Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 14.388
|
čitano: 2.343.431
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

Sve ispod 900 u singlu je kamilica

 hehe, neide ovaj 12700kf preko 5.5ghz i ovo sam jedva navukao

 865!
Trenutno se igram s ramom malo odbija poslusnost na 6600 cl30(stock je 6000 cl32)

12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Evo OW2 nekih pet minuta igranja 

tu sam stavio da radi kao "obični" 7600 ako se ne varam boosta do 5150mhz na stocku ovo je -30CO ali ide na -60CO bez problema na toj frekvenciji ali neda mi se sad to drndat

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 21:14 (mislioc).
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Evo cb r23

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 21:18 (MGloc).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...
forumaš kaže...

Ne kužim koja je fora uspoređivati CPU temperturu u igrama na 4K..ak te zanima kak je na AMDu lako usporediš

sa ovime, jeftin hladnjak od 20 eura.

 Pa meni je fora, neznam dali sam ikad imao jaci a hladniji cpu  ispod 40°c u igrama

 Eto izvrti ovaj test deset minuta pa postaj ovdje sliku

12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
MGloc kaže...

Evo cb r23

 To je kao 7600x +-5%

13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Evo jedne usporedbe, nije los ovaj am5, jer koliko se r5 5600 sjecam to je skoro strasno.

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 21:41 (MGloc).
2 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

Evo OW2 nekih pet minuta igranja 

tu sam stavio da radi kao "obični" 7600 ako se ne varam boosta do 5150mhz na stocku ovo je -30CO ali ide na -60CO bez problema na toj frekvenciji ali neda mi se sad to drndat

 Nisam još nigdje vidio da može čak na -60, to je iznimno kvalitetan cpu, mislim na silicijsku lutriju, meni je nestabilan na -40, sada je namješten na -35 i ide na 5,4ghz 5,45 all core u full loadu na cinebenchu ukoliko se dobro sjećam, jesi li štogod kemijao s novim postavkama za zen5 curve shaper ili si namiještao per core pa toliko ide u minus na samo pojedinim jezgrama? Ja nisam dirao ni jedno ni drugo.

 

btw. dolje slika za vrijeme loadanja blendera, ne full load, gdje sam ga ulovio da je boostao na max. 5700mhz na jednoj jezgri i to ljeti... morao bih ponoviti sesije benchanja.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 22:00 (notloB).
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

notloB  ma ne pa stvar je frekvencije procesora što je niža ide i niži CO. Pa napisao sam da sam ga stavio da radi kao 7600 stock, a to ti je 5150mhz dok je 7600x 5450mhz. Da ga stavim na default clocku onda ga ne mogu preko -25CO.

Sad ne znam kako je kod tebe default max boost ali ako primjer staviš -300mhz kao ja onda bi to bio 7900 bez x-a ali bi ga dobio na -40CO hladno i imao bi veći score u Cinebenchu na multi core ali gubiš na single core jer ne boosta preko 5400mhz ako mu je max 5700mhz out of the box. Uglavnom isplatilo bi ti se sigurno jer bi imao osjetno niže temperature, a gubiš nebitnih 300mhz na singlu čak sam poprilično siguran da bi -50CO išlo glatko. Igraj se malo pa probaj niš te ne košta  osim malo vremena jbg. Kad bi mi netko sa 7900 rekao do koliko boosta na defult onda bi tog tvog poštelali radio bi kao sat.

 

Edit: evo sad sam gledao znači na 5455mhz boosta 7900, znači spustiš mu frekvenciju za 250mhz i imaš stock 7900 max boost s tim da onda ide -40CO sigurno na tvom.

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 23:08 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

notloB  ma ne pa stvar je frekvencije procesora što je niža ide i niži CO. Pa napisao sam da sam ga stavio da radi kao 7600 stock, a to ti je 5150mhz dok je 7600x 5450mhz. Da ga stavim na defult clocku onda ga ne mogu preko -25CO.

Sad ne znam kako je kod tebe defult max boost ali ako primjer staviš -300mhz kao ja onda bi to bio 7900 bez x-a ali bi ga dobio na -40CO hladno i imao bi veći score u Cinebenchu na multi core ali gubiš na single core jer ne boosta preko 5400mhz ako mu je max 5700mhz out of the box. Uglavnom isplatilo bi ti se sigurno jer bi imao osjetno niže temperature, a gubiš nebitnih 300mhz na singlu čak sam poprilično siguran da bi -50CO išlo glatko. Igraj se malo pa probaj niš te ne košta  osim malo vremena jbg. Kad bi mi netko sa 9700 rekao do koliko boosta na defult onda bi tog tvog poštelali radio bi kao sat.

 Nisam siguran da to tako šljaka, co u minus je ofset od def. curvea napona na svim freq., možeš ga podešavati preko curve shapera na višljim i nižim naponima odnosno freq. te podešavati po jezgri, na nekim cpuovima se nestabilnost ne mora desiti na najvećim freq. ukoliko je napon na njima odnosno tim freq. nedovoljan odnosno ofset namješten previše u minus... ofset u minus govori cpu da mu treba manje napona za određenu freq. bilo veću ili manju, tako sam barem shvatio.

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 22:36 (notloB).
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Probaj kak sam ti napisao lupi mu -250mhz na taktu i onda -40CO pa istestiraj pa mi javito ti je 5min posla max. Pa realno da neće boostat sa -40CO recimo na 5700mhz ali za 5450mhz mu je možda dosta napona sa tih -40CO.

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 22:40 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...
Boris grozni kaže...
forumaš kaže...

Ne kužim koja je fora uspoređivati CPU temperturu u igrama na 4K..ak te zanima kak je na AMDu lako usporediš

sa ovime, jeftin hladnjak od 20 eura.

 Pa meni je fora, neznam dali sam ikad imao jaci a hladniji cpu  ispod 40°c u igrama

 Eto izvrti ovaj test deset minuta pa postaj ovdje sliku

 pa evo na tim perfomansama i 100w neide dalje od 58(1170rpm), hladnjak od 36€ sad dali je to jefino neznam eventualno da ga usporedimo s noktuom od 120 pa mozemo reci da je jeftikaner

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 22:37 (Boris grozni).
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

Probaj kak sam ti napisao lupi mu -250mhz na taktu i onda -40CO pa istestiraj pa mi javito ti je 5min posla max.

 lupi mu šamar viš kak se ovdje nitko ne bahati za razliku od AMD teme, tamo odma prijave, bahacenje, šora, banovi, optuzbe ovo ono

12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Pa da sorry sad vidim da trokeljamo po Intel temi isprike plavim frajerima na smetnji

Boris za 220 eurića top pilica od proca.

Pa dobro imam ja tu kredita u ovoj temi ipak sam ja stari Intelaš valjda me se niste odrekli

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 23:04 (mislioc).
 
2 0 hvala 1
2 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

Probaj kak sam ti napisao lupi mu -250mhz na taktu i onda -40CO pa istestiraj pa mi javito ti je 5min posla max.

 Želim brži cpu a ne sporiji, ovako bi dobio hladniji i sporiji i ne vidim logike to raditi, niti ne razumijem logiku po kojoj bi to radilo a ako nešto ne razumijem onda to niti neću raditi.

12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Pa bit će ti brži u multiju jer će ti održavat višu frekvenciju jer ti procesori su termalno limitirani. Što je niža temperatura drži bolji boost clock. Ako ga filaš sa nižim naponom puno ga lakše hladiš pa samim time i drži bolji boost na all core testu kao Cinebench.... a troši manje i manje se grije.

Pa nemaš tu kaj kužit doslovce tri opcije mijenjaš u biosu za hladan i tih rad.

 

Edit: evo doslovce ovo napravi pod cpu boost clock override staviš enable negative i u stupac upišeš 250 i onda pod  curve optimizer stavi za početak -40CO.

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 23:01 (mislioc).
 
0 0 hvala 1
2 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

Edit: evo doslovce ovo napravi pod cpu boost clock override staviš enable negative i u stupac upišeš 250 i onda pod  curve optimizer stavi za početak -40CO.

 Sutra možda, prekasno je sada i ne da mi se resetati bios ukoliko nešto ne valja, sada mi ima više smisla, prije kad si objašnjavao samo -250 na vršnu freq. nije imalo smisla, a niti ne mogu to napraviti bez ext. clock generatora čini mi se

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 23:44 (notloB).
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

To možeš na bilo kojoj ploči.

 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

To možeš na bilo kojoj ploči.

 naravno ali ne mogu samo skidati freq., mogu mijenjati množitelj i još par načina uz ono što si napisao za boost clock.

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 23:50 (notloB).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice