AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.094.074
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitch kaže...

Kakav je konsenzus na 5900x u odnosu na 10900k? Uglavnom me zanima Premiere, multi-core performanse, ali ne mogu naci puno 

 Nema tih testova, jedino mozes prek cpu monkey vidjet kakav je napredak i gdje se svrstao 5900x u CB20.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Mitch kaže...

Kakav je konsenzus na 5900x u odnosu na 10900k? Uglavnom me zanima Premiere, multi-core performanse, ali ne mogu naci puno 

 Nema tih testova, jedino mozes prek cpu monkey vidjet kakav je napredak i gdje se svrstao 5900x u CB20.

 Ha mislim po svemu sudeci na papiru bi 5900x trebao biti bolji izbor. Cekat cu jos bencheve malo, htio sam do Black Fridaya slozit 6800 XT i 5900x gig.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitch kaže...
hahhaajaads kaže...
Mitch kaže...

Kakav je konsenzus na 5900x u odnosu na 10900k? Uglavnom me zanima Premiere, multi-core performanse, ali ne mogu naci puno 

 Nema tih testova, jedino mozes prek cpu monkey vidjet kakav je napredak i gdje se svrstao 5900x u CB20.

 Ha mislim po svemu sudeci na papiru bi 5900x trebao biti bolji izbor. Cekat cu jos bencheve malo, htio sam do Black Fridaya slozit 6800 XT i 5900x gig.

 U svakom pogledu definitivno. Veci klokovi, single/multi perf, manje CCXa tak da i oni programi koji nisu radili punom parom, sad budu. Ako imas konfu onda pricekaj sve testove, ryzeni ce dobit testove za 3 dana (I u gamingu i u razno raznim programing), jedino ne znam kakve ce bit navi grafe ak budes nesto radio preko njih.

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Multi thread performanse su superiornije i s 3900x, tako da je po tom pitanju 3000 serija superiornija od Intela, no ono sto ces dobiti s 5000 serijom su puno bolje single thread performanse koje su bile glavni fokus AMD-a, no i multi thread ce biti bolji zbog veceg IPC-a, tako da 5000 serija ima najbolje iz oba svijeta.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Mitch kaže...
hahhaajaads kaže...
Mitch kaže...

Kakav je konsenzus na 5900x u odnosu na 10900k? Uglavnom me zanima Premiere, multi-core performanse, ali ne mogu naci puno 

 Nema tih testova, jedino mozes prek cpu monkey vidjet kakav je napredak i gdje se svrstao 5900x u CB20.

 Ha mislim po svemu sudeci na papiru bi 5900x trebao biti bolji izbor. Cekat cu jos bencheve malo, htio sam do Black Fridaya slozit 6800 XT i 5900x gig.

 U svakom pogledu definitivno. Veci klokovi, single/multi perf, manje CCXa tak da i oni programi koji nisu radili punom parom, sad budu. Ako imas konfu onda pricekaj sve testove, ryzeni ce dobit testove za 3 dana (I u gamingu i u razno raznim programing), jedino ne znam kakve ce bit navi grafe ak budes nesto radio preko njih.

 Nije poslovna konfa uopce tako da je gaming + premiere/lightroom i to. 6800 XT bi mogao biti jeftiniji, a testovi od danas kazu 5% nad 3080.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 0:49 (Mitch).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitch kaže...
hahhaajaads kaže...
Mitch kaže...
hahhaajaads kaže...
Mitch kaže...

Kakav je konsenzus na 5900x u odnosu na 10900k? Uglavnom me zanima Premiere, multi-core performanse, ali ne mogu naci puno 

 Nema tih testova, jedino mozes prek cpu monkey vidjet kakav je napredak i gdje se svrstao 5900x u CB20.

 Ha mislim po svemu sudeci na papiru bi 5900x trebao biti bolji izbor. Cekat cu jos bencheve malo, htio sam do Black Fridaya slozit 6800 XT i 5900x gig.

 U svakom pogledu definitivno. Veci klokovi, single/multi perf, manje CCXa tak da i oni programi koji nisu radili punom parom, sad budu. Ako imas konfu onda pricekaj sve testove, ryzeni ce dobit testove za 3 dana (I u gamingu i u razno raznim programing), jedino ne znam kakve ce bit navi grafe ak budes nesto radio preko njih.

 Nije poslovna konfa uopce tako da je gaming + premiere/lightroom i to. 6800 XT bi mogao biti jeftiniji, a testovi od danas kazu 5% nad 3080.

 6800xt je blize 3090 nego 3080... Istot ako AMD spominje sada leadership performance za 6800xt-6900xt, sorry ali ovo se isplatilo cekati a ne AMPERE

https://www.notebookcheck.com/Gaming-Benchmarks-versprechen-eine-marktfuehrende-Leistung-fuer-die-AMD-Radeon-RX-6800-XT-und-die-RX-6900-XT.501553.0.html

 

https://www.gamestar.de/artikel/big-navi-rx-6800-xt-nahe-an-rtx-3090,3363509.html

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 12:27 (HCgamingCRO).
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitch kaže...

 Nije poslovna konfa uopce tako da je gaming + premiere/lightroom i to. 6800 XT bi mogao biti jeftiniji, a testovi od danas kazu 5% nad 3080.

svakako pricekaj testove, Adobe je bolje radio na Intelu, a pogotovo u kombinaciji sa nVIDIa grafom i CUDA jezgrama, govorim za premier export

 

previse je kombinacija tu u igri, ne znam broj patcha, koji je omogucio jos i iGPU da se ukljuci u export, pa bi imao intel cpu, intel igpu i cuda jezgre sve zajedno ucestvuje u exportu kod premiera i onda je to dosta brze od AMD-a

 

mogu ti reci na svome primjeru, jer koristim Ryzen + CUDA za premier export, iako je Intel + CUDA brze, ali posto meni nije vrijeme/novac Intel mi je u stroju na kojem se primarno igram i to sa slabijom AMD grafom, tak da sam gimpan u biti u oba stroja 

 

kod mene je to zato sto mi ne radi Open CL u premieru sa AMD grafom, pa sam prisiljen na ovakav setup

 

svakako pricekaj, jer ce sigurno biti testovi u svim mogucim kombinacijama za Premier export

 

Takoder cekam testove, ili da se dokopam svega pa sam testiram. Jer cu sigurno preslagivati obje konfe, kada vidim sta je najoptimalnije

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 12:27 (Mitohondri).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Knedla mi je zapela kad sam vidio 4.7ghz na 1.25v 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Knedla mi je zapela kad sam vidio 4.7ghz na 1.25v 

 SingleCore Boost, ili 100mhz preko deklariranih 4.6ghz dakle AMD opet laže.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=734&jumpto=6216899&sort=asc&view=flat

 

R5 5600X deklarirani all Core boost je 4.2ghz, ali stari Cinebenčonja pokazuje 4.3ghz.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 15:22 (rambox).
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dobro on boosta i cijenom.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Brutalni zaključci o Intelu

 



Također malo benchmarka

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 18:35 (boxer).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako sporo vrijeme ide kad nešto žarko želiš, novčanik je rezerviran za 5900x pa sapunjanje može početi .

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

Kako sporo vrijeme ide kad nešto žarko želiš, novčanik je rezerviran za 5900x pa sapunjanje može početi .

 Lako za to. 

 

Odspavaš dvaput i tu si. 

 

I nema nestašice.

 

Treba živit do 18.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

želim vam svu sreću i uspjeh sa novim hardverom, i da nakon toga imate barem šest mjeseci mira do nove nadogradnje :D:D:D

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Riot kaže...

Kako sporo vrijeme ide kad nešto žarko želiš, novčanik je rezerviran za 5900x pa sapunjanje može početi .

 Lako za to. 

 

Odspavaš dvaput i tu si. 

 

I nema nestašice.

 

Treba živit do 18.

Ova moja dosta hrče u zadnje vrijeme pa mi je spavanje lošije, a ako odem u dnevni boravak spavati onda to moram sa strahom, a onda opet teško zaspem uz tu napetost, dakle suđeno mi je da što "duže" čekam.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...
DarthMarkus kaže...
Riot kaže...

Kako sporo vrijeme ide kad nešto žarko želiš, novčanik je rezerviran za 5900x pa sapunjanje može početi .

 Lako za to. 

 

Odspavaš dvaput i tu si. 

 

I nema nestašice.

 

Treba živit do 18.

Ova moja dosta hrče u zadnje vrijeme pa mi je spavanje lošije, a ako odem u dnevni boravak spavati onda to moram sa strahom, a onda opet teško zaspem uz tu napetost, dakle suđeno mi je da što "duže" čekam.

 ovo sigurno pomaže 

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

želim vam svu sreću i uspjeh sa novim hardverom, i da nakon toga imate baremšest mjeseci mira do nove nadogradnje :D:D:D

 HA !

 

Želje i stvarnost nisu isto.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...

 ovo sigurno pomaže 

 

 Nah, više ovo preferiram: 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...
Mitch kaže...

 Nije poslovna konfa uopce tako da je gaming + premiere/lightroom i to. 6800 XT bi mogao biti jeftiniji, a testovi od danas kazu 5% nad 3080.

svakako pricekaj testove, Adobe je bolje radio na Intelu, a pogotovo u kombinaciji sa nVIDIa grafom i CUDA jezgrama, govorim za premier export

 

previse je kombinacija tu u igri, ne znam broj patcha, koji je omogucio jos i iGPU da se ukljuci u export, pa bi imao intel cpu, intel igpu i cuda jezgre sve zajedno ucestvuje u exportu kod premiera i onda je to dosta brze od AMD-a

 

mogu ti reci na svome primjeru, jer koristim Ryzen + CUDA za premier export, iako je Intel + CUDA brze, ali posto meni nije vrijeme/novac Intel mi je u stroju na kojem se primarno igram i to sa slabijom AMD grafom, tak da sam gimpan u biti u oba stroja 

 

kod mene je to zato sto mi ne radi Open CL u premieru sa AMD grafom, pa sam prisiljen na ovakav setup

 

svakako pricekaj, jer ce sigurno biti testovi u svim mogucim kombinacijama za Premier export

 

Takoder cekam testove, ili da se dokopam svega pa sam testiram. Jer cu sigurno preslagivati obje konfe, kada vidim sta je najoptimalnije

 Hmm, CUDA da, ali 3950X je najbolji consumer proc vani (i 3900X) za Premiere. Slozio sam bas gig 3950X i 2060 nedavno za istu stvar s 2 ssda, odlicno radi.

12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bit će zanimljivo vidjeti Zen 3 u productivity radnjama, tu je i Zen 2 često šišao ili u najmanju ruku bio jednak s Intelom zbog većeg IPC-a i efikasnijeg SMT-a, a sa Zen 3 su još dodatno podignuli IPC na 19% i osjetno poboljšali latencije tako da će u productivity workloadu Zen 3 još bolje skalirati nego u gamingu, i rezultat toga će biti apsolutna dominacija kada uspoređujemo modele s jednakim brojem jezgri i thread-ova, a AMD će za razliku od Intela nuditi i modele s 10+ jezgri. Intel će u najmanju ruku biti pregažen od strane Zen 3, a Rocket Lake koji dolazi na proljeće će biti limitiran na max 8 jezgri,a potrošnja na razini threadrippera pa se neće pretjerano proslaviti. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ajmo realno koliko će nas uzet 5900X za preko 5000kn? 90% nas gleda nešto od 1200kn do max 3500kn. Sad je top 8/16 4150kn aka 5800X.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 18:08 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A u vezi vas koji gledate na jeftinije modele, u cinebenchu all core  5600x je vrlo blizu 3700x/10700k modela, prilično impresivno kad se uzme u obzir da ima 2 jezgre/4 threada manje, a upravo o tome sam govorio u postu iznad koliko će Zen 3 dominirati u productivity aplikacijama.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 18:20 (Riot).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

jbš to.. Ako nasljednik 3600 košta 700 kn više onda je to loša vijest..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zbog cega je to impresivno? Pa 3600 je jaci u multicoreu od 2700. Tako da to nije nista novo.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
boxer kaže...

E, ovo je već impresivno, da ne pišu neki kak je krš ova serija, da ne OC-a puno na LN2.

 

Makar, morat će se zaletit netko pisat kak nije impresioniran jer i9 10900k ide na 7.7GHz , al ono... nije da nismo navikli

 

Treba ih pitat, doduše, na koliko ide impresivni nasljednih Rocket Lake na 10nm

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa šta bi to sad po tebi trebalo značiti, amd ima procesor 8.7ghz fx 8350.Neznam što bi netko to pitanje postavio, samo fanboyu kao tebi moze past napamet.Još nikad nitko nije oborio taj rekord a ni neće.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Fanboy poput mene? Pa nisam ja pisao kako jadno se 3000 serija OCa na LN2... prelistaj malo temu unazad godinu dana. Možda se ne sjećaš ili nisi čitao, uvjeren sam da će se dotični sami prepoznat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice