AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.391
|
čitano: 5.316.883
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Inochulum kaže...
Boris grozni kaže...
Inochulum kaže...
sfc_PsychQ kaže...

 Vlasnik 9900k nema razloga jos za nadogradnju...

Osim ako želi vozit high rr monitor na 1440p rezi, ili karticu tipa 7900xt/x 4080/4090 na 4k rezi.

sfc_PsychQ kaže...

i dan danas sa dobrom grafom gura veliku vecinu svega preko 100fps-a, o cemu ti pricas? o kakvim razlikama i nadogradnjama? 

Ove slike dolje su definicija bottlenecka... na 4k rezi i ultra detaljima. 

 Pa s obzirom da je i9 9900k generacijski iz 2017g dakle dok je harala gtx 10xx serija bilo bi smijesno i prejadno da taj i9 bude danas išta bolji nego sto je. Procesor je ostario po tom pitanju no opet je s tvoje strane debilno ici kenjati i pokusavati nesto dokazati s grafickom karticom koja je jedno 10x jaca i procesorom koji je izasao do prekjucer s proizvodne trake Smiješno ti je nešto a zapravo na 4k je 5800x3d brži za pišljivih 16% od prastare arhitekture iz eeeeeeeee 2017 godine, 16%??? Bravo za tebe

 Ništa nisam govorio o samom i9 9900k u vrijeme kad je on izašao. Da sam tada tražio procesor, uzeo bih njega jer je bio najbrži. Ne kontaš uopće moju poantu. Kolega kaže da i9 9900k "gura iznad 100fpsa..." i da "nema potrebe za upgradeom" DANAS. A to je prosto glupost. Tebi ne treba jer voziš 4k na 60fps za što ti je on dovoljan. Ako ideš na 144+hz, bilo koja reza, kreću "problemi".

 

Kad je izašao 8700k, uzeo sam njega, jer je bio najbrži. Da sam prije 2-3 godine uzimao proc, uzeo bi 11th odn. 12th gen i7 ili i9. Danas, ako želiš najbolji gaming procesor, simply uzmeš rižu 7800x3d. 

 A tvoja poanta je kaj tocno, nekuzim? pa koji user na ovom svijetu s i9 9900k ima uparenu 4090? Generalno i da ih ima vjerovatno ih ne dira tih 16% pada perfomansi s 4090 4k i 144hz? cime se ti bodeš?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...

 Intel kaffa je izasla 2017g, to kaj 9900k ima 2 jezgre više i izasao je kasnije apsolutno nista ne mijenja. Intel arhitekturu iz 2017g usporedujete s 2023 i 16% predstavljate kao da je 160% razlike i to s grafom koju koriste samo NASA strucnjaci

Uspoređuje se dugovječnost i nadogradivost platforme. Na toj staroj platformi Ryzen 5800X3D je top procesor za gaming danas i za neku bližu budućnost. Top.

Na toj istoj staroj platformi Intel je ostao u 2017.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa za igre ovaj 5800 3d se nosi sasvim novim procovima ustvari u klasi je sa R7 7700 tako da potrebe za mijenjanjem ima koliko će biti i za najnovijim cpu. Pikiram ga več neko vrijeme i onda miran par god.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2023 19:51 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Borise nemoj biti grozan
Moj PC  
5 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Volume kaže...
Borise nemoj biti grozan

 Jbga 16%@4k za 6g je zaista grozan rezultatIntel srami se

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ili prek 40% na 1080p gdje jedino i vrijedi testirati CPU :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2023 20:30 (forumaš).
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

Ili prek 40% na 1080p gdje jedino i vrijedi testirati CPU :D

 Bolje zvuci 720p pa da bude i 60%

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ne sekiraj se, nisu ti se žene uvatili :)
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
forumaš kaže...

Ili prek 40% na 1080p gdje jedino i vrijedi testirati CPU :D

 Bolje zvuci 720p pa da bude i 60%

Mislim da deda jos uvijek nije skuzio poantu sta si htio reci.

On jos uvijek nateze i bori se jel misli da mu neko govori kako je 9900k brzi od 5800x3D, odakle procu 5 godine starom da bude sporiji 16% na 4k...

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jeli moj 10900 klokan onda na -5% ili -10% u 4k do 5800x3d, ako Imam Intela i Amd-a koji sam onda fan=?

Koji vam je kurac sa tim sranjima, i jedni i drugi su ok, hvala nebesima da ima izbora, prepucavanja oko procesora, svašta 

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Jeli moj 10900 klokan onda na -5% ili -10% u 4k do 5800x3d, ako Imam Intela i Amd-a koji sam onda fan=?

Koji vam je kurac sa tim sranjima, i jedni i drugi su ok, hvala nebesima da ima izbora, prepucavanja oko procesora, svašta 

 Nisu! Intel je Intel i točka 

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Comodore 64 je bio pojam, ne znam šta je bilo unutra no bilo je dobro 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
sfc_PsychQ kaže...
Boris grozni kaže...
forumaš kaže...

Ili prek 40% na 1080p gdje jedino i vrijedi testirati CPU :D

 Bolje zvuci 720p pa da bude i 60%

Mislim da deda jos uvijek nije skuzio poantu sta si htio reci.

On jos uvijek nateze i bori se jel misli da mu neko govori kako je 9900k brzi od 5800x3D, odakle procu 5 godine starom da bude sporiji 16% na 4k...

 16% na 4K u prosjeku. Tamo gdje CPU igra ulogu u igri razlika na 4K je i 50%. U nekim igrama na 4K nemaš ni 60 fpsa. Tam di je grafa zaklana detaljima poput cyberpunka normalno da nema utjecaj proceor jer hladi jaja. Asseto Corsa i Baldurs Gate su brutalne razlike na 4K.

 

I opet ovo nije usporedba i9 9900k sa Ryzenom 5800X3D, po meni oba su debelo precijenjena po izlasku i nikad nebi dao te pare za komad silicija...kupim kad bude imao razumnu cijenu a to kaod AMD-a ide relativno brzo...relativno tak da imam smisla kupiti na kraju.

Dok su BX60 chipseti bili 500-700 kn nije me bilo brige svake tri godine promjetniti platformu, uzmeš i5 početne klase za 1200 kn, ploču za 650 kn i za tri godine dobiješ pola nazad pa ispočetka. Sad su ploče duplo skuplje a sobzirom da se štanaca ko na traci ak ne nosi naziv i7 ili i9 sve teže i prodati za neku OK cijenu.

To je moja logika, a svatko ima svoju. Tak da uopće nije loše kupiti razen 5600 pa za tri-četri godine na istu ploču upiknut ryzena 5800X3D AKO/KADA mu padne cijena. Tim više jer ovaj CPU daje odlične performanse na DDR 4 ramu, nebitan je. Znači doslovno samo CPU zamjena i opet tri godine mira.Također zašto su bitni testovi u 1080p...jer su sve nove igre upscalane...upališ na 4K DLSS i grafa renda u nižoj rezoluciji, ako je DLSS performance onda je to rendanje u 1080p.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2023 23:30 (forumaš).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sa kojom grafikom je testirano?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...

Sa kojom grafikom je testirano?

 Pa s onom iz NASE, Rtx 4090Evo jos jedna solidna usporedba, za ubit se koliko je loš ovaj Intel iz prošlog stoljeca


Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2023 23:39 (Boris grozni).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

RTX 4090...cpu dx12 nvidia driver overhead sigurno ne pomaže :D

3 godine
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Kao ljubitelj intela ovo mi je crtic pred spavanje.

Laku noc!

 12400F
https://youtube.com/shorts/-BjdUuqDduU?si=CmhVZJJ9jt1G4bUt

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zaporožac kaže...
hudibitek kaže...
 Taj citat si uzeo s userbenchmark.com gdje je očito folklor pljuvati po AMD-u i slično možeš pročitati za gotovo bilo koji AMD-ov procesor. Da nije žalosno bilo bi smiješno. Imao sam 2600, sad imam 5600, buraz 5600x i peri deri nikakvih nikad problema. Nedavno sam preko CO-a (-21 all core) smanjio max temp. za jedno 7-8 stupnjeva i to je jedina stvar koju sam "tweakao", a CPU je ionako bio hladan ko špricer više me zanimalo jel može još bolje. :)

"Also watch out for AMD’s army of Neanderthal social media accounts" - ovo mi je fora. Tu su umotvorinu sklepali u vrijeme izlaska Zen 3. 

Dobro, to sam prepisao, nije problem niti nekakva velika tajna.

Zašto oni ne vole AMD ?

 

Kao drugo, evo da uzmem INTEL Core i5-13500 ili Ryzen 7 7800X3D ?

 

Po ovima (ako i oni ne lažu) taj aMD je nešto bolji od tog intela, a duplo je skuplji...

Ne znam zašto netko nekoga ne voli, al očito je da su pristrani u 3pm.

Evo jedan primjer usporedba i5 2400 sa Phenom 1100T. U tekstu ispod Phenoma piše:
"Comparing the 1100T to the similarly priced i5-2400 shows that Intel's mid-range Sandy Bridge processor, which was released just a month after the 1100T, was around 8% faster for single and dual core workloads but slower by a staggering 30% for multi-core workloads"
A kod usporedbe iznad (slika) piše da je intel brži u single core-u za 46%, a AMD brži u multicore-u za 7%. 
Vjerojatno im s godinama malo odriftao algoritam pa se na ovim starim procesorima koje više nitko ne gleda mogu naći ovakve gluposti. Btw, ja kupujem AMD samo zbog sentimentalnih razloga jer ionako uvijek uzmeme neki mid range i tak mi je svejedno jel to par posto brži ili sporiji CPU. Tješim se da održavam kakvu takvu konkurenciju na životu. :D

 

 

16 mjeseci
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pozdrav imam pitanje hoce li biti problema ako ryzen 7 5800x3d stavim na AsRock B450M-HDV RR4.0 i uz njega bi uzeo mozda ID-Cooling SE-206-XT ili ima mozda neki bolji za tu cijenu? (Naravno računam da moram napravit bios update)

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Neće biti problem, samo provjeri kakve su temperature 5800x3d s tim procesorom, treba uzet dobro hladenje za taj CPU. Vjerujem da ce on dobro odradivat posao. Kada uzmes taj procesor onda se u BIOS-u poigraj sa PBO.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2023 21:17 (rocko9).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sa tom hdv pločom već vidim veselje, još i pbo  undervoltat svakako, no skeptičan sam jako

 

Za samo igranje bude ok, ako radiš išta zahtjevnije gdje će ti raditi u full loadu sve jezgre mijenjaj mbo, čak i kod igara koje koriste više jezgri i cpu su ovisne češ imati problem zbog loših VRM

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2023 21:07 (Wiz3m4n).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ispričavam se, zaletio sam se sa odgovorom, treba druga ploca, kolega u pravu si.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A gle, i mene iskreno zanima, možda sam i ja u krivu. U svakom slučaju neka kolega vidi pa javi, budemo pametniji u svakom slučaju. Uvijek može promjeniti mbo ako mu bude throtlao cpu. Mada ta je najosnovnija b450 zato sam sumnjičav 

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koja platforma je pobidila, i tko ima veliku kapu za gejmersku ali i opčenitu CPU nadogradnju hm..........

 

 

 

 

Stara trula vremena, kad je Intel bio gadno škrt pa je čak i na i5 K verziji zaključal SMT.

 

Dalje znamo 6/6 i5 je krepal, a traženi posvudaš R5 3600 prodaval se kao šašav fučkaj ga sad.

 

Danas R5 3600 košta samo 83euriča, i zahvaljujuč Švapskoj prodajnoj statistici oni su ga podjelili oko 130 000 komada. Nesretni i5 9600K "blago rečeno nije se niti blizu dobro prodaval".

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-3600-6x-3-60GHz-So-AM4-BOX_1313643.html

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Intel-Core-i5-9600K-6x-3-70GHz-So-1151-WOF_1279958.html

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 3 hvala 1
3 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Normalno kad se samo i5 8600 i i7 8700k prodalo u jedno 200+mil primjeraka više od svih Ryzena zajedno, to je bio refresh ja sam se upgrejdao na 9900k za 100€ nakon 5g kao sto vidimo taj Ryzen je debelo ispod svih grafova vs i9

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2023 16:55 (Boris grozni).
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 mjeseci
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...

Normalno kad se samo i5 8600 i i7 8700k prodalo u jedno 200+mil primjeraka više od svih Ryzena zajedno, to je bio refresh ja sam se upgrejdao na 9900k za 100€ nakon 5g kao sto vidimo taj Ryzen je debelo ispod svih grafova vs i9

Coffee lake je bio najbrži kad je izašao, istina. Ali oni koji su tada otišli na ryzen i neku iole solidniju ploču (koje nisu bile skupe), danas bez beda umoče 5800x3d za siću u socket i deru guzove sirotim i9kama do (uključujući) 12te generacije. E to se zove ušteda sa kamatama. Nisam bio te sriće, ali svaka čast onima koji jesu - a bome ih ima masu. Dovoljno govori činjenica da se još uvijek 5800x3d prodaju ko vruće kifle. Ako je sudit prema  mindfactory-u, trenutno je drugi najprodavaniji procesor. 

Timo: "...samo neinformirani krajnji korisnik moze kupiti AMD proizvod, za igranje."
21 mjesec
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Inochulum kaže...
Boris grozni kaže...

Normalno kad se samo i5 8600 i i7 8700k prodalo u jedno 200+mil primjeraka više od svih Ryzena zajedno, to je bio refresh ja sam se upgrejdao na 9900k za 100€ nakon 5g kao sto vidimo taj Ryzen je debelo ispod svih grafova vs i9

Coffee lake je bio najbrži kad je izašao, istina. Ali oni koji su tada otišli na ryzen i neku iole solidniju ploču (koje nisu bile skupe), danas bez beda umoče 5800x3d za siću u socket i deru guzove sirotim i9kama do (uključujući) 12te generacije. E to se zove ušteda sa kamatama. Nisam bio te sriće, ali svaka čast onima koji jesu - a bome ih ima masu. Dovoljno govori činjenica da se još uvijek 5800x3d prodaju ko vruće kifle. Ako je sudit prema  mindfactory-u, trenutno je drugi najprodavaniji procesor. 

5800X3D je najbolji upgrade ikad viđen na nekoj platformi.

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tko treba puno jezgri, 5950X trenutno kod nas kreće od 469€, DDR4 RAM nikad jeftiniji pa se neki stariji combo sa 1700, 2700X ili 3900X može fino nadograditi.

Još uvijek imam jednu Asusicu X370 Crossahair koja je i u 7. godini života sasvim pristojna ploča i također je dobila ugrade BIOSa za Zen 3, doduše kod Asusa teškom mukom :).

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...

Normalno kad se samo i5 8600 i i7 8700k prodalo u jedno 200+mil primjeraka više od svih Ryzena zajedno, to je bio refresh ja sam se upgrejdao na 9900k za 100€ nakon 5g kao sto vidimo taj Ryzen je debelo ispod svih grafova vs i9

Ne nije niti blizu, ili tamo gdje točno znaš kolko se procova prodalo maloprodajnim kupcima fučkaj ga sad.Dakle to su ljudi koji znaju kaj kupuju, ili sami slažu kompove itd.OEM poslovne kompove ne računaš, ili gotove složene kompove znamo tko to kupuje i zakaj kupuje takav PC složenac.

 

Od kad je ludi Švabo uveo broj prodanih procova(ili ostalog hardvera), i dalje niti jedan noviji Intel proc nije preskočio stari 4/8 i7 6700K.

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Intel-Core-i7-6700K-4x-4-00GHz-So-1151-WOF_1010017.html

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Intel-Core-i7-8700K-6x-3-70GHz-So-1151-WOF_1199328.html

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Intel-Core-i5-8600K-6x-3-60GHz-So-1151-WOF_1199330.html

 

Ako gledaš samo Mindfactory, R7 5800X3D i R7 7800X3D zajedno kao Duo do sad je pokupovalo čak 63 000 gejmera.

 

https://www.mindfactory.de/Hardware/Prozessoren+(CPU)/AMD+Desktop.html

AMD,........is that Epyc or what?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice