AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU izdvojena tema

poruka: 1.636
|
čitano: 438.775
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Mad Ant kaže...
R3nchi kaže...
Imam problem,kad restartam win 11, pc mi se nece bootat opet, power svjetli hdd suti,i tako sve stoji do hard reseta..

 Od kad je sklopljen ili tek nakon nekog vremena? Za nabrzinu napravi clear biosa i stavi friske windoze na neki drugi disk... mozda cak Win10 za test...

 Mislim da to nema veze s winsima, s prvim savjetom se slažem a dodao bih i apgrejd biosa na najnoviju verziju ukoliko već nije.

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
R3nchi kaže...
Imam problem,kad restartam win 11, pc mi se nece bootat opet, power svjetli hdd suti,i tako sve stoji do hard reseta..

 da li ti svjetle neke diode na ploci, kraj kojih pise na sto se odnosti, cpu, ram ili gpu?

 

ako si mjenjao neki hardver, moguce da ti trenira memoriju ponovo

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Boris grozni kaže...
20+g na intel platformi, zadnji Amd proizvod mi je bio Athlon 2000xp, nikad mi na pamet nije bilo updejtat bios nikad niti jedan veci problem a da je iskljucivo bio vezan uz cpu/mbo, strašno s čim se vi borite, pa kako vam se da😂😁

 Nikada ne testirati novu arhitekturu od amd, to ponavljamo stalno. Ovu pogotovo jer je nova iz korijena.Serija sa početni broj 7 gpu/cpu treba preskočiti obavezno. 

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.11.2023 14:58 (dery).
Moj PC  
3 2 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
notloB kaže...
Mad Ant kaže...
R3nchi kaže...
Imam problem,kad restartam win 11, pc mi se nece bootat opet, power svjetli hdd suti,i tako sve stoji do hard reseta..

 Od kad je sklopljen ili tek nakon nekog vremena? Za nabrzinu napravi clear biosa i stavi friske windoze na neki drugi disk... mozda cak Win10 za test...

 Mislim da to nema veze s winsima, s prvim savjetom se slažem a dodao bih i apgrejd biosa na najnoviju verziju ukoliko već nije.

 Mogao je napraviti mali milion stvari - i sa HW i sa OS-om, stoga i vrlo genericki odgovor koji donekle stavlja stanje na pocetno.

 

Ja npr. nisam imao problema ni kada sam iz zezancije bootao OS(W10) sa starog intela i grafe. Zanimljivo nista se ne buni. Znaci frankenstajn transplantacija i sve radi stabilno, a on je sklopio sve frisko... Nadam se da je kod njega samo neka glupost...

 

BTW u zadnje vrijeme stalno krepavaju Intel CPUi u brand racunalima, tri komada u mjesec dana. Cak i par Xeona... relativno novi pa zamjena u garanciji, ali opet.

10 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Od vas svih ima li blage veze i jedan šta priča?? Daj odite radit nešto za društveno dobro. 😘

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Mad Ant kaže...

 Mogao je napraviti mali milion stvari - i sa HW i sa OS-om, stoga i vrlo genericki odgovor koji donekle stavlja stanje na pocetno.

 

Ja npr. nisam imao problema ni kada sam iz zezancije bootao OS(W10) sa starog intela i grafe. Zanimljivo nista se ne buni. Znaci frankenstajn transplantacija i sve radi stabilno, a on je sklopio sve frisko... Nadam se da je kod njega samo neka glupost...

 

BTW u zadnje vrijeme stalno krepavaju Intel CPUi u brand racunalima, tri komada u mjesec dana. Cak i par Xeona... relativno novi pa zamjena u garanciji, ali opet.

 Stvar je u tome da je mogao uopće ne imati os i opet bi mu se dogodilo isto, njemu se pc zaglavi prije posta a to nema nikakve veze sa winsima. S winsima ima veze tek nakon posta i čitanja boot sektora.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2023 9:21 (notloB).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
R3nchi kaže...
Imam problem,kad restartam win 11, pc mi se nece bootat opet, power svjetli hdd suti,i tako sve stoji do hard reseta..

 

Probaj isključiti Resizable Bar ako je uključen

13 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
notloB kaže...
Mad Ant kaže...

 Mogao je napraviti mali milion stvari - i sa HW i sa OS-om, stoga i vrlo genericki odgovor koji donekle stavlja stanje na pocetno.

 

Ja npr. nisam imao problema ni kada sam iz zezancije bootao OS(W10) sa starog intela i grafe. Zanimljivo nista se ne buni. Znaci frankenstajn transplantacija i sve radi stabilno, a on je sklopio sve frisko... Nadam se da je kod njega samo neka glupost...

 

BTW u zadnje vrijeme stalno krepavaju Intel CPUi u brand racunalima, tri komada u mjesec dana. Cak i par Xeona... relativno novi pa zamjena u garanciji, ali opet.

 Stvar je u tome da je mogao uopće ne imati os i opet bi mu se dogodilo isto, njemu se pc zaglavi prije posta a to nema nikakve veze sa winsima. S winsima ima veze tek nakon posta i čitanja boot sektora.

 Nit je on predetaljno objasnio, niti sam ja isao kopati po postovima. Ili hoces reci da mu treba na HW forumu pisati kao malom djetetu svaki detalj i pogoditi napamet od prve sta je? Kolega nije tu od jucer bas...

 

Tako da ja i dalje preporucam na pocetno stanje pa polako dalje, ako nema ideju sto bi moglo biti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.11.2023 14:10 (Mad Ant).
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Mad Ant kaže...

 Nit je on predetaljno objasnio, niti sam ja isao kopati po postovima. Ili hoces reci da mu treba na HW forumu pisati kao malom djetetu svaki detalj i pogoditi napamet od prve sta je? Kolega nije tu od jucer bas...

 

Tako da ja i dalje preporucam na pocetno stanje pa polako dalje, ako nema ideju sto bi moglo biti.

 Pa sad kad bolje razmislim moguće je da zapne još u winsima prije nego restarta pa tek onda zapne, nećemo znati dok ne opiše problem kako treba.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
mislim cak odkad sam ga sklopio .Al sam mislio da me hebb kabal il monitor,jer je baco no signal from dp.. I nije li to feat.
novih ryzena a ne win? (bar kolko sam guglo po netu). I zato sam tu Pito,jer je ovdje tema zadnja cpu arhitektura tj seria 7 cpua ne? Sad sam skuzio da nekad i kod prvog bootanja zabudali pa moram hard reset
. bios sam odmah update o cim sam slozio konfu (ima mozda 6mj).. Kolko se sjecam zbog ovakvih pizd su neki tech tuberi rekli pozz AMDu ..
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 9:04 (R3nchi).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
R3nchi kaže...
mislim cak odkad sam ga sklopio .Al sam mislio da me hebb kabal il monitor,jer je baco no signal from dp.. I nije li to feat.
novih ryzena a ne win? (bar kolko sam guglo po netu). I zato sam tu Pito,jer je ovdje tema zadnja cpu arhitektura tj seria 7 cpua ne? Sad sam skuzio da nekad i kod prvog bootanja zabudali pa moram hard reset
. bios sam odmah update o cim sam slozio konfu (ima mozda 6mj).. Kolko se sjecam zbog ovakvih pizd su neki tech tuberi rekli pozz AMDu ..

 

Što je "feat novih ryzena"? Umjesto detaljnog opisa problema, imam dojam da

čitam roman toka svijesti...

2 godine
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
R3nchi kaže...
mislim cak odkad sam ga sklopio .Al sam mislio da me hebb kabal il monitor,jer je baco no signal from dp.. I nije li to feat.
novih ryzena a ne win? (bar kolko sam guglo po netu). I zato sam tu Pito,jer je ovdje tema zadnja cpu arhitektura tj seria 7 cpua ne? Sad sam skuzio da nekad i kod prvog bootanja zabudali pa moram hard reset
. bios sam odmah update o cim sam slozio konfu (ima mozda 6mj).. Kolko se sjecam zbog ovakvih pizd su neki tech tuberi rekli pozz AMDu ..

 Upiši si pravilni naziv matične ploče pod moj PC, 6 mjeseci je mnogo vremena, apdejtaj bios i loadaj difoltne bios postavke nakon toga vidi kako će se ponašati, ukoliko je sve u redu uključi xmp...

 

Kada ti prikazuje no dp signal, kada nešto radiš ili pri restartu, standby etc.?

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 10:48 (notloB).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
notloB kaže...
R3nchi kaže...
mislim cak odkad sam ga sklopio .Al sam mislio da me hebb kabal il monitor,jer je baco no signal from dp.. I nije li to feat.
novih ryzena a ne win? (bar kolko sam guglo po netu). I zato sam tu Pito,jer je ovdje tema zadnja cpu arhitektura tj seria 7 cpua ne? Sad sam skuzio da nekad i kod prvog bootanja zabudali pa moram hard reset
. bios sam odmah update o cim sam slozio konfu (ima mozda 6mj).. Kolko se sjecam zbog ovakvih pizd su neki tech tuberi rekli pozz AMDu ..

 Upiši si pravilne specifikacije za matičnu ploču pod moj PC, 6 mjeseci je mnogo vremena, apdejtaj bios i loadaj difoltne bios postavke nakon toga vidi kako će se ponašati, ukoliko je sve u redu uključi xmp...

 

Kada ti prikazuje no dp signal, kada nešto radiš ili pri restartu, standby etc.?

 

Nije točno upisao naziv matične, ali ako je recimo PRO B650-P WIFI onda je bilo 4-5 verzija biosa u zadnjih 6 mjeseci, od kojih hrpa spominje probleme sa standby S3 levelom,

stabilnošću i slično

 

https://www.msi.com/Motherboard/PRO-B650-P-WIFI/support

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

I to vjerovatno i je problem.

Windowsi od 10 nadalje ne podržavaju više ni jedno normalno suspend stanje (zato jer špijuniraju i u sleepu i u hibernateu makar misliš da računalo miruje).

Da se forsati prek group policy editora i registrya u neko normalno stanje pa u BIOS-u poriktat i onda je to to.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.11.2023 11:41 (fer-de-lance).
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
R3nchi kaže...
mislim cak odkad sam ga sklopio .Al sam mislio da me hebb kabal il monitor,jer je baco no signal from dp.. I nije li to feat.
novih ryzena a ne win? (bar kolko sam guglo po netu). I zato sam tu Pito,jer je ovdje tema zadnja cpu arhitektura tj seria 7 cpua ne? Sad sam skuzio da nekad i kod prvog bootanja zabudali pa moram hard reset
. bios sam odmah update o cim sam slozio konfu (ima mozda 6mj).. Kolko se sjecam zbog ovakvih pizd su neki tech tuberi rekli pozz AMDu ..

sa tom AMD platformom, napravi isto sto si napravio i sa AMD grafickom

 

 

Boris Grozni: sad na 4k ekranu se moze potegnuti s FSR-om i do 16k +ako igra u sebi ima skaliranje rezolucije.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
PRO B650-P WIFI da ta je ploca i nisam od slaganja updateo bios..
Pod novi feature mislim da je dosta ljudi (bar kolko sam bio pohvato po yt) imalo isti problem s povremenim ne bootanjem win.. Al posto sam ja u pocetku bio bez problema a monitor mi preko dp signala na novoj konfi brzo ode u stand by nisam ni kuzio da mi se u biti win nisu digli jer bi stalno brijo da je neki qurac s kabelom il monitorom,jer je baco no signal from device ( tako nesto )...
@3dfx pre skupo mi prodavat konfu pa gubit pare,pa nadodat za intela .. Grafa je vracena u roku 14 dana bila..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Nek se igraju sa 128 Zen 4C jegzretina, i da znamo da to nisu nikakve male CPU jezgre kao Intel E krampanjole.

 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=42&jumpto=6688606&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
R3nchi kaže...
PRO B650-P WIFI da ta je ploca i nisam od slaganja updateo bios..
Pod novi feature mislim da je dosta ljudi (bar kolko sam bio pohvato po yt) imalo isti problem s povremenim ne bootanjem win.. Al posto sam ja u pocetku bio bez problema a monitor mi preko dp signala na novoj konfi brzo ode u stand by nisam ni kuzio da mi se u biti win nisu digli jer bi stalno brijo da je neki qurac s kabelom il monitorom,jer je baco no signal from device ( tako nesto )...
@3dfx pre skupo mi prodavat konfu pa gubit pare,pa nadodat za intela .. Grafa je vracena u roku 14 dana bila..

 R3nchi

Jesi micao ram DDR5 treba jače stisnut u utore možda nije jedan dobro sjeo pa se neće boot-ati.

Mislim da je tako već bilo nekome na forumu.

Kad sam kupovao RAM tražio sam čovjeka da isproba u svom kompu jer nije imao garanciju.

Kad ga je stavio komp se nije boot-ao onda je probao vratiti svoje i dalje ništa.

Već se uspaničio da je nešto zeznuo sa utorima.

Nakon toga sam ja probao malo jaše stisnuo i sve je proradilo.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rambox kaže...

Nek se igraju sa 128 Zen 4C jegzretina, i da znamo da to nisu nikakve male CPU jezgre kao Intel E krampanjole.

 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=42&jumpto=6688606&sort=asc&view=flat

 rambox

Ti si dečko ozbiljno bolestan.

10 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Ovaj rambox nije tu radi pomoći već samo da laže i roka po intelu. Koja sramota od forumaša!

Bero
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
online
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Što je lagao ? stavio je link na LTT-ov video, a za korištenje flomastera ga možeš tužit moderatorima za troškove oftamologa :).

 

U ovom obliku i nije možda nešto zanimljivo široj publici ali za koju godinu će se nešto od toga spustiti i u mainstream, npr. 96GB 5600 RAM keksići iz videa.

Zen4C jezgre su i dalje Zen4, fizički manje zbog manje cachea pa ih stane više u chiplet (novi sa 16 za razliku od starih 8-jezgrenih) pa se otvara mogućnost da nešto od toga završi kao 16+8 ili 16+GPU Ryzen.

 

On topic, pripremam jedan 7950X na B650 Tomahawk, u BIOSu fiksiran na 5.2GHz (all core) i PPT 135W se pokazala dobra kombinacija za VRay i Corona renderer višesatne torture.

Performanse kao stock, tu i tamo nešto bolje ali max. zabilježene temperature po HWInfu su 86°C ispod DarkRock 4 Pro, pa koga smeta 95° ili vodeno, može i ovako.

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
rambox kaže...

Nek se igraju sa 128 Zen 4C jegzretina, i da znamo da to nisu nikakve male CPU jezgre kao Intel E krampanjole.

 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=42&jumpto=6688606&sort=asc&view=flat

 

E jezgre idu na 4.5 Ghz i zovu ih patuljastima, a ove jedva 1.5, još ih treba pogurati koliko su spore, ali su svejedno velike

16 godina
online
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Mno kaže...
rambox kaže...

Nek se igraju sa 128 Zen 4C jegzretina, i da znamo da to nisu nikakve male CPU jezgre kao Intel E krampanjole.

 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=42&jumpto=6688606&sort=asc&view=flat

 

E jezgre idu na 4.5 Ghz i zovu ih patuljastima, a ove jedva 1.5, još ih treba pogurati koliko su spore, ali su svejedno velike

To možda one sirote koje ne stigne ni upregnut :) Vidi se kasnije u videu novi Cinebech 2024 koji ih može sve zaposliti i rade na 2.6-3.1GHz.

Izgleda malo u odnosu na desktop ali Epyc i Xeon imaju puno konzervativnije taktove. Intelove E-jezgre su različita arhitektura i ne mogu se uspoređivati samo po taktu.

 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Kolko vidim rade na oko 3 ghza....da bi svih 128 jezgri ostalo u razumnom TDP-u, razumnom za 128 jezgri ne ko i9 sa podjednakim TDP-om i 24 jezgre od kojih su samo 8 jezgri i 16 jezgrica 

11 godina
online
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

oko čega vi natežete kožicu... čije su jezgre jezgrice, a čije nisu, jer je jedino na ovom bitno tko je prvi počeo i tko koga kopira

pa sam amd je u planovima prije par godina ovu arhitekturu nazvalo big.little, kopiraju jedan drugoga uzduž i poprijeko gdjegod stignu

 

amd kopira nevidiju apsolutno u svemu zadnjih par godina, pa koga briga...

ali nedajbože da je ovaj sistem jačih+slabijih jezgri kopiranje intela

koga briga osim par fanboja s bug foruma koji grčevito dokazuju da to 'nije isto' 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Uglavnom ovakav CPU je za Intela SF, kao da gledaju Picarada koji kaže 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU
Mno kaže...
rambox kaže...

Nek se igraju sa 128 Zen 4C jegzretina, i da znamo da to nisu nikakve male CPU jezgre kao Intel E krampanjole.

 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-7000-zen-4-cpu/282858.aspx?page=42&jumpto=6688606&sort=asc&view=flat

 

E jezgre idu na 4.5 Ghz i zovu ih patuljastima, a ove jedva 1.5, još ih treba pogurati koliko su spore, ali su svejedno velike

 

 

zašto komentiraš video koji očigledno nisi pogledao?

 

picajzla0707 kaže...

oko čega vi natežete kožicu... čije su jezgre jezgrice, a čije nisu, jer je jedino na ovom bitno tko je prvi počeo i tko koga kopira

pa sam amd je u planovima prije par godina ovu arhitekturu nazvalo big.little, kopiraju jedan drugoga uzduž i poprijeko gdjegod stignu

 

amd kopira nevidiju apsolutno u svemu zadnjih par godina, pa koga briga...

ali nedajbože da je ovaj sistem jačih+slabijih jezgri kopiranje intela

koga briga osim par fanboja s bug foruma koji grčevito dokazuju da to 'nije isto' 

 

Ni ti nisi pažljivo gledao...sve su jezgre u tom Epyc procesoru iste

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2023 9:28 (segregator).
16 godina
online
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Da su E-jezgre bar približne po snazi kao P, već bi ih bilo i na Xeonima ali tamo takav kompromis nema smisla kao na desktop procesorima.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Negdje sam vidio da ide Xeon sa 144 E jezgre....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Ryzen 7000 Zen 4 CPU

Da, to bi trebali biti Sierra Forest, to je već izašlo ?

Ako je cilj što manja potrošnja zašto ne, ali kombinacija P+E u poslovnim okruženjima nema smisla, dapače, radi probleme kod virtualizacije.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice