I7 6700K ili I5 6600K?

poruka: 78
|
čitano: 15.597
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
Prince-Artas kaže...

Modovi lockajte ovu troll feed temu.

 Da. Što se tiče autora teme (ako ne zezaš) - kupi ako žarko želiš, ali ako si stvarno zadovoljan sa sadašnjim računalom, ne kupuj. Ako budeš kupovao, gledaj uzeti neku matičnu za 500-600 kn i i7, ali ne K varijantu. Također ne bi bilo loše kupiti i neki hladnjak za 100-150 kn bez obzira na ne overclockerski procesor. Čisto da osiguraš stabilan rad pri dužim opterećenjem procesora (posebno ljeti). I osiguraj kvalitetno napajanje od 500-tinjak W (za najjače jednoprocesorske grafičke ne treba napajanje jače od recimo 650 W, ali kvalitetno). Grafička se lako kasnije promjeni ako se za tim ima potrebe (i novca) i ako imaš dobro napajanje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2016 21:19 (Izzy).
11 godina
online
I7 6700K ili I5 6600K?

Al vas bajica zatrolao 

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
Zelja kaže...

Predlog za hladnjak?

Ne znam za šta će mi 32GB RAM-a.Ne planiram uzimati više od 16 GB.

i5+32GB RAM-a mislim da bi izaslo skuplje nego i7+8GB RAM-a.Treba vidjeti.

 

Stari moj, ako ne znaš što bi sa 32 Gb RAM-a u ozbiljnom poslu onda nisi niti trebao postavljati pitanje da li ti treba i5 ili i7. Za tebe su onda i5 i neka jeftinija ploča vrhunac, pogotovo ako obrađuješ slike za web. Računaj da Photoshop za neki ozbiljniji rad bez nepotrebnih usporavanja treba 3-4 puta više memorije nego što je veličina slike, za samu sliku, za undo i za preview plus što neki filteri trebaju više memorije za svoje operacije. A ja osobno nisam gotovo nikad imao uključen samo Photoshop kad god sam obrađivao slike, uvijek je još barem jedan program bio u pozadini.

14 godina
offline
I7 6700K ili I5 6600K?

ON topic: planiram kupiti novi BMW 750 (jer sam čuo da je najbolji) pa si mislim ako ugradim motor od peglice koliko će mi manje trošiti?

Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
Romano kaže...
Zelja kaže...
chaselol kaže...

1gb ddr3 grafa rip

 

ubodi r9 380 imaces duplo jacu grafu 

 Nema potrebe,zasada,svi naslovi rade na high postavkama.Ako bih uzimao uzeo bih 380X al necu uzimati graficku još jer njima cijena opada drastično stalno izlaze novi modeli.Čekam na ovem odele sa HBM.

 Daj furaj jbt.Nas si nasao zajebav*ati.Covjek ti fino kaze da imas smecarsku graficku,a ti igras na high postavkama.Sta igras? Kvejk 1 jbt na 320 x 240 rezoluciji.

 Ti likovi su mi najbolji koji sve igraju high/ultra na bilo kojoj grafickoj neka je i stara 10god ona njemu vrti sve high bez problema....

I7 6700k Asus Maximus Hero VIII Gtx 980TI xtreme edition Gigabyte SSD Kingston 480gb HDD Seagate 2tb PSU: Evga Supernova 750w Ram: Avexxir DDR4 16gb 2400mhz Corsair 400C case Cooler Corsair H110i GTX
14 godina
neaktivan
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
jozef kaže...

ON topic: planiram kupiti novi BMW 750 (jer sam čuo da je najbolji) pa si mislim ako ugradim motor od peglice koliko će mi manje trošiti?

nebi ti preporucia, stari procesori imaju losiji performance per watt..moga bi se debelo zajebat na krajui trosit 3 puta vise, da ne prican o pregrijavanju ako odes u krivi tabor. Moglo bi ti auto stat na prvu uzbrdicu.
i to jos AKO ti nekim cudom pase tako stari proc na novi 750 BMW socket.

15 godina
offline
I7 6700K ili I5 6600K?

Nemate vi pojma.Ja sam za vas računar izmislio.Vi niste nikad u životu vidjeli Windows 95 i šta je kompresioni HDD.

Ja kad sam dobio prvi računar te 1995 godine vi ste bii piškili u pelene.Rekao sam Vam ko god ne vjeruje da vrtim sve novije naslove na high detaljima neka dodje da se uvjeri.

Osim toga ta grafa nije bezazlena ima radniu takt GPU viši ili jednak skoro pa svim današnjim gpu-ovima,samo je mana što ima samo 1GB RAM-a ali to je sasvim dovoljno za igranje na full HD rezoluciji.

Moj PC  
1 8 hvala 1
15 godina
offline
I7 6700K ili I5 6600K?

Lik još igra na ultra detaljima,tako da sva vaša mudrolija otpada.Veća sam ja budala što tražim savjet ovde od neke dječurlije:

Eto demantovao sam sve vaše komentare ovime samo.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 7:58 (Zelja).
Moj PC  
0 8 hvala 0
14 godina
online
I7 6700K ili I5 6600K?

.

Moj PC  
11 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?

Vauuuuu. Mogu i ja na in Intel integrirki "igrat" Fallout 4 na ultra, a sad to šta ću imat 1 FPS po minuti je već druga stvar.

"Ono si što jedeš" - ja sam pizza (ne, ozbiljno, pitajte @Tony1999)
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 14:19 (Raykip).
15 godina
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?

Ray jel ti vidis da kod lika ne trza ništa kao ni kod mene??

Ja ne znam o čemu ti pričaš.

Ti na intergrisanoj ne mozes ni pokrenuti fallout 4 :D

Ray koliko je fps dovoljno dijete,za ugodno igranje?

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 8:51 (Zelja).
14 godina
online
I7 6700K ili I5 6600K?

Ma pusti lika, dao je gore 2 videa kako likovi igraju na high i ultra jedino što igraju na rezi od 1440х900, a on govori o FHD. Šta reći nego genije, jer na FHD-u sa tom grafom bi možda radilo ok na LOW. Pa meni u nekim igrama zna zatrzati na FHD-u, a imam Sapphire R290 sa 4GB. Manite se lika, otvorio je temu da nas zaje**va

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
I7 6700K ili I5 6600K?

Snimit cu vam danas klip i postavit na youtube, samo recite koju igru hoćete?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
Zelja kaže...

Snimit cu vam danas klip i postavit na youtube, samo recite koju igru hoćete?

 Može solitare, prije gameplaya uđi u postavke da vidimo da je sve na Ultra, AA na 16X, ubersampling na max i reza 1980*1020

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
8 godina
neaktivan
offline
I7 6700K ili I5 6600K?

Pošto češ koristit za video dekodiranje, obradu fotografija i7 daje bolje rezultate za navedene potrebe. Al pošto sumnjan da si neki napredni korisnik kupi ono šta ti ekipa preporučuje, a to je jeftinija matična-i5-16gb rama i onda ti ostane za neku poštenu grafu,

Vincent mothefuckin Vega
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
I7 6700K ili I5 6600K?

Phoenix ma sviđa mi se navedena ploča napikao sam jednostavn oda baš nju uzmem.Ali u BUgu sam pročitao baš jučer da ima jedna Gigabyte-ica koja ima više konektora podršku za HDMI 2.0 i 2 M.2 utora.Što mi je bitnije.A mislim i da je 100-200 kn jeftninija samo nema je u Linksu.Ne znam gde mogu da je nađem.Ploča je Gigabyte Z170X Gaming 7.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
I7 6700K ili I5 6600K?

evo djeco pa gledajte:

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
I7 6700K ili I5 6600K?

Super, ako ti odgovara sto si onda naporan i spamas ovu temu bezveze, pored toga sto vrijedjas neke forumase bez ikakve osnove pominjes im majke itd.

Vec si dobio odgovor na svoje pitanje par puta.

Nikoga nije briga sto igras igru kao slide show, toliko strutteringa ima da se bojim da ne dobijem epi napad samo gledajuci taj video, tebi ako odgovara super, mada to je ispod svakog nivoa po igrivosti, pogotovo kad pogledas u bilo kom drugom pravcu osim u zemlju kao noj.

Sto bi rekli mladi, nebitan si, fejk i smaras.

EOD 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 11:24 (chaselol).
 
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
Zelja brate ti nisi dobar,za koji će ti da se tako izrazin kurac ploča od 2000 ako ćeš uzimat i5 pa ja nemogu virovat. Uzmi lijepo i7,ploču bilo koju od oko 1000kn te 8/16gb rama i to je to.A ako si mislio ostati na toj grafi bolje nemoj.
Gamer
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
Zelja kaže...

Ne znam jel imam uopste potrebe uzimati to.Sad sam na FX 8120 procesoru i asrock 990fx extreme 3 ploči sa 8 GB RAM-a.Grafička mi jeste slaba ali još tjera najnovije naslove u high postavkama na full HD.Imam sapphire HD 7790 1 GB DDR 3.

Radi sve super.Ali džaba je želja za boljim je jača od mene.

Daj savjetujte me šta da radim?Ne bacaju mi se pare jer ovo radi OK,a opet želja da imam još jedan PC je jača od mene.

Moj savjet ti je da trenutno ne kupujes nista.
Ako si zadovoljan sa racunalom koje imas trenutno i ako ti je dovoljno za sve sto radis nemoj bacat pare za drugi komp.
Obuzdaj hormone i zelje za drugim racunalom do trenutka kada budes imao novaca za kupiti ono sto zbilja zelis i dok ne nades nacin za kupiti gdje je najjeftinije, links bas i nije najbolji ducan.

 

Uzmi citavu ovu situaciju kao motivaciju za zaraditi novce i priustiti sebi sto zelis.
Bolje to nego potrositi sve novce i poslje pozaliti.
: )

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 11:48 (leo_91).
10 godina
offline
I7 6700K ili I5 6600K?

E al znas da ti za maticnu od 2k kuna treba najmanje Platinum serija napajanje da zaokruzi tu tvoju opsesiju.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
5 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
Zelja kaže...

Lik još igra na ultra detaljima,tako da sva vaša mudrolija otpada.Veća sam ja budala što tražim savjet ovde od neke dječurlije:

Eto demantovao sam sve vaše komentare ovime samo.

 

 

Pa ja ću se ranit  

Vincent mothefuckin Vega
15 godina
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
chaselol kaže...

Super, ako ti odgovara sto si onda naporan i spamas ovu temu bezveze, pored toga sto vrijedjas neke forumase bez ikakve osnove pominjes im majke itd.

Vec si dobio odgovor na svoje pitanje par puta.

Nikoga nije briga sto igras igru kao slide show, toliko strutteringa ima da se bojim da ne dobijem epi napad samo gledajuci taj video, tebi ako odgovara super, mada to je ispod svakog nivoa po igrivosti, pogotovo kad pogledas u bilo kom drugom pravcu osim u zemlju kao noj.

Sto bi rekli mladi, nebitan si, fejk i smaras.

EOD 

 Znaš li ti uopšte koliko FPS je dovoljno za igranje?Video ide ubrzano jer me mrzi zbog vas da tražim program za snimanje igrice.Snimao sam sa hypercam zato je ispalo tako.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 13:45 (Zelja).
16 godina
protjeran
offline
I7 6700K ili I5 6600K?

Solitare, pretpostavljam, trza kad nisi stavio video??

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
I7 6700K ili I5 6600K?

Samo se ti igraj,i bolje uzmi i7 6700k da ti slucajno i5 6600k nebi bio bottleneck za tu tvoju graficku 

I7 6700k Asus Maximus Hero VIII Gtx 980TI xtreme edition Gigabyte SSD Kingston 480gb HDD Seagate 2tb PSU: Evga Supernova 750w Ram: Avexxir DDR4 16gb 2400mhz Corsair 400C case Cooler Corsair H110i GTX
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?

Meni za ugodno igranje barem 50-60 FPS-a treba (kad igram SP igre, za CsGo još i više), ali se mogu pomirit s tim da mi ne treba sve na ultra.

"Ono si što jedeš" - ja sam pizza (ne, ozbiljno, pitajte @Tony1999)
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 14:22 (Raykip).
10 godina
neaktivan
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
Zelja kaže...

 Znaš li ti uopšte koliko FPS je dovoljno za igranje?Video ide ubrzano jer me mrzi zbog vas da tražim program za snimanje igrice.Snimao sam sa hypercam zato je ispalo tako.

 Zelja kolega pa što prije ne otvori ovu temu.Ja budala bacao novce na gtx 970 a mogao sam sve peglat sa hd 7790 i to na ultra Ja smatram da ispod 40fps gaming nije fluidan.Možda si ti navikao na 10fps u prosijeku ili u još nisi vidio stabilnih 60fps pa ne vidiš razliku

12 godina
offline
I7 6700K ili I5 6600K?

Dobro on je poveći trol i neznalica, samo s oproštenje,nije mi jasna hrpa "glupana" što mu  uopće daju savjete i shvačaju ga ozbiljno ,ejjj lik je prvi kompi dobio davne 95 i ugodan gameplay mu je između 20 -25fps i pita za savjeti izmeđi i5 i i7!?

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 15:12 (volegradele).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
Stjepanj kaže...
Zelja kaže...

pa pametnjakovicu hocu baš tu ploču jer je najbolja.

 Pa pametnjakovicu i i7 je najbolji...a njega uzmes ako odaberes neku drugu jeftiniju plocu koja daje iste perfomanse kao ta...lol, inace komplimenti su mi nepotrebni!

 Ili nek se uvati za muda ko ja i uzme i TU ploču i taj i7 :D

11 godina
online
Re: I7 6700K ili I5 6600K?
Zelja kaže...

Nemate vi pojma.Ja sam za vas računar izmislio.Vi niste nikad u životu vidjeli Windows 95 i šta je kompresioni HDD.

Ja kad sam dobio prvi računar te 1995 godine vi ste bii piškili u pelene.Rekao sam Vam ko god ne vjeruje da vrtim sve novije naslove na high detaljima neka dodje da se uvjeri.

Osim toga ta grafa nije bezazlena ima radniu takt GPU viši ili jednak skoro pa svim današnjim gpu-ovima,samo je mana što ima samo 1GB RAM-a ali to je sasvim dovoljno za igranje na full HD rezoluciji.

 

Uzmi ti majstore kruva jedi ne moraš gov...

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2016 18:19 (Silent horror1992).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice