AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.081.680
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Netherwind kaže...
segregator kaže...

 

Ali ovdje se radi o 5600, a ne 5600G

 Ne, napisao je 5600G

Prodi_9 kaže...

 Koji onda bios instalirat najnoviji ili onaj koji je izaša za podrzavanje 5000 serije. Negdi san procita da za 5600g ovi noviji bios ima problema pa san u dilemi koji bios stavit.

 O kojim problemima je riječ, može neki link?

 Nisam našao link, ali i dalje ne znam koji mi je bios najbolji za instalirat.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Amd, amd bas is me iznenadio i ako je od srpskog youtubera za sve ostale dobro pripazite kad sa banalnog mjenjanja thermalne paste napravite jos veci problm.Neznma sad jel sljedeca platforma ce imati pinove na mbo jer ovo ovdje amd katasrofalno odradio 

.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Lol pa danas si svaki amater mjenja pastu pa se to dogada. Pa normalno je zagrijat procesor prije izmjene paste. Isto tako se zarotira hladnjak kad se skida. Al svatko danas zna sve pa se to dogada...

mihi
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sto vise pinova, vise shitova. Zato i odlaze sa PgA socketa na LGA ležište izmedju ostalog.

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2022 17:24 (metallic).
6 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

intel još od 775 nema tih pinova ovi iz amd ko da zbog neke sujete neće priznati da je sistem lošiji već 15-ak godina

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

****a. Neki ljudi bi i nakovanj pokvarili

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

PGA vs. LGA je i pitanje financija, 2016. prije izlaska prvih Ryzena AMD je bio u dosta lošoj financijskoj situaciji pa je vjerojatno i proizvođače matičnih bilo lakše nagovoriti na AM4 u PGA nego LGA obliku.

Nije baš da nisu znali što je LGA jer su već od 2006. imali LGA sockete za Opterona (Socket F i G34).

Za Epyc i Threadripper se nisu baš mogli igrati jer je LGA ipak praktičniji za 4094 pina :).

 

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gigabyte ab 350 gaming 3 sa najnovijim bios + 5600x problem u idle -> skace sa 30w na oko 70w i jbni vent se stalno pali gasi.

Ima li kakav solution? ili da se nadam da ce noviji bios fixati (ako dodje)

 

Temp su oko 40c ako je 30w, do 70c u gaming, id cooling 234xt

 

cinebench r23 9707 score na mt, nije preko 4ghz islo

edit:pbo enabled 10968

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2022 20:47 (dustY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

LGA je bolji za ekstremni OC, bolji kontakt, teže voda zezne stvari, kondenzacija... Nebitno. AMD je zeznuo AM4 socket, procesor nije dobro osiguran u ležištu i napravi se shit. To je dizajnom moralo bit bolje i robusnije. Više pritiska. Možda drugačiji PCB samog procesora pa da još dolaze dodatni bracketi sa strane koji će dodatno osigurat procesor. Uglavnom rješenja more i sve je jeftino. LGA nije loš sam po sebi. Loša je nemaštovita implementacija. A što se grijanja tiče, ako zapeče, zapeče. Tada samo odvijač pomaže, drži se procesor u poziciji dok se lagano rotira hladnjak i ide. Samo mirna ruka i gledat.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Valjda bu teta Lisa ostavila nekaj za kraj, onako kao usput najava ili točka na i nek se nađe.

 

Computex 2022 23.5

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2022 22:22 (rambox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Valjda bu teta Lisa ostavila nekaj za kraj, onako kao usput najava ili točka na i nek se nađe.

 

Computex 2022 23.5

 

Sigurno, a mozda bude i : "Puno pozdrava rambox-u, odlicno radis!"

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma to se radi diskretno, nekakvim poklončićem...
Recimo poput onog amd bicikla, jedino rambox nikako da nam odgovori jel se usudi sjest na svojeg ili ga drži kao ukras nakon što se stevici jedan raspao na testu :p
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dustY kaže...

Gigabyte ab 350 gaming 3 sa najnovijim bios + 5600x problem u idle -> skace sa 30w na oko 70w i jbni vent se stalno pali gasi.

Ima li kakav solution? ili da se nadam da ce noviji bios fixati (ako dodje)

 

Temp su oko 40c ako je 30w, do 70c u gaming, id cooling 234xt

 

cinebench r23 9707 score na mt, nije preko 4ghz islo

edit:pbo enabled 10968

Evo moj score u Cinebench R23 običnog Ryzen 5 5600 - nikakav OC - čisti stock.

 

Razlika između tvog 5600X i mog običnog 5600 totalno minorna.

16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ramboxče spavaš na nastavi :)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Ramboxče spavaš na nastavi :)

 

 

Tajming prezentacije, ovaj put je bio vrlo nezgodan za večinu ekipe fučkaj ga sad.Detalji u pravoj temi, da ne bi slučajno završil u remetincu.

 

Dakle AM4 je mrtav, a realno vrlo uspješno živit če još godinama i to posebno za gejming.

 

https://videocardz.com/newz/amd-confirms-its-am4-platform-will-continue-for-many-years-to-come

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2022 13:52 (rambox).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da malo zabolim glave.....

AM5 plocama,,,

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

dok ne vidimo cijene ništa ne znači :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel postoji praktična primjena PCIE 5.0 kod average usera? Jel se vidi u nečemu razlika? Average user, ponavljam. Jer ova Carbon wifi ploča je kao za enthusiast average usera. Ne vidim da bi bila striktno za biznis. Možda PCIE 5.0 SSD pa content creation, video editing, bla, bla. Al mene zanima jel bih ja kao average user imao koristi od nove tehnologije? Jer PCIE 3.0 je većinom još uvijek dovoljan za high end grafičke koje koštaju 14.000 kuna...

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovo sto vidimo nove AM5 s X670E. X670 (cirka 20+2 phase) mi izgleda skupo nekih 280 eura na vise.
B650 bi trebalo kasnije doci, uffff opet njihovo kalkulacije, mene malo to napetim cini, jer sad zbilja gledam da sredim sebi racunalo.

Ovo sto imam, 14 godina, bilo je sve novo ali mrtva platforma. jer za mjesec dana je doslo sve novo trio, Sata III, DDR3 i USB 3.
Znaci dandanas ja imam jos SataII, DDR2 i USB2. Mene vec sramota. hehe

 

Smatram za ocekivati i ovdje, trio nove tehnologije, DDR5. PCIe 5 (GPU i M.2) i USB 4 (Asus Rog Strîx model ga ima).

Ak budem u snu vidio cijene tih novih AM5, javim odmah, da podijelim s vama radosne stvari

 

 

                                 :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jebodiah kaže...

Ak budem u snu vidio cijene tih novih AM5, javim odmah, da podijelim s vama radosne stvari

 računaj na neugodno iznenađenja, kao i kod ploča za alder lake

dakle b650, a da nije šrot bez hladnjaka na vrm, ispod soma kuna teško da ćeš vidjet, pogotovo u startu

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bome, i srot bi mogao bit 1000...

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imam u računalu trenutno matičnu B450M-A PRIME (ASUS), našao sam 3060 ti dual oc verziju za nekakvih 4300kn, zanima me kakav ryzen procesor bi trebao kupiti da je dobar sa ovom grafičkom i mojoj matičnom.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
gamer5494 kaže...

Imam u računalu trenutno matičnu B450M-A PRIME (ASUS), našao sam 3060 ti dual oc verziju za nekakvih 4300kn, zanima me kakav ryzen procesor bi trebao kupiti da je dobar sa ovom grafičkom i mojoj matičnom.

5600X...

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
gamer5494 kaže...

Imam u računalu trenutno matičnu B450M-A PRIME (ASUS), našao sam 3060 ti dual oc verziju za nekakvih 4300kn, zanima me kakav ryzen procesor bi trebao kupiti da je dobar sa ovom grafičkom i mojoj matičnom.

Ryzen 5600.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.futura-it.hr/amd-cpu-desktop-ryzen-5-6c12t-3600-42ghz36mb65wam4-mpk-with-wraith-stealth-cooler/148023/product/

 

Malo bacio oko nakin godinu dana na cijene.. mislim da je vrijeme za piknut.. čak su i na njušci skuplji...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zver kaže...

https://www.futura-it.hr/amd-cpu-desktop-ryzen-5-6c12t-3600-42ghz36mb65wam4-mpk-with-wraith-stealth-cooler/148023/product/

 

Malo bacio oko nakin godinu dana na cijene.. mislim da je vrijeme za piknut.. čak su i na njušci skuplji...

 Zato je R5 3600 jeftiniji, kad je čak i u gejmingu 100kn skuplji R5 5500 brži proc iako ima duplo manje L3 cache.Dakle znaš kud trebaš pikat, ili samo čekam da neko kaže ali žuto ima samo PCIE 3.0.

 

https://www.tomshardware.com/news/amd-ryzen-5-5600-and-ryzen-5-5500-review

 

https://www.protis.hr/products/index/procesori/87?filter=10OQAzADUAfAB-AHwANwAyADAAMAAwAHwAfgB8AEEATQA0AHwAfgB8AFMAbwBjAGsAZQB0AA%3D%3D

 

Obrati pažnju na test potrošnja=performanse, žuto jede znatno manje struje vs R5 3600.To je očekivano, ipak je žuto monolitni CPU bez tipičnog Ryzen Chiplet IOD djela ili komponente.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2022 13:06 (rambox).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

 Zato je R5 3600 jeftiniji, kad je čak i u gejmingu 100kn skuplji R5 5500 brži proc iako ima duplo manje L3 cache.Dakle znaš kud trebaš pikat, ili samo čekam da neko kaže ali žuto ima samo PCIE 3.0.

 

https://www.tomshardware.com/news/amd-ryzen-5-5600-and-ryzen-5-5500-review

 

https://www.protis.hr/products/index/procesori/87?filter=10OQAzADUAfAB-AHwANwAyADAAMAAwAHwAfgB8AEEATQA0AHwAfgB8AFMAbwBjAGsAZQB0AA%3D%3D

 

Obrati pažnju na test potrošnja=performanse, žuto jede znatno manje struje vs R5 3600.To je očekivano, ipak je žuto monolitni CPU bez tipičnog Ryzen Chiplet IOD djela ili komponente.

 pa onda radije uzmeš 100 kuna skuplji 12400f, koji se popiša po oba ta rajzena 

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.protis.hr/products/details/amd-am4-ryzen-5-6-tray-5600x-37ghz-max-boost-46ghz-6xcore-65w/173569

 

Ili 

 

https://www.futura-it.hr/amd-cpu-desktop-ryzen-5-6c12t-3600-42ghz36mb65wam4-mpk-with-wraith-stealth-cooler/148023/product/

 

Što uzeti.. ovaj donji ima cooler...

 

Namjena konfe nije za igranje.. Diablo 2 eventualno.. imam 4banke...

 

Uz to ču vjerovatno b550 ili b550m te 16 do 32 gb rama......

Ploča min 6x sata + m2 ssd slot ili 2

Utor za grafu...

 

 

To je večinom stroj za multimediju.. i server na kučnoj mreži... Gore je zakačen 32 inča 2k monitor... Surfanje, web... Mail.. ne volim kad šteka... Nekad se sadržaj/muktimedija i na 2 do 3 mjesta u kući u isto vrije s diskova koristi..4k materijal...

 

 

 

I da se previše grije.. stari 2500k ide u mirovinu.

Hvala

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
pa onda radije uzmeš 100 kuna skuplji 12400f, koji se popiša po oba ta rajzena 

Njegovi prodajni razultati su šaka jada, u usporedbi sa neočekivanom AM4 upgrade ludnicom na kvadrat=AMD procovi prodaju se ko šašavi.

 

Zanimljivo ali nije neočekivano, R7 5800X3D hm vjerojatno ipak nije bio zadnji lansirani proc u AM4 socketu.Dalje bumo videli razvoj situacije, AMD može kaj god hoče imaju koš opcija na raspolaganju.

 

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zver kaže...

 

To je večinom stroj za multimediju.. i server na kučnoj mreži... Gore je zakačen 32 inča 2k monitor... Surfanje, web... Mail.. ne volim kad šteka... Nekad se sadržaj/muktimedija i na 2 do 3 mjesta u kući u isto vrije s diskova koristi..4k materijal...

 

 

 

I da se previše grije.. stari 2500k ide u mirovinu.

Hvala

 

 Ajd ti pročitaj kaj sam ja ranije napisal, i to posebno zato jer R5 5500 troši najmanje struje.Ne guraj glavu u pijesak, ne treba ti R5 5600X i posebno ne stari R5 3600 fučkaj ga sad.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=947&jumpto=6512716&sort=asc&view=flat

 

Vezano za zeleno, ako gejming nije prioritet pa onda uzmi R5 4650G/R5 5600G dakle APU=još niža potrošnja kompa bez posebne grafe.Struje nije jeftina i bit če još skuplja, eto ja imam R5 4650G koji trenutno košta 1350kn.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2022 14:28 (rambox).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice