Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.119.599
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Dogovorio ovu Z 390ud za 500kn, idem sada po nju. Ram ne planiram mijenjati nikako, jer mi je i ploča previše iskreno, mislio sam da će ova moja boostati kako spada ali ćorak pa sad još neplaniranih 500 kn ode na komp (žena će me zadavit).

Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Morao sam vam pokazati ovo.

Humorom protiv monotonije!

 

p.s. ispod je i7 ili i9 tako da me ljudi(thinker& modovi)ne napadaju.

_®✓slika je posudjena s neta, nije moje vlasnistvo...

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
metallic kaže...

Morao sam vam pokazati ovo.

Humorom protiv monotonije!

 

p.s. ispod je i7 ili i9 tako da me ljudi(thinker& modovi)ne napadaju.

_®✓slika je posudjena s neta, nije moje vlasnistvo...

 i9 nije ali bi mogao biti neki od prvih i7

6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

To je retro konfiguracija, iskreno sviđa mi se.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Čovik je modder prve klase, sredio je hladjenje nema što!

 

To je pravi tower hladnjak, doslovno tower!

 

Ono doli se čini neka seksi ATI radeonka.

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
metallic kaže...

Čovik je modder prve klase, sredio je hladjenje nema što!

 

To je pravi tower hladnjak, doslovno tower!

 

Ono doli se čini neka seksi ATI radeonka.

 covjek ima bujnu maštu

15 godina
online
Intel i7/i9 Club

Nisam još pokretao Prime95 na ovome računalu sa 9700k, pa me zanima - je li još uvijek poželjno isključiti AVX? Ako se ne varam, još je kod 8. generacije "i" procesora bilo govora da stres testovi sa AVX-om previše terete procesore. Odnosno previše se griju. Pokrenuti ću ga na sat vremena da vidim kakve će biti temperature. Čisto kao referencu kada budem overclockirao i testirao. Inače, zaokružio bih ga na 5GHz i to je to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Prvi put vidim nesto ovakvo vezano uz Intel procesore... 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Prvi put vidis da je Intel debelo platio developerima da im igre budu optimizirane cim vise za Intel? Zanimljivo..

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ne nego nisam znao da Intel procovi mogu ovako poboljsat simulaciju i fiziku, ovo me podsjeca na physx dedicirane procesore. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
neampojma kaže...

jel se isplati ovo uzet? 

Naravno. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Malo mi se cini prejeftino, da nema tu neke cake jos uz tu cijenu ?

13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Taj primjerak ide na 6355mhz i to i dva klika sa stock kulerom.

Moj PC  
6 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Mislim da trebaš pričekati da padne na 12 keka.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Evo ljudi malo nesto dobrog i iz intela, bome ovaj tiger lake dere na grafickom nivou!!

Steta sto intelasi malo nedrze to sebe pa otvore neku temu, nista o tiger lake-u vamo osim par komentara pod rubrikom sadrzaj sa bug online...

 

https://www.pcgameshardware.de/Notebook_Laptop-Hardware-201330/News/Intel-Tiger-Lake-vs-AMD-Renoir-1357397/galerie/3432553/

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 23:48 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Da bas sam neki dan vidio da je 4800u tu negdje sa gtx 965m / gtx 1050 ova intelova je dosta jaca nije lose.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Bas me i zanima sada desktop grafe ove intelove xe arhikteture...ako je vec na ovakoj maloj mobilnoj verziji tako dobro. Samo da spomenem za ljude da je intelovih 10nm ekvivalentno tu negdje kao TSMC 7nm.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2020 0:17 (HCgamingCRO).
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Fučkaj ga sad, novi INtel logo ili zvučna podloga fakat zvuči promašeno ili pregaženo itd.

 

https://twitter.com/LinusTech/status/1301586845499703296

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 5 hvala 0
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ja cekam novu Intel seriju koja ce podrzavat ddr5, pci 5.0 itd i onda mjenjam sve u konfi. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ajmo pomoć neznam sam mislim da je do mbo ali nisam siguran.O čemu se radi kad su mi ram memory stikovi u dual kanalu izbaci ovo i artefakti se pojave na igpu i blue screen.Post boot prođe bez problema ali win boot plavi ekran.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 20:04 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

Ja bih krenuo od samoga OSa, sadašnji SSD/HDD van iz računala, unutra ubaciti drugi i na njega snimiti frišku instalaciju za test.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2020 20:40 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
A neznam i ta opcija stoji vidjet cu, ali zanimljivo da u single kanalu oba stika rade bez problema.Cim ih stavim u dual problemi se pocnu pojavljivati, čak sam i opuhao od prašine i ako je nije bilo pretjerano prljavo.Još ću pokušati sutra školskom gumicom očisti kontakte na stikovima.
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Pozdrav svima,

 

 

namjeravam kupiti novi procesor koji bi mi trebao za igranje,a k tome da bude dobra investicija za budućnost.

Razmišljam o i7 9700K,ali vidim da je cijena i7 10700F identična 9700K.

Zanima me koji bi mi vi CPU preporučili od ta dva?

Također,kad sam gledao MBO za 9700K za oko su mi zapele  GIGABYTE Z390 UD ili MSI Z390-A Pro.

Koju bi mi vi preporučili i koja je kvalitetnija,te bolja za OC?

 

 

PS

ako nije problem,molio bi da mi kažete koliko mogu dobiti na njuškalu za svoj stari i5 4670K?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jurassic Park kaže...

Pozdrav svima,

 

 

namjeravam kupiti novi procesor koji bi mi trebao za igranje,a k tome da bude dobra investicija za budućnost.

Razmišljam o i7 9700K,ali vidim da je cijena i7 10700F identična 9700K.

Zanima me koji bi mi vi CPU preporučili od ta dva?

Također,kad sam gledao MBO za 9700K za oko su mi zapele  GIGABYTE Z390 UD ili MSI Z390-A Pro.

Koju bi mi vi preporučili i koja je kvalitetnija,te bolja za OC?

 

 

PS

ako nije problem,molio bi da mi kažete koliko mogu dobiti na njuškalu za svoj stari i5 4670K?

 

 takvu sam i ja dvojbu imao. Isao sam na novu seriju jer je eto novija..

9700k je vrhunski procesor no medutim z490 je noviji..

Da slucajno pitas za upgrejd rekao bih ti da ostanes na z390 a s obzirom da kupujes novi uzmi novu seriju... 10700f je isti kao i moj 10700k samo tvoj nema intergriranu grafiku, pretostavljam da ti to odgovara..

 

sto se tice gore navedenih ploca uzmi msi z390 a mozes uzeti i ovakvu kakvu ja imamo asus tuf... ovisi sto ti vise pase.

 

Pozdrav

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
Jurassic Park kaže...

Pozdrav svima,

 

 

namjeravam kupiti novi procesor koji bi mi trebao za igranje,a k tome da bude dobra investicija za budućnost.

Razmišljam o i7 9700K,ali vidim da je cijena i7 10700F identična 9700K.

Zanima me koji bi mi vi CPU preporučili od ta dva?

Također,kad sam gledao MBO za 9700K za oko su mi zapele  GIGABYTE Z390 UD ili MSI Z390-A Pro.

Koju bi mi vi preporučili i koja je kvalitetnija,te bolja za OC?

 

 

PS

ako nije problem,molio bi da mi kažete koliko mogu dobiti na njuškalu za svoj stari i5 4670K?

 

 takvu sam i ja dvojbu imao. Isao sam na novu seriju jer je eto novija..

9700k je vrhunski procesor no medutim z490 je noviji..

Da slucajno pitas za upgrejd rekao bih ti da ostanes na z390 a s obzirom da kupujes novi uzmi novu seriju... 10700f je isti kao i moj 10700k samo tvoj nema intergriranu grafiku, pretostavljam da ti to odgovara..

 

sto se tice gore navedenih ploca uzmi msi z390 a mozes uzeti i ovakvu kakvu ja imamo asus tuf... ovisi sto ti vise pase.

 

Pozdrav

 

Što se performasni tiče,koji je od njih bolji za igranje,jer 10700F ima 16 threadova ali manju frekvenciju jezgre 2.90Ghz.

i7 9700K ima mogućnost OC-a,i ima višu frekvenciju 3.60ghz,ali ima samo 8 threadova i 12MB chache.

 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jurassic Park kaže...
toxic kaže...
Jurassic Park kaže...

Pozdrav svima,

 

 

namjeravam kupiti novi procesor koji bi mi trebao za igranje,a k tome da bude dobra investicija za budućnost.

Razmišljam o i7 9700K,ali vidim da je cijena i7 10700F identična 9700K.

Zanima me koji bi mi vi CPU preporučili od ta dva?

Također,kad sam gledao MBO za 9700K za oko su mi zapele  GIGABYTE Z390 UD ili MSI Z390-A Pro.

Koju bi mi vi preporučili i koja je kvalitetnija,te bolja za OC?

 

 

PS

ako nije problem,molio bi da mi kažete koliko mogu dobiti na njuškalu za svoj stari i5 4670K?

 

 takvu sam i ja dvojbu imao. Isao sam na novu seriju jer je eto novija..

9700k je vrhunski procesor no medutim z490 je noviji..

Da slucajno pitas za upgrejd rekao bih ti da ostanes na z390 a s obzirom da kupujes novi uzmi novu seriju... 10700f je isti kao i moj 10700k samo tvoj nema intergriranu grafiku, pretostavljam da ti to odgovara..

 

sto se tice gore navedenih ploca uzmi msi z390 a mozes uzeti i ovakvu kakvu ja imamo asus tuf... ovisi sto ti vise pase.

 

Pozdrav

 

Što se performasni tiče,koji je od njih bolji za igranje,jer 10700F ima 16 threadova ali manju frekvenciju jezgre 2.90Ghz.

i7 9700K ima mogućnost OC-a,i ima višu frekvenciju 3.60ghz,ali ima samo 8 threadova i 12MB chache.

 

ovdje su ti razlike izmedu tvog 10700f i 10700k - https://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-intel_core_i7_10700f-1246-vs-intel_core_i7_10700k-1140

kod jednog sve jezgre idu na 4.6ghz u boostu a kod drugog 4.9..

 

e sad tvoj se ne moze ocat i nema integrusu.. no pitanje je treba li ti vise od 4.6ghz uopce..

zasto ne bi dao 350kn vise i uzeo 10700k? pa si sigruan kak god okrenes?

 

10700k protis 3.089,00 kn 

10700f protis 2717 kn

 

ali realno ako ides na 10700f onda ti ne treba intelova Z serija ploca nego slabija... nema razloga da ides na Z plocu ako neces imati proc za OC

 

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
Jurassic Park kaže...
toxic kaže...
Jurassic Park kaže...

Pozdrav svima,

 

 

namjeravam kupiti novi procesor koji bi mi trebao za igranje,a k tome da bude dobra investicija za budućnost.

Razmišljam o i7 9700K,ali vidim da je cijena i7 10700F identična 9700K.

Zanima me koji bi mi vi CPU preporučili od ta dva?

Također,kad sam gledao MBO za 9700K za oko su mi zapele  GIGABYTE Z390 UD ili MSI Z390-A Pro.

Koju bi mi vi preporučili i koja je kvalitetnija,te bolja za OC?

 

 

PS

ako nije problem,molio bi da mi kažete koliko mogu dobiti na njuškalu za svoj stari i5 4670K?

 

 takvu sam i ja dvojbu imao. Isao sam na novu seriju jer je eto novija..

9700k je vrhunski procesor no medutim z490 je noviji..

Da slucajno pitas za upgrejd rekao bih ti da ostanes na z390 a s obzirom da kupujes novi uzmi novu seriju... 10700f je isti kao i moj 10700k samo tvoj nema intergriranu grafiku, pretostavljam da ti to odgovara..

 

sto se tice gore navedenih ploca uzmi msi z390 a mozes uzeti i ovakvu kakvu ja imamo asus tuf... ovisi sto ti vise pase.

 

Pozdrav

 

Što se performasni tiče,koji je od njih bolji za igranje,jer 10700F ima 16 threadova ali manju frekvenciju jezgre 2.90Ghz.

i7 9700K ima mogućnost OC-a,i ima višu frekvenciju 3.60ghz,ali ima samo 8 threadova i 12MB chache.

 

ovdje su ti razlike izmedu tvog 10700f i 10700k - https://www.cpu-monkey.com/en/compare_cpu-intel_core_i7_10700f-1246-vs-intel_core_i7_10700k-1140

kod jednog sve jezgre idu na 4.6ghz u boostu a kod drugog 4.9..

 

e sad tvoj se ne moze ocat i nema integrusu.. no pitanje je treba li ti vise od 4.6ghz uopce..

zasto ne bi dao 350kn vise i uzeo 10700k? pa si sigruan kak god okrenes?

 

10700k protis 3.089,00 kn 

10700f protis 2717 kn

 

ali realno ako ides na 10700f onda ti ne treba intelova Z serija ploca nego slabija... nema razloga da ides na Z plocu ako neces imati proc za OC

 

 

 

 

 Integrirana grafička mi ne treba,ali nisam siguran da li mi treba više od 4,6ghz jer će novije igre pretpostavljam zahtjevati više.

Problem je to što moram kupiti baš u Linksu jer uzimam na rate,a cijene u Protisu su za gotovinu 10% popusta,inače bi uzeo 10070K bez razmišljanja.

 

 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Definitivno uzmi kad već uzimaš ovaj 8c 16t kombo. Inače, ako ti nije sila i nisi baš fan Intela specijalno, pričekaj mjesec do dva dok AMD izbaci Ryzen 4000 seriju da ti kasnije ne bude žao. Ništa ne gubiš ako ovi ne budu puno bolji za iste pare (a trebali bi) ili isti za manje para ko taj i7.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice