AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.019
|
čitano: 5.169.075
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

6/12

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

Kad izađu Plejka i XBox sa 8/16 Zen2, što mislite koji će proc biti recommended za nove igre?

 

Onaj koji nemamo?

Freak Show Inc.
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

Kad izađu Plejka i XBox sa 8/16 Zen2, što mislite koji će proc biti recommended za nove igre?

To je jednostavno pitanje, dok je sam odgovor poprilicno kompleksan.

Vec sama rijec "recommended" je relativna .  IMHO, trebati ce proci jos dosta vremena dok izadju igre koje ce iskoristiti pun potencijal novih konzola.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

Kad izađu Plejka i XBox sa 8/16 Zen2, što mislite koji će proc biti recommended za nove igre?

 i7 10700K(F) 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Evo mali leak navodno vec ovog lipnja, srpnja, prica se o nekim 4000 desktop ryzen apu-ima. Zato i onoj graf sto pokazuje da b550 nece podrzavati 3000 apu-e kada ce doci naravno nesto novo!!

https://twitter.com/_rogame/status/1258758712984064002?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1258758712984064002&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.igorslab.de%2Famds-ryzen-4000-renoir-desktop-cpus-mit-8-kernen-und-smt-mit-bis-zu-40-ghz-taktfrequenz-geleakt-und-gebenchmarkt-einfuehrung-schon-im-juli%2F

 

https://www.igorslab.de/amds-ryzen-4000-renoir-desktop-cpus-mit-8-kernen-und-smt-mit-bis-zu-40-ghz-taktfrequenz-geleakt-und-gebenchmarkt-einfuehrung-schon-im-juli/

 

Graficka snaga nece biti na gejming nivou jer je to ipak integrusa od 8 cu-a jos ali zato svima kome treba jeftini 65W cip sa 8  7 nm tsmc-ovim jezgrama i grafikom kakvom takvom bice dobro dosao-cijena vjv negdje izmedju 150-200 eura/us dolara rekao bih.

I naravno kao sve amd-ovi cipovi bit ce otkljucan sa smt-om to se nemora mislim vise ni spominjati 

 

 

 Pa očekivnao da, ili još je Adored TV 4.12 2018 gurnuo glasine o mogučim budučim 8/16 Desktop APU kombinacijama.Očekivnao broj CU jezgri nema veze sa ondašnjim glasinama, barem ne na Desktopu to za sad ne buš videl.

 

Kaj se tiče Mobile Renoir APU ili opčenito, AMD je stao na 8 CU Vega GPU tehnikaliajma i to je ipak očekivano.RDNA2 GPU još nije bio spreman, kad su eto sklapali 7nm Renoir APU 4000 seriju za Mobile.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=258&jumpto=5806533&sort=asc&view=flat

 

Nove glasine idu ovako 8/16 Zen 3 APU+20 CU RDNA2 GPU, i to prvo Mobile verzija kaj drugo.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Puno, puno, puno lakse izravnat pin na procesoru nego na maticnoj...

edit: popravili su valjda bug sa brojem stranice pa ispada besmisleno post malo
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2020 18:26 (8ax).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ops haha 100€ procesor poderao citavu ryzen liniju i  i9 9900KS 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2020 19:32 (dreadmoore).
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Ops haha 100€ procesor poderao citavu ryzen liniju i  i9 9900KS 

 mooolim ? 

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jedino kad su OC-ani, ali nije fer usporedba jer drugi Intel i AMD procesori nisu OC-ani,

pa da se usporede performanse 1/1, a ne samo OC-ane nove trojke.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Jedino kad su OC-ani, ali nije fer usporedba jer drugi Intel i AMD procesori nisu OC-ani,

pa da se usporede performanse 1/1, a ne samo OC-ane nove trojke.

 9900 KS je vec allcore 5.0, a mogao bi izvuc jos 0.1, mozda 0.2 na nekom jako dobrom hladjenju

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

1600AF i 3950X bi mogli izvuc vise

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Jedino kad su OC-ani, ali nije fer usporedba jer drugi Intel i AMD procesori nisu OC-ani,

pa da se usporede performanse 1/1, a ne samo OC-ane nove trojke.

 Da neka stave taj 9900k na 4,4ghz pa da vidimo, clock per clock kaj ne?

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovi ostali nisu klokani jbg ali privjesak pokzuje zavidne rezultate i ako nije za 24/7 uporabu.Ali eto cisto za benchmark dobro dodje AMD je sa ovim procesorom napravio odlican posao.Samo mogu reci da ce se brzo otvoriti veliki izbor procesora izmedju 100-150€ a polovnim da ne govorim. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Samo mogu reci da ce se brzo otvoriti veliki izbor procesora izmedju 100-150€ a polovnim da ne govorim. 

 Kod AMDa da, kod intela sumnjam 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kod intela mozda 7700K polovni za 150e. lol

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prije C-19 se kod nas za 2300HRK kupilo: 1600 AF, 2X8GB 3GHz rama, B450 MBO, hladnjak i 240GB sistemski SSD. Prije Ryzena je to bilo nezamislivo. Sam procesor tog ranga je koštao više od svega ovoga nabrojanog. A bit će još i bolje! 

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
dreadmoore kaže...

Samo mogu reci da ce se brzo otvoriti veliki izbor procesora izmedju 100-150€ a polovnim da ne govorim. 

 Kod AMDa da, kod intela sumnjam 

 

aj ne kakaj, imat ćeš prepakirani i5 2500k na nešto višem kloku pod "i3" imenom 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

Prije C-19 se kod nas za 2300HRK kupilo: 1600 AF, 2X8GB 3GHz rama, B450 MBO, hladnjak i 240GB sistemski SSD. Prije Ryzena je to bilo nezamislivo. Sam procesor tog ranga je koštao više od svega ovoga nabrojanog. A bit će još i bolje! 

Yap. Ja sam neki dan gledao racunicu, 3000kn za i5-6600K od kolege s foruma + Z170 Ranger koja je bila na akciji, 3000kn za jebenu plocu i proc. Kasnije sam ih, tj. prije ravno god dana, prodao za 3200kn skupa s MSI gaming 1060 6GB u nadi da popusim cim manje para. Kasnije isti scenarij, polovni proc 1600 od kolege s foruma i nova Crosshair VI na akciji, ali 1500kn sve skupa sto je manja cijena od onog i5-6600K. Vratio sam si izgubljene pare od grafe, lol.

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...
hahhaajaads kaže...
dreadmoore kaže...

Samo mogu reci da ce se brzo otvoriti veliki izbor procesora izmedju 100-150€ a polovnim da ne govorim. 

 Kod AMDa da, kod intela sumnjam 

 

aj ne kakaj, imat ćeš prepakirani i5 2500k na nešto višem kloku pod "i3" imenom 

 A neznm tko je vise tih prepakovanih i5 2500K preporucio ovdje na forumu ja ili ti 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mozes na prste ruku nabrojat u koliko sam prijedloga stavljao te i3 otkako je dosao ryzen :)

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

Mozes na prste ruku nabrojat u koliko sam prijedloga stavljao te i3 otkako je dosao ryzen :)

 aha vjerujem samo na koliko ruku pola foruma si obezbjedio sa i5 2500k 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo ova je samo za Wareta i slične

 

Sve je složeno. U biosu stavio mem na 3200mhz odabrao boot redosljed i nakon 15 min instalacije imam novi komp.. 

Nakon 8 godina intela koji je odradio super posao, opet na amdu..

Još samo da stavim malo rgb software-a i to je to.... 

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
5 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

Evo ova je samo za Wareta i slične

 

Sve je složeno. U biosu stavio mem na 3200mhz odabrao boot redosljed i nakon 15 min instalacije imam novi komp.. 

Nakon 8 godina intela koji je odradio super posao, opet na amdu..

Još samo da stavim malo rgb software-a i to je to.... 

 Updateaj "Moj PC"

Have no fear, Vlad is here
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

sorry, meni još uvijek nije jasno zašto intel ne može proizvesti proc bolji od toga što imaju u manjoj skali, vjerujem zbog arhitekture od koje ne odustaju a ne može se dalje skalirati? tko zna nek objasni? ili... gdje je problem? TIA

znam da nije za ovu temu al' ova se prati pa...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2020 21:59 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VladimirLem kaže...
red_bull kaže...

Evo ova je samo za Wareta i slične

 

Sve je složeno. U biosu stavio mem na 3200mhz odabrao boot redosljed i nakon 15 min instalacije imam novi komp.. 

Nakon 8 godina intela koji je odradio super posao, opet na amdu..

Još samo da stavim malo rgb software-a i to je to.... 

 Updateaj "Moj PC"

 red_bull svakako nabaci i neku sliku setupa, da vidimo kak izgleda ;)

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

sorry, meni još uvijek nije jasno zašto intel ne može proizvesti proc bolji od toga što imaju u manjoj skali, vjerujem zbog arhitekture od koje ne odustaju a ne može se dalje skalirati? tko zna nek objasni? ili... gdje je problem? TIA

znam da nije za ovu temu al' ova se prati pa...

 Arhitektura se mijenja prema procesu, arhitektura nije problem nikakav, ona se može skalirati na bilo koji proces u teoriji, Intel je prije svoju arhitekturu procesora kompletno mijenjao svaki drugi proces. No, problem je što su nakon 14nm krenuli u razvoj 10nm procesa na deep ultraviolet light litografiji koja koristi zrake od 193nm pa tako Intel ima problem kako dobiti dobre rezultate.

 

To je kao da kistom od 5cm pokušavaš nacrtati liniju od 1cm. I to možeš tako postići da pomičeš kist i dobiješ jedan dio koji će biti podebljan više od drugih i to je onda Intelov funkcionalni dio procesora. No, kad toliko puta moraš premazivati događaju se greške jer se stvari mogu pomaknuti, ne ispadne dovoljno dobro i tako dalje.

 

Drugo dio problema leži u tome što te veličine koje pišu, 16nm, 14nm, 7nm baš i nisu točne vrijednosti već je to marketing. Tako je recimo Intel 14nm po stvarnoj veličini tranzistora negdje bliže onoga što je TSMC imao na 10nm, Intel 10nm proces je po planovima ustvari negdje bliže veličini TSMC 7nm (tu i nastaje problem zašto je Intelu toliko teško postići 10nm, sličnih je karakteristika kao TSMC 7nm, ali Intel pokušava to odraditi sa 193nm zrakom svjetla, dok TSMC radi to sa 13,5nm zrakom), a onda na kraju balade bi Intel 7nm trebao biti ono što će kod TSMC biti 5nm. 

Sad Intel kreće sa EUV litografijom, tako da će vjerojatno Intel desktop procesori prijeći direktno sa 14nm na 7nm bez 10nm verzije jer je taj node jednostavno nezadovoljavajućih karakteristika zbog loše odluke Intela kod odabira procesa proizvodnje. Intel je vjerovao da će izvući još tih 10nm preko standardne deep UV  litografije, no zbog lošeg kockanja je TSMC i AMD preko njih uspio stići Intel.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sto jozo bozo hoce reci namlatili su novaca pa se zajebaju pa im se sad to zaljeva za usi 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Ops haha 100€ procesor poderao citavu ryzen liniju i  i9 9900KS 

 Budalaština ili beskorisna glupost, kakav korist od klokanja koje nije upotrebljivo za svakodnevno normalno korištenje.Jubitu budalaštine za zaradu, ili još veča glupost ne testirat procesore sa defoltnim CPU hladnjacima, pogotovo ako idu uz određene procove.Mogu i ja kloknut svoj Athlon na 4.1ghz, ali potreban CPU napon je van sigurnih granica, dakle odhebi 4.1 ghz.

 

Hebalo ih vodeno hlađenje, da bog da im sve procurilo a kompovi nek pokrepaju.Izbor grafe je opet ludost, kao da bu svako uz slične procove nagural grafu od 1000$.Koja budala kupuje vodeno hlađenje za 4/8 procove, i kakve to onda ima veze sa normalnim korištenjem takvih konfiguracija u realnoj praksi.

 

 

Ajmo ne pokazat realnu situaciju, i kak se ponašaju navedeni procesori sa stock CPU hladnjacima i grafama realne cijene.Isto tak ajmo usput ne pokazat, kaj se može očekivat od fakat jeftinih posebnih CPU hladnjaka.Dakle da li se recimo novi Freezer 7X isplati, ili su njegovi kupci ipak največi mulci odavde pa do Klingona. 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/cpu-hladnjaci-ventilatori-po/4608.aspx?page=140&jumpto=6127777&sort=asc&view=flat

 

https://www.amazon.com/ARCTIC-Freezer-Multi-Compatible-Compatible-Pre-Applied/dp/B084P82HRY

 

Eto tak se to radi, čudo neviđeno testirajmo sa stock CPU hladnjacima pa nek se vidi.Informacije radi nažalost dolnji poznati Jutuber je umro prije nekoliko mjeseci, pa eto nek mu je lahka zemljica.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fromcelltohell kaže...
VladimirLem kaže...
red_bull kaže...

Evo ova je samo za Wareta i slične

 

Sve je složeno. U biosu stavio mem na 3200mhz odabrao boot redosljed i nakon 15 min instalacije imam novi komp.. 

Nakon 8 godina intela koji je odradio super posao, opet na amdu..

Još samo da stavim malo rgb software-a i to je to.... 

 Updateaj "Moj PC"

 red_bull svakako nabaci i neku sliku setupa, da vidimo kak izgleda ;)

 budem samo instaliram sve i složim si kak mi paše.. moram žaruljice poštelat

(G)jokaCRO ingame
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
ibme74 kaže...

Mozes na prste ruku nabrojat u koliko sam prijedloga stavljao te i3 otkako je dosao ryzen :)

 aha vjerujem samo na koliko ruku pola foruma si obezbjedio sa i5 2500k 

 

ajde poslikaj te silne konfe sa "i5 2500k" ili samo voliš kakat kao i inače?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice