AMD Ryzen 5000

poruka: 404
|
čitano: 187.150
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Re: AMD Ryzen 5000

Bilo bi bolje da si te novce uložio u grafičku.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
El Torro kaže...

Bilo bi bolje da si te novce uložio u grafičku.

 Imam Rtx 4080 graficku, sta ce mi bolje od toga za sada?

16 godina
offline
AMD Ryzen 5000

Još kad bi bio globalno dostupan, ali ok s obzirom "da recimo pokriva" sitno Američko tržište od 300+milja ljudi.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
AMD Ryzen 5000

DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
Zasto se ne zakljucaju ove nepotrebne temo o milijon serija kao Intelove?, postoji opca AMD Ryzen tema s obzirom na neaktivnost i previše

Moj PC  
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Boris grozni kaže...

DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
Zasto se ne zakljucaju ove nepotrebne temo o milijon serija kao Intelove?, postoji opca AMD Ryzen tema s obzirom na neaktivnost i previše

Ti bi zaključaval ono kaj ti ne odgovara, ili kaj jednostavno ne razumiješ?Trpanje svega CPU u jednu temu je loš čušpajz ili običan nered, "i tak se to ne radi na ozbiljnim informatičkom forumima.".

 

Kao primjer uzmi Anandtech Forum ili CPU podforum, koji je okvirno deset godina stariji od Bug Foruma.

 

https://forums.anandtech.com/forums/cpus-and-overclocking.5/

 

Nađi neku bolju ideju, ili recimo malo razmisli zakaj je tvoj stari originalni nik izbačen sa foruma.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2023 12:27 (rambox).
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen 5000
rambox kaže...
Boris grozni kaže...

DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
Zasto se ne zakljucaju ove nepotrebne temo o milijon serija kao Intelove?, postoji opca AMD Ryzen tema s obzirom na neaktivnost i previše

Ti bi zaključaval ono kaj ti ne odgovara, ili kaj jednostavno ne razumiješ?Trpanje svega CPU u jednu temu je loš čušpajz ili običan nered, "i tak se to ne radi na ozbiljnim informatičkom forumima.".

 

Kao primjer uzmi Anandtech Forum ili CPU podforum, koji je okvirno deset godina stariji od Bug Foruma.

 

https://forums.anandtech.com/forums/cpus-and-overclocking.5/

 

Nađi neku bolju ideju, ili recimo malo razmisli zakaj je tvoj stari originalni nik izbačen sa foruma.

 Ne radi se tu dali meni to odgovara vec su i Intel teme zakljucane i objedinjene u jednu radi premale aktivnosti.
Sad dali tvoje sive stanice to shvacaju ili ne to je druga priča, otvori si i posebnu temu mindfactory prodaju da mozes tamo svaki dan izvjestavati koliko je na dnevnoj bazi prodano istih vjerujem da je zaintereiranost golema

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2023 13:43 (Boris grozni).
12 godina
offline
AMD Ryzen 5000

Postavio sam slično pitanje, u Cine mi renderuje ryzen na base clock 3,30 Ghz, i u Cinebench imam rezultate ispod prosječnih.

 

U pitanju je Ryzen 5700x, da li ima još neko situaciju da u toku renderovanja radi na base clock.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Artem kaže...

Postavio sam slično pitanje, u Cine mi renderuje ryzen na base clock 3,30 Ghz, i u Cinebench imam rezultate ispod prosječnih.

 

U pitanju je Ryzen 5700x, da li ima još neko situaciju da u toku renderovanja radi na base clock.

 

 

daj ispuni moj pc za pocetak ak vec imas neki problem, nismo vidovnjaci!

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000

Mozda ti nisi vidovnjak ali ja jesam

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Artem kaže...

Postavio sam slično pitanje, u Cine mi renderuje ryzen na base clock 3,30 Ghz, i u Cinebench imam rezultate ispod prosječnih.

 

U pitanju je Ryzen 5700x, da li ima još neko situaciju da u toku renderovanja radi na base clock.

 

 

Može bit svašta, pregrijavanja procesora pa spušta frekvenciju, ili zbrkane Windows Power managment opcije ili Bios postavke itd.Na daljinu je teško procjenit, ali iskusno oko moglo bi barem malo okvirno pogledati situaciju preko Teamwiver.

 

https://forum.bug.hr/forum/board/razni-softverski-problemi/40.aspx?sort=act

AMD,........is that Epyc or what?
4 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen 5000

Htio bih nabaviti novi processor Ryzen 5 5600, sad imam 5 1600, pa me zanima gdje da potrazim najnize cijene za taj processor...ili mozda da narucim iz vana s neke stranice?

 

Zahvaljujem se unaprijed.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
6 godina
offline
8 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen 5000

Nakon kaj sam jučer i danas prošao sito i rešeto na r5 5600 i napravio svjetske rekorde kako u GPU Superposition testu sa rtx 4090 najjacom grafom danasnjice, tako i na CPU testovima gdje sam u Cinebenchu R23 također napravio svijetski rekord u kategoriji sa AIO hladnjakom i ostao brutalno impresioniran moram napisati detaljnu opservaciju i dojmove 

1. Munjevit boot, oko 7-8sec od paljenja do win

2. Izuzetno jak performans per money ratio, za sicu ovaj proc gura high end graficke bez problema, samo bjezati od PBO kao vrag od tamjana i drzati se all core overkloka!

3. RAM radi bez problema, XMP do 3600MHz nema problema tu su dosta poboljsali stvari koje na proslim serijama nisu nikako radile. Njabolje ganjati 3800Mhz da dobijete 1:1 ratio i onda smanjivati latenciju koliko ide, generalno 3800MHz CL16 ce vec biti jako dobro.

4. Temperature su naravno kada se zna odraditi OC kako treba nikakve, 4.9GHz all core u CB R23 stress testu drzi na 75c max, u gamingu nekih 50c 

Evo ispod screenshot tempratura i monitoringa tokom Cinebench R23 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 10:39 (Jacked).
Moj PC  
7 0 hvala 0
8 mjeseci
protjeran
offline
AMD Ryzen 5000

Kako ocistiti ploču i CPU ako pasta ode na pinove i u socket

Moj PC  
1 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 5000

Tata si nema šta 

12 mjeseci
offline
AMD Ryzen 5000

Pitanje: jel uspio itko dić infiniti fabric preko 1866mhz na dual chiplet procu?

 

Edit: bez pojave grešaka

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.10.2023 12:19 (PlayPetepp).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
PlayPetepp kaže...

Pitanje: jel uspio itko dić infiniti fabric preko 1866mhz na dual chiplet procu?

 

Edit: bez pojave grešaka

Hura fučkaj ga sad, navodno stiže još gejmerskih 3D V-Kešovina Ryzen 5000 procova.Slavni AM4+DDR4 memorija ide dalje, nema mirovine ali to je ipak manje više očekivano.

 

R7 5700X3D: 8C/16T, 4.1GHz/3.0GHz, 96MB L3 cache

 

R5 5500X3D: 6C/12T, 4.0GHz/3.0GHz, 96MB L3 cache

 

https://x.com/g01d3nm4ng0/status/1724397264477561005?s=20

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
AMD Ryzen 5000

Bemti miša kupio sam mrtvu platformu ali svejedno izlaze novi procesori...

Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen 5000

Kad pomisliš da AMD ne može veću glupost napravit, oni se potrude i izbace ovo. Sad me muči pitanje, hoće li i athlonci dobit 3d Cash??  Uostalom za EU će bit dostupno kao i 5600x3d

Bero
Moj PC  
1 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
rambox kaže...
PlayPetepp kaže...

Pitanje: jel uspio itko dić infiniti fabric preko 1866mhz na dual chiplet procu?

 

Edit: bez pojave grešaka

Hura fučkaj ga sad, navodno stiže još gejmerskih 3D V-Kešovina Ryzen 5000 procova.Slavni AM4+DDR4 memorija ide dalje, nema mirovine ali to je ipak manje više očekivano.

 

R7 5700X3D: 8C/16T, 4.1GHz/3.0GHz, 96MB L3 cache

 

R5 5500X3D: 6C/12T, 4.0GHz/3.0GHz, 96MB L3 cache

 

https://x.com/g01d3nm4ng0/status/1724397264477561005?s=20

 

 

 

 

 A ovo im stvarno ne treba, osim ak ponude 5700X3D za 200€ ili ispod, za ovog 5500X3D ne vidim poantu jer ce vjerovatno bit na razini ili trunku jaci od jednog 5600...

2 godine
online
AMD Ryzen 5000

Vjerojatno su odlučili prodati sav škart koji im je ostao od neuspjelih 5800x3d, negdje ne dostiže takt, negdje ne radi jezgra i ne dostiže takt... pakiraj, zamijeni ime i prodaj.

Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen 5000
notloB kaže...

Vjerojatno su odlučili prodati sav škart koji im je ostao od neuspjelih 5800x3d, negdje ne dostiže takt, negdje ne radi jezgra i ne dostiže takt... pakiraj, zamijeni ime i prodaj.

 Samo 4ghz? lool kao da smo u 99" mogu zamisliti samo koliko ce fps davati jedan Starfield jedno 8fpsa

7 mjeseci
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Boris grozni kaže...
notloB kaže...

Vjerojatno su odlučili prodati sav škart koji im je ostao od neuspjelih 5800x3d, negdje ne dostiže takt, negdje ne radi jezgra i ne dostiže takt... pakiraj, zamijeni ime i prodaj.

 Samo 4ghz? lool kao da smo u 99" mogu zamisliti samo koliko ce fps davati jedan Starfield jedno 8fpsa

Ako će on imat jedno 8, ti ćeš sa tom starkeljom imat barem 6.

Timo: "...samo neinformirani krajnji korisnik moze kupiti AMD proizvod, za igranje."
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Rambox šta si ti takav intel fanboy
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Inochulum kaže...
Boris grozni kaže...
notloB kaže...

Vjerojatno su odlučili prodati sav škart koji im je ostao od neuspjelih 5800x3d, negdje ne dostiže takt, negdje ne radi jezgra i ne dostiže takt... pakiraj, zamijeni ime i prodaj.

 Samo 4ghz? lool kao da smo u 99" mogu zamisliti samo koliko ce fps davati jedan Starfield jedno 8fpsa

Ako će on imat jedno 8, ti ćeš sa tom starkeljom imat barem 6.

 Za sad se nemrem pozaliti, na 4k medium preset u igri vani je lock od 80fpsa unutra 120, meni i vise nego dovoljno grafa je min iskoristena 94%

7 mjeseci
offline
Re: AMD Ryzen 5000

Ma vozit ćeš 4k, nije bed. Ali ta kartica je idealna za high rr 1440p. Stvorena za tu rezu. Jel igraš kakve fps igre u multiplayeru? Ako da, šteta što ne voziš jedan takav monitor. Meni bi 60hz, ma i da je 8k, bila smrt za fps igre. Pogotovo multiplayer.

Timo: "...samo neinformirani krajnji korisnik moze kupiti AMD proizvod, za igranje."
3 godine
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Inochulum kaže...

Ma vozit ćeš 4k, nije bed. Ali ta kartica je idealna za high rr 1440p. Stvorena za tu rezu. Jel igraš kakve fps igre u multiplayeru? Ako da, šteta što ne voziš jedan takav monitor. Meni bi 60hz, ma i da je 8k, bila smrt za fps igre. Pogotovo multiplayer.

 Dosta Sp igara no od Mp uglavnom samo Pubg, Cod, SCII, tu i tamo pokrenem Bf, sve ove igre se vrte u barem min 150fpsa(pubg).
Ne trebam trenutno hrr monitor iako sam razmisljao kad cu uzimati novu platformu da uzmem opet 32"@1440p i 144hz ali otom potom

3 godine
offline
Re: AMD Ryzen 5000
Bero_ng95 kaže...

Kad pomisliš da AMD ne može veću glupost napravit, oni se potrude i izbace ovo. Sad me muči pitanje, hoće li i athlonci dobit 3d Cash?? Uostalom za EU će bit dostupno kao i 5600x3d

 Da gledam i nevjerujem, prvo su izdali 5600x3d koji postoji samo u odabranim zemljama, kaj sad im odjednom valjaju i svi ostali?

10 godina
offline
AMD Ryzen 5000

Stvar je poprilično jednostavna kao i u svakoj proizvodnji imali su škarta sa 5800x3d. Zatim se taj isti čip prodaje pod drugim imenom. Upravo zato nije dostupno za sve regije, vjerojatno ih i nema more.

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice