AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.094.086
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bolje je ne isporučuti nego se ovako brukati, debelo vise stete je naneseno firmi sa ovakvim naslovima nego intelu kaj je probio rokove

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prvo ExaFLPO računalo ikad i naravno da će bit problema. Na tu količinu opreme mogućnosta DoA nekog od dijelova je statistički jako mala.

 

Neznam koliko si servera u životu složio, ali tu nije pitanje dali će nego kad će.

Serveraj koji guramo ima zanemarivu snagu nspram ovome i opet djelovi crkavaju a nećeš vjerovat kombinacija je intela i nvidie.

 

Šteta firmi vjerojatno i nije velika jer on i dalje radi ali smanjenim kapacitetom a sve šta se pokvari mijenja proizvođač.

A i vjerojatno aki i ima kakva šteta to je ugovorima riješeno

 

O bože zašto ja ovo pišem... nisi ti ni pročitao. Čisti trol vulgaris

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2022 14:01 (keke13).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
keke13 kaže...

Prvo ExaFLPO računalo ikad i naravno da će bit problema. Na tu količinu opreme mogućnosta DoA nekog od dijelova je statistički jako mala.

 

Neznam koliko si servera u životu složio, ali tu nije pitanje dali će nego kad će.

Serveraj koji guramo ima zanemarivu snagu nspram ovome i opet djelovi crkavaju a nećeš vjerovat kombinacija je intela i nvidie.

 

Šteta firmi vjerojatno i nije velika jer on i dalje radi ali smanjenim kapacitetom a sve šta se pokvari mijenja proizvođač.

A i vjerojatno aki i ima kakva šteta to je ugovorima riješeno

 

O bože zašto ja ovo pišem... nisi ti ni pročitao. Čisti trol vulgaris

 

Čovjek je u pravu, ovo je loša reklama...ne zato što su vijesti točne,

nego zato što je većina kupaca poput njega i ne kuže o čemu se

uopće priča, nego pročitaju u naslovu "AMD bad" i odu kupit Intela

 

I da te ispravim, mogućnost DoA je jako velika, ili bar mislim da si to htio reć,

jer raste s brojem dijelova, a njih u tom računalu ima 60 milijuna

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2022 14:08 (segregator).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...
keke13 kaže...

Prvo ExaFLPO računalo ikad i naravno da će bit problema. Na tu količinu opreme mogućnosta DoA nekog od dijelova je statistički jako mala.

 

Neznam koliko si servera u životu složio, ali tu nije pitanje dali će nego kad će.

Serveraj koji guramo ima zanemarivu snagu nspram ovome i opet djelovi crkavaju a nećeš vjerovat kombinacija je intela i nvidie.

 

Šteta firmi vjerojatno i nije velika jer on i dalje radi ali smanjenim kapacitetom a sve šta se pokvari mijenja proizvođač.

A i vjerojatno aki i ima kakva šteta to je ugovorima riješeno

 

O bože zašto ja ovo pišem... nisi ti ni pročitao. Čisti trol vulgaris

 

Čovjek je u pravu, ovo je loša reklama...ne zato što su vijesti točne,

nego zato što je većina kupaca poput njega i ne kuže o čemu se

uopće priča, nego pročitaju u naslovu "AMD bad" i odu kupit Intela

 Slažem se i ne slažem se.

 

Slažem se jer neupućeni kupuju šta im se kaže, a ne slažem se jer upućeni kupuju šta im treba bez obzira na "marku"

 

Jbga ovih prvih je više 

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svaka cast, super mi je kako se po AVX512 pljuvalo dok ga nije imao AMD sada ga se stavlja kao argument koji je bitan broju ljudi kao broju igrača semafor u GTA V.

Ali... Svaka pobjeda je pobjeda 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2022 15:11 (Zwer54).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zwer54 kaže...

Svaka cast, super mi je kako se po AVX512 pljuvalo dok ga nije imao AMD sada ga se stavlja kao argument koji je bitan broju ljudi kao broju igrača semafor u GTA V.

Ali... Svaka pobjeda je pobjeda 

 

To je zato što je AMD implementacija, za razliku od Intelove, dobra, a zašto je 

tome tako je objašnjeno na ovom linku:

 

https://www.hwcooling.net/en/how-good-is-amds-avx-512-does-it-improve-zen-4-performance/

 

znači, ubrzava, manje struje troši, manje temperature.

većina istine je u ovom dijeli teksta:

 

"There’s another reason that has us consider the merely meager performance gains from the AVX-512 to be good news with the Zen 4.

Remember the Rocket Lake situation. There, the encoding performance improved by 7.0–9.5 % with AVX-512, but the power draw went

up much more (by 30 %). So the efficiency went down, and it’s questionable whether you even want that improvement at that price

(sometimes, maybe a simple overclock would be more efficient)."

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2022 15:34 (segregator).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zwer54 kaže...
 

Ajde da argumentirano i sa pokricem raspravimo ovdje kada na PCE nesmije biti postova o intelu pa ljudi bježe ovamo

Što je tebi argumentirano ? Staviti benchmarke u igrama sa skalama reda veličine 200 FPS gdje se razlikuju u par FPSa a ignorirati sve ostalo ?

 

Od te tvoje galame i prijetnji uništavanjem, krvi do koljena ili što već, nekako ti je promaknulo da je Zen 4 u nekim slučajevima donio veći porast performansi nego Zen 3, a generalno je od prvog Zena bolja kupnja nego Intel za takve namjene.

Ok, tebi su centar svijeta i jedina svrha procesora igre, ali pisati takve gluposti o multithreading performansama nije ni loše trolanje.

 

Da, AM5 ploče su skuplje najviše zbog PCI-E 5.0 ali je 7950X 100$ jeftiniji, a cijene ostalih podjednake kao prethodne generacije. Prelazak na novi RAM nikad nije bio jeftin, ako nisi imao PC tada, pogledaj cijene prvih DDR4 modula za X99.

Cijela buka oko famoznih 95° temperature je ustvari još bolje "opravdala" novu generaciju jer je pokazala koliki je pomak napravljen u potrošnji kad se spusti na 65, 105 ili 125 W.

 

 

Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
Cijela buka oko famoznih 95° temperature je ustvari još bolje "opravdala" novu generaciju jer je pokazala koliki je pomak napravljen u potrošnji kad se spusti na 65, 105 ili 125 W.

  

 

To i jest jedan od većih problema čitave industrije, nabrijavanje tih zadnjih 5% performansi pa makar se potrošnja udvostručila.

Pa onda još kad se okače grafikoni gdje na prvu loptu pomisliš da je razlika 100% jer ne stave skaliranje od nule nego jedan proc

daje 200 fps, drugi 210fps, a njima grafikon kreće od 180

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
Zwer54 kaže...
 

Ajde da argumentirano i sa pokricem raspravimo ovdje kada na PCE nesmije biti postova o intelu pa ljudi bježe ovamo

Što je tebi argumentirano ? Staviti benchmarke u igrama sa skalama reda veličine 200 FPS gdje se razlikuju u par FPSa a ignorirati sve ostalo ?

 

Od te tvoje galame i prijetnji uništavanjem, krvi do koljena ili što već, nekako ti je promaknulo da je Zen 4 u nekim slučajevima donio veći porast performansi nego Zen 3, a generalno je od prvog Zena bolja kupnja nego Intel za takve namjene.

Ok, tebi su centar svijeta i jedina svrha procesora igre, ali pisati takve gluposti o multithreading performansama nije ni loše trolanje.

 

Da, AM5 ploče su skuplje najviše zbog PCI-E 5.0 ali je 7950X 100$ jeftiniji, a cijene ostalih podjednake kao prethodne generacije. Prelazak na novi RAM nikad nije bio jeftin, ako nisi imao PC tada, pogledaj cijene prvih DDR4 modula za X99.

Cijela buka oko famoznih 95° temperature je ustvari još bolje "opravdala" novu generaciju jer je pokazala koliki je pomak napravljen u potrošnji kad se spusti na 65, 105 ili 125 W.

 

 

 Ja sam komentirao prvotno gaming performanse, pošto se oko toga i vrti priča 99% vremena.

 

Ako cemo u multithreadu pisao sam i o tome...

Od svih ZEN4 modela jedino kaj su jače od 12900KF kloknutog izbacili je 7950x koji je sa cijelom platformom duplo skuplji, 7900x je neck to neck sa 12900kf ako su na sličnim taktovima, ryzeni dolaze napičeni do ibera a inteli se daju podosta kloknuti i neznam tko ce na stocku drzati K procesor uz z690 matičnu, tako da stock rezultati su ispiranje mozga nista drugo.

 

Nadalje 7600x je dosta slabiji u multithreadu od 12600kf kao i 7700x od 12700kf i nemaju uopce smisla ni najmanje, pogotovo kaj za cijenu 7600x kupis 12900kf platformu i tu je svoj priči kraj.

 

20tog dolazi Raptor Lake koji ce dodatno napraviti razdor u tom MT segmentu a narocito kada pogledamo 7600x protiv 14 jezgrenog 6+8 13600kf, ili 7700x vs 16 jezgrenim 8+8 13700Kf koji ce imati iste msrp cijene a i dalje ostaje opcija debelo jeftinijih z690 ploča i ddr4. 

13900kf 8+16 ce kao 7900x a imati performanse malo jače od 7950x, tako da ja neznam gdje ti vidis racunicu

 

Edit

12900KS CB R23 single

 7900x CB R23 single

 12900KS CB R23 multi

 7900x CB R23 multi

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2022 16:28 (Zwer54).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja vidim racunicu u 5800x3D

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Ja vidim racunicu u 5800x3D

 to je vec konstatirano kao best buy od top segmenta... i tu nema price..

uzmes 5800x3D i miran si godinama, ako jos imas staru platformu na koji kresnes samo proc, nema dileme..

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2022 16:36 (sfc_PsychQ).
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa točno to, apsolutno ne vidim zasto bi natjerali nekoga za gaming na ZEN4 a nekoga tko treba najbolje desktop MT oerformanse da priceka Raptor Lake do 20.10.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zwer54 kaže...
Mladen kaže...
Zwer54 kaže...
 

Ajde da argumentirano i sa pokricem raspravimo ovdje kada na PCE nesmije biti postova o intelu pa ljudi bježe ovamo

Što je tebi argumentirano ? Staviti benchmarke u igrama sa skalama reda veličine 200 FPS gdje se razlikuju u par FPSa a ignorirati sve ostalo ?

 

Od te tvoje galame i prijetnji uništavanjem, krvi do koljena ili što već, nekako ti je promaknulo da je Zen 4 u nekim slučajevima donio veći porast performansi nego Zen 3, a generalno je od prvog Zena bolja kupnja nego Intel za takve namjene.

Ok, tebi su centar svijeta i jedina svrha procesora igre, ali pisati takve gluposti o multithreading performansama nije ni loše trolanje.

 

Da, AM5 ploče su skuplje najviše zbog PCI-E 5.0 ali je 7950X 100$ jeftiniji, a cijene ostalih podjednake kao prethodne generacije. Prelazak na novi RAM nikad nije bio jeftin, ako nisi imao PC tada, pogledaj cijene prvih DDR4 modula za X99.

Cijela buka oko famoznih 95° temperature je ustvari još bolje "opravdala" novu generaciju jer je pokazala koliki je pomak napravljen u potrošnji kad se spusti na 65, 105 ili 125 W.

 

 

 Ja sam komentirao prvotno gaming performanse, pošto se oko toga i vrti priča 99% vremena.

 

Ako cemo u multithreadu pisao sam i o tome...

Od svih ZEN4 modela jedino kaj su jače od 12900KF kloknutog izbacili je 7950x koji je sa cijelom platformom duplo skuplji, 7900x je neck to neck sa 12900kf ako su na sličnim taktovima, ryzeni dolaze napičeni do ibera a inteli se daju podosta kloknuti i neznam tko ce na stocku drzati K procesor uz z690 matičnu, tako da stock rezultati su ispiranje mozga nista drugo.

 

Nadalje 7600x je dosta slabiji u multithreadu od 12600kf kao i 7700x od 12700kf i nemaju uopce smisla ni najmanje, pogotovo kaj za cijenu 7600x kupis 12900kf platformu i tu je svoj priči kraj.

 

20tog dolazi Raptor Lake koji ce dodatno napraviti razdor u tom MT segmentu a narocito kada pogledamo 7600x protiv 14 jezgrenog 6+8 13600kf, ili 7700x vs 16 jezgrenim 8+8 13700Kf koji ce imati iste msrp cijene a i dalje ostaje opcija debelo jeftinijih z690 ploča i ddr4. 

13900kf 8+16 ce kao 7900x a imati performanse malo jače od 7950x, tako da ja neznam gdje ti vidis racunicu

 

 

I benchmarci od Puget Systemsa su isto ispiranje mozga ? :)

Možda se u tvojoj okolini priča 99% o igrama, kod mene je skoro suprotno, komentiraju se čak i 7-zip performanse jer treba bar jednom dnevno backupirati veće količine podataka ili držati urednima arhive od par desetaka TB 3D modela.

 

Izabrao si krivo vrijeme za pozivanje na Cinebench kao i Rambox koji se u vrijeme prvog Zena bunio jer njegov render-engine (Cinema4D) koristi Intelove Embree biblioteke za ray-tracing algoritme.

Cinebench je i dalje dosta dobar pokazatelj ukupnih multi-thread performansi ali nije više mjerodavan kao prije jer su današnji produkcijski CPU render-enginei (VRay, Corona, Cycles (Blender), Arnold itd.) napredovali i koriste sve što im je na raspolaganju, bio to veći cache ili nove instrukcije nekog procesora i to je ono što daje konačan rezultat, više napravljenog posla za manje vremena.

 

Kad je PC alat, onda je bitan i trošak vremena zamjene platforme a i nije baš panika kao gamerima skok sa 179 na 184 FPSa jer se na upgrade ide za bar 30%+ performansi, tako da je računica je u priloženim grafikonima, toliko su dobri da bih, da moram, zamijenio i 5950X, ovako će bar jedan 3900X otići u zasluženu mirovinu. Ne vidm odakle očekuješ da će 13900K nadoknaditi tih 40-50% zaostatka 12900K u odnosu na 7950X.

 

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nema razloga čekati bilo koji datum. Trenutno je idelno vrijeme za kupovinu. Ryzen 5600 1400 kn+ B550 800 kn+2X8 gb ddr 4 3200 mhza 600 kn, pa za dvije godine prodaš Ryzen 5600 i kupiš Ryzen 5800X3D kad mu se prepolovi cijena, i upikneš na istu ploču.

Sve ostalo je bacabhe novci kad je gaming u pitanju. Nikav preskupi Zen 4 sa preskupom integriranom grafom na preskupim pločama ili nedaj bože male jezgre koje služe za ukras na Intelu, kad je gaming u pitanju. 

Moj PC  
12 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zwer54 kaže...

Pa točno to, apsolutno ne vidim zasto bi natjerali nekoga za gaming na ZEN4 a nekoga tko treba najbolje desktop MT oerformanse da priceka Raptor Lake do 20.10.

Tko čeka raptor za gaming mora da je debil pokraj današnje ponude gaming jeftikanerskih kombinacija, od intel12400/12600k, riza5600 am4 kombo kralj.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2022 19:52 (dery).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kaj vas pere ljudi moji, vecina ima r5 1600/i5 8400 i gtx1060/rx570 na 1080p a mi se ovdje natezemo oko Intela i AMD-a ciji je duzi.Pa mogu oni lansirat procesore kakve hoce ali uz ovakve cijene ploca r5 1600 za 70e rabljeni je kao bonbon bitno da vrti.

Moj PC  
13 0 hvala 6
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koja je pouka cijele priče??

AMD je sebe sam zabetonirao cijenama kako procesora tako i ploča. Jedina pozitivna stvar što na istu ploču ćeš moć stavit iduću seriju procesora.

Intel je nešto jeftinija možda bolja solucija i to mislim na 13u seriju, ali daleko od toga da je amd loš.

Smatram da ste gori vi koji ga nazivate intel fun boy i nastavljate raspravu kojoj nema kraja. 

Mene kao kupca zaboli za mišljenje, čisto me zanimaju performanse. U vezi performansi se sve zna tako da ljudi više ne ulaze u ovu grupu radi konkretnih stvari već rasprave.

Volim biti u toku tako da pratim sve vi samo nastavite i ovako i onako ne bi poslušali da vam se kaže stanite.

Bero
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bero_ng95 kaže...

Koja je pouka cijele priče??

AMD je sebe sam zabetonirao cijenama kako procesora tako i ploča. Jedina pozitivna stvar što na istu ploču ćeš moć stavit iduću seriju procesora.

Intel je nešto jeftinija možda bolja solucija i to mislim na 13u seriju, ali daleko od toga da je amd loš.

Smatram da ste gori vi koji ga nazivate intel fun boy i nastavljate raspravu kojoj nema kraja

Mene kao kupca zaboli za mišljenje, čisto me zanimaju performanse. U vezi performansi se sve zna tako da ljudi više ne ulaze u ovu grupu radi konkretnih stvari već rasprave.

Volim biti u toku tako da pratim sve vi samo nastavite i ovako i onako ne bi poslušali da vam se kaže stanite.

Wtf?!

Survivor - eye of the tiger
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vjeruj mi ja sebi nisam jasan kad očekujem od ljudi slogu i prijateljski odnos. Živio drug Tito!

Bero
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zivio ti nama, drug je vec mrtav doduse...

 

Sloga je dobra al nekad nemoguca, pogotovo kad netko pila kao on.

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2022 11:34 (metallic).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
Zwer54 kaže...
Mladen kaže...
Zwer54 kaže...
 

Ajde da argumentirano i sa pokricem raspravimo ovdje kada na PCE nesmije biti postova o intelu pa ljudi bježe ovamo

Što je tebi argumentirano ? Staviti benchmarke u igrama sa skalama reda veličine 200 FPS gdje se razlikuju u par FPSa a ignorirati sve ostalo ?

 

Od te tvoje galame i prijetnji uništavanjem, krvi do koljena ili što već, nekako ti je promaknulo da je Zen 4 u nekim slučajevima donio veći porast performansi nego Zen 3, a generalno je od prvog Zena bolja kupnja nego Intel za takve namjene.

Ok, tebi su centar svijeta i jedina svrha procesora igre, ali pisati takve gluposti o multithreading performansama nije ni loše trolanje.

 

Da, AM5 ploče su skuplje najviše zbog PCI-E 5.0 ali je 7950X 100$ jeftiniji, a cijene ostalih podjednake kao prethodne generacije. Prelazak na novi RAM nikad nije bio jeftin, ako nisi imao PC tada, pogledaj cijene prvih DDR4 modula za X99.

Cijela buka oko famoznih 95° temperature je ustvari još bolje "opravdala" novu generaciju jer je pokazala koliki je pomak napravljen u potrošnji kad se spusti na 65, 105 ili 125 W.

 

 

 Ja sam komentirao prvotno gaming performanse, pošto se oko toga i vrti priča 99% vremena.

 

Ako cemo u multithreadu pisao sam i o tome...

Od svih ZEN4 modela jedino kaj su jače od 12900KF kloknutog izbacili je 7950x koji je sa cijelom platformom duplo skuplji, 7900x je neck to neck sa 12900kf ako su na sličnim taktovima, ryzeni dolaze napičeni do ibera a inteli se daju podosta kloknuti i neznam tko ce na stocku drzati K procesor uz z690 matičnu, tako da stock rezultati su ispiranje mozga nista drugo.

 

Nadalje 7600x je dosta slabiji u multithreadu od 12600kf kao i 7700x od 12700kf i nemaju uopce smisla ni najmanje, pogotovo kaj za cijenu 7600x kupis 12900kf platformu i tu je svoj priči kraj.

 

20tog dolazi Raptor Lake koji ce dodatno napraviti razdor u tom MT segmentu a narocito kada pogledamo 7600x protiv 14 jezgrenog 6+8 13600kf, ili 7700x vs 16 jezgrenim 8+8 13700Kf koji ce imati iste msrp cijene a i dalje ostaje opcija debelo jeftinijih z690 ploča i ddr4. 

13900kf 8+16 ce kao 7900x a imati performanse malo jače od 7950x, tako da ja neznam gdje ti vidis racunicu

 

 

I benchmarci od Puget Systemsa su isto ispiranje mozga ? :)

Možda se u tvojoj okolini priča 99% o igrama, kod mene je skoro suprotno, komentiraju se čak i 7-zip performanse jer treba bar jednom dnevno backupirati veće količine podataka ili držati urednima arhive od par desetaka TB 3D modela.

 

Izabrao si krivo vrijeme za pozivanje na Cinebench kao i Rambox koji se u vrijeme prvog Zena bunio jer njegov render-engine (Cinema4D) koristi Intelove Embree biblioteke za ray-tracing algoritme.

Cinebench je i dalje dosta dobar pokazatelj ukupnih multi-thread performansi ali nije više mjerodavan kao prije jer su današnji produkcijski CPU render-enginei (VRay, Corona, Cycles (Blender), Arnold itd.) napredovali i koriste sve što im je na raspolaganju, bio to veći cache ili nove instrukcije nekog procesora i to je ono što daje konačan rezultat, više napravljenog posla za manje vremena.

 

Kad je PC alat, onda je bitan i trošak vremena zamjene platforme a i nije baš panika kao gamerima skok sa 179 na 184 FPSa jer se na upgrade ide za bar 30%+ performansi, tako da je računica je u priloženim grafikonima, toliko su dobri da bih, da moram, zamijenio i 5950X, ovako će bar jedan 3900X otići u zasluženu mirovinu. Ne vidm odakle očekuješ da će 13900K nadoknaditi tih 40-50% zaostatka 12900K u odnosu na 7950X.

 

 

zaostatak 12900k (prosječan) je oko 25% u profi primjenama, s tim da je u nekim specifičnim slučajevima i više nego duplo sporiji.
U većini softverskih renderera je 7950X oko 80% brži u prosjeku

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ova nova serija Ryzena podsjeća me na moje prvo računalo sklopljeno oko AMDovog procesora, točnije Athlon Thunderbird 950MHz na socketu A (matična je bila od Gigabyte, chipset VIA KT133A i grafička Inno3D GeForce 2 GTS), što se taj grijao čovječe.....

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 9:22 (Maksimus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Fora koliko novi AMD u nekim testovima rastura (hint: potražite 12900k)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Razlika je i u cijeni nećemo mješat kruške i jabuke zna se tko je gdje bolji/isplativiji. Uostalom par dana prije izlaska nove serije reći da ste se izdominirali nad starom i nije nesto.

Ruku na srce pomak je lijep i divno je vidit kako se bore za prijestolje

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bero_ng95 kaže...

Razlika je i u cijeni nećemo mješat kruške i jabuke zna se tko je gdje bolji/isplativiji. Uostalom par dana prije izlaska nove serije reći da ste se izdominirali nad starom i nije nesto.

Ruku na srce pomak je lijep i divno je vidit kako se bore za prijestolje

 

U konkretnom testu dominirat će i nad 13900k, primam oklade :)

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...

Fora koliko novi AMD u nekim testovima rastura (hint: potražite 12900k)

 

 

To je AVX512 test, Zen4 ima zeleno ali to ima i stari i9 11900K zato je tu gdje je na tablici.

 

 

 

https://www.phoronix.com/review/rocket-lake-avx512

 

Poanta je da ti je post okrljašten, i večina ljudi iz te fotke neče izvuč ništa precizno ili korisno.Sama fotka je nedovoljna, jer je na njoj u zagradi napisano samo AVX.Nema konteksta, ili nastavka koji je napisan u tom Anandtech testu.Poanta preciznost, to nije običan AVX ali niti AVX2 test tu je kvaka.Fotka pokazuje zeleno, a istaknuto podebljano nema veze sa rezultatima.

 

Zbunjuješ napačen narod, kad da svatko zna razne AVX verzije zato sam i dao Linux test gdje su sve precizirali.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 21:55 (rambox).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
segregator kaže...

Fora koliko novi AMD u nekim testovima rastura (hint: potražite 12900k)

 

 

To je AVX512 test, Zen4 ima zeleno ali to ima i stari i9 11900K zato je tu gdje je na tablici.

 

 

 

Čestitke, sve si shvatio 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 16:11 (segregator).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ak vide švabe zeleno možda kupe pokoji ZEN4 cupu preko ovih 30 koje su do sada prodali

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...
Čestitke, sve si shvatio 

 Pročitaj moj prijašnji post, a sad za kaznu ideš ravno u Remetinec na obavjesni razgovor.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 19:51 (rambox).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice