AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.019
|
čitano: 5.168.203
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
ibme74 kaže...

 

1 * AMD CPU Desktop Ryzen 3 4C/4T 3200G (4.0GHz,6MB,65W,AM4) box, RX Vega 8 Graphics, with Wraith Stealth cooler
Šifra: YD3200C5FHBOX - 932,22 Kn
1 * Gigabyte B450M DS3H , AM4, 4xDDR4, DVI-D/HDMI, 2xPCIe x16, 1xPCIe x1, 1xM.2, 4xSATA, mATX
Šifra: B450M_DS3H - 688,00 Kn
1 * G.Skill Aegis 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16
Šifra: F4-3200C16D-16GIS - 698,89 Kn
1 * Kingston A2000 NVMe 250GB,R2000/W1100, M.2 2280
Šifra: king-a2000-250g - 454,00 Kn

 

Sveukupno na rate: 2.773,11 Kn
Sveukupno s popustom za keš: 2.495,80 Kn

Besplatna dostava

 

Samo provjeri da ploča koju uzimaš ima "3xxx ready" naljepnicu kako bi taj cpu radio na njoj out of box

 Dis ti naša taj Ryzen 3200G za 932kn kad je i u Linksa koji glasi za skuplji dućan 760kn ???

 

EDIT: never mind, vidim sada da je fićo već odgovorio

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 12:05 (ibme74).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To što kaže čovjek, plus, svatko ima nabava.net pa pogleda, ibme uglavnom slaže u jednoj trgovini jer su ok, ima jeftinijih, ibme ne naplaćuje svoje usluge, niti sili ikoga da kupuje bilo gdje konkretno, uvijek sam izračuna i izrazi cijenu na rate, za gotovinu i eventualni popust na konfu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
bero666 kaže...

Zamolio bih nekog ako mi moze rec da li mi je ''AMD Ryzen 3 3200G BOX, s. AM4, 3.6GHz, QuadCore, RX Vega, Wraith Stealth'' dovoljno jak za konfiguraciju koja nije namjenjena za igranje? Naveo sam taj procesor jel mi on najvise odgovara cjenovno (oko 750kn).  I jos me vise zanima koja bi maticna bila dobra za njega (do recimo 600kn, moze i malo vise ako bas ima velike razlike u brzini ili neznam cemu da opravdava tu vecu cijenu). Vec danima kemijam i citam, ali nikako da odlucim sta uzet jel ima toga dosta. Na to bi stavio i neku najbrzu memoriju DDR4 16GB (2x8GB) koju taj procesor i ploca podrazavaju pa me i to zanima za preporuku koju uzet, koliko vidim taj procesor najvise pordzava 2933 MHz (DDR4). Na kraju bi jos uzeo recimo ''SSD Kingston 250GB A2000, NVMe PCIe Gen 3.0x4, M.2 2280 3D, XTS-AES 256-bit Encryption, Read up to 2000MB/s , Write up to 1100MB/s'' jel koilko vidim ti M.2 su brzi nego klasicni SSD-ovi.

Pa evo ako je netko voljan da mi kaze koja kombinacija bi bila najbolja za te pare, moze i neki drugi proc ako nije velika razlika u cijeni, a da je bolji od ovog koji sam naveo. Htjeo bi da to sve radi kao po spagi bez nekog stekanja i pregrijavanja i tome slicno. Dosta godina je proslo od moje trenutne konfiguracije pa mi je ovo sve dosta nepoznato. U vrijeme kad sam ja zadnji put kupovao komp taman su izasli SSD-ovi i sjecam se da sam za jedan od 64GB dao blizu 1000kn, onda znate koliko je proslo :)

Hvala svima na pomoci.

 Ja trenutno koristim 2/4 Athlon 3000G,  dakle još veča APU sirotinja spojena na 4K zaslon.APU miš gura bez frke, malo sam ga zaklokal zakaj ne kad se več i može brzo i lako naklokat.Gural bi i bez klokanja, ali eto kad več imaš određenu opciju onda to i iskoristiš.

tutanjkamen kaže...
bero666 kaže...

 

 

Imam slicnu konfiguraciju.

R3 2200G, 2x8GB 2400MHz CL15, Adata 8200SX pro  i Asrock B450 Pro4.

Neces pogrijesiti jer je proesor dovoljno jak za uobicajenu upotrebu . Iznenadit ces se kako sve dobro funkcionira.

I memorija kod mene uredno  radi na 3066MHz, CL16 iako nisu oba keksa kupljena zajedno.

 

EDIT:

U Protisu ti je upravo na akciji Asrock B450 Pro4 za 601kn.

 UH ne ta Asrock matična niti pod razno, ili krš od matične nema HDMI 2.0. Dakle kad i ako treba, preko APU kombinacije kroz matična HDMI dobit češ samo 4K 30hz.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=588&jumpto=6094534&sort=asc&view=flat

ibme74 kaže...

 

1 * AMD CPU Desktop Ryzen 3 4C/4T 3200G (4.0GHz,6MB,65W,AM4) box, RX Vega 8 Graphics, with Wraith Stealth cooler
Šifra: YD3200C5FHBOX - 932,22 Kn
1 * Gigabyte B450M DS3H , AM4, 4xDDR4, DVI-D/HDMI, 2xPCIe x16, 1xPCIe x1, 1xM.2, 4xSATA, mATX
Šifra: B450M_DS3H - 688,00 Kn
1 * G.Skill Aegis 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16
Šifra: F4-3200C16D-16GIS - 698,89 Kn
1 * Kingston A2000 NVMe 250GB,R2000/W1100, M.2 2280
Šifra: king-a2000-250g - 454,00 Kn

 

Sveukupno na rate: 2.773,11 Kn
Sveukupno s popustom za keš: 2.495,80 Kn

Besplatna dostava

 

Samo provjeri da ploča koju uzimaš ima "3xxx ready" naljepnicu kako bi taj cpu radio na njoj out of box

Nema smisla bacat dodatne kune na taj model matične, "samo če dobit lošiji ukrasni hladnjak naponskog djela" i dodatna dva memorijska utora.Od viška memorijskih utora nema koristi, pogotovo ne za bilo koga tko koristi 2 x 8gb memorije.

 

Eto B450M S2H košta 515kn, a tolko sam i ja platil prije kolko hm tri mjeseca.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Gigabyte+B450M+S2H

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 12:34 (rambox).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

U futuri je nasao gdje slaze sve. Tako izbaci u kosarici, a popust za gotovinu naknadno izracuna u sumi tako da je nezgodno kada ovako netko nabrzinu procita.. 839kn je kod njih inace za cash.

 Slažem se da je Futura što se tiče korisničke podrške daleko najbolja ali je isto tako u večini artikala među najskupljima, i nekadašnji sinonim za skupoću Links je osjetno jeftiniji a uz to i oni daju na rate a cijena je ista kao i za gotovinu. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
The_Fichek kaže...

U futuri je nasao gdje slaze sve. Tako izbaci u kosarici, a popust za gotovinu naknadno izracuna u sumi tako da je nezgodno kada ovako netko nabrzinu procita.. 839kn je kod njih inace za cash.

 Slažem se da je Futura što se tiče korisničke podrške daleko najbolja ali je isto tako u večini artikala među najskupljima, i nekadašnji sinonim za skupoću Links je osjetno jeftiniji a uz to i oni daju na rate a cijena je ista kao i za gotovinu. 

 Pa sta ima veze sta je najskuplja kad opet sa full slozenim kompom istane isto kao i sve ostale. Jos ti odaberes samo jedan procesor, da si ubacio maticnu/ram/ssd onda bi vidio da je cijena slicna.

 

Edit: znaci skoro iste komponente (jedino je ram drukciji) je u futuri 2495 a u linksu 2561kn

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 14:21 (hahhaajaads).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
The_Fichek kaže...

U futuri je nasao gdje slaze sve. Tako izbaci u kosarici, a popust za gotovinu naknadno izracuna u sumi tako da je nezgodno kada ovako netko nabrzinu procita.. 839kn je kod njih inace za cash.

 Slažem se da je Futura što se tiče korisničke podrške daleko najbolja ali je isto tako u večini artikala među najskupljima, i nekadašnji sinonim za skupoću Links je osjetno jeftiniji a uz to i oni daju na rate a cijena je ista kao i za gotovinu. 

 

našao si jednu komponentu koja je jeftinija i sad je najednom links jeftin a futura i ostali skup, sastavi cijeli računalo pa onda vidi, od izbora (pogotovo rama, napajanja, kucista) pa do cijena im links nije ni blizu.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam gledao ostale komponente već samo prvu na popisu čija mi se cijena učinila suludo skupa. 

Ostatak ću pigledat večeras kad dođem kući jer sad ste me baš zaintrigirali. 

 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve to super, ali tema su ipak Ryzen procesori :) Kaj se cijena tice po meni bi u onim temama za slaganje konfi na prvoj stranici ili negdje u stickyu trebale biti upute za pisanje zahtjeva i onda medju njima da se zna hoce li korisnik sam slagati ili ne. Tak je kak je pa covjek mora sve slozit u jednom ducanu i ostane navika. Naravno tu je uvijek nabava.net i onda nema problema gdje je najjeftinije. Da jedan ducan ima sve najjeftinije onda nebi uopce bilo konkurencije, nego je ovako kako je i bolje da je tak po meni. Još da PDV padne bilo bi krasno..

9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD izbacio XT liniju, a navodno snižava cijene ovih prošlih 

 

zadnjih 10 godina sam bio u Intel timu, ali mi ovaj puta upgrade miriši na AMD

Moj PC  
3 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

Nisam gledao ostale komponente već samo prvu na popisu čija mi se cijena učinila suludo skupa. 

Ostatak ću pigledat večeras kad dođem kući jer sad ste me baš zaintrigirali. 

 

Stvar je u tome da svaka trgovina ima "neke" proizvode koji su jeftiniji od konkurentskih. Time osiguravaju da su negdje gore na nabavi. Kad sam spominjao konkretna imena, znalo mi se desit da post nestane, vjerojatno je kontra pravila foruma, pa neću sad ponavljat, ali "najjeftinija" opcija je nać 8 komponenata koje želiš kupit u 7 različitih trgovina i vozikat se po gradu, sam slagat i spremat hrpu računa.

Najpraktičnija, ili najoptimalnija otvorit 2-3 trgovine, složit sam u svakoj ono što te otprilike zanima (neće svaka imat identične komponente), te se odlučit koja opcija ti je najbolja te koliko si spreman platiti više da ti bude sve iz tvojeg prvog izbora (radi blizine, kvalitete slaganja komponenata, povjerenja...)

Ima trgovina gdje su ljudima svakako slagali konfiguracije, ima gdje su jako uredni, al to je već tvoj izbor. Izbor ljudi koji ti predlažu konfiguraciju je gdje će ti ju slagat, iako neće moć spominjat konkretna imena trgovine. Po meni, čak i ako želiš sam slagati konfiguraciju, kupi sve na istom mjestu. Naprosto se ne isplati jurcat po gradu radi 15-25 kuna rtazlike po kompoonenti. Također najjeftinija opcija često nije i najbolja radi usluge, reklamacije ukoliko je bude itd.

 

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Protis i ADM su uvijek jeftiniji. Točka. Slaganje konfi je postala reklama za jednu trgovinu koja nije ni blizu među jeftinijima po cijenama. Uz dužno poštovanje kolegi koji tamo slaže i radi, nije da ne cijenim trud. Mall, Links i nekad eKupi imaju često dobre akcije. Mislim da bi slaganje PC konfi trebalo promijeniti formu. Budem Miru cimnuo, hehe
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kak mislis promijenit formu? Pa forme uopce nema, bilotko moze postavit bilokakav zahtjev.. Kad predlazes 1000x jedno te isto nebi ni ja mijenjo trgovinu, predlozis kak ti je najbrze i to je to. Nebi da ga itko placa za to, cesto se ljudi niti ne zahvale, hajd barem da mu stisnu hvala. Naravno nisu svi takvi, ali kazem samo. Ja sam predlagao laptope davno prije pa mi je dojadilo, ne znam kak se ibme-u da, ali svaka cast na zivcima. Najgore je kad osoba pita za konfu, a doslovce post iznad ima prijedlog za isti budzet. Po meni je prva stvar koju treba uvest da se fino navede kako se placa (gotovina/rate), kada se kupuje i slaze li korisnik sam konfu. Kod laptopa npr. bi po meni obavezno trebalo dodati koju dijagonalu se kupuje i koji ekran (IPS da/ne, matt da/ne), barem to, a ima toga jos, ali ovo je osnovno. Namjena se cesto navede, tako da to nije problem, ali bi ako bi ikada bila takva sticky tema to bi isto trebalo biti na popisu. To sam cini mi se i slao nekom moderatoru prije 5g, ne sjecam se vise. Ako se nastavi ovako kako je onda bi mu po meni trebalo platit pa makar 100kn mjesecno, ravno iz Bug redakcije. Bolje njemu, nego nekom sponzoru jer su glavni sponzor foruma zapravo ljudi. Naravno Bug nije samo forum i to je sve samo moje misljenje..

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

tutanjkamen kaže...
bero666 kaže...

 

 

Imam slicnu konfiguraciju.

R3 2200G, 2x8GB 2400MHz CL15, Adata 8200SX pro  i Asrock B450 Pro4.

Neces pogrijesiti jer je proesor dovoljno jak za uobicajenu upotrebu . Iznenadit ces se kako sve dobro funkcionira.

I memorija kod mene uredno  radi na 3066MHz, CL16 iako nisu oba keksa kupljena zajedno.

 

EDIT:

U Protisu ti je upravo na akciji Asrock B450 Pro4 za 601kn.

 UH ne ta Asrock matična niti pod razno, ili krš od matične nema HDMI 2.0. Dakle kad i ako treba, preko APU kombinacije kroz matična HDMI dobit češ samo 4K 30hz.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=588&jumpto=6094534&sort=asc&view=flat

 

Da, to je tocno, nema HDMI 2.0, ali nemaju je niti druge ploče poput MSI Tomahawk B450 Max ili Asusovih slicne cijene. Jedino Gigabytice imaju a meni je jedna Aorus Elite B450 upravo riknula pa sam ju zamijenio sa navedenom Asrockicom.

 

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A sta ce vam kad ne koristite APU-e?

 

Ni moj auto nema kuku, al sta ce mi kad ne slepam nista?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

A sta ce vam kad ne koristite APU-e?

 

Ni moj auto nema kuku, al sta ce mi kad ne slepam nista?

 Pa pitaj ramboxa, to valjda jedino on koristi 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Kak mislis promijenit formu? Pa forme uopce nema, bilotko moze postavit bilokakav zahtjev.. Kad predlazes 1000x jedno te isto nebi ni ja mijenjo trgovinu, predlozis kak ti je najbrze i to je to. Nebi da ga itko placa za to, cesto se ljudi niti ne zahvale, hajd barem da mu stisnu hvala. Naravno nisu svi takvi, ali kazem samo. Ja sam predlagao laptope davno prije pa mi je dojadilo, ne znam kak se ibme-u da, ali svaka cast na zivcima. Najgore je kad osoba pita za konfu, a doslovce post iznad ima prijedlog za isti budzet. Po meni je prva stvar koju treba uvest da se fino navede kako se placa (gotovina/rate), kada se kupuje i slaze li korisnik sam konfu. Kod laptopa npr. bi po meni obavezno trebalo dodati koju dijagonalu se kupuje i koji ekran (IPS da/ne, matt da/ne), barem to, a ima toga jos, ali ovo je osnovno. Namjena se cesto navede, tako da to nije problem, ali bi ako bi ikada bila takva sticky tema to bi isto trebalo biti na popisu. To sam cini mi se i slao nekom moderatoru prije 5g, ne sjecam se vise. Ako se nastavi ovako kako je onda bi mu po meni trebalo platit pa makar 100kn mjesecno, ravno iz Bug redakcije. Bolje njemu, nego nekom sponzoru jer su glavni sponzor foruma zapravo ljudi. Naravno Bug nije samo forum i to je sve samo moje misljenje..

 Kako mu se da ? Pa radi bokte tamo. Kako mu se zahvale ? Pa kupe konfu tamo.

 

Naravno nitko ne sprečava da neki "slagač" iz drugih trgovina složi svoje (relativno jeftinije), međutim onda bi dobili neku vrstu reklamne dretve.

 

Ako vratimo film, ADM je jedno vrijeme bio tamo no.1. To mi je isto išlo na pipu.

 

Forum treba bit forum. Ljude treba obavijetiti o mogućnostima.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Haha, a to ne znam radi li tamo, nekako sumnjam posto nije iz ZG. Problem je kaj se cijene svako malo mijenjaju i onda se barem meni nebi dalo provjeravat di je jeftinije. Iz zajebancije bi bilo dobro mijenjati svakih tjedan dana drugi ducan. Ne znam bome, nekako najbolje rjesenje po meni je nabava.net, ali nije tolko prakticno. Tipa kazes covjeku mos kupiti B450M Asrock ovaj i onaj model ovdje, ovdje i ondje i sad kaj ce kupac znati. Ljudi uglavnom ocekuju ovak kak je, da je sve slozeno, kupe i bok. Sto se ADMa tice ne znam kakve su im cijene, no meni je katastrofa sto stave svoje naljepnicu i sto nemos nista mijenjat bez da gubis jamstvo, a bogami isto je u Linksu ako slazes komplet konfu kod njih. Tako da ima jos onda Centro i Mikronis, no ti ducani zapravo imaju isto skladiste ko Futura. Ekupi je s novim cijenama uzas, ak bi sve slagao kod njih. Uzishop ima cudnu politiku jamstva. Sve je to vise manje isti k.. Futura nekako kao da i je logican odabir, kada realno pogledamo, ali opet da je cudno sve tamo slagati, je.. Mozda je najbolje zapravo otvoriti nove teme za slaganje konfe koje u imenu imaju "slažem sam" ili tako nesto, a da se postojećim temama na kraju imena ili u zagradu nadoda "želim složenu konfu"..

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Futura je zakon. Koji drugi ducan bi mi zamijenio 4x4 GB za 2x8 GB, na povjerenje - bez ikakvog slanja na servis, mjesec dana nakon kupnje? Znam da npr Protis ne bi.

Jest da su neki proizvodi skuplji pored drugih ducana ali rađe ću dati malo vise i biti siguran da imam odlicnu podrsku iza sebe ako za treba, neko platiti manje i imati k od podrske.

Moj PC  
5 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Haha, a to ne znam radi li tamo, nekako sumnjam posto nije iz ZG. Problem je kaj se cijene svako malo mijenjaju i onda se barem meni nebi dalo provjeravat di je jeftinije. Iz zajebancije bi bilo dobro mijenjati svakih tjedan dana drugi ducan. Ne znam bome, nekako najbolje rjesenje po meni je nabava.net, ali nije tolko prakticno. Tipa kazes covjeku mos kupiti B450M Asrock ovaj i onaj model ovdje, ovdje i ondje i sad kaj ce kupac znati. Ljudi uglavnom ocekuju ovak kak je, da je sve slozeno, kupe i bok. Sto se ADMa tice ne znam kakve su im cijene, no meni je katastrofa sto stave svoje naljepnicu i sto nemos nista mijenjat bez da gubis jamstvo, a bogami isto je u Linksu ako slazes komplet konfu kod njih. Tako da ima jos onda Centro i Mikronis, no ti ducani zapravo imaju isto skladiste ko Futura. Ekupi je s novim cijenama uzas, ak bi sve slagao kod njih. Uzishop ima cudnu politiku jamstva. Sve je to vise manje isti k.. Futura nekako kao da i je logican odabir, kada realno pogledamo, ali opet da je cudno sve tamo slagati, je.. Mozda je najbolje zapravo otvoriti nove teme za slaganje konfe koje u imenu imaju "slažem sam" ili tako nesto, a da se postojećim temama na kraju imena ili u zagradu nadoda "želim složenu konfu"..

 I sto kada ti rikne neka komponenta unutra ili trebas ocistiti prasinu? Oces je poslati admu neka oni ciste? Ma neka ne seru... odljepi je i amen, ako sto budu srali, reci da je otpala i da se ne moze zaljepiti pa neka dokazuju kvalitetu ljepila na toj naljepnici.  U pm tih naljepnica nema ni u pakistanu...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Drito to da.. Idealno je da kupac sam slaze konfu, ali svakoga pitati: ej, hoces si sam slagat konfu pa cekati ne znam kolko da covjek odgovori nema bas previse smisla. Eventualno nije lose za konfe iznad 10K jer tamo nema puno upita, ali ima puno trollova.. Uglavnom, otisli smo mnogo u offtopic. Kom se da nek pita Miru ili moderatora, koga vec..

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A to je tvoje pravo. Ja npr. gledam gdje je najjeftinije proć jer sam sam-sebi podrška. Većina nas koji pickamo komponente držimo se nabave.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Možda ako mijenjate komponente često. Ja ne bi sigurno obilazil Zg ua svaku komponentu gdje je najjeftinija, ugl. su premale razlike u cijeni.

Imam 2-3 trgovine gdje ugl. kupujem sve, a uvijek kad nešto tražim konzultiram forum i nabavu i složim na par mjesta (negdje nema RAM koji hoću, negdje matičnu...) na kraju odaberem jednu trgovinu i sve otamo naručim.

Uzmem komponente jer mi je brže složit doma nego čekat njih da slože, siguran sam da je uredno i kako meni paše.

I da... nema naljepnice i proizvoljnih garancija na konfu, već po komponentama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo kako se pravi recenzija maticne ploce, tako da se zapravo testira, a ne review iz jpg-a 

Asus potvrduje da ce i ove godine imati best buy ploce 

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Forum treba bit forum. Ljude treba obavijetiti o mogućnostima.

forum je već duže u podosta banani, ovako na tim temama 99% ljudi dobije odgovor i nitko ih ne sili kupovati u određenoj trgovini

situacija nije savršena, ali zasad radi bez većih problema

što ako kolega ipak ne radi u futuri i slaže konfe čisto zato jer mu je to ok

što ako počnemo prčkati po tome, pa on odustane, imamo li kvalitetnu zamjenu koja će, kao on, baš svaki put odgovoriti ili će se teme preporuka pretvoriti u 100 upita i sporadične odgovore

znam da misliš dobro, ali znaš onu o dobrim namjerama...

 

pustite čovjeka da radi dok radi, i ja znam s nji ući u raspravu i ne složiti se oko nekih stvari, ali sam mu u ime foruma itekako zahvalan za to što radi na temama preporuka 

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Protis i ADM su uvijek jeftiniji. Točka. Slaganje konfi je postala reklama za jednu trgovinu koja nije ni blizu među jeftinijima po cijenama. Uz dužno poštovanje kolegi koji tamo slaže i radi, nije da ne cijenim trud. Mall, Links i nekad eKupi imaju često dobre akcije. Mislim da bi slaganje PC konfi trebalo promijeniti formu. Budem Miru cimnuo, hehe

 

Zadnjih dana baš izbjegavam ikakve rasprave ali pošto sam (ponovno) prozvan vezano za to da radim u određenoj trgovini evo da se ponovno uključim.

Iako ovdje niko nikome nije dužan govoriti tko je, šta je, odakle je, čime se bavi (nickovi su tu s razlogom) evo ti u privitku moja trenutna lokacija gdje čekam u banci da se odradi nešto za mjesto gdje radim prije nego se zaputim nazad na posao pa ti stignem i odgovoriti, e sad ako ti ili netko ovdje stvarno misli da ja svaki dan putujem iz slavonije do zagreba i nazad i pravim cca 600km svaki dan da bi radio u jednom malom dućanu informatičke opreme onda okej, ne znam šta drugo da ti kažem a i nije da sam prvi puta prozvan za to... 

Zašto slažem samo u toj jednoj trgovini? E pa moja je slobodna volja dali želim uopće nekome složiti prijedlog ili ne, jel tako? Odvajam svoje vrijeme da to uradim, ne moram ali eto želim - i sad bi ja trebao ići na nabavu net i traziti svaku komponentu u najeftinijoj trgovini i tako linkat i umjesto par minuta vremena gubiti po 10+min po prijedlogu? Uz to još je tu 100 faktora i nije sve tako jednostavno kako neki naglašavaju.

 

1.) Ne znaju svi slagati konfe, koliko god to bilo jednostavno/teško nisu svi za to i ne znaju svi kako se to radi, ili znaju u teoriji ali se boje da nešto u praksi ne zahebu
2.) Nekima se to neda, imaš ljudi koji će rađe nekome paltiti klopu i piće ili dati 100kn da im to odradi nego da se sami zahebaju s time, tako da i njim dobro dođe kada trgovina složi ono što oni odaberu i ta neka "mizerna" ušteda radi kupovanja u par trgovina ih ne zanima

3.) Kada uzimaš iz više dućana uračunaj da ćeš u dosta njih plaćati i poštarinu jer imaju free dostavu tek od 1.000-2.000kn i slično (nećeš vjerovati nis svi iz ZG), a čak da i jesi iz ZG i da ih sve imaš u gradu opet treba potrošiti gorivo i vrijeme da sve to obiđeš + što ti niko ne garantira da je sve što želiš dostupno na lageru (pogotovo kod tog gore spomenutog ADM-a gdje su znali telefonski reći da je nešto dostupno pa kada dođeš po to - eto ipak nije dostupno i treba naručiti kod dobavljača), na kraju se ta "ušteda" od 100-150-200kn brzo otopi.

4.) ima valjda nešto i u usluzi te odnosu prema kupcima i nakon što im ostaviš pare, hebo ja uštedu od 200kn ako će mi šuge nabit onu debilnu naljepnicu na kućište gdje u slučaju skidanja iste gubim besplatnu dijagnostiku kod kvara i ako ne smijem 3-5 godina otvarati kućište da ga ispušem od prašine ili nešto nadogradim. O reklamacijama da ne pričam, pojest ćeš tu razliku love kada te krenu driblati takvi kao u ADM-u koji su od odlične trgovine se srozali na niske grane, ja tamo sigurno više nikome neću računalo preporučiti nakon svojih iskustava, a ti kako god hoćeš...

5.) zašto slažem baš u "toj" trgovini - e pa uz okej cijene za full konfu je tu i taj forumski popust od 2%, i koliko god to izgledalo kao "ništa" opet dobro dođe i stane u budžet bolja ploča, napajanje s dužom garom i slično, uz to znaš da se reklamacije i bilo kakvi problemi riješavaju jako brzo, slažu ti konfu for free čak ako nije cijela, dakle tipa ostavljaš si doma svoje diskove, grafu, ram i sl. opet će ti složiti sve ostalo što si uzeo i tako poslati, čak da se ne želiš zezati s time odneseš/pošalješ njima komponente i oni ti sve ubace u novu konfu (also for free).

Uz sve gore nabrojano u košarici imaju "kopiraj košaricu" opciju pa kada slažem primjer ne moram svaku komponentu copy pastat i prepisivat, nego samo kopiram i zalijepim u temu, jedino na cijenu oduzmem 2% to je sav "posao" koji moram "odraditi" nakon što sve nabacam u košaricu.

Hoće to neko uopće kupiti ili ne i dali će to kupiti tamo ili na nekom trećem mjestu nije moja stvar, niti me zanima niti ja od toga nešto imam, preporuku moju će imati dokle god su ovakvi kakvi jesu prema kupcima, ali da nekoga silim da kupuje tamo - ne, svako svoje pare troši. 

Neki ovdje su čak tvrdili da ja to "prodajem" da su to moje komponente, rekao sam tada evo ponavljam i sada - neka se slobodno javi svako kome sam ja išta ikada prodao od ti stvari ili da je išta od toga išlo preko mene, na ovom forumu u životu nisam prodao nikome ništa, na pc ekspertu možda par puta i to nisam ni stavljao oglas nego naletim da neko trazi tipa jeftiniji monitor od 22" pa sam prodao svoj stari LG koji mi samo smeta i zauzima mjesto u kući, na tržnicama uglavnom kupujem, jeftinije komponente koje mi ostanu uglavnom prosljeđujem nekome koga znam ili nekim osobama koje si ne mogu zbog financija nadograđivati računala - ali to je sad sasvim druga priča i nebitno za ovo gore na čega sam išao pisati odgovor. Toliko od mene za ovu temu.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
DarthMarkus kaže...

Forum treba bit forum. Ljude treba obavijetiti o mogućnostima.

forum je već duže u podosta banani, ovako na tim temama 99% ljudi dobije odgovor i nitko ih ne sili kupovati u određenoj trgovini

situacija nije savršena, ali zasad radi bez većih problema

što ako kolega ipak ne radi u futuri i slaže konfe čisto zato jer mu je to ok

što ako počnemo prčkati po tome, pa on odustane, imamo li kvalitetnu zamjenu koja će, kao on, baš svaki put odgovoriti ili će se teme preporuka pretvoriti u 100 upita i sporadične odgovore

znam da misliš dobro, ali znaš onu o dobrim namjerama...

 

pustite čovjeka da radi dok radi, i ja znam s nji ući u raspravu i ne složiti se oko nekih stvari, ali sam mu u ime foruma itekako zahvalan za to što radi na temama preporuka 

 Aha...

 

Nije stvar samo u kompletnim konfama. To još nekako mogu razumjet. Jedna trgovina imaš dobru podršku, dobro ti slože ako si njubara, ok itd. ali tu se sad radi o pojednim komponentama.

 

I Fićo, Nicky i ja smo reagirali na to.

 

Zašto bi uzeo kućište, monitor ili grafu skuplje nego što je u drugoj trgovini koja uzima robu sa istog skladišta ?

 

Ponavljam, do jučer su sve šifre bile iz ADM-a. Razumljivo jer su bili najeftniji. Futura na početku tkđ kao i magazin RS.

 

I dalje ne vidim zašto bi netko pored Mindfactorya uzimao komponente u Casekingu, ako se iole kuži u hw.

 

Činjenica : cijene su im prenapuhane za obročno plaćanje, a za gotovinu nisu gotovo nikad najpovoljniji

 

Dobro ja sam tu turbo subjektivan. Znam što kupiti jer pratim cijene i hw svaki dan. Složiti sve mi nije nikakav problem.

 

U zadnje vrijeme čini mi se već spomenuti Mindfactory i mailbox kao najbolja stvar za proć dobro.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2020 12:42 (DarthMarkus).
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da se ne offtopičari u ovoj ili nekoj sličnoj temi, treba uputiti prijedlog ekipi sa nabava.net ... neka dodaju više "wish listi" od koje neke mogu biti i public, odnosno da se ih može podijeliti linkom na forumu (čini mi se da nešto slično ima mall.hr). Ako se želi ići još u dubinu, onda dodati i flag "sve iz jedne trgovine".

Forumašima bi bilo korisno jer bi te liste bile dnevno ažurirane (u trenutku pregleda), dobili bi nešto i na posjećenosti a i ibme74 bi imao manje posla :).

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

reagirao je jer je mislio da je cpu 900+ kuna ali je zapravo 10% manje kad se uzima za keš, trenutno je taj CPU u Futuri 799kn dok je u linksu 759kn, to je 40kn razlike, ali je u linksu najjeftinij ram 2x8GB DDR4 3200MHz 750kn dok je u futuri 630kn, također disk koji sam mu stavio je 30kn skuplji u Linksu, uz to u Futuri ima besplatnu dostavu (za potrošenih 1.000+ kuna) dok će u Linksu platiti poštarinu ( citiram: "Za pošiljke vrijednosti do 4000 kn troškovi dostave naručene robe naplaćuju se iznosom od 35kn do 250kn a ovisno o težini ukupne pošiljke. Za pošiljke vrijednosti preko 4000 kn troškovi dostave se ne naplaćuju.").
Zato kažem, ne sagledate sve faktore nego se uhvatite jednoga, na kraju to vaše "jeftinije" izađe i skuplje.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da se vratimo na temu

 

 

https://www.nabava.net/maticne-ploce?q=b550

 

 ^^Evo b550 kod nas.

 

Sneak peak:

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2020 12:02 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Samo da dodam, kada kupujes gro komponenti i narucujes sklapanje istih kao uslugu - i dalje je skup komponenti, a ne sklop kao proizvod. Tako da si naljepnice i/ili pass na UEFI mogu zagurati u...
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice