Asus M5A97 PRO

poruka: 13
|
čitano: 3.600
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Asus M5A97 PRO

Pozz, danas sam uzeo navedenuz maticnu ASUS M5A97 PRO.

I pri bootanju mi se upale 3 kontrolne LED-ice i svjetle crveno.

Neznam u cemu je problem, windows se boota i ostalo je normalo, ali kad palim PC javljaju se crvene LED-ice.

Sve je spojeno kako spada.

Nemam ideju sta bi moglo biti, nekad i kad ga upalim zasvjetle sve 3 LEDice crveno, cuje se beep, dode ona asusova slika prije boota, i zatim se makne i onda opet dode i wondows se krene bootat?!?

Ima li tko kakav savjet molim vas , HVALA !!!

 

Snimio sam video da vidite o cemu se radi.

 

Um caruje, dok snaga ne popizdi..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Asus M5A97 PRO

To je normalno. Nema tu nikakav kvar. Ploča vrši redovnu provjeru pri boot-u.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Asus M5A97 PRO
Brega55 kaže...

Pozz, danas sam uzeo navedenuz maticnu ASUS M5A97 PRO.

I pri bootanju mi se upale 3 kontrolne LED-ice i svjetle crveno.

Neznam u cemu je problem, windows se boota i ostalo je normalo, ali kad palim PC javljaju se crvene LED-ice.

Sve je spojeno kako spada.

Nemam ideju sta bi moglo biti, nekad i kad ga upalim zasvjetle sve 3 LEDice crveno, cuje se beep, dode ona asusova slika prije boota, i zatim se makne i onda opet dode i wondows se krene bootat?!?

Ima li tko kakav savjet molim vas , HVALA !!!

 

Snimio sam video da vidite o cemu se radi.

 

Imam ja istu plocu,to je sasvim normalno pri svakom paljenju,ne brini se...

13 godina
neaktivan
offline
Asus M5A97 PRO
Jeb*** sad je gotovo, nisam znao da je to normalno jer pri paljenju sam pomislio da je nesto crklo posto su sve kontrolne lampice gorile Crveno.. Nisam znao vise sta da napravim i odnio sam cijeli PC direktno u links na dijagnostiku kvara... Sad cu im jos bezveze ostavit 200kn za detekciju a ispadanda je sve uredu -.-"
Um caruje, dok snaga ne popizdi..
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Asus M5A97 PRO

Pozz, danas mi je dosao PC sa servisa i sve je uredu, ali kad ga upalim, ne pokazuje mi se ona ASUS-ova slika gdje pise koji gumbic da stisnem za bios, za boot menu itd. vec me  baca na crni ekran sa slikom od american megatrends-a u gorenjem kutu ispod koje pise dosta stvari nevezano i odma pocne windows bootat.

Izgleda da su na servisu iskljucili sliku od ASUS.a? , pa me zanima kako da to ukljucim, posto se ne snalazim u ovom UEFI-u?

Zasto ne prikazuje Asusovu sliuku? dali je moguce da nisu stavili bios sa asusove stranice vec sa american megatrendsa?

Um caruje, dok snaga ne popizdi..
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2012 17:38 (Brega55).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Asus M5A97 PRO

American Megatrend iliti skraćeno AMI je brand koji ASUS, ASRock i MSI koriste za svoje BIOS-e/UEFI-e.

 

U servisu su sigurno isključili "ASUS Logo" i "Quick Boot" tako da bi mogli provjeriti šta se događa na POST-u.

 

Ako ti ovo gore što sam nabrojao nije jasno - posavjetuj se sa knjižicom od ploče,

i pomno je pročitaj bar dvaput,i ako ti onda nije jasno, onda pročitaj još dvaput.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
neaktivan
offline
Asus M5A97 PRO

Hvala, u međuvremenu sam pronasao opciju u biosu, te sad normalno pokazuje logo pri paljenu.

 

Um caruje, dok snaga ne popizdi..
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Asus M5A97 PRO

Da li na ovoj ploči (ili na asus m5a97 r 2.0)  postoji mogućnost otključavanja jezgri '

stari tajo
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Asus M5A97 PRO

Pravi muškarci nikad ne čitaju upute {#} {#}{#}

 

Ne kužim samo kak si zbog lampica pomislio da neš nije u redu ako je sve normalno radilo, jel bi pomislio isto da su bile zelene lampice? {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2013 22:00 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Re: Asus M5A97 PRO
staritajo kaže...

Da li na ovoj ploči (ili na asus m5a97 r 2.0)  postoji mogućnost otključavanja jezgri '

Nisam 100% siguran ali mislim da ni jedna Asus R2.0 matična ploča ne podržava otključavanje jezgri.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Asus M5A97 PRO
phoenix2003 kaže...
staritajo kaže...

Da li na ovoj ploči (ili na asus m5a97 r 2.0)  postoji mogućnost otključavanja jezgri '

Nisam 100% siguran ali mislim da ni jedna Asus R2.0 matična ploča ne podržava otključavanje jezgri.

U pravu je kolega, sve R2.0 ploče su izgubile mogućnost otključavanja jezgri

\/\/ F1des911 \/\/ Champion of the Underworld
11 godina
offline
Asus M5A97 PRO

A Asus M5A97 PRO ? Može li ona otključat ?

stari tajo
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Asus M5A97 PRO
staritajo kaže...

A Asus M5A97 PRO ? Može li ona otključat ?

Moze

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice