Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.760
|
čitano: 2.189.371
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
15 godina
suspendiran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ma ko se ulijenio pa več rade zamjenu, ups greška, štancaju umjesto početnog broja 10 broj 11.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Jako zanimljiv video:

 

 

 

 

Ili - najgore od kapitalizma i kako potonuti do dna.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 12:29 (Jakovp).
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Jedan i7 10700k za 3000 kn ili nešto malo više, savršena nadogradnja. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...

Jedan i7 10700k za 3000 kn ili nešto malo više, savršena nadogradnja. 

Jel s plocom cijena, ili..?

Ionako bi ih trebali zavariti ;)

coffe,coffe,coffe.....
5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Uzimati bilo šta od Intela nema smisla, Zen 3 je blizu izlaska nakon kojeg će trenutna generacija značajno pojeftiniti, i s kojom imaš mogućnost nadogradnje na sljedeću generaciju kada poželiš, ili onaj tko želi najbolje i ne pita za cijenu može uzeti odmah Zen 3, a tu je i podrška za pcie 4 generaciju što nije za baciti. Tu je i ono sigurnosno pitanje, dok Intel ne migrira na potpuno novu arhitekturu korisnici će se morati pomiriti s redovnim sigurnosnim propustima i zakrpama.

 
3 4 hvala 0
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ma daj brate, ima smisla kad si zadovoljan s tim sto uzmes! Ali novi su samo za ozbiljne igrace.

224TDP full load 

 

Bitno da je mooving intel-core-i9-10900f-10-core-comet-lake :D

 

P.s. stavio sam Wccf jer ima smisnih komentara i memova za uzivanje nakon stiva! 

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...

Uzimati bilo šta od Intela nema smisla, Zen 3 je blizu izlaska nakon kojeg će trenutna generacija značajno pojeftiniti, i s kojom imaš mogućnost nadogradnje na sljedeću generaciju kada poželiš, ili onaj tko želi najbolje i ne pita za cijenu može uzeti odmah Zen 3, a tu je i podrška za pcie 4 generaciju što nije za baciti. Tu je i ono sigurnosno pitanje, dok Intel ne migrira na potpuno novu arhitekturu korisnici će se morati pomiriti s redovnim sigurnosnim propustima i zakrpama.

 Onaj tko želi najbolje sigurno ne kupuje  bugoviti Ryzen i njegove mušice. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
Riot kaže...

Uzimati bilo šta od Intela nema smisla, Zen 3 je blizu izlaska nakon kojeg će trenutna generacija značajno pojeftiniti, i s kojom imaš mogućnost nadogradnje na sljedeću generaciju kada poželiš, ili onaj tko želi najbolje i ne pita za cijenu može uzeti odmah Zen 3, a tu je i podrška za pcie 4 generaciju što nije za baciti. Tu je i ono sigurnosno pitanje, dok Intel ne migrira na potpuno novu arhitekturu korisnici će se morati pomiriti s redovnim sigurnosnim propustima i zakrpama.

 Onaj tko želi najbolje sigurno ne kupuje bugoviti Intel i njegove mušice. 

 Da te ispravim, sigurnosni propusti se otkrivaju na tjednoj bazi, krpanje malo ali sigurno smanjuje performanse i samo je pitanje vremena kada će se nakon određenog broja osjetiti i u igrama. Kao što je legendarni Windows XP otišao u legacy mode i ne preporučuje se za korištenje, tako je vrijeme i za Intelovu skylake arhitekturu (i njene nasljednike koji su bazirani na njoj).

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
Riot kaže...

Uzimati bilo šta od Intela nema smisla, Zen 3 je blizu izlaska nakon kojeg će trenutna generacija značajno pojeftiniti, i s kojom imaš mogućnost nadogradnje na sljedeću generaciju kada poželiš, ili onaj tko želi najbolje i ne pita za cijenu može uzeti odmah Zen 3, a tu je i podrška za pcie 4 generaciju što nije za baciti. Tu je i ono sigurnosno pitanje, dok Intel ne migrira na potpuno novu arhitekturu korisnici će se morati pomiriti s redovnim sigurnosnim propustima i zakrpama.

 Onaj tko želi najbolje sigurno ne kupuje  bugoviti Ryzen i njegove mušice. 

 Lol...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...
nicky.sl kaže...
Riot kaže...

Uzimati bilo šta od Intela nema smisla, Zen 3 je blizu izlaska nakon kojeg će trenutna generacija značajno pojeftiniti, i s kojom imaš mogućnost nadogradnje na sljedeću generaciju kada poželiš, ili onaj tko želi najbolje i ne pita za cijenu može uzeti odmah Zen 3, a tu je i podrška za pcie 4 generaciju što nije za baciti. Tu je i ono sigurnosno pitanje, dok Intel ne migrira na potpuno novu arhitekturu korisnici će se morati pomiriti s redovnim sigurnosnim propustima i zakrpama.

 Onaj tko želi najbolje sigurno ne kupuje bugoviti Intel i njegove mušice. 

 Da te ispravim, sigurnosni propusti se otkrivaju na tjednoj bazi, krpanje malo ali sigurno smanjuje performanse i samo je pitanje vremena kada će se nakon određenog broja osjetiti i u igrama. Kao što je legendarni Windows XP otišao u legacy mode i ne preporučuje se za korištenje, tako je vrijeme i za Intelovu skylake arhitekturu (i njene nasljednike koji su bazirani na njoj).

 Sigurnosne zakrpe il šta već nisu do sada nimalo utjecale na performanse a sve mi je "up to date".

A koliko je Ryzen najbolji možeš vidit u Ryzen temi gdje sve vrvi od raznoraznih problema. Jebo procesor koji triba poslije sastavljanja tri dana štelat da bi radio koliko toliko kako spada.

Uostalom odi u Ryzen temu pa ga tamo veličaj.

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
Riot kaže...
nicky.sl kaže...
Riot kaže...

Uzimati bilo šta od Intela nema smisla, Zen 3 je blizu izlaska nakon kojeg će trenutna generacija značajno pojeftiniti, i s kojom imaš mogućnost nadogradnje na sljedeću generaciju kada poželiš, ili onaj tko želi najbolje i ne pita za cijenu može uzeti odmah Zen 3, a tu je i podrška za pcie 4 generaciju što nije za baciti. Tu je i ono sigurnosno pitanje, dok Intel ne migrira na potpuno novu arhitekturu korisnici će se morati pomiriti s redovnim sigurnosnim propustima i zakrpama.

 Onaj tko želi najbolje sigurno ne kupuje bugoviti Intel i njegove mušice. 

 Da te ispravim, sigurnosni propusti se otkrivaju na tjednoj bazi, krpanje malo ali sigurno smanjuje performanse i samo je pitanje vremena kada će se nakon određenog broja osjetiti i u igrama. Kao što je legendarni Windows XP otišao u legacy mode i ne preporučuje se za korištenje, tako je vrijeme i za Intelovu skylake arhitekturu (i njene nasljednike koji su bazirani na njoj).

 Sigurnosne zakrpe il šta već nisu do sada nimalo utjecale na performanse a sve mi je "up to date".

A koliko je Ryzen najbolji možeš vidit u Ryzen temi gdje sve vrvi od raznoraznih problema. Jebo procesor koji triba poslije sastavljanja tri dana štelat da bi radio koliko toliko kako spada.

Uostalom odi u Ryzen temu pa ga tamo veličaj.

 

Ma koji problemi i kakvo štelanje, halo! To rade ljudi kojima se zajebava, to bi vjerojatno radili i na intelu. 99.99999% korisnika ryzena samo sklopi komp, upali XMP i ne razmišlja ni sekunde dalje, podešeni su kako treba out of the box, a sve ostalo je čačkanje ljudi koji ne znaju ili misle da znaju bolje od AMD-ovih inžinjera i ne kuže zašto su neke stvari podešene kako jesu. Instalirao sam dobar broj ryzen konfiguracija iz svih generacija, i nikad nije bilo potrebno išta prčkati.

 

Ako ne znaš radije nemoj govoriti, kupi si ryzena kao pošten čovjek pa vidi za sebe

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
Riot kaže...
nicky.sl kaže...
Riot kaže...

Uzimati bilo šta od Intela nema smisla, Zen 3 je blizu izlaska nakon kojeg će trenutna generacija značajno pojeftiniti, i s kojom imaš mogućnost nadogradnje na sljedeću generaciju kada poželiš, ili onaj tko želi najbolje i ne pita za cijenu može uzeti odmah Zen 3, a tu je i podrška za pcie 4 generaciju što nije za baciti. Tu je i ono sigurnosno pitanje, dok Intel ne migrira na potpuno novu arhitekturu korisnici će se morati pomiriti s redovnim sigurnosnim propustima i zakrpama.

 Onaj tko želi najbolje sigurno ne kupuje bugoviti Intel i njegove mušice. 

 Da te ispravim, sigurnosni propusti se otkrivaju na tjednoj bazi, krpanje malo ali sigurno smanjuje performanse i samo je pitanje vremena kada će se nakon određenog broja osjetiti i u igrama. Kao što je legendarni Windows XP otišao u legacy mode i ne preporučuje se za korištenje, tako je vrijeme i za Intelovu skylake arhitekturu (i njene nasljednike koji su bazirani na njoj).

 Sigurnosne zakrpe il šta već nisu do sada nimalo utjecale na performanse a sve mi je "up to date".

A koliko je Ryzen najbolji možeš vidit u Ryzen temi gdje sve vrvi od raznoraznih problema. Jebo procesor koji triba poslije sastavljanja tri dana štelat da bi radio koliko toliko kako spada.

Uostalom odi u Ryzen temu pa ga tamo veličaj.

 Nisam doživio nikakve probleme s ryzenom 3 generacije, a svakako je bolje imati softverski problem nego hardverski, i to još onaj na štetu sigurnosti. Intelovi korisnici češće dobivaju CPU fix-eve nego windows, i btw za nekog u tim godinama prilično osobno doživljavaš kritike na račun procesora...

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže..

 Ma koji problemi i kakvo štelanje, halo!

Kaj Friday radi, a ima najnoviju generaciju ploče. Ploče sve redom nabijaju napon preko 1.4 volte, ventilator hladnjaka procesora se zaleće bezveze,

XMP se resetira nakon restarta, treba posebno instalirati čipset drivere, RAM često neće da radi na XMP postavkama i treba puno više znanja za podesiti.

Pola ovoga sa slike nemam blage veze čemu služi i iskreno kad ovo vidim, mrak mi padne na oči.

S druge strane ja nemam pojma kako izgleda BIOS na Gigabyte Z390 UD, onda znaš koliko sam ga podešavao,

s druge strane ja vidim da AMD ekipa dosta vremena provodi u istom.

Samo jedan od primjera jako čudljivoga PCa i gle, AMD unutra. KLIK.

Pratiš temu, nastranu kaj si ti sam slagao, ali kako ja priznam da je Intel preskup, priznaj i ti da je AMD problematičan

za prosječnoga kućnoga korisnika ili za neku firmu gdje se očekuje velika pouzdanost od prvoga dana i tako godinama bez podešavanja.

Evo još i samo Fridaya gledam i nisam daleko otišao.

 
 Ja ovoliko nisam podešavao ni jedno računalo u životu.

 

EDIT: Evo još jednoga.

Čovjek sam ne zna kaj da napravi, je... ovo kućni korisnik koji nema pojma kaj je forum nema šanse da upogoni, žalosno,

a takvih ima more čak i u temi, a da ne govorim koliko ima onih koji samo čitaju temu i nisu registrirani na forum

ili ni ne znaju za forume kao ovaj.

 

 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 12:28 (Valentin17).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
Jakovp kaže..

 Ma koji problemi i kakvo štelanje, halo!

Kaj Friday radi, a ima najnoviju generaciju ploče. Ploče sve redom nabijaju napon preko 1.4 volte, ventilator hladnjaka procesora se zaleće bezveze,

XMP se resetira nakon restarta, treba posebno instalirati čipset drivere, RAM često neće da radi na XMP postavkama i treba puno više znanja za podesiti.

Pola ovoga sa slike nemam blage veze čemu služi i iskreno kad ovo vidim, mrak mi padne na oči.

S druge strane ja nemam pojma kako izgleda BIOS na Gigabyte Z390 UD, onda znaš koliko sam ga podešavao,

s druge strane ja vidim da AMD ekipa dosta vremena provodi u istom.

Samo jedan od primjera jako čudljivoga PCa i gle, AMD unutra. KLIK.

Pratiš temu, nastranu kaj si ti sam slagao, ali kako ja priznam da je Intel preskup, priznaj i ti da je AMD problematičan

za prosječnoga kućnoga korisnika ili za neku firmu gdje se očekuje velika pouzdanost od prvoga dana i tako godinama bez podešavanja.

 

 

Hrpa gluposti, složio sam frendu za firmu 3 kompa sa 3900x i to jedan s istom pločom koju ima friday i dva sa asus tuf x570, i nisam morao ništa ni taknut, sve radi ko urica.

 

Ali neću se više raspravljati, ovo nije tema za to, samo sam htio upozoriti na očajno širenje laži zabluda.

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Evo kod mene na intelu nije uključen xmp profil, zato sto su mi ram polcice razlicite.Mada mi ni to ne predstavlja problem, mogu ga uključiti i pokrenuti neki test cisto da vidim jel stvarno imam neki benefit od toga.A ako imam ostavit cu tako da radi i nemam problema s tim za razliku od ryzen-a.
Moj PC  
1 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Evo kod mene na intelu nije uključen xmp profil, zato sto su mi ram polcice razlicite.

Ako su latencije i brzina iste, nema razloga da ne radi.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
dreadmoore kaže...
Evo kod mene na intelu nije uključen xmp profil, zato sto su mi ram polcice razlicite.

Ako su latencije i brzina iste, nema razloga da ne radi.

 Nisu iste u tome je i kvaka 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

 Nisu iste u tome je i kvaka 

Možeš probat, niš ne gubiš i lako se vratiš unatrag ako ne radi.

Na Intelu se memorija OCa ručno bez problema, ne treba tu more parametara podešavati i koristiti kalkulatore kao kod AMDa.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
dreadmoore kaže...

 Nisu iste u tome je i kvaka 

Možeš probat, niš ne gubiš i lako se vratiš unatrag ako ne radi.

Na Intelu se memorija OCa ručno bez problema, ne treba tu more parametara podešavati i koristiti kalkulatore kao kod AMDa.

Ma isti vrag evo sad je pod xpm nikakv razlika radi kao urica

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

Ma isti vrag evo sad je pod xpm nikakv razlika radi kao urica

Ma ostavi upaljen kad radi bez problema.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...

Možeš probat, niš ne gubiš i lako se vratiš unatrag ako ne radi.

Na Intelu se memorija OCa ručno bez problema, ne treba tu more parametara podešavati i koristiti kalkulatore kao kod AMDa.

Trebas ako zelis performanse, samo nabrijat takt i osnovne tajminge je daleko od max percormansi...

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

 daleko od max percormansi...

Koliki je dobitak za nekoga tko koristi programe tipa AutoCAD, Creo, Maya, SolidWorks u odnosu na klasiku 3200 MHz 14-14-14-34???

Pojasni mi taj svoj pojam "daleko" kod npr. nekoga tko igra igre na 144 Hz ekranu, koristi PC za internet, office i slično? 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 12:35 (Valentin17).
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Gdje to treba koristit kalkulatore za AMD ? To se vi oslanjate na nekoliko slucajeva koji koriste memorije koje ne rade na ryzenu (ali one su zamjenjene, tipa onaj noviji hyperx radi normalno dok onaj stariji ne, a to ionako nitko ne kupuje). Ovak kupis Ballistix Sport 3000 CL15/3200 CL16, na svakoj ploci radi XMP normalno i na ploci od 500-600kn mozes dodatno zategnut timinge, tipa na B450 PRO4 (f) ploci ti rami idu na 3333 CL14 sto je impresivno, na mortar max/tomahawk max/a-pro max ljudi stavljaju 3600 cl16/3733 cl16 a ta memorija kosta 600kn.

 

Edit: a to nabrijavanje latencija se najvise visi ak igras igre za fps, znaci 1080p (ili manja rezolucija) i low postavke, intel u 8-9 gen isto treba brzi ram da bi se iskoristilo max od njega...

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 12:36 (hahhaajaads).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

E sad koji je bolji profil ovaj sa XMP prva slika ili ovaj bez xmp-a

6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Zašto u Intel temi pričate koliko je AMD bolji? Pustite ljude neka se vesele u svojoj temi, ionako je malo "utihnula". Drago mi je da su u AMDu uspjeli dogurat ovako daleko i da je Intel zapeo gdje je. Jedva čekam svoj novi R5 3600 za oko 1000kn za koji mjesec. Divota!! Ne zato jer sam fanboy, nego jer za svaku lipu moram pošteno jako radit. Stoga ako moram dat 500 ojra za novi procesor, a zaradim 700 na mjesec, rađe ću kupit onaj za 130. Ne palim se na "elitne klubove" i 5 GHz. IPC je bitan, ne klok.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 12:39 (cvaja997).
Moj PC  
3 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
cvaja997 kaže...

 Jedva čekam svoj novi R5 3600 za oko 1000kn za koji mjesec. Divota!!

 Uf i ja   Sad su na 1400, budu se i polovnjaci uskoro prodavali po tih 1000kn, e onda krece show jer je fps naspram R5 1600 doslovno prevelik 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

E sad koji je bolji profil ovaj sa XMP prva slika ili ovaj bez xmp-a

Usporedi u praksi s kojim dobivaš bolje rezultate npr. dok igraš nešto.

Možeš i ručno probati npr. 3000 MHz 16-18-18-38 1.35 volti.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 12:41 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
dreadmoore kaže...

E sad koji je bolji profil ovaj sa XMP prva slika ili ovaj bez xmp-a

Usporedi u praksi s kojim dobivaš bolje rezultate npr. dok igraš nešto.

 Ma to je bas jebada hahah neda mi se i ako imam vremena na bacanje,  nek radi ovako ne ulazio ja vise u bios i stelao ga.Ma samo pali i vozi 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

 intel u 8-9 gen isto treba brzi ram da bi se iskoristilo max od njega...

Da, ali to sve radi bez velikih podešavanja.

Ja sam gore naveo i neke druge probleme osim RAMa.

U Ryzen temi ja vidim da ljudi i djeca podešavaju puno previše toga, čak stvari koje osobno ni ne bih znao podesiti.

Ti već ovdje preporučuješ samo jedan model RAM, RAM ne radi samo Crucial, ako je sve kako treba, mora raditi

u prvom redu GSKILL, mora raditi Corsair, mora raditi Patriot i opet se vežete za pojedine ploče, previše toga

se mora ciljano kupovati da bi radilo kako treba., a obični ljudi ne znaju stvari koje znaš ti.

Kad daš 3000 kn za ploču kako je dao Friday, ma mora raditi i 4000 MHz CL16 ako treba, ne smije biti problema

sa skokovima napona, temperatura, mora raditi bez problema danas i za pet godina, a ovaj stalno nešto mora podešavati,

kakav eco mod i undervolt, kupio sam ga da on meni služi, ne da sam ja njemu rob.

Fridayu svaka čast na debelim živcima, iskreno ko pred Bogom, ja to ne bih izdržati mogao garantiram, ventilator koji

se zaleće riješiš tako da ga spojiš na drugi konektor na ploči od sada vidim preko 3500 kn, ajme meni, to nisam vidio u životu.

 

EDIT:

 

Moja zaključak je da Ryzeni jesu idealni za dečke koji su na ovom forumu jer može se dosta uštedjeti i imati jako dobre performanse,

ali za nekoga tko nema dume kaj je BIOS, kaj je overclock i sl. stvari jer bolji Intel i tu ne mislim na procesore kao i9 9900k, i7 9700k,

ili ove nove grijalice, nego na zaključane procesore kao i5 9400F, kao i7 9700 i ništa više od toga sa pločama od po 400 ili 500 kn i najjeftinijim RAMom,

da se jednom složi i da se zaboravi na to godinama.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2020 13:43 (Valentin17).
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

ja sam prije devet mjeseci složio klincima rajzen 2400g i asus tuf 450m pro gaming ploču

ram je ostao sa prijašnje intel pentium konfe - kingston value ram na 2133mhz, dvije pločice po 4gb, nisam ih čak niti ocao kao što sam ih ocnuo na 2400mhz na asrock h110m-itx/ac ploči

još sam ubacio kingston ssd sa win10 koji su bili na intelu, ništa format i reinstall, sami su se prilagodili sa intela na amd

sve fercera bez problema, bios nisam niti vidio - doduše, rekao sam da ću se poslije s tim zajebavat, pa nikako

 

nisam gledao zaletavanje ventilatora, temperature su ok, sve radi, klinci gejmaju simse, čak i gta5, ancestors već poprilično napreže igpu, ali radi, radi i re2 remake, sve iznad 30fps bez trzanja (možda kasnije i bude trzanja, no klinci se ne žale, možda im i ne smeta)

uglavnom sve radi, nema rušenja, pomalo me i strah prčkati jer kad me nešto jebe, onda popizdim, pa se mislim bolje ne dirati i ne gledati previše

 

s druge strane, nakon doista svakakvih sranja koja čitam na rajzen temi, odgodio sam upgrejd svoje konfe

nek je haswell i5 zastario, zasad radi bez greške, čak zadovoljavajuće pogoni i ovu gtx1070 na 60fps, pucačine koje traže visoki fps i cpu zahtjevne mp igre ne igram, tako da zasad i nemam potrebe ništa mijenjati

čekam zapravo nove tehnologije po normalnoj cijeni, pcie 4.0, ddr5 i ostalo, tako da s nekim 6/8 core budem opet miran 5-6 godina, hoće li to biti amd ili intel - najviše ovisi o stabilnosti platforme, jebe me se za značkicu

Moj PC  
5 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice