AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.088.023
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uopće nema sumnje da će izaći bios update za x470 crosshair, svi drugi će napravit, pa i oni.

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Ansha dok igra igre na svom racunalu:

 

I Anshin novi projekt:

 

 Anshino vodeno kosta ko neciji cijeli PC...nije fer

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...

uzmi u obzir da je ovo sa rtx3080 koji nitko (normalan) neće uzeti za 1080p, da je test rađen na rtx3070 ili niže i na 1080p nebi bila neka razlika u performansama a u cijeni itekako bi jer ipak je uspredba između procesora od 1.400kn i 5.000kn

 ako gledaš 3070 i 1080p, onda razlike itekako ima, a imaš i jeftiniji intel u usporedbi opet s velikom razlikom

to će tek rajzen 5600 stići, 3600 je ipak dosta slabiji (netko je izračunao - cca 15%)

 

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3592-intel-i5-10600k-cpu-review-benchmarks-ryzen-5-3600-et-al

 Piše na dnu, conclusion, dao si krivi link, ne pište to što ti govoriš.

Festina lente
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Dao bi se okladiti da će biti i na x370, ali naravno ne odmah, pa nisu oni budale, treba prodati nešto i novih ploča. 

Festina lente
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Bit ce polovnih R7/R9 3xxx za mene - B450-I je savrsena ploca sa dva NVMe slota. A i ako stavim stariji BIOS,

a imam ih sve arhivirane - omogucuje mi PCI-e Gen4 na 400 seriji ploci - ako ikad unaprijedim SSD-e,

no cisto sumnjam, imam dva od 1TB Gen3, za sada dovoljno.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

 

Bit ce polovnih R7/R9 3xxx za mene - B450-I je savrsena ploca sa dva NVMe slota. A i ako stavim stariji BIOS,

a imam ih sve arhivirane - omogucuje mi PCI-e Gen4 na 400 seriji ploci - ako ikad unaprijedim SSD-e,

no cisto sumnjam, imam dva od 1TB Gen3, za sada dovoljno.

 

https://twitter.com/planet3dnow/status/1316004902393442305

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Kao što sam i napisao, a druga je stvar što bi određeni pojedinci to htjeli pa da imaju materijala za nabijati na nos, no i tu će ostati kratkih rukava.

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni to ne pomaze, imam B450 plocu. Al bit ce jeftinih polovnih R7/R9 3xxx - rabljeni CPU je najbolja kupnja,

osobito AMD High-End CPU - za saku dolara.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

 Kao što sam i napisao, a druga je stvar što bi određeni pojedinci to htjeli pa da imaju materijala za nabijati na nos, no i tu će ostati kratkih rukava.

 Evo nije izdržalo niti do kraja stranice. 

12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže..

 Kao što sam i napisao, a druga je stvar što bi određeni pojedinci to htjeli pa da imaju materijala za nabijati na nos, no i tu će ostati kratkih rukava.

 Preglasan si za multi account. Mogao bi i taj pod stečaj. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 16:19 (mislioc).
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Meni to ne pomaze, imam B450 plocu. Al bit ce jeftinih polovnih R7/R9 3xxx - rabljeni CPU je najbolja kupnja,

osobito AMD High-End CPU - za saku dolara.

 Oprosti ali zvucis mi naivno. Svakakve price pijes. Srica da nisi zensko, jer bi dosad ima tucet dice.  

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AMD,........is that Epyc or what?
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Riot kaže..

 Kao što sam i napisao, a druga je stvar što bi određeni pojedinci to htjeli pa da imaju materijala za nabijati na nos, no i tu će ostati kratkih rukava.

 Preglasan si za multi account. Mogao bi i taj pod stečaj. 

Bahatost level intel 2500k.

Dovedi u red ovu RYZEN temu.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Konacno review..

 

3600 na 4.4ghz cak i bez memory tune 1440p je odlican.. testirano s  amperkom 3080...

 

 

doduse usporedni su bili ultra skuplji procesori i na stocku ali nema veze i ovo je dovoljno...

 

u prijevodu koliko sam shvati o sve vise je zapravo gpu bound naslova i jako malo je onih cpu bound pa se ne treba mijenjati 3600 za novije... jednostavno se ne isplati osim ako doslovno ne zelis svaki fps izvuci..

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Early 2021.. Ima da stave 3600X na popust za Bozic i/ili Black Friday inace ce ekipa kupovat Intele. 3600 bi trebao doci ranije po meni, ako zele ugrabit jos veci dio trzisnog kolaca.

12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Treba očekivat XT seriju na popustu na Black Friday slabo se prodaju.
Pa u biti ovi golden sample 3600 su XT ako sam dobro skužio po kloku.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 16:48 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

203 eura je 3600XT u Mindfactoryu, ali nije bas nesto napet procesor. Mislim da smo zakljucili da je Ryzenu 3600 isti rac bio na 4.3 ili 4.5 Ghz, ali da, puno bolje nego lutrija obicnog 3600 gdje ne znas koji ces batch dobiti.

 

5600 ce biti pravi deal, ali treba to docekati.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

203 eura je 3600XT u Mindfactoryu, ali nije bas nesto napet procesor. Mislim da smo zakljucili da je Ryzenu 3600 isti rac bio na 4.3 ili 4.5 Ghz, ali da, puno bolje nego lutrija obicnog 3600 gdje ne znas koji ces batch dobiti.

 

5600 ce biti pravi deal, ali treba to docekati.

Ali bit će nekih 200 kn skuplji od 3600 kad dođe u odnosu na 3600 kad je došao.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...

 Piše na dnu, conclusion, dao si krivi link, ne pište to što ti govoriš.

 kako krivi link?

 

zaključak je:

 

 If you’re primarily gaming, and using your PC for non-production tasks, then the i5-10600K seems an apt choice. It does fine in workstation and production applications as well, but tends to allow the 3600 a lead by 3-4% and a significant pricing advantage, so we wouldn’t buy it only for that.

 

ako pogledaš razlike u igrama na tom testu, onda je razlika cca 15%, a imaš i link na dodatni potencijal kad se malo poigraš, gdje razlika raste još i više

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
mrki_tua kaže...

 Piše na dnu, conclusion, dao si krivi link, ne pište to što ti govoriš.

 kako krivi link?

 

zaključak je:

 

 If you’re primarily gaming, and using your PC for non-production tasks, then the i5-10600K seems an apt choice. It does fine in workstation and production applications as well, but tends to allow the 3600 a lead by 3-4% and a significant pricing advantage, so we wouldn’t buy it only for that.

 

ako pogledaš razlike u igrama na tom testu, onda je razlika cca 15%, a imaš i link na dodatni potencijal kad se malo poigraš, gdje razlika raste još i više

 

 Sve pet, samo ne vidim nigdje 15% FPS više kao što si napisao, pročitaj zaključak.

Festina lente
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...

 Sve pet, samo ne vidim nigdje 15% FPS više kao što si napisao, pročitaj zaključak.

 pa nije sve u zaključku, ako te baš zanima tih 15% razlike u fps pogledaš dio koji se tiče gejming perfomansi, ne udrobljeni zaključak za igre i produktivnost zajedno

imaš u tekstu igre koje su testirali upravo na način da se vidi razlika u cpu perfomansama, dakle ne na 4k gdje je svejedno i u igrama koje su gpu bound pa je također svejedno koji procesor

 

meni osobno to nije vrijedno razlike u cijeni jer ionako ne igram fps igre, ali za one kojima je bitno dobro je znati razliku

neće niti 5600x biti bogzna što bolji od 3600/x u hrpi igara i na 4k rezi gdje se bude uzimao prosjek - zasjat će najviše u razlici na igrama koje su cpu bound i gdje je visoki fps bitan

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

200 je u redu. 500-600 koliko će bit 5600x nije nikako.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

200 je u redu. 500-600 koliko će bit 5600x nije nikako.

A čuj, kod mene je poskupljenje - poskupljenje. $220 MSRP zvuči super, ali dok se naš PDV i lihvari nakače na to, nije mi više baš super.

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bolje 2200 kuna nego 3000 za početak dok ne padnu cijene.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma neće 5600X preko 2500kn.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Btw. za sve koji se premisljaju 3600 ili 5600X i nije im problem kupovat vani, trenutno u Mindfactoryu uz MSI maticnu + Ryzen/Intel se moze dobiti dobar cashback popust: https://www.mindfactory.de/Highlights/MSI_CASHBACK_AKTION/Badge/163x80_badge_MSI_0920_MB_Cashbackspecial_Mindfactory

 

Npr. MSI B550 Edge Wifi + Ryzen 3600 = 277 eura = 2100kn koliko bi mogao kostati jedan 3600X..

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jel nije to za švabe samo?
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ima jako dobrih dealova.
Ali kako ne dostavljaju u Kroejšu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 19:32 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Btw. za sve koji se premisljaju 3600 ili 5600X i nije im problem kupovat vani, trenutno u Mindfactoryu uz MSI maticnu + Ryzen/Intel se moze dobiti dobar cashback popust: https://www.mindfactory.de/Highlights/MSI_CASHBACK_AKTION/Badge/163x80_badge_MSI_0920_MB_Cashbackspecial_Mindfactory

 

Npr. MSI B550 Edge Wifi + Ryzen 3600 = 277 eura = 2100kn koliko bi mogao kostati jedan 3600X..

 Evo sta trebam uraditi npr b550 tomohawk + 3600 neznnam njemacki haha 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Google translate add-on instaliras za Chrome, ekstenzija nudi translate whole page jednim klikom na jezik koji oces. Dostavu rjesavas preko Mailboxde, 10min za skuzit.. Btw. nije mi cilj reklamirati ih, samo napominjem jer sam i sam u dilemi, ali mislim da cu se strpit do 5600 jer ne igram nista. Ocu se rjesiti upgrejda drugog kompa pa zato malo mozgam.

 

Cijenovne razlike izmedju 3600X i 3600XT u MF prakticki nema, par eura, a oba skuplja od 3600 ~30 eura. B550 Edge im kosta kao i Tomahawk, a dobije se 10 eura vise cashbacka.

 

Na zalost kupnju treba obaviti do 31.10., a registraciju treba obaviti od 08.10. - 14.12.2020 sto znaci da se ne moze kalkulirati izmedju deala i nove 5000 serije :/

 

Btw. kome treba samo maticna ima na svim Alzashopovima B550 Asus Plus 120-130-140 eura, zavisi koji Alza, npr:

https://www.alza.de/asus-tuf-gaming-b550-plus-d5868853.htm?o=2 124 eura

https://www.alzashop.com/asus-tuf-gaming-b550-plus-d5868853.htm?o=2 137 eura

i nude 1god besplatno Bitdefendera, kome to treba..

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 19:28 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice