AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.019
|
čitano: 5.168.827
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...
rambox kaže...

Zaklokano ručno ili klasika, 4.7ghz all cores napon hm 1.260V ili ispod 1.300V.

 

 Brutala, sapunjanje Intela može početi .

 To je počelo lansiranjem Ryzen 3000 serije, dakle R5 3600 ili R5 3700X uz koje ide sapun u paketu.

 

98% kupaca ne kloka procesore ili GPU, dakle bitne su samo stock CPU ili GPU performanse i to je to.

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mihi999 kaže...

Ima kakva informacija o zalihama? Jel bude ko nvidia ili bude dosta procesora i grafi. Doslo je vrijeme za upgrade.

 Samo uzmi i B550 ploču radi novih fičera tipa smart access. 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
mihi999 kaže...

Ima kakva informacija o zalihama? Jel bude ko nvidia ili bude dosta procesora i grafi. Doslo je vrijeme za upgrade.

 Samo uzmi i B550 ploču radi novih fičera tipa smart access. 

 A X570 ima smart access?

mihi
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mihi999 kaže...
mislioc kaže...
mihi999 kaže...

Ima kakva informacija o zalihama? Jel bude ko nvidia ili bude dosta procesora i grafi. Doslo je vrijeme za upgrade.

 Samo uzmi i B550 ploču radi novih fičera tipa smart access. 

 A X570 ima smart access?

Da, imat ce podrsku

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sutra u nasim trgovinama procesori na policama?
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kill Frenzy kaže...
Sutra u nasim trgovinama procesori na policama?

 preksutra

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Još malo pa juriš,........................................

 

https://www.alzashop.com/amd-ryzen-5000-processors/18882500.htm

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Amd u Mindfactoryu prodaje čuda ali kada se izvuče statistika onda je ovo apsolutna dominacija:
https://www.statista.com/statistics/265020/pc-processor-usage-on-the-online-gaming-platform-steam-by-vendor/#:~:text=At%20that%20time%2C%2076.74%20percent,greater%20than%20AMD's%20total%20revenues.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 19:41 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo i amazonova lista kao još jedan udarac Intelu, samo jedan njihov cpu na toj listi, a dolaskom Zen 3 će i taj jedan nestati pa će biti samo Zen 3 i Zen 2 procesori na listama najprodavanijih: https://www.amazon.com/Best-Sellers-Computers-Accessories-Computer-CPU-Processors/zgbs/pc/229189

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo ja sam danas rezervirao u ADM-u Ryzen 5 5600x, dobili su ih ali ih nesmiju prodavati prije sluzbenog releasa 5.11.

Cijena 2500 za cash

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Za 2500kn je već puno bolje nego za 2800kn. Gigabyte navodno ima bios vani i za X470 i B450. Znači day one Zen3 5000 na tim pločama ne treba čekat 1 mjesec.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 19:37 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
xLockdown kaže...

Evo ja sam danas rezervirao u ADM-u Ryzen 5 5600x, dobili su ih ali ih nesmiju prodavati prije sluzbenog releasa 5.11.

Cijena 2500 za cash

 Sad možeš lijepo sapunjati Intelovce u bilo kojem workloadu, uživaj u zvijeri.

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Za 2500kn je već puno bolje nego za 2800kn. Gigabyte navodno ima bios vani i za X470 i B450. Znači day one Zen3 5000 na tim pločama ne treba čekat 1 mjesec.

 a moramo pričekati picajzlu da komentira cijenu 

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hvala,

kupio sam ga kao upgrade s i5 8600k tako da u svakom pogledu ce se isplatiti

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ova u ovom dućanu di je xLockdown kupio je čista msrp cijena + naš pdv što je odlično.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 19:44 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
neampojma kaže...
mislioc kaže...
Za 2500kn je već puno bolje nego za 2800kn. Gigabyte navodno ima bios vani i za X470 i B450. Znači day one Zen3 5000 na tim pločama ne treba čekat 1 mjesec.

 a moramo pričekati picajzlu da komentira cijenu 

 Ova cijena je i dobra, ja sam ocekivao 2800-3000kn u najjeftinijem ducanu ali ajd sva sreca cijena je normalna, pogotovo s obzirom da je ovaj 5600X rang 3700X u multicoreu, i prosisne ga u single core. Ovo isto znaci da bi buduci R5 5600 mogao bi cak i ispod 2000kn day 1, jer ce i ovom do prvog mjeseca past cijena.

 

Khm, uskoro pocinje vrijeme i gledanja njuskala, valjda ce bit neki R5 3600 po normalnoj polovnoj cijeni 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 19:54 (hahhaajaads).
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
xLockdown kaže...

Hvala,

kupio sam ga kao upgrade s i5 8600k tako da u svakom pogledu ce se isplatiti

jel to ovaj Kava jezero? 
https://egarner.hr/shop/cijena/intel-core-i5-8600k-cpu-6x-3.60ghz-u-kutiji-bez-hladnjaka?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bilo kako bilo saznat ćemo uskoro dali je Ryzen novi kralj gaminga prema najavama to bi trebao biti lak posao, ali ja sam valjda jedini koji će se usudit reć da Intela ni ovaj put prešišat neće.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za ove što kukaju da su AMD cijene prevelike. Samo da podsjetim što nam je sve AMD donio kroz ove 4 godine sa novim Ryzenima:

 

Intel 2017, high end desktop 4c/8t

 

Zen 1 2017. high end desktop 8c/16t

- duplo jezgri

- IPC gain preko 40% od starog Excavatora mislim

- 4c postaje low end

 

Zen 2 2019 high end desktop 16c/32t

- opet duplo jezgri nad Zen 1

- IPC gain 13% nad Zen+

- Chiplet dizajn, jeftiniji i brže dostupni procesori na 7nm

 

Zen 3 2020

- IPC gain 19% nad Zen 2

- veći cache plus redizajn, dosta bolje performanse u igrama

 

I još je AM4 socket podržavan kroz 4 godine koliko god je to bilo moguće, kod Intela nisam mogao skočit ni sa Haswella na Broadwella sa starom pločom.

 

U zadnje 4 godine napravili su nemjerljivo više nego Intel, i za početnu cijenu imaju apsolutno pravo tražiti više.

Moj PC  
11 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

Za ove što kukaju da su AMD cijene prevelike. Samo da podsjetim što nam je sve AMD donio kroz ove 4 godine sa novim Ryzenima:

 

Intel 2017, high end desktop 4c/8t

 

Zen 1 2017. high end desktop 8c/16t

- duplo jezgri

- IPC gain preko 40% od starog Excavatora mislim

- 4c postaje low end

 

Zen 2 2019 high end desktop 16c/32t

- opet duplo jezgri nad Zen 1

- IPC gain 13% nad Zen+

- Chiplet dizajn, jeftiniji i brže dostupni procesori na 7nm

 

Zen 3 2020

- IPC gain 19% nad Zen 2

- veći cache plus redizajn, dosta bolje performanse u igrama

 

I još je AM4 socket podržavan kroz 4 godine koliko god je to bilo moguće, kod Intela nisam mogao skočit ni sa Haswella na Broadwella sa starom pločom.

 

U zadnje 4 godine napravili su nemjerljivo više nego Intel, i za početnu cijenu imaju apsolutno pravo tražiti više.

 Lijepo i neutralno napisano, da se Intela pita još bi ostali na 4 core, kad je Zen 2 izašao s guštom sam ostavio Intel i prešao u drugi tabor. Pojedinci vole pljuvati po AMD-u, a upravo ti pojedinci imaju najviše koristi od AMD-a jer da AMD-a nema ostali bi na i3 dual core procesoru, nije lijepo kenjat po tanjuru iz kojeg jedeš.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

Za ove što kukaju da su AMD cijene prevelike. Samo da podsjetim što nam je sve AMD donio kroz ove 4 godine sa novim Ryzenima:

 

...

 Ja bi još dodao i novu praksu da stari modeli ostaju u prodaji pa su tako i oni sa manjim budžetom mogli doći do jakih procesora (1600AF, 1700 ili 2700X).

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dovoljno je bilo za većinu nas tu 90% kupit i7 8700k za 2800kn 2017 i preskočit sve Ryzene do sada, a možda i ove sutra koji dolaze. Za sada jedan od boljih future proof komada hardwarea. Mogli su ga i zalemit na ploču jer potrebe za promijenom do sada nije bilo. Nadam se samo da će i 5600X biti u vrhu gaming grafova toliko dugo.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 20:15 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Dovoljno je bilo za većinu nas tu 90% kupit i7 8700k za 2800kn 2017 i preskočit sve Ryzene do sada, a možda i ove sutra koji dolaze. Za sada jedan od boljih future proof komada hardwarea. Mogli su ga i zalemit na ploču jer potrebe za promijenom do sada nije bilo.

 a šta fali 7700K?

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Dovoljno je bilo za većinu nas tu 90% kupit i7 8700k za 2800kn 2017 i preskočit sve Ryzene do sada, a možda i ove sutra koji dolaze. Za sada jedan od boljih future proof komada hardwarea. Mogli su ga i zalemit na ploču jer potrebe za promijenom do sada nije bilo.

 Ja mislim da taj 8700k preskace i 10700k/10900k realno.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Dovoljno je bilo za većinu nas tu 90% kupit i7 8700k za 2800kn 2017 i preskočit sve Ryzene do sada, a možda i ove sutra koji dolaze. Za sada jedan od boljih future proof komada hardwarea.

 Za vecinu ljudi je u 2017 godini bilo dovoljno kupiti Ryzen 1600, za razliku upiknuti bolju graficku i dan danas biti happy i zadovoljan. 

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svi procesori na ddr4 platformi guraju danas sve bez problema osim 4/4 i5.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

Za ove što kukaju da su AMD cijene prevelike. Samo da podsjetim što nam je sve AMD donio kroz ove 4 godine sa novim Ryzenima:

 

Intel 2017, high end desktop 4c/8t

 

Zen 1 2017. high end desktop 8c/16t

- duplo jezgri

- IPC gain preko 40% od starog Excavatora mislim

- 4c postaje low end

 

Zen 2 2019 high end desktop 16c/32t

- opet duplo jezgri nad Zen 1

- IPC gain 13% nad Zen+

- Chiplet dizajn, jeftiniji i brže dostupni procesori na 7nm

 

Zen 3 2020

- IPC gain 19% nad Zen 2

- veći cache plus redizajn, dosta bolje performanse u igrama

 

I još je AM4 socket podržavan kroz 4 godine koliko god je to bilo moguće, kod Intela nisam mogao skočit ni sa Haswella na Broadwella sa starom pločom.

 

U zadnje 4 godine napravili su nemjerljivo više nego Intel, i za početnu cijenu imaju apsolutno pravo tražiti više.

 Sve je to tačno, no netreba se zanositi da je to AMD uradio radi korisnika i iz toga izvlačiti neki fanboyizam.

To su samo koraci na putu prema uspjehu i poboljšanju svog $$ stanja.

 

Evo vijest- AMD Reaches Highest CPU Market Share Since 2007, Q3 2020 Report (Updated)

 

The headline news is that AMD has reached its highest overall market share since 2007 and has its highest desktop PC share since 2013. In terms of the client x86 market, AMD took its highest amount of share since Q2 2011. 

The report comes on the heels of AMD's stellar financial results that pointed towards such amazing growth. It also comes after Intel's recent disappointing earnings report –– particularly in terms of Intel's desktop PC processor sales. 

But AMD's share gains certainly aren't limited to the desktop PC segment; the company is on a full-court press that sees it gaining share from Intel in every segment that it competes in. 

AMD's impressive gains in the desktop PC market come before the launch of its Zen 3 Ryzen 5000 processors, which the company claims take the leadership position over Intel in every metric - including Intel's last bastion: Gaming. Those chips land November 5. 

Intel won't have a response to Ryzen 5000 until Rocket Lake lands in Q1 2021. That means AMD will likely own the holiday sales season, expanding the gains outlined below in a very rapid fashion.

 

Ako situacija bude još bolja doći ćemo u situaciju da budemo svjedoci još jačeg napretka (IPC %+) zbog $$ resursa ili ćemo viditi zamijenu uloga i Intelov scenarij prethodnih godina o niskoprocentnom IPC napretku.

Kako god bilo, korisnici bi samo trebali biti čisti oportunisti koji iskorištavaju situaciju.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Dovoljno je bilo za većinu nas tu 90% kupit i7 8700k za 2800kn 2017 i preskočit sve Ryzene do sada, a možda i ove sutra koji dolaze. Za sada jedan od boljih future proof komada hardwarea.

Pa nije ovaj forum centar svemira niti je fps u igrama jedino mjerilo. Već je prvi Threadripper nadmašio dual Xeon konfiguracije po više od duplo manjoj cijeni.

Zen 2 je cijelu Intelovu X299 platformu učinio besmislenom jer je i početni 3960X jači od njihovog flagshipa.

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Svi procesori na ddr4 platformi guraju danas sve bez problema osim 4/4 i5.

 i ryzen 1200 4/4 inace ti 4 core procesori su jedan veliki fail

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
MGloc kaže...

Svi procesori na ddr4 platformi guraju danas sve bez problema osim 4/4 i5.

 i ryzen 1200 4/4 inace ti 4 core procesori su jedan veliki fail

 Dobri su za 4k jedino i uredske posliće. Evo samo da ti kažem za i3 8350k sam dobio 850kn prije par mjeseci od Intel fanboya. Evo ne kenjam rekao je da igra e-sports naslove i da je Intel tu bolji. Jedino kaj je išao na 5.0ghz uz 1.35v. Mislim da bi Ryzena teže uvalio tada je r5 1600 bio u tom cijenovnom rangu 1400kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 21:02 (mislioc).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice