Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.127.512
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
13400f i 12600kf koštaju isto.
Makar i onaj i7 12700kf me privlači.
Jel može taj arctic rashladiti i7?
Koji god da uzmem je sigurno skok sa ryzena 2600.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ako ciljaš 1440p rezoluciju razlike su nikakve. E sad koliko te ispadne taj cijeli combo ovo šta si ti zamislio kao nadogradnju?

Ok sad vidim ploča 170+240 ako se ide na 12700KF. Total 415 eura. Sad će ispast da gnojim temu sa Ryzenima ali za oko 350 eura se nabode 7800X3D koji gura bilo koju karticu trenutno + neka solidna ploča tipa B650M PRO RS ili još jeftinija B650M HDV/M2 i za 50-ak eura više imaš najbolju gaming makinu koja je efikasna do bola.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2024 18:42 (mislioc).
 
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Kako mu to imas srca pisati u Intel temi?

 

:)

maximum effort
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Imam samo kućište CoolerMaster silencio 652, ploču i hladnjak.
2k monitor, miš i tipkovnicu. Ostalo sve moram kupiti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ma ako je 2k onda definitivno 12600KF za 180 eura odličan procesor za tu cijenu. Tu ubaciš 4070S lagano prst u uho i peri deri.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2024 19:06 (mislioc).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

12700kf vs 8700x3d

Ma 3% razlike, i to u sintetici. Realno, neznatna razlika.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2024 16:35 (El Coyote).
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
El Coyote kaže...
13400f i 12600kf koštaju isto.
Makar i onaj i7 12700kf me privlači.
Jel može taj arctic rashladiti i7?
Koji god da uzmem je sigurno skok sa ryzena 2600.

i7 12700kf je u rangu sa i5 13600kf.Arctic freezer 240 II ga lijepo rashladi.Ja sam svoj i5 još undervoltao pa čak i kod max.opterećenja temp. ne prelazi 70-80 C.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2024 23:58 (ghibli7).
13 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Asus z690-F ploča je još pojeftinila na Amazon.de

Sad je 157 eura.

Kad je izašla, ta ploča bila je 550 eura..

Pa eto, ako netko još kupuje Intel platformu :)

Ima je i na computeruniverse za 207 eura.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2024 16:20 (El Coyote).
Moj PC  
6 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Vidjet će se po forumima šta nezavisni ljudi kažu vrlo brzo.

No uvijek je tu još dobar stari model....jako dobar za ne velike peneze

12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

 

Da ali je zato ovaj top za 30-ak eura i dolazi sa contact frameom za Intel procesore.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
El Coyote kaže...

12700kf vs 8700x3d

Ma 3% razlike, i to u sintetici. Realno, neznatna razlika.

 E sori što kasnim pet dana, al za ubuduće, tu Userbenchmark stranicu koristiti jedino za smijanje, jer ni za šta drugo nije.

Ako uzimas proc za igranje, pogledas benchove na yt, ako te zanima sintetika, Geekbench ima javne rezultate, kao i Cinebench itd.

Say hello to my little friend
16 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

 

Da ali je zato ovaj top za 30-ak eura i dolazi sa contact frameom za Intel procesore.

 Jbte isti su 

 

Alan   Death at a funeral

 

Možda je pojeo trip ko u filmu, ne vjeruj mu ništa

 

6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...

Ili samo pizdeka da dobije poglede, jer ako ponavljaš samo ono šta su svi drugi rekli nisi IN, ali ako opališ kontru svi klikaju na tvoj video, a danas je pozornost sve!

 

Imam ALF iii 360 (kupio prije cca mjesec dana sa još uvijek važećom akcijskom cijenom direktno od njih) i ja sam zadovoljan, max hlađenja bez throtlanja je barem kod mene na oko 250W, sve preko toga je banana, ali nije mi ni bitno jer sam 12700k ionako lagano undervoltao tako da ne vuče više od 220W. Ali kao i večina svi sumnjamo na njihov contact frame, jer su rezultati na AMD strani punooo bolji. Tako da po meni postoji šansa da izbace novi "upgrejdani" contact frame i riješe Intel problem. Nemogu ga usporedit sa starom dvojkom jer je nisam imao, ali kako čitam dvojka nije imala odvojenu kontrolu pumpe, vrm venta i venta na radijatoru - a kod mene nakon malo igranja sam uspio sredit potpunu tišinu sve do 70C što je 99% vremena, a i kad je na maximumu još uvijek je tiši od staog zračnog NH12S koji je konstantno zujao između 70-100%

 

Uglavnom za tu cijenu, cca 80eur, više nego zadovoljan.

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

 

Da ali je zato ovaj top za 30-ak eura i dolazi sa contact frameom za Intel procesore.

 Nezna lik zašto proc throtla kad su temperature oko 80,samo jedna jezgra na 95.Like a little batman cooler

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2024 22:14 (ghibli7).
6 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

https://www.digitaltrends.com/computing/intel-baseline-profile-tested/

 

In Cinebench R23, for example, the German publication found that the Intel Baseline Profile slashed performance by 9%. In Y-Cruncher, a benchmark that calculates Pi, the performance drop was 11%. Even games were affected, with Starfield, Shadow of the Tomb Raider, and F1 2023 showing an 8% drop in performance when tested at 720p (these differences should disappear at higher resolutions).

 

Svašta, ako će ovo bit riješenje kod svih proizvođača onda nema smisla ni kupovat i9, kad sa i7 dođeš na isto za 30% manje para!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nikonja kaže...

https://www.digitaltrends.com/computing/intel-baseline-profile-tested/

 

In Cinebench R23, for example, the German publication found that the Intel Baseline Profile slashed performance by 9%. In Y-Cruncher, a benchmark that calculates Pi, the performance drop was 11%. Even games were affected, with Starfield, Shadow of the Tomb Raider, and F1 2023 showing an 8% drop in performance when tested at 720p (these differences should disappear at higher resolutions).

 

Svašta, ako će ovo bit riješenje kod svih proizvođača onda nema smisla ni kupovat i9, kad sa i7 dođeš na isto za 30% manje para!

 Iskreno prosjecnom korisniku i gameru je dovoljan i 13600K i sve preko nije potrebno osim ako stvarno ne radis sa alatima koji trebaju multithreaded performanse.

 

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice