AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.037
|
čitano: 5.215.787
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Sa 3900X manualni all-core overclock vise nema ama bas nikakvog smisla. 

Lol, 0.1%.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Apocalypso722 kaže...

Yup, Intel još uvijek kralj za gaming.

 

I svima koji će isticati tu činjenicu, imam samo jedno pitanje - koliko je generacija i iteracija, te monopola sa svojim chipsetima i mikroarhitekturom prema kojima su game developeri krojili game engine i igre, imao Intel da dođe do tih brojki kojima trenutno još uvijek vodi ? To što je AMD u 2.5 generacija došao do ovdje je... nevjerojatno.

 

 

 

+ na Redditu neki lik navodi da će puni, neograničeni BIOS za AMD biti tek 1.0.0.3AB. A revieweri su imali tek rani BIOS. SOURCE

Realno sa trenutnom Ryzen 3000 gejming razlikom, sa time si Intel može samo guzicu obrisat.Sve ostalo su precizirali Meksikanci, ili ovi današnji Švabiči koji su testirali Ryzen 3000.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opa-tema/249569.aspx?page=394&jumpto=5942649&sort=asc&view=flat

 

Samo prati Intel prodaju procesora, to če od danas pa dalje iz dan u dan padat i realno past če na vrlo niske grane.

 

Kad smo več tu, kolko ja vidim "izgleda da je AMD kupio još jednu Intel utvrdu ili Adobe."

 

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

U komentaru na ovaj video:

neko kaze:

 

current BIOS is handicapped for NDA reasons, the fully 'performing' first bios will be 1.0.0.3ab

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/c9wz58/1usmus_reassuring_statement_to_zen2_bios/

 

Znaci li to da su vjestacki ogranicili OC?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Steve u tom videju veli da je ubio 3900X sa pokusajem dizanja LLC na 4.3Ghz. Napon mu je bio na auto, nevalidirani BIOS i ne zeli reci o kojoj je ploci bilo rijec. Pa vi kupujte B350 i B450 za 12-16 jezgrene Zen2 

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jep, ali se da zakljucit da je to bila x570 ploca, moguce da je i stradao bas zbog tog NDA biosa :)

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vidim dosta različite rezultate, Linus Tech Tips, Hadrware Unboxed, sad Science Studio, pa netko u komentarima od HU reko da je ComputerBase dobio čisto drukčije, puno bolje rezultate od HUB za gaming, po par% brži 3700X od 990k u skoro svim igrama.

 

 

Pričekajmo tjedan-dva da se sve smiri, reko bi da ne znaju svi revieweri s čime sve treba raditi.

 

Čini mi se da će kroz koji dan morat raditi re-reviewe 

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 16:35 (Apocalypso722).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znači ovo dosad su sve beta recenzije, ništa čekamo finalnu verziju...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

 

Uzmite si pivo i kokice, jer traje ovo...

 Pozdravhvala na videu, po single score-u novi Rzyen razorio intela, da bi ga prestiga u igrama jos mu ocigledno fali takta, po ovome njihova "arhitektura" to nebude nikada(uzevsi u obzir napon i boost clock on all cores), cijena mu je odlicna ko kupuje novi cpu. Mislio sam si zamjeniti svoj stari intel no ocekivao sam da ce novi Rzyen u vecini igara biti brzi malo razocaranje.

 

Evo ovdje je 3600x koji sam racunao uzeti prakticki kao 8700k:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 16:48 (IvanBrekalo).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Apocalypso722 kaže...

Vidim dosta različite rezultate, Linus Tech Tips, Hadrware Unboxed, sad Science Studio, pa netko u komentarima od HU reko da je ComputerBase dobio čisto drukčije, puno bolje rezultate od HUB za gaming, po par% brži 3700X od 990k u skoro svim igrama.

 

Nisu bas razliciti, ako gledas iste igre. Rezultati su dosta slicni npr. na HWunboxed i Computerbase za iste igre, npr. Shadow of Tomb Raider i Far Cry New Dawn. Nemoj gledat fps u brojku, nego ukupnu sliku i grafove, iako je i fps slican, ali je normalno da ne testiraju na skroz istim postavkama. Science studio necu ni gledat. Linus jedva da je testirao igre. Gamers Nexus su testirali nesto starije igre i postavke na high ili medium pa je tamo razlika nesto veca u korist Intela.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 16:51 (The_Fichek).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

Znači ovo dosad su sve beta recenzije, ništa čekamo finalnu verziju...

Nema tu ništa Beta, osim posebnog Bios-a radi određenih NDA tehnikalija.

 

Beta je samo onaj test, koji nije za Intel ili AMD koristio sve dostupne Windows sigurnosne zakrpe.

 

Novi Bios+CPU performanse neče skočit, osim ako taj Bios onako reda radi nije blokiral ili sakril maksimalni moguči overkloking.

 

S obzirom na testove tu je sve čisto i jasno, ali ipak ovo zeleno nije nemoguča opcija to sigurno.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Sa 3900X manualni all-core overclock vise nema ama bas nikakvog smisla. 

Da, stvarno nije vrijedno vremena, kome treba još snage, po ovim cijenama bolje kupiti još jednu makinu nego se natezati sa super-duper-uber pločama, napajanjima i hlađenjima.

Gameri možda ne dijele oduševljenje, ali nakon samo 2 godine performanse 1950X u pol cijene ... das frage ich dich :)

 

 

Da dodam, zgodna usporedna tablica

https://i.redd.it/fos4173j8v831.png

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 17:01 (Mladen).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

 

Nisu bas razliciti, ako gledas iste igre. Rezultati su dosta slicni npr. na HWunboxed i Computerbase za iste igre, npr. Shadow of Tomb Raider i Far Cry New Dawn. Nemoj gledat fps u brojku, nego ukupnu sliku i grafove, iako je i fps slican, ali je normalno da ne testiraju na skroz istim postavkama. Science studio necu ni gledat. Linus jedva da je testirao igre. Gamers Nexus su testirali nesto starije igre i postavke na high ili medium pa je tamo razlika nesto veca u korist Intela.

 Meni je ovdje zabrinjavajuci gpu usage na rtx 2080ti, u niti jednoj igri to nedodiruje 90%, gta 5 na 35%? dali ima netko gta5 i neki noviji intel+ 2080ti da to provjeri? 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Isti je GPU usage na i7-8700K i 3600X u ovom videju kaj si poslao. Znaci kaj got da se dogadja je do igre ili postavki ili neceg, a ne do Ryzena. Vjerojatno je i grafa tolko jaka da ne treba sva snaga za pogonit igru, ionako je GTA vise CPU zahtjevna igra.

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Isti je GPU usage na i7-8700K i 3600X u ovom videju kaj si poslao. Znaci kaj got da se dogadja je do igre ili postavki ili neceg, a ne do Ryzena. Vjerojatno je i grafa tolko jaka da ne treba sva snaga za pogonit igru, ionako je GTA vise CPU zahtjevna igra.

 ma sve jasno, nisam nikoga za ista optuzio, samo mi cudno da 8700k ne vrti to na 100%, sto nebi trebao?

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja bih rekao da je 2080 Ti prejaka, pogotovo ako je iskljucio neke graficki zahtjevne postavke ili ih nije stavio do kraja. Malo cudno u svakom slucaju, jedina igra u tom videju s tako niskim gpu usageom.

 

Jedino kaj mene zalosti kod Zen2 je sto izgleda nemaju nikakav OC potencijal. Dzabe im davat dodatni napon preko silnog VRMa za jedva postojeci dobitak, ali treba jos sacekati da se slegne situacija.

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa dobro, očekivanja su bila malo visoka, no to da je ipak malo razočaranje, je. Osim što je amd sustigao intel u igrama, u multi core perfomansama i dalje vodi i to dobro. Na to si zaboravio, jel?    Ne znam baš zašto bi itko sada uzeo intel, razlika u igrama mala a dobiju procesor koji je ipak malo više future proof.

 

 

A ne zaboravite ni na ryzen 1000 i 2000 seriju, cijene padaju, to će biti još bolje uloženo-dobiveno, zamisli r7 1700 ispod 1000kn, netko kome igre nisu bitne a nizak mu budžet, to je daleki best buy

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

i5 9400f za 1200 kn uz bok puno skupljem novom Ryzenu 8/16 u gamingu. Da bu tak i za 2-3 godine, koga briga, intela prodam bez problema, i3 8100 kupio za 650 kn i prodao ga 650kn.

 

Nisam fanboj niočega osim vlastitog džepa a intel huligani i amd armada mi je potpuno ista stvar...a amd armad je zadnjih pola godine bila posebno iritantna. Dobar je novi Ryzen ali dobar je i Intel.

Fale nam povoljne grafičke kartice, niš drugo.

Moj PC  
7 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

doso war i 404 temu...ocito brzi postupak... nerazumijem cemu to..ko je fanboy fanboy je i gotovo cemu lose je u tomu...meni je bitno da je para na mjestu i sve preko 60+fpsa je luksuz koje oci tesko vide...filmovi su na 24 fpsa u kinima...nerazumijem vrijedjanje samo

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 17:45 (HCgamingCRO).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Neki nikad ne odrastu... no ignorirajmo Intel trollove na aparatima, vratimo se na temu. 3700x dominira nad 9900k u Adobe programima? Bome lijep napredak...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

i5 9400f za 1200 kn uz bok puno skupljem novom Ryzenu 8/16 u gamingu.

Ukrao si mi riječi iz usta, pored skupih X570 ploča ovo je po meni jedno veliko razočaranje.

Za one koji nešto rade čak je TR bolja i jeftinija opcija od skupe X570 ploče i 3900X procesora,

za gaming na 144 Hz i više tu je i7 9700k na ploči od 1200 kn.

Jedini upitnik ostaje koliko Intel bude bio naprijed kad pokrpaju rupe, a morat će.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ko je sad ovaj padobranac s 10 dana staža? 

 

Bogati više ne znam tko je tko (od protjeranih). Dajte ako vas banaju, nemojte stavljat druge nickove, stavite nešto tipa "Lav 2.0".

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 17:49 (DarthMarkus).
Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

i5 9400f za 1200 kn uz bok puno skupljem novom Ryzenu 8/16 u gamingu. Da bu tak i za 2-3 godine, koga briga, intela prodam bez problema, i3 8100 kupio za 650 kn i prodao ga 650kn.

 

Nisam fanboj niočega osim vlastitog džepa a intel huligani i amd armada mi je potpuno ista stvar...a amd armad je zadnjih pola godine bila posebno iritantna. Dobar je novi Ryzen ali dobar je i Intel.

Fale nam povoljne grafičke kartice, niš drugo.

 evo gledam live stream jedan od njemackih kolega i ovaj 8 i12 jezgreni su vruci na 420 radijatoru je 80+stupnjeva...uspio je covjek 3900x na 4.45 ali mu se srusio na r20 jel je IO taj jednostavno 100+ ugusio..ali vidim da mu je neki problem sa afterburnerom i frapsom pa neznam kako su drugi dobili neke rezultate svakakve??!!

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 17:50 (HCgamingCRO).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

Neki nikad ne odrastu... no ignorirajmo Intel trollove na aparatima, vratimo se na temu. 3700x dominira nad 9900k u Adobe programima? Bome lijep napredak...

 a kad si to vidio za adobe seriju?? ako intel nista nenapravi znas sta je to za kontent kreator svijet? gejmeri ce mislim vecinom ovaj 6/12 a 12 i 16 ce se isto dobro prodavati za posao..jedino mislim da ce ova 8 jezgri biti onako najmanje price/performance isplativa

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.7.2019 17:54 (HCgamingCRO).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne znam kaj ste vi očekivali, pa da vam je sad ovo došlo ko razočaranje. Nije bilo za očekivati da će dostići Intel u gejmingu, ali su dosta smanjili zaostatak. Jedino i pravo razočarenje je OC potencijal, tj. manjak istog. Nekakvih 4.4-4.5 all core OC su svi očekivali, kaj bi bilo skroz respektabilno i još bi malo dodalo na rezultat, al ovako oni koji su 4.3 pogodili mogu reći da su dobro prošli.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
XXX kaže...

i5 9400f za 1200 kn uz bok puno skupljem novom Ryzenu 8/16 u gamingu.

Ukrao si mi riječi iz usta, pored skupih X570 ploča ovo je po meni jedno veliko razočaranje.

Za one koji nešto rade čak je TR bolja i jeftinija opcija od skupe X570 ploče i 3900X procesora,

za gaming na 144 Hz i više tu je i7 9700k na ploči od 1200 kn.

Jedini upitnik ostaje koliko Intel bude bio naprijed kad pokrpaju rupe, a morat će.

Nema smisla sada uzimati "male" TR-ove (12 i 16-core) kad ih već i 3900X sustiže a 3950X će ih prestići a i odličan su pokazatelj što će Zen 2 arhitektura donijeti na novim Threadripperima.

X570 ploče nisu nužne, odnosno, kao i quad-channel RAM za TR ... kome treba, taj će uzeti, ali za najbolji "bang for buck", dovoljna je i malo bolja B450 ploča ili neka premium X370/X470 što je i dalje manje od X570 ili TR ploča.

 

 

 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Posto su solidne ploce za nove ryzene? I koji je to chipset uopce, 570?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nebitno, i na ovom kloku Ryzeni su super, tko je vjerovao Škotu i očekivao 5.0 bolje da nije, oni koji su to drukali po netu i maltretitrali sve oko sebe i kako je Intel pred raspadom, a prošle godine zaradio puste milijarde za razliku od AMD-ovih 337 miliona $, što je još i super gdje su bili prije par godina.

 

AMD je sada CPU inovator i ima zamah i prednost ali količina fanatizma je otišla u nebo. Za kućnog korisnika kome nisu presudan 144 fpsa u svakoj igri stara generacija Ryzena koja je nekih 10% slabija od nove u gamingu je premija po ovim cijenama. Kupujte dok ima pa za 2-3 godine na novu platformu

sa DDR 5 i PCIe 6.0 koji je najavljen i dr. Eventualno se može nešto sitnije promjeniti sa novim biosima... Ryzen 2600 za 1100 kn ako želite biti sigurni zbog HT-a ili i5 9400f za 1200 kn ako računte možda ga lakše prodati za par godina i deri.

Moj PC  
8 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Ne znam kaj ste vi očekivali, pa da vam je sad ovo došlo ko razočaranje. Nije bilo za očekivati da će dostići Intel u gejmingu, ali su dosta smanjili zaostatak. Jedino i pravo razočarenje je OC potencijal, tj. manjak istog. Nekakvih 4.4-4.5 all core OC su svi očekivali, kaj bi bilo skroz respektabilno i još bi malo dodalo na rezultat, al ovako oni koji su 4.3 pogodili mogu reći da su dobro prošli.

 I Intel i AMD nemaju nikakav OC potencijal, nabrijali su procesore do kraja a to mi se ne sviđa ni kod jednih ni kod drugih.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
Valentin17 kaže...
XXX kaže...

i5 9400f za 1200 kn uz bok puno skupljem novom Ryzenu 8/16 u gamingu.

Ukrao si mi riječi iz usta, pored skupih X570 ploča ovo je po meni jedno veliko razočaranje.

Za one koji nešto rade čak je TR bolja i jeftinija opcija od skupe X570 ploče i 3900X procesora,

za gaming na 144 Hz i više tu je i7 9700k na ploči od 1200 kn.

Jedini upitnik ostaje koliko Intel bude bio naprijed kad pokrpaju rupe, a morat će.

Nema smisla sada uzimati "male" TR-ove (12 i 16-core) kad ih već i 3900X sustiže a 3950X će ih prestići a i odličan su pokazatelj što će Zen 2 arhitektura donijeti na novim Threadripperima.

X570 ploče nisu nužne, odnosno, kao i quad-channel RAM za TR ... kome treba, taj će uzeti, ali za najbolji "bang for buck", dovoljna je i malo bolja B450 ploča ili neka premium X370/X470 što je i dalje manje od X570 ili TR ploča.

 

 

 

 al neznam ja kako ce se hladiti 16 jezgri na onoj maloj povrsini pa to je am4 chip...ovi 8 i 12 jezgri vec pojedu 420 radijator sa ek blokom vidim

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
XXX kaže...

i5 9400f za 1200 kn uz bok puno skupljem novom Ryzenu 8/16 u gamingu. Da bu tak i za 2-3 godine, koga briga, intela prodam bez problema, i3 8100 kupio za 650 kn i prodao ga 650kn.

 

Nisam fanboj niočega osim vlastitog džepa a intel huligani i amd armada mi je potpuno ista stvar...a amd armad je zadnjih pola godine bila posebno iritantna. Dobar je novi Ryzen ali dobar je i Intel.

Fale nam povoljne grafičke kartice, niš drugo.

 evo gledam live stream jedan od njemackih kolega i ovaj 8 i12 jezgreni su vruci na 420 radijatoru je 80+stupnjeva...uspio je covjek 3900x na 4.45 ali mu se srusio na r20 jel je IO taj jednostavno 100+ ugusio..ali vidim da mu je neki problem sa afterburnerom i frapsom pa neznam kako su drugi dobili neke rezultate svakakve??!!

 Di ti je taj live stream posalji link mozes i ovdje postaviti post

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice