaj intel i zen1,2,3 su dokaz koliko je skylake jebena arhitektura

 

amdu je trebalo 4 godine da napravi proc kojji je brzi od skylake

 

a ovaj intel jos nije niti vani, pa nema smisla pricati da li je ili nije brzi.

 

kako god okrenes, i kako god okrenes, intel je uvijek bolje kupit

 

ili je najbrzi, ili je malo sporiji ali jeftiniji, a uvijek je stabilniji i plug and play za razliku od musicavog amd-a s kojim moras prije kupnje procitat doktroske disertacije koju plocu i koju memoriju kupiti da bit radio stabilno, a i onda nisi bas 100% siguran

 

i prije nego spomenete multicore, to je bitno valjda 0,1% populacije

 

rendanjje se radi sa grafama, video ograda sa grafama, kompajliranje sa grafama, di to vama desktop korisnicima trebaju te AMD mulicore jake jezgre? 

 

 

 Sad i ti gluposti napisa moram te ispraviti,m te jezgre koristis ako igras igara i imas u pozadini discord pa da ti ne zapinje i koji tab vise. Primejr nekih 10-20 otvorenih tabova intel to nemoze ali eto nekim cudom amd moze.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...

i ovaj intel i zen1,2,3 su dokaz koliko je skylake jebena arhitektura

 

amdu je trebalo 4 godine da napravi proc kojji je brzi od skylake

 

a ovaj intel jos nije niti vani, pa nema smisla pricati da li je ili nije brzi.

 

kako god okrenes, i kako god okrenes, intel je uvijek bolje kupit

 

ili je najbrzi, ili je malo sporiji ali jeftiniji, a uvijek je stabilniji i plug and play za razliku od musicavog amd-a s kojim moras prije kupnje procitat doktroske disertacije koju plocu i koju memoriju kupiti da bit radio stabilno, a i onda nisi bas 100% siguran

 

i prije nego spomenete multicore, to je bitno valjda 0,1% populacije

 

rendanjje se radi sa grafama, video ograda sa grafama, kompajliranje sa grafama, di to vama desktop korisnicima trebaju te AMD mulicore jake jezgre? 

 

 

Desktop Mainstream CPU performanse su danas manje više i previše, gejming+mix ostalog.

 

Ali ti to ne znaš, danas glavna igra je na Mobile tržištu i Serverima a tu Intel gubi i zadnja uporišta.Ajd mi ti objasni, zašto su buduča dva ili tri nova najača x86 Superkompa kompletno AMD rješenje?

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=322&jumpto=6234648&sort=asc&view=flat

 

Nisam siguran pa mi ti objasni jel ovo Desktop PC korisnik? Gdje je tu Intel HEDT konkurencija=nigdje nije vrjedna spomena, hm Zen 3 Tredripanovič stiže uskoro.

 

 

Itekak se zna kakav je Rocket Lake, ukratko potrošnja=CPU performanse je debakl na kvadrat.Ponavljam, Intel novi ddr5 socket izlazi u 2021 godini.Rocket Lake je obična nepotrebna kanta gnojiva u socket 1200.

 

Da u Intelu ima pameti, pokrili bi se plahtom po glavi+šutili i orjentirali se samo na ddr5 Alder Lake.

 

Dok Intel gnoji u socket 1200, na drugoj strani AMD ih nokautira na Mobile segmentu.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.1.2021 22:27 (rambox).
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

 

 

 Sad i ti gluposti napisa moram te ispraviti,m te jezgre koristis ako igras igara i imas u pozadini discord pa da ti ne zapinje i koji tab vise. Primejr nekih 10-20 otvorenih tabova intel to nemoze ali eto nekim cudom amd moze.

ti se zajebavas?

 

u doba 4 core procesora, znaci prije 3-4 goodine, se bez problema moglo igrat, streamat, voice chat na ventrilu ili teamspeaku, sa 5 milijardi tabova otvorenih, dok na skypu chatas, i vrti ti se u VLC  stram od UFC fight night

 

a sad odjednom ti treba 12 core procesor.

 

mojne tisra

 

nitko ne spori da je AMD multi thread superioran, vec da to nema nikakve veze za gaming ili desktop okruzenje korsinika koliko se zeli prikazati

 

nastavno na temu, intel treba cekat da bude full nova arhitektrua na pravom proizvodnom procesu a ne ova polovicna rjesenja koja su samo brze bolje napravili da ugase pozar da se ne razbukta previse

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Moar Cores.

6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

bla bla bla nesto nevezano za moj komentar, bojanka i lupanje prazne slame

 

intel i amd su DoA u mobilnom segmentu, Apple sa M1 im je pokazao kako se radi posao, i sad kada se Microsoft posveti ARMu, bit ce papa x86 u mobilnom segmentu

 

a ne zaboravi da je nVIDIA kupila ARM, da nvidia opsluzuje hrpetinu tih ogromnim firmi i sa svojim rjesenjima, pa sada kada se i Windows server i Linux popeglaju za ARM, bit ce papa Intel i AMD i u server segmentu

 

x86 je na kraju svoje price i umire polako ali sigurno

 

buducnost je ARM

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice