CPU hladnjaci i ventilatori P&O izdvojena tema

poruka: 4.414
|
čitano: 1.013.526
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
chaselol kaže...

 

1200rpm je 29 dBA gdje je to bucno 

Te decibele od raznih review-era slobodno zanemari jer ni jedna dva nisu u stanju dobiti slicne rezultate mjerenja. Ne znam za 120-ku, ali 140 jetflo je bucan na 1200 okretaja.

12 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O


Ovdje 1600rpm se cuje, mislim kad bi islo na 1200 ne bi trebalo biti bucno k'o sto je rekao k'o traktor 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 16:04 (chaselol).
11 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

sve ovisi o tome što je nekom bučno, a drugome nije

meni je i cm silencio na 1200 okretaja bučan, netko bi rekao da ne čuje ništa

 

btw. decibelaže na različitim testovima su glupost za usporedbu, jer mjere u različitim uvjetima i na različitim udaljenostima

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Neznam ,meni je bučan taj JetFlo, mislim, pretpostavio sam odmah da nije baš neki baja u tihom društvu, ali na 1600rpm je bučniji od ovog orginalnog hyperovog kojeg je trebao zamjeniti.

Opet, buka na stranu, jer je heben što se tiče hlađenja, airflow mu je odličan i držao je 5C niže temperaturu od CPUa. Tako da mislim kome trebaju performanse ne može pogriješiti, posebno ako ide na PnP.

I da, općenito prvi dojmovi kad sam ga istresao iz kutije su ono, izrada, izgled, +dva 4pin kabela i posebni šarafići koji se koriste za montiranje.

 

Ja trenutno imam na caseu 3x Scythe slip stream slim 120x120x12, za jadničke ni neznam da su živi , ali zato ~25cfm...

skorvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 18:10 (skorvy).
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
skorvy kaže...

 

Ja trenutno imam na caseu 3x Scythe slip stream slim 120x120x12, za jadničke ni neznam da su živi , ali zato ~25cfm...

 zato uzmeš ovako nešto, ~50cfm i ne znaš da ih imaš

 

http://www.bequiet.com/en/casefans/722

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 19:22 (picajzla0707).
12 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Zato kosta ko ova noctua koja moze da radi i na 3000rpm i 100% dust/waterproof xD i a cca 110cfm x)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
A jbga, kome treba sila ide na to, tko cijeni tisinu uz pristojne perfomanse nista preko 1500rpm nece ni gledati
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Vidi meni lova nije problem, dacu 20-30eur za vent koji ce raditi bar 5 godina min, moci cu ga na drugu konfiguraciju staviti i sve, hocu kvalitno tiho ako vec moze super Ali i izdrzljivo. Kad mi stigne radijator da zamjenim tx3(sad je na stock zujalici ne daj boze nikome) onda cu gledati sta i kako. Realno vent ce se vrtiti do 1600rpm kontam da ohladi fx na 4.4ghz ako je drasticna razlika u glasnoci uzecu ga, ali jel on direct airflow tip ili?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
8 godina
protjeran
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Slabo je to 50CFM, moji bitfenix spectre pro imaju 87CFM na 1200RPM i 1.38 mmH2O potisak, kome treba extra snaga neka gleda bitfenix spectre pro pwm verziju koji variraju od 500-1800RPM i imaju 122CFM i 2.8 mmH2O potisak, a nabavi ih se za 130kn po komadu. Razlika između tih PWM i mojih je sta su ovi PWM 4 pinski, nemaju LED osvijetljenje i imaju veci raspon okretaja (ja nisam uzeo PWM verziju jer mi je sasvim dosta 1200RPM i uz to mi pasu 3 pinski jer ih kontroliram preko fan kontrolera na kucistu, a uz to su i ljepsi jel imaju LED osvijetljenje).

 

EDIT:

 

Zaboravio sam napomenuti da ti Bitfenix 140mm imaju rupe i za 140mm i za 120mm montazu tako da se mogu staviti i na mjesto od 120mm venta.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 22:57 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

chaselol

Najbolji ventilator za tebe je upravo onaj koji si prvi linkao, Noctua NF-F12 i to ne Industrial, nego normalna PWM 1500rpm verzija. Po meni najbolji 120mm vent za, iznad ili iza CPU coolera ;) Imas hrpetine reviewova, ja bi izdvojio ovaj:

 

Lucidius

Dobri su ti ventovi, ali specifikacije proizvodjaca ventilatora uglavnom nisu istina, da ne pricam o ovih bolesnih 2.8mm H20 pritiska koje postizu samo par najboljih ventilatora pri bolesnim rpm-ovima. Nema puno reviewova, ali onih koji ima potvrdjuju da su ti Bitfenix dosta solidni. Ovo ti je malo realnije stanje:

Način testiranja i sve imaš u pisanoj recenziji.

 

Za čistu usporedbu hrpetine ventova ovo je jedna od najboljih tablica koje sam ikad nasao: http://www.hardware.fr/articles/886-26/recapitulatif-db-a-vs-cfm.html Tu su i ti Bitfenix i Noctua, ali je malo outdated. Naravno to kaj je kod njih nesto 36 dbA ne znaci da je katastrofa, nego da su imali drugaciji nacin testiranja. Bitna je usporedba istog kanala.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 23:07 (The_Fichek).
14 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ako stavim još jedan vent na lc cc 120 hladnjak, dal će bolje hladiti? Kako okrenuti vent taj drugi?

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ne znam baš jer tijelo tog coolera nije tak ogromno. Ne vidim potrebu za stavljanjem 2 venta na manje coolere. Mozes primjetiti da vent tog LC CC 120 ima vrlo slican dizajn Noctui koju sam linkao prijemalo, ali bez nekih sitnica i kvaliteta izrade je vjerojatno slabija kod ovog, no sam dizajn bi trebao reci da ima dobar staticki pritisak i da nemas neke potrebe za jos jednim ventom, barem po meni..

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 23:14 (The_Fichek).
14 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Razumijem. Dal bi mogao staviti neki tiši vent na njega, po mogućnosti neki veći, npr 140mm?

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

To prvenstveno zavisi o tome koje kuciste imas jer 140mm obicno ide preko visine coolera. Ima nekih 140mm koji imaju rupice za 120mm tako da se da sredit i nije lose rjesenje, ali nam prvo reci koliku visinu coolera ti podrzava kuciste.

8 godina
protjeran
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Nije 2.8mmH20 nista poseban potisak, to imaju i CM jetflo 120mm ventovi na 2000RPM, ako cemo gledati bjesne ventove tu ima ventova koji mogu i preko 8mmH2O potiska napraviti. Ovi bitfenix su vrh ventovi, kostaju duplo jeftinije od Noctue a daju bolje performanse i uz to dobro izgledaju. Noctua nije nista posebno, ima hrpa boljih ventova po manjoj cijeni koji ju presisaju od AKASE, Schytea, CM-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Imam ja lc cc 120 na i7 3770k i hladi ga super i bez ikakvih problema.Stvarno cooler za preporučit odlična cijena i vrlo dobre performanse.I da stvarno nije glasan onako taman za gaming. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Sad gledam na onoj stranici bas,

Ovaj max 1200rpm ne cuje se 17dBA max 62 cfm

15eur mislim da ce nas freak za tisinom da otkine na njega 

 

Ovaj drugi 140mm ali rupice za montiranje na 120 mi se cini vrhunski max 1500rpm na 25dBA i 78.6 cfm cini se kao pun pogodak

 

zadnja treca preporuka kao CPU fan, focused air flow 22dBA 1500rpm i 54 cfm

 

Cini mi se da cu uzeti vise od jednog kako je krenulo

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 23:25 (chaselol).
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Lucidius

Jok, 2.8mm je jos malo, Jetflo je odlican, a Bitfenix vrh vrhova i naravno da daju bolje performanse od Noctue. Noctua je precijenjena i sram ih moze biti kaj daju 7g jamstva na svoje proizvode kao i hrpu dodatnih stvarcica u kutijci s kojom dolaze. Btw., CM je poznat o tome da naveliko laze za specifikacije svojih ventova, tj. ne lazu, nego oni imaju neki svoj poseban sistem za testiranje. Silencio su im super ventovi, ali nisu za high-end konfe.

13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...

Lucidius

Jok, 2.8mm je jos malo, Jetflo je odlican, a Bitfenix vrh vrhova i naravno da daju bolje performanse od Noctue. Noctua je precijenjena i sram ih moze biti kaj daju 7g jamstva na svoje proizvode kao i hrpu dodatnih stvarcica u kutijci s kojom dolaze. Btw., CM je poznat o tome da naveliko laze za specifikacije svojih ventova, tj. ne lazu, nego oni imaju neki svoj poseban sistem za testiranje. Silencio su im super ventovi, ali nisu za high-end konfe.

 Silencio sam ja stavio u napajanje. Bitno da je tiho i da lagano gura zrak jer imam napajanje snažnije nego mi treba. Problem je što kod nas nema ništa kvalitetnijeg i sve se mora iz vana vući. A onda kad se uračuna poštarina cijene su paprene.

10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

x18x05x

Vidim da je LC CC 120 visok 152mm, tako da ti sa 140mm to bez problema ide do 165mm, mozda i 170mm, definitivno ti nece stati, ako ti kuciste podrzava coolere do 160mm sto sam se sam uvjerio. Mozes probati pa ako ne stane taj 140mm stavis sprijeda, ako ti sprijeda podrzava 140mm, ako ne podrzava onda zanemari tu ideju sa 140mm, nego eventualno kupi bolji 120mm, ako te smeta buka? (jer performanse sumnjam da bi osjetno poboljsao s nekim boljim ventom).

 

chaselol

Brate 10 puta sam trazio recenzije za sve te Noctua ventove, upravo da se uvjerim zasto kostaju tolko kolko kostaju. S12A ti je za cisti airflow, niposto stat. pritisak. NF-P14r atraktivno izgleda, ali je los, u svemu je bolji NF-F12, makar je manji. Idi na NF-F12, vent je vrh za cpu cooler ili iza coolera kao ispuh. Nemoj mjesati sa NF-P12 koji je izasao malo kasnije i smatra se vise all-around ventom.

 

axos

Tocno to, sluzi za lagano tiho guranje zraka, a moze potegnut i do nekih 45CFM, ako sam dobro skonto, zavisno o primjerku jer max. rpm varira. Znaci ti taj vent nemres kontrolirati posto si ga ukopcao u napajanje, non stop se vrti na max?

Btw. daj si popuni MojPC :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 23:37 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ma da upravo porucio jedan zajedno sa jos nekim stvarima, cini se kao najbolja opcija. A uzecu jedan ili dva jetflo isto tako jer cu ove ventove kod sebe da prebacim u drugi komp kod frenda. Probacu push'n'pull dva jetflow :D

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ma kakav jetflo, samo ime mu kaze da je zujalica. Napisi lijepo kolko ti jos ventilatora treba i za koju funkciju. Naci cemo nesto jeftinije, ako treba.

 

Ovdje mos vidit DeepCool Gamax 400 sa 2 Noctua NF-F12, ali fakat ne vidim smisla jer je dobit od drugog venta vjerojatno par stupnjeva, ako i tolko:

Treba ti veca gromada od coolera da osjetis razliku sa push pull. Nebi da je to radijator da ti treba tolko propuha..

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 23:48 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...

x18x05x

Vidim da je LC CC 120 visok 152mm, tako da ti sa 140mm to bez problema ide do 165mm, mozda i 170mm, definitivno ti nece stati, ako ti kuciste podrzava coolere do 160mm sto sam se sam uvjerio. Mozes probati pa ako ne stane taj 140mm stavis sprijeda, ako ti sprijeda podrzava 140mm, ako ne podrzava onda zanemari tu ideju sa 140mm, nego eventualno kupi bolji 120mm, ako te smeta buka? (jer performanse sumnjam da bi osjetno poboljsao s nekim boljim ventom).

 

chaselol

Brate 10 puta sam trazio recenzije za sve te Noctua ventove, upravo da se uvjerim zasto kostaju tolko kolko kostaju. S12A ti je za cisti airflow, niposto stat. pritisak. NF-P14r atraktivno izgleda, ali je los, u svemu je bolji NF-F12, makar je manji. Idi na NF-F12, vent je vrh za cpu cooler ili iza coolera kao ispuh. Nemoj mjesati sa NF-P12 koji je izasao malo kasnije i smatra se vise all-around ventom.

 

axos

Tocno to, sluzi za lagano tiho guranje zraka, a moze potegnut i do nekih 45CFM, ako sam dobro skonto, zavisno o primjerku jer max. rpm varira. Znaci ti taj vent nemres kontrolirati posto si ga ukopcao u napajanje, non stop se vrti na max?

Btw. daj si popuni MojPC :)

 Moja pretpostavka je da se reguliraju okretaji isto kako bi se regulirao normalan vent u napajanju. Tj napajanje ga kontrolira. A buke nema, a vidim da se vrti. A što se tiče moj pc. Nema se tu puno reći. lijeni dalmatinac.

10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Hahha. Vidim lijen si i citirat zaseban dio, lijepo sve i briga te :D Kontrolira ga napajanje, samo ne znam kakvu kontrolu ima, neku PWM/smart fan ili 3pin ili molex kontrolu koja obicno dere na max.. Bitno da si zadovoljan i dobra ideja, nebi se tog nikad sjetio.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 23:50 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Može preporuka 120 mm vodenog za i7 920 (planiram upgrade na 6 core xeon) ako mislite da će se to moć montirat u ovo kućište (konfa 2 pod moj PC) bilo na stražnju ili na bočnu stranu, a ako ne onda neki zračni do 160 mm visine, a da  je bolji od 612s (s tim da ovaj moj ima groznu bazu)? AKo bi vodeno montirao na stražnju stranu da vent koji imam tamo (Scythe Slipstream) prebacim na bočnu stranu da uvlači ili izbauje zrak? Rabljeno )s područja ZG)/novo svejedno, do 550 kn.

 

Hvala, LP.

"Ono si što jedeš" - ja sam pizza (ne, ozbiljno, pitajte @Tony1999)
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2016 23:57 (Raykip).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...

Hahha. Vidim lijen si i citirat zaseban dio, lijepo sve i briga te :D Kontrolira ga napajanje, samo ne znam kakvu kontrolu ima, neku PWM/smart fan ili 3pin ili molex kontrolu koja obicno dere na max.. Bitno da si zadovoljan i dobra ideja, nebi se tog nikad sjetio.

 Prelemio sam na kabel od originalnog. 2 pin konektor. Iritiralo me jer originalan ventilator nije bio tih (super flower). Frend mi ima skuplju seriju i kod njega se ne čuje. Istina da sam izgubio 5g graranciju, ali ne mislim ga prodavat, a pod ovakvim loadom siguran sam da će raditi dok ga grom ne kresne.

10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Raykip

Pogledaj oglase stripezorice na Bugu, prodaje dobro Silverstone 120mm vodeno i LC CC mrcinu od coolera pa sto vise preferiras, ako ces polovno. Sumnjam da bi te shebo s posiljkom. Sto se novog tice meni se Thermalright Macho Rev.B ili Macho X2 za 400kn u Uziju cine kao najbolji zracni sve do ranga Noctue NH-D14.

Za neka best buy vodena u ducanu ne znam.. Vidi jos malo kaj ima polovnog, svasta se nadje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 0:13 (The_Fichek).
8 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
The_Fichek kaže...

Lucidius

Jok, 2.8mm je jos malo, Jetflo je odlican, a Bitfenix vrh vrhova i naravno da daju bolje performanse od Noctue. Noctua je precijenjena i sram ih moze biti kaj daju 7g jamstva na svoje proizvode kao i hrpu dodatnih stvarcica u kutijci s kojom dolaze. Btw., CM je poznat o tome da naveliko laze za specifikacije svojih ventova, tj. ne lazu, nego oni imaju neki svoj poseban sistem za testiranje. Silencio su im super ventovi, ali nisu za high-end konfe.

 Jebate ti ako da kupujes auto pa gledas sta si dobio od dodatne opreme, vent je vent, uzmjes zasarafis i cao, ovo ostalo je prseravanje i bezvezno nabijanje cijene, isto kao i ta garancija od 7godina, tko jos drzi neku stvar tolko u kompu, a pogotovo jedan vent? ventovi se mijenjaju svake 2 do 3 godine, a tolko ces na svakom imat garanciju.

 

Noctua je preplacen proizvod i to je sve i to znaju svi koji su malo dublje informirani u ventilatore i rashladne sisteme. Imaju oni dobre ventove ali i gadne uz to, ali đabe sve to kad za 50 do 100 posto manju cijenu ima dosta boljih izbora u svrhu static pressura i airflowa koji bez problema presisaju Noctuine ventove.

 

Recimo taj jeftini CM jetflo ima performanse 4 puta skupljih ventova od noctue kada pogledamo airflow i SP, Scythe, bitfenix spectre pro pwm 140mm ima jos 30 posto jaci CFM od CM jetflo, ali im je potisak isti, imas jos tu i legendarni Scythe gentle typhoon, Scythe ultra Kaze, AKASA Apache black 140mm, Akasa Viper R PWM 140mm, Enermax twister pressure 120mm.... ovi su ok cijenom, ima tu i skupljih marki ventova za nabrojati ali po meni ne vrijede premije.

8 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Raykip kaže...

Može preporuka 120 mm vodenog za i7 920 (planiram upgrade na 6 core xeon) ako mislite da će se to moć montirat u ovo kućište (konfa 2 pod moj PC) bilo na stražnju ili na bočnu stranu, a ako ne onda neki zračni do 160 mm visine, a da  je bolji od 612s (s tim da ovaj moj ima groznu bazu)? AKo bi vodeno montirao na stražnju stranu da vent koji imam tamo (Scythe Slipstream) prebacim na bočnu stranu da uvlači ili izbauje zrak? Rabljeno )s područja ZG)/novo svejedno, do 550 kn.

 

Hvala, LP.

Nebudes vodeno mogao stavit u to kuciste, cak ni od 120mm, isto tako ni high end zracni hladnjak. 

 

10 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Meni vent nije vent, zato i postoji ova tema. Zasto bi mijenjao nakon 3g, kad ga unutar 7 ili kolko vec god jamstva mozes zamijeniti, ako crkne. Uostalom najpoznatiji Noctuini ventovi su svega par eura ili nekoliko desetaka kuna u HR skuplji od Bitfenix koje ti imas, Redux su jednako skupi, a Industrial jesu skupi, ali imaju svoju klijentelu. Realno, Jetflo je ok vent, dok se ne nafrlji na previse rpm. Meni osobno smeta buka motora kod Jetfloa. Za 80kn bih kupio obican Bitfenix Spectre ili onaj Arctic, a mozda i CM Silencio. Da, ima puno ventilatora.. defintivno najpoznatiji je Scythe Gentle Typhoon kojeg je iskopirao EK Vardar i pocetkom iduce godine ce ih iskopirat Noctua. Ne znam gdje gledas CFM podatke, te podatke nema smisla gledat na sluzbenim stranicama.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice