Crkla Matična, pomoć pri RMA

poruka: 13
|
čitano: 3.361
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Crkla Matična, pomoć pri RMA

Pozdrav, evo ovako, trebam pomoć. Crkla mi je matična ploča (pod "Moj PC"). Kupljena je u Computer Universe-u prije skoro godinu dana i još je pod garancijom (3 godine ima garaciju). Primjetio sam prije par tjedana da mi dosta dugo treba kad mi se računalo restarta. Stisnem restart, krene se restartat i onda crna slika minutu ili dvije pa se restarta. Jučer mi se navečer računalo nije htjelo upaliti. Provjerio sam žice unutra i van računala i sve je ok. Odnio sam ga na servis i javili su da je matična u pitanju. Sada mene zanima, što da ja radim? Kako da napravim reklamaciju? Ako ovi iz Computer Universe-a nemaj servis, trebam li ja to poslati ASUS-u i kako? Ako netko može pomoći (bilo kako, detaljno) bio bih mu jako zahvalan. (Nisu sve komponente kupljene u Computer Universe-u, kupio sam sve osim SSD-a, HDD-a i kućišta)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Crkla Matična, pomoć pri RMA

Ako matična ima 3 godine garancije, onda si ti svoj dio napravio, predao se matičnu na reklamaciju u dućan i to je to.

Zvat će te kada se reklamacija riješi i onda se može dogoditi jedno od ovog:
a) Dobit ćes isti model matične

 

b) Ako je EOL/vise je nema u ponudi, onda će ti ponuditi neku istih ili boljih karakteristika i cijene (što ne moraš prihvatiti)

 

c) Pravit će se glupi, počet će muljati i ponuditi ti neku koja se tebi baš ne sviđa po specifikacijama ili cijenom košta manje ili je lošija od prethodne

 

d) Traži povrat para ako ti ne odgovara pod b)/c)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.1.2015 17:38 (infinite).
 
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Crkla Matična, pomoć pri RMA
infinite kaže...

Ako matična ima 3 godine garancije, onda si ti svoj dio napravio, predao se matičnu na reklamaciju u dućan i to je to.

Zvat će te kada se reklamacija riješi i onda se može dogoditi jedno od ovog:
a) Dobit ćes isti model matične

 

b) Ako je EOL/vise je nema u ponudi, onda će ti ponuditi neku istih ili boljih karakteristika i cijene (što ne moraš prihvatiti)

 

c) Pravit će se glupi, počet će muljati i ponuditi ti neku koja se tebi baš ne sviđa po specifikacijama ili cijenom košta manje ili je lošija od prethodne

 

d) Traži povrat para ako ti ne odgovara pod b)/c)

 

 Hvala puno, ja sam samo odnio u jednu trgovinu i oni su provjerili, nije to bio njih servis. Oni su meni samo ustanovili grešku. Sutra najvjerojatnije šaljem cijelo računalo u MR servis jer koliko sam vidio, oni su ovlašteni serviseri za ASUS-ove proizvode. Hvala još jednom. Ako imaš što za nadodat ili predložiti, slobodno daj, pomoći će. Hvala još jednom :)

11 godina
neaktivan
offline
Crkla Matična, pomoć pri RMA

A joj sad vidim da computer universe nije nasa firma. Malo sjebana situacija :/

Mislim ako ti je MR servis odobrio zamjenu ili ako si nekako uspio uspostaviti dogovor izmedu njih dvoje onda OK.

 

Iskreno ne vidim svrhu slanja cijelog kompa, ako je samo maticna u pitanju. :)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.1.2015 21:50 (infinite).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Crkla Matična, pomoć pri RMA

Užas jedan. Mr servis kaže da oni ništa ne mogu, da ja to rijesim s Computer Universom ili Asusom. Stvarno što da ja radim sad. Onim konjima je trebalo tjedan dana prošli put iz CU da mi odgovore na mail. Strah me što će tek sad bit...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Crkla Matična, pomoć pri RMA
CroRex kaže...

Užas jedan. Mr servis kaže da oni ništa ne mogu, da ja to rijesim s Computer Universom ili Asusom. Stvarno što da ja radim sad. Onim konjima je trebalo tjedan dana prošli put iz CU da mi odgovore na mail. Strah me što će tek sad bit...

 Pa kontaktiraj ih opet. Što im na webu piše za RMA?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Crkla Matična, pomoć pri RMA

Poslao sam im mail. A otprilike sam ispunio RMA uz pomoć Google Translate jer je sve na Njemačkom. Ja to mogu poslat nazad, koliko sam uspio shvatit s Translate om, oni bi trebali platit, tj. Snosit trošak. 

9 godina
neaktivan
offline
Crkla Matična, pomoć pri RMA

Sve sam dogovorio s njima. Ja im to vraćam na adresu, a onda to oni dalje preuzimaju. Samo ja moram platit dostavu njima više od 30 eura... Strašno...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Crkla Matična, pomoć pri RMA

da, ti plačaš prema njima, imaš tu formular preko kojeg prijavljuješ RMA

 

http://www.computeruniverse.net/en/service/step2.asp

 

moraš se prijaviti i dalje ne znam jer nemam račun kod njih.

 

Garancija koliko znam na tu ploču je 2godine, jer tako piše na njihovim stranicama, da oni odgovaraju za prodanu robu 2godine...

 

Šalji poštom, preporučeno ili hpexpres jer je najjeftinije s njima. I da poštarina je paprena, biti će sigurno preko 150kn. Ali eto što je tu je, na početku si prošao jeftinije sada se to polagano vraća...

 

Ali utjeha, dobiti ćeš novu matičnu i to Z97 ;) Ali eto i morati ćeš se strpiti cc 30 dana ako ne i više

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2015 18:47 (FakeDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Re: Crkla Matična, pomoć pri RMA

Hvala, malo mi je bezveze što ja plaćam, al eto što da radim. Samo nek se što prije vrati. Stiglo je iz Njemačke prvi tjedan kad sam naručio, a sad će to bit gore kod njih tko zna koliko.

Kako to misliš da ću dobit Z97? Zašto bi dobio bolje? Btw. Rekao mi je frajer s kojim sam pričao, da to čim njima dođe da će riješit. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2015 19:07 (CroRex).
12 godina
offline
Crkla Matična, pomoć pri RMA

pa nije bezveze, tako je i u našim trgovinama, u nekima čak i plačaš u oba smijera...

 

Zato jer Z87 se više ne proizvode, dobiti ćeš Z97 100%

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2015 19:07 (FakeDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Crkla Matična, pomoć pri RMA

Aha ok hvala, ćemu toliko čekanje i kako tj. Preko koga je najbolje poslat ( jeftino i brzo, težina 2 kg).

 

Edit: I dal cu morat platit i kad mi budu slali novu? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2015 19:17 (CroRex).
12 godina
offline
Crkla Matična, pomoć pri RMA

pa gle tjedan dana treba da do dođe do njih, pa dok oni zaprime, odnesu na servis, pa dok servis testira...pa dok se cuju s tobom, pa dok posalju...

 

vidi sa overseasom, cityem, poštom...pitaj koliko košta slanje za njemačku paketa do 2kg...pa vidi šta ti je jeftinije...

 

obavezno znaci dobro i sigurno zapakiraj, pregledaj da nije nešto oštećeno tipa pinovi na ploči...te šalji obavezno kao preporučeno ili nekako sa potvrdom, da imaš papire da si poslao i dokaze...

Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice