Flash biosa na GA-P67X-UD3-B3

poruka: 2
|
čitano: 1.434
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Flash biosa na GA-P67X-UD3-B3

Pozdrav!!!

imam u naslovu navedenu ploču sa F2 verziom biosa, htio bi stavit zadnji uefi beta bios (nema za nju koji je izašo iz bete), zanima me dali sam dobro pokopčao postupak flešanja, odzipam bios i prebacim sve fajlove na usb koji je prethodno sporo formatiran u fat i upiknem u stražnji usb port pri paljenju stiščem F12 i odaberem boot from usb hdd i dalje sve samo odrađuje, jer kolko sam skužil Q-Flash ne radi na uefi biosu, dal je potrebno prije stavljanje uefi biosa napravit upgrade na zadnji bios koji nije uefi?

ako je tio sve točno kak sam naveo kad završi tražit če me gašenje računala i istekavanje strujnog kabla i dali prije samog flešanje treba na uefi bios treba sve postavke vratit na default?

 

Provjeravam cijeli postupak jer če mi to bit prvo flešanje ploče pa nebi htel nekaj zeznut, a u slučaju da i nekaj zeznem imam dual bios koji če vratit sve kak je i bilo, dali je to točno?

 

Hvala!

mrakky
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Flash biosa na GA-P67X-UD3-B3
mrakky kaže...

Pozdrav!!!

imam u naslovu navedenu ploču sa F2 verziom biosa, htio bi stavit zadnji uefi beta bios (nema za nju koji je izašo iz bete), zanima me dali sam dobro pokopčao postupak flešanja, odzipam bios i prebacim sve fajlove na usb koji je prethodno sporo formatiran u fat i upiknem u stražnji usb port pri paljenju stiščem F12 i odaberem boot from usb hdd i dalje sve samo odrađuje, jer kolko sam skužil Q-Flash ne radi na uefi biosu, dal je potrebno prije stavljanje uefi biosa napravit upgrade na zadnji bios koji nije uefi?

ako je tio sve točno kak sam naveo kad završi tražit če me gašenje računala i istekavanje strujnog kabla i dali prije samog flešanje treba na uefi bios treba sve postavke vratit na default?

 

Provjeravam cijeli postupak jer če mi to bit prvo flešanje ploče pa nebi htel nekaj zeznut, a u slučaju da i nekaj zeznem imam dual bios koji če vratit sve kak je i bilo, dali je to točno?

 

Hvala!

 uspješno napravljen upgrade na uefi, potrebni su vam programi i fajlovi sa ovog sajta

 

http://www.sevenforums.com/tutorials/46707-ms-dos-bootable-flash-drive-create.html (tu je i objašnjenje kak se treba radit)

 

nakon rađenja tog boot usba je potrebno samo prekopirat uefi bios u mom slučaju su to bila 3 fajla, piknut u usb port ( ja sam stražnje koristio ) i odabrat da se boota sa usb-a, nakon toga se sve samo odrađuje, na gigabytovim pločama je potrebno pri završetku ugasit računalo i isštekat iz struje, nakon toga uštekat i odabrat uređivanje uefi biosa, vrlo jednostavno i vrlo bitno nesmije doč do nestanka struje.

 

sve to radite na vlastit odgovornost!

 

sretno :)

 

edit: može lock

 

mrakky
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2013 11:41 (mrakky).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice