Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 551.332
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
rambox kaže...
dery kaže...

i5 12600k jednak rizi5600x

 Prosječno iz HU testa, "pa kad dodaš precizne Švabe i gaming performanse sažetak" onda gledaj ovu tablicu.To je to realni podaci, sve izvučeno i zbrojeno iz okvirno devetnaest različitih igračih testova.

 

https://www.3dcenter.org/news/alder-lake-launchreviews-die-spiele-performance-im-ueberblick

 

 

 

 

Dakle realni podaci kažu ovako:

12600K vs. 5600X brži za 9,8% u gejmingu +ima integriranu grafiku. $264 vs. $299

12700K nećemo uspoređivati jer nema 5700X u tablici.

12900K vs. 5900X brži za 12% u gejmingu +ima integriranu grafiku. Intel skuplji za $15. [Upiša se od smijeha]

Alder Lake manje troši struje u Idleu od ZEN-a.

Dakle molim forumaše za jednu minutu šutnje za palog nam komarata ramboxa , i da mu poželimo žutim markerom da sadi puno puno cvijeća u ZEN bašti dok mu dok mu sa palminim granama mašemo - odlazak u mirovinu!
 

13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Envy kaže...

Dakle realni podaci kažu ovako:

12900K vs. 5900X brži za 12% u gejmingu +ima integriranu grafiku. Intel skuplji za $15. [Upiša se od smijeha]

Jel nije trebo bit 40% brži?

Say hello to my little friend
13 godina
online
Re: Intel i5 Club
Envy kaže...

Daj dođi u našu temu. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club

 

Sve je to ok, ali ko to još koristi pc u idleu?

Bolji je Alderlake to smo već apsolvirali, ali nije toliko bolji koliki je hype nastao!

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2021 20:30 (Chico12).
15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Krunoo7 kaže...
Envy kaže...

Dakle realni podaci kažu ovako:

12900K vs. 5900X brži za 12% u gejmingu +ima integriranu grafiku. Intel skuplji za $15. [Upiša se od smijeha]

Jel nije trebo bit 40% brži?

Ne znam koliko su obećavali mislim baš tako nekako 10+ procenata.

A i da su obećavali i više nisu slagali sve suprotno kao Teta Lisa sa onim smećem od 4800H i zato ću im još 5 godina prigovarati. 

 

Valentin17 kaže...
Envy kaže...

Daj dođi u našu temu. 

Koja brate moj? Treba zamoliti moderator da spoje teme i5 i i7/i9 u jednu koja će se zvati Intel Core Club.

 

U Ryzenu se piše od Integriranog Athlona ili ZEN sa G oznakom pa do nekih basnoslovnih servera od 10.000 USD, a ne treba zaboraviti ni cara zvanog i3 i Pentiuma, jer to tek polako dolazi.

 

Chico12 kaže...

 

Sve je to ok, ali ko to još koristi pc u idleu?

Bolji je Alderlake to smo već apsolvirali, ali nije toliko bolji koliki je hype nastao!

Surfanje, YouTube, Photoshop, uTorrent, Word, Excel sve to možeš smatrati Idleom.

 

Ovdje ima jedan forumaš koji se hvali (a stvarno je tako) da ima 1800 sati provedenih u Destiny 2 video igrici. Pa sada zamislite da je mjesečno provodite 180 sati na poslu. Dakle nije teško izračunati da je lik godinu dana svog života proveo u igranju Destin 2. Mislim da mu svi forumaši trebaju skinuti kapu dole i da se svi malo porežemo i da liku kupimo jedan Alder i jednu RTX-cu za kao poklon za dato postignuće. ;-)

 

A inače nije bio uopšte veliki hype, opet i opet iznova kao papagaj govorim, svi analitičari su rekli da Kometa i Raketa neće biti u rangu AMD-a (mada i jesu da se ja pitam, u nekim drugim stvarima) ali isti ti ulagači znali su da temeljenje promjene dolaze sa Alderom.

 

Dakle Intel broji ovako: 9, 10, 12. ;-)

 

Bilo kako bilo od neki dan jako lijepe vijesti od najdraže nam informatičke kompanije na svijetu. I jako jako tužan dan za palog nam komarata. Tešku bitku je vodio. Ja predlažem da mu dignemo spomenik. 

3 godine
offline
Re: Intel i5 Club
Chico12 kaže...

 

Sve je to ok, ali ko to još koristi pc u idleu?

Bolji je Alderlake to smo već apsolvirali, ali nije toliko bolji koliki je hype nastao!

 Niti približno, da izbace AoE vjerovatno bi ima postotak pao ispod 5600x, ali ok bitno da je Intel i dalje u utrci jer tako cijene idu dolje!

14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Znači amd u idle troši ko dvije sijalice po 60w jbt loše pa gdje je tu računica na 1 god ili mjesec.Lisa su pobacila maksimalno
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2021 22:17 (dreadmoore).
Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Nema mesta hejtu bilo koga. "Fanbojizam" je najgora stvar ma odakle dolazio. Moramo realno sagledati stvari...

Prvo, činjenica je da je Intel napravio odličan posao, a najbolja stvar je upravo inovacija malih jezgara. Jedina ozbiljna mana jeste pregrevanje ovih i9 procesora. Tu sam razočaran.

Što se tiče dolaska odličnog i5 12600K kod mene se malo pojavio strah iz razloga zato što je počelo "upumpavanje" dodatnih jezgara u srednjem segmentu procesora, stoji nisu to velika prava jezgra ali su opet jezgra. Zašto to kažem? Pa prvenstveno zato što je i5 linija namenjena najviše gejmerima ("K" je entuzijastima), a moj stav je bio, da kad počne upumpavanje dodatnih jezgara u i5 ili Ryzen 5 seriji moguće je da će se zahtevnost procesora u igrama podići. Uostalom, svi se sećamo kada je došao i5 8400 (koji je još uvek dobar CPU) svaki quad core je postao gotovo besmislen za bilo kakvo ozbiljno igranje AAA naslova. Premda i5 7400 takođe ima solidan single core, on jednostavno više nije dovoljan. Naravno, ovo nikako ne znači da ćemo sada baciti i5 i R5 par generacija iza jer ogroman (ili "najogromniji") broj ljudi poseduje R5 2600 i R5 3600 procesore koji su i dalje odlični pa je logično da će developeri svoju situaciju u optimizaciji igara prilagođavati tome.

Pitanje je šta će doneti i ona tamo generacija procesora? Da li će i5 13400F kao prvi u i5 segmentu imati ta nova mala jezgra? Kakav će biti odgovor AMD-a?...

Uglavnom, čeka nas vrlo uzbudljivo vreme budući da je Intel dobro zakuvao stvari ovim malim jezgrima pa mu možda zato i ključaju pojedini procesori Šalu na stranu, poznato je da jaka konkurencija uvek rezultira zanimljivim stvarima i inovacijama. A to je nama najbitnije.

 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Intel i5 Club

meni nije ništa uzbudljivo... odrvenio sam od svakogodišnjeg izlaženja "najnovijih" procesora i od preskupih grafičkih.

 

sve je to lijepo, a developeri naprave jednu i pol igru, koja je igriva, godišnje.

*to govorim za gejmere i njihovu kupovinu...

 

eto, imam CPU s kojim bi se bezbrižno (da gejmam) mogao gejmati sljedećih pet godina, ali imam 1060 3 GB karticu pa sam "zaostao" u razvoju.

 

no nisam, jer mi taj CPU služi za pametnije stvari.

 

a o Ramboxu ??!!

 

sve najgore...   

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
 
5 0 hvala 1
11 godina
online
Re: Intel i5 Club
Dragonbane kaže...

 Uostalom, svi se sećamo kada je došao i5 8400 (koji je još uvek dobar CPU) svaki quad core je postao gotovo besmislen za bilo kakvo ozbiljno igranje AAA naslova.

 griješiš, ja sam donedavno imao prastari haswell i5 4950, pa sam 99% aaa naslova igrao bez problema s još uvijek dosta dobrom 1080p grafom

velika većina igara bila mi je ograničena grafom, ne procesorom, a tek u ponekim naslovima poput ac origins ne bi mogao zadržati stabilnih 60fps, ali i to samo u gradovima i opet meni nije bilo gamebreaking jer ne bi padao ispod 40

 

i sve to sa prastarim 4core 4threads na 3,7ghz, a što da kažemo o modernim 4/8 procesorima koji su jebeno jači i brzinom i ipc-om i dodatkom hyper threadinga

itekako su igre i dan danas igrive sa 4core procesorima, naravno ne za visoki fps, ali za sp igre poput gta, witchera, rdr i sličnih gdje visoki fps nije bitan itekako je još uvijek dobar i 4core

 

evo ti samo review modernog 4/8 rajzena koji je izašao daleko nakon te tvoje 'prekretnice' i posrao se u grlo većini 6 i 8 core procesora starijih generacija

AMD Ryzen 3 3300X Review - The Magic of One CCX - Game Tests 1080p | TechPowerUp

isto to danas rade novi i3 - poseru se u grlo svim starijim 6 i 8 core intelima i rajzenima u 99% naslova

15 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Boris grozni kaže...
* * *

Niti približno, da izbace AoE vjerovatno bi ima postotak pao ispod 5600x, ali ok bitno da je Intel i dalje u utrci jer tako cijene idu dolje!

 

Stjepanj ili JakovP ili Riot, nisam siguran koji ti je pravi nadimak (zaboravio sam tko je je otkrio) ali Age of Empires II: DE Edition je najbolja igra koju si možešš kupiti.

To je jedina igra koju sam kupio na Steamu i to 1.1.2021 u 00:30 sati sebi i rođaku da se posliej novogodišnje noći možemo napucavati. Sjećam se anegdote da nije prošla tranaskicja ja zovem pola sata od početka Nove Godine support, niti on meni ne čestita novu godinu niti ja njemu. Lik sve završi. Bio policijski sat pa se morao do 23h prije ponoći vratiti kući. 

Ali da se vratimo na temu. Moj rođak igra na Laptpou 10th GEN integruša bez problema ja na starom Xeonu se patim.

I da, slažemo se, bitno je da je i dalje Intel u utrci.


 

Dragonbane kaže...

Nema mesta hejtu bilo koga. "Fanbojizam" je najgora stvar ma odakle dolazio. Moramo realno sagledati stvari...

Prvo, činjenica je da je Intel napravio odličan posao, a najbolja stvar je upravo inovacija malih jezgara. Jedina ozbiljna mana jeste pregrevanje ovih i9 procesora. Tu sam razočaran.

Što se tiče dolaska odličnog i5 12600K kod mene se malo pojavio strah iz razloga zato što je počelo "upumpavanje" dodatnih jezgara u srednjem segmentu procesora, stoji nisu to velika prava jezgra ali su opet jezgra. Zašto to kažem? Pa prvenstveno zato što je i5 linija namenjena najviše gejmerima ("K" je entuzijastima), a moj stav je bio, da kad počne upumpavanje dodatnih jezgara u i5 ili Ryzen 5 seriji moguće je da će se zahtevnost procesora u igrama podići. Uostalom, svi se sećamo kada je došao i5 8400 (koji je još uvek dobar CPU) svaki quad core je postao gotovo besmislen za bilo kakvo ozbiljno igranje AAA naslova. Premda i5 7400 takođe ima solidan single core, on jednostavno više nije dovoljan. Naravno, ovo nikako ne znači da ćemo sada baciti i5 i R5 par generacija iza jer ogroman (ili "najogromniji") broj ljudi poseduje R5 2600 i R5 3600 procesore koji su i dalje odlični pa je logično da će developeri svoju situaciju u optimizaciji igara prilagođavati tome.

Pitanje je šta će doneti i ona tamo generacija procesora? Da li će i5 13400F kao prvi u i5 segmentu imati ta nova mala jezgra? Kakav će biti odgovor AMD-a?...

Uglavnom, čeka nas vrlo uzbudljivo vreme budući da je Intel dobro zakuvao stvari ovim malim jezgrima pa mu možda zato i ključaju pojedini procesori Šalu na stranu, poznato je da jaka konkurencija uvek rezultira zanimljivim stvarima i inovacijama. A to je nama najbitnije.

Sa moje strane nema nikavog fanbojizma jer već sam rekao da bi moja buduća radna stanica mogla biti Threadripper, ali to se sada sigurno neće dogoditi.

Problemi oko Zoom-a sa AMD-om koji su mi 2 mjeseca mozak popili i sličn kao što je to problem sa novim Windowsima.

Došlo vrijeme kada kupite CPU, kupite OS, i onda čekate Day Zero zakrpu za CPU u datim Windowsima kao da je OS neka AAA igra tipa CP koju smo vidjeli.

Sve ti je relativno i taj naziv AAA, imali smo priliku da to svi okusimo na vlastitoj koži u CP-u. Neka Indie igra će ti više zabave donijeti nego nekakav AAA od 60 USD.

I da ipet se slažem i sa tobom: konkurencija je ovdje jako dobra stvar. Pogotovo ako jedna strana ima resurce kao što je tvornica i sve slično (Intel) a druga strana inovacije i domišljatost (AMD), ali treutno ne vidim da je osim pumpanja jezgri i AMD ništa novoga nije donio. Osim naravno kao što sam već rekao "probudio Lava koji spava". 
 

Zaporožac kaže...

* * *

 

a o Ramboxu ??!!

 

sve najgore...   

Nemoj tako kolega, čovjek prolazi kroz težak period u svom životu, sad mu treba utjeha i moralna podrška više nego ikada.

Jer ako počne po starom, iskopat će neka šuškanja o ZEN 9-toj generaciji pa tko će ga slušati do 2054. godine  

13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
picajzla0707 kaže...

 griješiš, ja sam donedavno imao prastari haswell i5 4950, pa sam 99% aaa naslova igrao bez problema s još uvijek dosta dobrom 1080p grafom

 Druga strana medalje, ja sam sa svojim i5-7300H (mrvicu sporiji od 4950) imao dosta često problema kod gaminga. Igre poput Division 2 su imale česte FPS dropove, Siege mi je stajo zakucan na 100% CPU, što je značilo da Discord ili bilokakav sličan program lagga u pozadini i prijatelji me ne čuju, Denuvo igre nisam smio ni pomišljat, nego čekat dok se krekira, ugl. često je CPU znao bit bottleneck 1050Ti...

Nije dolazilo do thermal throttlanja jer su temperature bile odlične, pogotovo nakon promjene termalne paste.

Say hello to my little friend
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Ja nemam bas ugodna iskustva sa 4/4 procesorom isto 7300HQ

11 godina
online
Re: Intel i5 Club
Krunoo7 kaže...
picajzla0707 kaže...

 griješiš, ja sam donedavno imao prastari haswell i5 4950, pa sam 99% aaa naslova igrao bez problema s još uvijek dosta dobrom 1080p grafom

 Druga strana medalje, ja sam sa svojim i5-7300H (mrvicu sporiji od 4950) imao dosta često problema kod gaminga. Igre poput Division 2 su imale česte FPS dropove, Siege mi je stajo zakucan na 100% CPU, što je značilo da Discord ili bilokakav sličan program lagga u pozadini i prijatelji me ne čuju, Denuvo igre nisam smio ni pomišljat, nego čekat dok se krekira, ugl. često je CPU znao bit bottleneck 1050Ti...

Nije dolazilo do thermal throttlanja jer su temperature bile odlične, pogotovo nakon promjene termalne paste.

 jbga, division nisam igrao, siege također

 

ali koliko vidim tek 2core 4thread ima problem na division, makar i takav ima dosta visok fps - link

već 4/8 nema nikakvih problema, a danas su moderni 4core ujedno i 8 thread

 

za siege vidim da i najslabiji 4core rajzen, koji mislim da je čak i slabiji od haswella, nema nekih problema držat fps - link

možda je kod tebe problem bio u nečem drugom, no u svakom slučaju nije to poanta onoga što sa htio reći

poanta je da nije istina da je "svaki quad core je postao gotovo besmislen za bilo kakvo ozbiljno igranje AAA naslova"

moderni 4core su itekako još uvijek sposobni za gejmanje, a kamo li da bi se trebali brinut hoće li biti dovoljni ovi novi 6core

 

11 godina
online
Re: Intel i5 Club
MGloc kaže...

Ja nemam bas ugodna iskustva sa 4/4 procesorom isto 7300HQ

 sad sam tek pogledao, majke ti što si to linkao 

em ti je izvor čudesno relevantan s punih 69 pregleda, em je rezolucija ubitačna, em je pitanje na čemu je to i kako igrano uopće

 

daj barem normalno testiranje poput ovog - link

kao što možeš vidjet, 4core fercera sasvim ok na hitmanu, minimalni fps je 48 naspram 51 koliko ima 10core i tek 2core šteka

13 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Da 4 core sa hyper threadingom 6 generacije na ddr4 platformi.

edit: Probaj to na 4 core 2,3,4 intel generacije koji ne podrzava hyper threading.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2021 17:44 (MGloc).
3 godine
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Quad core procesori sa HT-om (3300X npr) dođu na isto otprilike kao 6/6 procesor (i5 9400F npr) te su i dalje dobar izbor za igranje, ko ih još ima.

Ja kada sam pomenuo da quad više nije dovoljan, mislio sam na i5 7xxx ili starije, tj one koji nemaju HT. Setimo se, i5 2500K je trajao 7,8 godina, a ljudi koji su kupili i5 7xxx sa namerom da im verovatno traje toliko po mom mišljenju su se debelo zeznuli jer je osma generacija i5 pokazala da se definitivno ide napred i procesorska zahtevnost raste. Vidi se na linku:

Naravno, to ne znači da je i5 7xxx trebao postati njesra tokom noći ali definitivno se oseća da više nije dovoljan, plus što ima primetnog uskog grla kod novijih grafičkih karti.

Dalje, DirectX 12 koji je zapravo softverska platforma na PC-u, nove igre trenutno skalira na 4/8 i 6/6 procesorima ali ne nešto naročito preko toga, premda 6/12 procesori imaju bolji low fps i stabilnije održavaju standardni u zahtevnijim scenama, razlika u odnosu na dodavanje još jezgara (R7/i7) nije primetna golim okom, i dok ova situacija traje, nekom logikom je za očkivati da će 4/8 i 6/6 potrajati još, no kako se 6/12 spustio cenovno za obične korisnike (i5 10400F) nema potrebe ne kupiti njega ili čak neki noviji R5/i5.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2021 17:49 (Dragonbane).
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i5 Club
MGloc kaže...

Da 4 core sa hyper threadingom 6 generacije na ddr4 platformi.

edit: Probaj to na 4 core 2,3,4 intel generacije koji ne podrzava hyper threading.

ht je off u tom testu

14 godina
offline
Intel i5 Club

Mogu samo tvrditi da je cyberpunk na i5 9400f znao redovito štucati, i battlefiled V ali rijetko. Sa 8/16 rade uvijek glatko. Sve druge igre koje sam igrao radile su savršeno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2021 19:36 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
picajzla0707 kaže...

 jbga, division nisam igrao, siege također

 

ali koliko vidim tek 2core 4thread ima problem na division, makar i takav ima dosta visok fps - link

već 4/8 nema nikakvih problema, a danas su moderni 4core ujedno i 8 thread

 Upravo ovo je razlog zašto ne vjerujem slijepo samo grafovima i benchmarkovima.

Na internetu imaš gomilu primjera, samo upiši R6 Siege 100% CPU bug, jedini fix je ograničit FPS ili kupiti bolji procesor.

I za Division mogu priznat da je neki bug kod Ubisofta, ali najveći problem kod ovih testova je što nisu neka realna slika jer u pozadini ćeš minimalno imat neki app za razgovaranje s prijateljima i Steam/Uplay/Origin.

 

Evo možda čak bolji primjer, BF1 mi je bio neigriv, čak i ako sve pogasim u pozadini, zbog stutteranja i droppanja FPS-a. FPS stoji isti igro na low ili igro na ultra.

Što je smiješno, s Hitmanom čak nisam imao problema.

MW(2019.) je išao komično loše, tad sam shvatio da je quad core mrtav :(

Say hello to my little friend
11 godina
online
Re: Intel i5 Club
Krunoo7 kaže...

 Upravo ovo je razlog zašto ne vjerujem slijepo samo grafovima i benchmarkovima

 ako je išta naslijepo onda su to 'primjeri s interneta'

pojma nemaš što likovima radi u pozadini, kakve su im konfe, jel im procesori trokiraju, kakvi su drajveri, jel ima dual channel ili single, dakle potpuno nepoznati faktori koji mogu utjecati drastično na rezultate

daleko mi je pouzdaniji bench koji napravi ekipa profewsionalaca na tomshardware sa svim jasno pokazanim parametrima nego random likovi s interneta

14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Ne znam da rade benčeve online igranja na serverima sa 64 ili 128 igrača. Izvede ugrađene benčeve koji govore to što govore ili testiraju dionice u singleplayer igrama.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i5 Club
Od početka kažem da ne igram mp igre i pucačine koje traže visoki fps i da ovo što kažem vrijedi za takav tip gejmanja. Sad ti govoriš za servere i 64 igrača...
Još jednom - ne govorim za mp i za visoki fps, za budget gejming na 1080p/60hz je uglavnom ok. Naravno da ima izuzetaka, naravno da ne vrijedi za sve, ali da je 4core mrtav nije baš istina jer za veliku većinu sp igara fercera sasvim ok. Zasad
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Dragonbane kaže...

Quad core procesori sa HT-om (3300X npr) dođu na isto otprilike kao 6/6 procesor (i5 9400F npr) te su i dalje dobar izbor za igranje, ko ih još ima.

Ja kada sam pomenuo da quad više nije dovoljan, mislio sam na i5 7xxx ili starije, tj one koji nemaju HT. Setimo se, i5 2500K je trajao 7,8 godina, a ljudi koji su kupili i5 7xxx sa namerom da im verovatno traje toliko po mom mišljenju su se debelo zeznuli jer je osma generacija i5 pokazala da se definitivno ide napred i procesorska zahtevnost raste. Vidi se na linku:

Naravno, to ne znači da je i5 7xxx trebao postati njesra tokom noći ali definitivno se oseća da više nije dovoljan, plus što ima primetnog uskog grla kod novijih grafičkih karti.

Dalje, DirectX 12 koji je zapravo softverska platforma na PC-u, nove igre trenutno skalira na 4/8 i 6/6 procesorima ali ne nešto naročito preko toga, premda 6/12 procesori imaju bolji low fps i stabilnije održavaju standardni u zahtevnijim scenama, razlika u odnosu na dodavanje još jezgara (R7/i7) nije primetna golim okom, i dok ova situacija traje, nekom logikom je za očkivati da će 4/8 i 6/6 potrajati još, no kako se 6/12 spustio cenovno za obične korisnike (i5 10400F) nema potrebe ne kupiti njega ili čak neki noviji R5/i5.

 

 

 Sad ukucaj, i5 9400f/R3 3300X i GTX 1660 i pogledaj si malo BF5 MP, BF 2042 MP, warzone... Pogledaj na kolko % radi proc a na kolko grafa. SP igre se nit nebi trebale gledat jer to tak nitko nit ne igra, MP je bog i batina, valjda 98% ljudi sto je pokrenulo BF5 nije zaigralo SP, osim ono u pocetnom dijelu kad moraju.

13 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Nije bas tak ali nije daleko od istine.

Prosli smo tu pricu sa Picajzlom par puta vec , nema smisla.

Moze se igrat da na 40fpsa 90% igara, ovih 10% ce ti na nekom djelu ili u cijelini biti ne igrive i to je to.MP jednostavno zaboravi.

10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
MGloc kaže...

Nije bas tak ali nije daleko od istine.

Prosli smo tu pricu sa Picajzlom par puta vec , nema smisla.

Moze se igrat da na 40fpsa 90% igara, ovih 10% ce ti na nekom djelu ili u cijelini biti ne igrive i to je to.MP jednostavno zaboravi.

Ja kad vidim 40 fpsa odma ide ALT F4, tak je i bilo sa i5 4440 i BF1.

11 godina
online
Re: Intel i5 Club
MGloc kaže...

Moze se igrat da na 40fpsa 90% igara, ovih 10% ce ti na nekom djelu ili u cijelini biti ne igrive i to je to.MP jednostavno zaboravi.

 pričaš gluposti i to teže

od stotina i stotina sp igara sve i jednu sam igrao normalno, tu i tamo koja da nemre držat konstatnih 60fps

90% igara se igra preko 60fps, a tih 10% pa i manje od 10% eventualno pada ispod 60fps, ali su i dalje igrive

našli ste par igara gdje navodno ima problema, za sve sam vam dao relevantne izvore da idu sa 4core bez problema

 

mp priznam da nemam pojma, makar meni frend igra i neke mp igre još uvijek sa i5 4440

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
hahhaajaads kaže...
Dragonbane kaže...

Quad core procesori sa HT-om (3300X npr) dođu na isto otprilike kao 6/6 procesor (i5 9400F npr) te su i dalje dobar izbor za igranje, ko ih još ima.

Ja kada sam pomenuo da quad više nije dovoljan, mislio sam na i5 7xxx ili starije, tj one koji nemaju HT. Setimo se, i5 2500K je trajao 7,8 godina, a ljudi koji su kupili i5 7xxx sa namerom da im verovatno traje toliko po mom mišljenju su se debelo zeznuli jer je osma generacija i5 pokazala da se definitivno ide napred i procesorska zahtevnost raste. Vidi se na linku:

Naravno, to ne znači da je i5 7xxx trebao postati njesra tokom noći ali definitivno se oseća da više nije dovoljan, plus što ima primetnog uskog grla kod novijih grafičkih karti.

Dalje, DirectX 12 koji je zapravo softverska platforma na PC-u, nove igre trenutno skalira na 4/8 i 6/6 procesorima ali ne nešto naročito preko toga, premda 6/12 procesori imaju bolji low fps i stabilnije održavaju standardni u zahtevnijim scenama, razlika u odnosu na dodavanje još jezgara (R7/i7) nije primetna golim okom, i dok ova situacija traje, nekom logikom je za očkivati da će 4/8 i 6/6 potrajati još, no kako se 6/12 spustio cenovno za obične korisnike (i5 10400F) nema potrebe ne kupiti njega ili čak neki noviji R5/i5.

 

 

 Sad ukucaj, i5 9400f/R3 3300X i GTX 1660 i pogledaj si malo BF5 MP, BF 2042 MP, warzone... Pogledaj na kolko % radi proc a na kolko grafa. SP igre se nit nebi trebale gledat jer to tak nitko nit ne igra, MP je bog i batina, valjda 98% ljudi sto je pokrenulo BF5 nije zaigralo SP, osim ono u pocetnom dijelu kad moraju.

Onda se proda grafa i kupi slabija pa cpu vise nije bottleneck. 

 

Zapratite me na myspace-u za jos korisnih IT savjeta.

10 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Ne znam, po ovome je 12600k brat bratu max 5% brži od 5600x u gamingu. Dobra stvar je sto je dosta hladniji i manje troši. Sve u svemu, dva identična gaming procesora.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel i5 Club
ansha kaže...

Onda se proda grafa i kupi slabija pa cpu vise nije bottleneck. 

  Danas pojačaš karticu, pa je procesor slab, sutra pojačaš procesor, pa je kartica slaba i tako ukrug.  

ps. između tih pojačavanja nikako ne treba zaboraviti da treba pojačati i napajanje, hlađenje, kućište ali to prema potrebi.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2021 15:13 (Valentin17).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice