AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.091.310
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne, samo napon i frekvencija, pstate opciju su izbacili u agesa biosu, iako imam osjećaj da još uvijek ide preko toga, samo se ne vidi tako.

 

To ti je pod ovom opcijom advanced power settings, i onda imaš opcije za procesor.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ja imam samo ove opcije wtf gdje su sakrile druge?????

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zanimljivo, ajde bas cu pogledati popodne kad se vratim s posla.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

ja imam samo ove opcije wtf gdje su sakrile druge?????

 

 

 kod mene je ista situacija, samo te dvije stvari imam za biranje, amd balanced i high performance profili

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ono što sam uspio prokljuviti zasad je da BIOS OC disable-a te opcije i ne vide se kad je uključen OC, 

kad je stock vide se i radi, smanjuje takt i napon ovisno o idle-u.

E sad koja opcija  se promjeni kad se stavi takt i napon na manual i da disable-a ove opcije u power planu, pojma nemam....

toxic možda ti znaš nešto o ovom, ili si i dalje zagriženi protivnik uštede energije 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 8:56 (lav1000).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kod mene je još bolje.

 

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

napravio sam sinoć reinstall windowsa, sad je  i kod mene isto tako, samo taj cooling policy kad je uključen OC profil u biosu, a kad je stock imam 3 opcije minimum, max i cooling nema ovog max frequncy...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

ono što sam uspio prokljuviti zasad je da BIOS OC disable-a te opcije i ne vide se kad je uključen OC, 

kad je stock vide se i radi, smanjuje takt i napon ovisno o idle-u.

E sad koja opcija  se promjeni kad se stavi takt i napon na manual i da disable-a ove opcije u power planu, pojma nemam....

toxic možda ti znaš nešto o ovom, ili si i dalje zagriženi protivnik uštede energije 

 

 pa ako oces stedit onda lijepo odi u bios i ukljuci opcije ustede energije..

Ako ti je u biosu disejblano nece ti niti windows pokazivati.

Dakle upali cnq, ce6 itd..

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
lav1000 kaže...

ono što sam uspio prokljuviti zasad je da BIOS OC disable-a te opcije i ne vide se kad je uključen OC, 

kad je stock vide se i radi, smanjuje takt i napon ovisno o idle-u.

E sad koja opcija  se promjeni kad se stavi takt i napon na manual i da disable-a ove opcije u power planu, pojma nemam....

toxic možda ti znaš nešto o ovom, ili si i dalje zagriženi protivnik uštede energije 

 

 pa ako oces stedit onda lijepo odi u bios i ukljuci opcije ustede energije..

Ako ti je u biosu disejblano nece ti niti windows pokazivati.

Dakle upali cnq, ce6 itd..

 

Meni su uključene sve opcije osim Precision Boosta. I množitelj na 36. Možeš i sam vidjeti kakva mi je situacija na screenshotu gore.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 9:22 (NiramX).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

iskreno, hebe mi se za tih 5-6w koliko  bi uštedio, hito bi samo to osposobiti čisto onako reda radi...

ti to ne koristiš? 

kakve opcije tebi pokazuje u procesor power managementu?

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ja kod sebe neću ništa mijenjati

ovako na ovaj način, sve jezgre rade stalno na 3.8 i uvijek su spremne za puni rad ukoliko je potrebno

a to malo što bi uštedio na njegovoj potrošnji mi nije od životne važnosti 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ako su jezgre stalno na ful onda im je i temp u idle-u veca nego kad se smanjuje takt?
Zasto ne stavite u power opcijama min@50%?
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
djigibao kaže...
Ako su jezgre stalno na ful onda im je i temp u idle-u veca nego kad se smanjuje takt?
Zasto ne stavite u power opcijama min@50%?

 

Zato što nemamo tu opciju.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni je moj u idle između 30 i 35, bliže 30

dok ga ne diram ide i ispod 30

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 11:13 (matija656).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nema opciju u power planu za namjestat min/max % cpu?...ni u Balanced-Power postavkama (mislim na one bez Ryzen profila)?
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
lav1000 kaže...

ono što sam uspio prokljuviti zasad je da BIOS OC disable-a te opcije i ne vide se kad je uključen OC, 

kad je stock vide se i radi, smanjuje takt i napon ovisno o idle-u.

E sad koja opcija  se promjeni kad se stavi takt i napon na manual i da disable-a ove opcije u power planu, pojma nemam....

toxic možda ti znaš nešto o ovom, ili si i dalje zagriženi protivnik uštede energije 

 

 pa ako oces stedit onda lijepo odi u bios i ukljuci opcije ustede energije..

Ako ti je u biosu disejblano nece ti niti windows pokazivati.

Dakle upali cnq, ce6 itd..

 Ako je moguce da se malo i ja informiram po tom pitanju. Kod intela ako zelis da rade opcije za stednju energije tj da se napon i frekvencije spustaju i dizu po potrebi moras klokati preko offseta, jer kad se napon postavi manualno on je konstantno onakav kako ga namjestis (jedino pri max loadu kad lupi vdrop onda padne ili poraste ovisno o LLC levelu), jedino se frekvencije spustaju ako ostavis ukljucene c staeove. Postoji li na ryzenu takav sistem da se napon i frekvencija sami reguliraju ovisno o opterecenju? Citao sam nesto malo o tome, ali nikad nisam isao malo dublje prouciti.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

U principu ovaj Ryzen power plan je za one sto zele smanjiti maksimalnu potrosnju? Ili ja to nisam dobro shvatio

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
djigibao kaže...
Nema opciju u power planu za namjestat min/max % cpu?...ni u Balanced-Power postavkama (mislim na one bez Ryzen profila)?

 

Ne, nestale su.

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma nema tu nikakve mudrolije, čarolije i sl.

pitam za ovu opciju tek tako ako se može uključiti bez velikih peripetija po biosu, windowsu i sl.

temperature bez loada su mi debelo ispod 30°C, bez obzira što napon i takt stoje fiksno na max podešen, sa ovom opcijom uključenom da on na idlu spusti napon i takt dobio bi možda da na idlu troši 5w a ovako troši 10w

u prijevodu dobio bi možda 0.5°C nižu temp u idlu, i uštedio na cca 200 sati rada računala u idlu 1kn... ma kažem totalno nebitna stvar, eto ako se može lagano uključiti ja bi je stavio ako ne, nikom ništa

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Referiram se na video dolje,u kojemu se testira i7 8700K,Nvidia 1080Ti FE, GTAV benchmark (na 3:27) na 1440p,Very High settings,no AA,no Advanced Graphics,zaključke ostavljam vama.Uporedo postam svoj video GTA V benchmarka sa istim detaljima,nije jasno iz orginalnog videa koje postavke koristi za "soft shadow" pa koristim NVIDIA PCCS.

Sa FRAPS-om mjerio sam max./min. i average FPS,kraj mjerenja FPS-a je nakon što cisterna eksplodira,i kada je najmanji FPS,prije samog završetka bencha.Na kraju je i moj validation file,stavio sam 2x500gb diskove (originalno 2t toshiba),kako imam podatke koje moram sačuvati na jedan backup.

NVIDIA G-Sync je isključena kako nikakve koristi od nje nema osim rezanja FPS-a kada pređu marker 165.

 

 

 

 

 

FRAPS LOG :

2017-10-09 13:30:01 - GTA5
Frames: 27444 - Time: 186765ms - Avg: 146.944 - Min: 73 - Max: 257

 

https://valid.x86.fr/irvvs6

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 15:57 (Viator).
Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Viator kaže...

...zaključke ostavljam vama....

 ma svaka čast na trudu, no mogao si i tekstualno usporediti brojkice za nas matore, kojima je 15 minuta videa ipak značajan odbitak od ostatka života 

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I ja sam poludio pod stare dane pa samo gejmam.

 

U videu za GTA V sa i7 8700K@4.6Ghz prosječan FPS iznosi 144,zatim i7 8700k@5Ghz prosjek je 155fps-a.

Poređeno sa ryzen 1700@3.8Ghz prosjek koji sam dobio je 146fps-a.

Ostale igre kojima mjeri prosječan fps nemam,možda nađem neku iz svoje kolekcije kod drugog revjuera pa uporedim.

 

S druge strane nije korišten AA koji na 1440p ili uopće nije potreban,ukoliko je igra "dobro urađena" ili potreban je neki najlakši oblik AA-ga.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 15:49 (Viator).
Moj PC  
5 0 hvala 5
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Viator kaže...

I ja sam poludio pod stare dane pa samo gejmam.

 

U videu za GTA V sa i7 8700K@4.6Ghz prosječan FPS iznosi 144,zatim i7 8700k@5Ghz prosjek je 155fps-a.

Poređeno sa ryzen 1700@3.8Ghz prosjek koji sam dobio je 146fps-a.

Ostale igre kojima mjeri prosječan fps nemam,možda nađem neku iz svoje kolekcije kod drugog revjuera pa uporedim.

 

S druge strane nije korišten AA koji na 1440p ili uopće nije potreban,ukoliko je igra "dobro urađena" ili potreban je neki najlakši oblik AA-ga.

Lažeš napačene intel fanboyse jer to nije testiran pravi 8700k več od papira, bio je paper launch.Čekaj da nabave metalnog delider ukliza vidit češ svoga boga.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Drugi test,CPU Blender BMW5 test u sekundama,video revjuera dolje (na 10:54) i7 8700k i uporedni rezultat ryzen 1700@3.8ghz.

 

i7 8700k stock - 289 sekundi.

i7 8700k@5Ghz - 270 sekundi.

 

 

 

Ryzen 1700@3.8Ghz - 270 sekundi.(slika u prilogu)

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2017 16:38 (Viator).
Moj PC  
7 0 hvala 6
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jedan sam od luckera koji je kupio Ryzen 5 a dobio Ryzen 7. Kupljen u futuri prosli tjedan.

Moj PC  
41 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dedaa kaže...

Jedan sam od luckera koji je kupio Ryzen 5 a dobio Ryzen 7. Kupljen u futuri prosli tjedan.

 kako si ga otkljucao?

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije ga otkljucao, to je pogreska njihova tijekom flashanja.

 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam, out of the box je dosao sa 8 coreova/16 threadova.

Ima nekoliko clanaka o tome na netu gdje se nagađa da im se ili potkrala greska ili im je zafalilo Ryzen 5 cipova pa su uzimali od 7

da zadovolje kvote i samo stavili drugo ime.

Moj PC  
4 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ivanzu kaže...

Nije ga otkljucao, to je pogreska njihova tijekom flashanja.

cek ubacio ga je i odmah mu prikazalo ?

a ja sam se ponadao jer sam kupio prije 10 dana da mozda ipak postoji sansa :)

 

jel moze kolege napraviti jedan cb 15 bench?

 

http://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/cinebench-r15/196013.aspx

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice