AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

poruka: 99
|
čitano: 24.003
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

nesto nije dobro, Core temp dok opteretim sa Prime96 mi se penje do 58°C (mozda i vise ali sam odmah ugasio komp)

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
AA-d00d kaže...
rider15 kaže...
AA-d00d kaže...

a jbg sad, vec jesam malo rasporedio, nisam puno vise stavio, samo sam malo nanio prema kutevima jos.

 

sad sam se jos i porezao ispod palca lol, fakat me paranoja pici..svako malo diram radijator i dlanovi su mi se poceli malo znojiti i svako malo ih brisem Sramim se

Nemoj samo vlažnim prstima dirati ,pokvarićeš procesor i socket ,sa tim moraš polako nemoj iskrivit ote dole pinove od procesoraNamigiva

 

ma polozio sam cooler na CPU i zakacio s jedne strane clip, muci me ovaj drugi, jedino sto sam mogao dirati s mokrim prsticima je cooler i passivac od NB-a

 

EDIT: btw sta je najgore sta mi se moze desiti ako sam krivo stavio cooler i/ili termalnu pastu???

Samo jedna stvar kad uključiš ako nisi dobro stavio pastu ili postavio cooler pregoriće ti procesor od vrućine jednostavno će ti se spaliti a može ti otići i matičnaSmijeh

RIDER
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2009 17:12 (rider15).
16 godina
neaktivan
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

mislim da sam pretjerao sa pastomSramim se

prekriva mi CIJELU povrsinu procesora i malo vise cak sa strane

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
AA-d00d kaže...

mislim da sam pretjerao sa pastomSramim se

prekriva mi CIJELU povrsinu procesora i malo vise cak sa strane

Pa jesil dobio nešto ko karticu sa termalnom pastom to ti služi da ravnomjerno rasporediš termalnu pastu po procesoru nisi trebao puno staviš na centar procesora i samo to razmažeš po procesorSmijeh

RIDER
16 godina
neaktivan
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Noup, nisam nista takvo dobio

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
AA-d00d kaže...

mislim da sam pretjerao sa pastomSramim se

prekriva mi CIJELU povrsinu procesora i malo vise cak sa strane

Nije to do toga toliko nego ak nisi stisnul do kraja onaj klip pokraj NB onda ti nema hladnjak dovoljan pritisak na proc pa se toplina pravilno ne prenosi i onda se grije previse tu je problem. Bez pravilne montaze hladnjaka na proc nema nista od hlađenja postenog jos pogotovo ak nije skroz stegnut s klipovima. Pritisni onaj drugi klip ne bu NB otpal on se savije malo obicno bilo naprijed i nazad ak treba .Cool

16 godina
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Samo malo; kako si orjentirao hladnjak?

Najlakše ti ga je namontirati ako stranu gdje ti je northbridge prvo zakačiš, a onu ka napajanju nakon toga.

Naravno, kopča onda prema napajanju a ne na strani NB-a...

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

E poslusao sam te i uspio sam konacno, lakse je bilo prvo zakaciti na strani NB pa onda na strani napajanja nego obrnuto..koje pi*darije Neodlučan

 

pastu sam maknuo (morao sam i ocistiti strane plast procesora jer mi je pasta tamo scurila malo) nanio novu i idem sad ukljucit

 

EDIT: evo radi, temperature su u granicama normale, moram priznati da sam malo razocaran, ocekivao sam kojih par stupnjeva manje, 3GHz na 1.2V mi je 40°C (jos je prozor otvoren i kuciste od kompjutera)

 

EDIT2: full load naravno u Prime95

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2009 17:53 (AA-d00d).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Zasto si razocaran? Pa temp za full load pod Primeom 95 ti je ok. ionako ti niti jedan program nece 100% opterecivat cpu na duze vrijeme.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Temperature u idle su mi 34°C, kad je full load vec 40°C onda neka idle bude onak 30 :P

 

idem sad malo clockati pa cu vidjeti kakve su temperature na visim taktovima

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

3393MHz @ 1.528V full load: CPU = 57°C; Core = 53°C

 

Prime mi nije ni izvrsio Test1 do kraja a vec je ovako bilo, vjerojatno bi temp jos vise rasle da sam duze pustio.

 

Inace ga ne mislim drzati preko 3GHz, ovo mi samo sluzi da pogodim temp kakva ce biti ljeti

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
AA-d00d kaže...

Temperature u idle su mi 34°C, kad je full load vec 40°C onda neka idle bude onak 30 :P

 

idem sad malo clockati pa cu vidjeti kakve su temperature na visim taktovima

Pa na kolko ti se vrti sad taj hladnjak tj vent na njemu, imas u Biosu mogucnost dizanja i spustanja okretaja na ventilatoru kad je to PWM vent tj 4 PIN pa ak ti je na recimo 5 ili 6 od 9 mogucih podeseno to je tiho onda i temperature su dobre za takvu vrtnju ventilatora normalno.Cool

16 godina
neaktivan
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Trenutno je idle na 2766rpm; temp = 33°C (vraceno natrag na 3GHz@1.2V)

 

EDIT: ako mislis na onu quiet fan opciju (ili kako se vec zove) to sam iskljucio, vrti mi se na najvisim okretajima konstantno
Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2009 18:22 (AA-d00d).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
AA-d00d kaže...

Trenutno je idle na 2766rpm; temp = 33°C (vraceno natrag na 3GHz@1.2V)

 

EDIT: ako mislis na onu quiet fan opciju (ili kako se vec zove) to sam iskljucio, vrti mi se na najvisim okretajima konstantno

Vidim da si mu dal visok napon za 3.4 ghz ne treba ic vise od 1.4800V recimo pa kolko dobijes ok a tebalo bi ic s tim naponom do 3.1 ghz bez problema. Probaj stavi Fan Control na 6 u Bios pa vidi kakve su ti onda temperature a bit ce i puno tise sigurno.Cool

16 godina
neaktivan
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

evo fan speed lv6 idle: CPU = 47°C; Core = 35°C...full load necu ni pokusavati Smijeh

 

sad tek vidim dosta pozitivnu stvar, evo lv6 a ne da je tih nego je tisi i od onih elektricnih auta Iznenađen

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Ja svog držim na 60% što je nekih 1560 okretaja.

Temperaturu na kojoj da prelazi tu brzinu, tj na koju da prebaci na brže stavio sam 55 stupnjeva.

Idle 37-38 stupnjeva, sobna temperatura oko 25. Kad komp stavim u sleep hlđenje se nečuje, a kad izađe iz sleepa bude 30 stupnjeva.

To je neclockano, uključen C'n'Q, zatvoreno kućište s jednim ispušnim ventom.

Komp mi je tih. Najglasniji vent je onaj od grafe kad ju malo zagrijem.

 

AA-d00d, temperature su ti malo visoke za taj hladnjak...

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2009 18:54 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Znam da su mi visoke ali neznam kako da to popravim =/, mozda nisam pogodio pravu kolicinu paste i/ili trebam neku kvalitetniju pastu

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Postoji više mogućnosti.

Moguće je:

-Da si stavio previše paste

-Da hladnjak ne leži dobro na procesoru

-Da nemaš dobar protok zraka u kućištu

-Da ti ploča overvolta

 

Razlike u temperaturi kod skupljih i jeftinijih pasta su u par stupnjeva; kvaliteta paste se očituje u njenom radnom vijeku

(koliko dugo provodi temperaturu prije nego izgubi svojstva) i njenom sastavu (provodljiva je loše, neprovodljiva/izolirajuća bolje).

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
16 godina
neaktivan
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Da, maticna mi overvolta, sve ASRockice overvoltaju kolko sam gledao po internetu

u bios mi je napon 1.1875V a u CPU-Z mi je 1.2

 

Par stupnjeva nije zanemarivo! 3GHz @ 1.2V full load mi je temp 40°C ako se sjecam, cooler nisam mogao nikako drugacije staviti (osim ga okrenuti za 180° po horizontali tako da mi vent gleda na straznju stranu kucista), kuciste je bilo otvoreno u tom trenutku

 

Ugl nemam sad vremena ni visak paste da experimentiram sa kolicnom Mršti se

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2009 20:18 (AA-d00d).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Full load 40 stupnjeva? To je fenomenalno. Ali to ti je na najvećoj bržini hladnjaka.

Full load ti smije slobodno ići recimo 55 stupnjeva, ne moraš se bojati. Dakle slobodno uspori hladnjak.

Bit će bolje ušima.

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Ma moze to i bolje. nikad nisam zadovoljanSmijeh  mozad bi i bilo da nisam zaboravio i uzeti front fan za kuciste Sramim se

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2009 21:49 (AA-d00d).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Imam jedno pitanje. Vidim da su dimenzije scythe katane 3 (94x108x143). Zanima me kako će to pasat sa kučištem širine 175mm? Pretpostavljam da bi stalo i da bi bilo na knap, ili možda i ne?? Što vi mislite? Unaprijed se zahvaljujem svima na odgovorimaNamigiva

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2010 3:29 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
stat će,malo na guranje,ali hoće
Koje kućište?
14 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
pod009 kaže...
stat će,malo na guranje,ali hoće
Koje kućište?

Kučište je inter tech. Nije tolko ni bitno za kučište, dimenzije me brinu. A ne bi volio, da je na knap. Možda će bit bolje da idem na artic freezer. Hvala ti ipak. Svejedno ću ja sve par puta dobro izmjerit (svaku stranu) pa ćemo vidit. Mislim da će ostat 2cm od stranice, a to i nije tolko loše, mada mi se takva veličina baš i ne sviđa. Vidit ću dali ić na nešto veče kučište, ili ostavit tako ili možda pak skinit stranicu ili ipak na artic freeezer 7 pro. Još jednom, imaš moje hvalaNamigiva

14 godina
protjeran
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Kod freeezera "glavu" možeš dodatno pomicati lijevo desno i gore dolje.

 

Tako da baza hladnjaka naliježe direktno na centar procesora.

 

Pošto je baza hladnjaka malo manja od samog procesora (što nije bitno, jer je jezgra veličine

jezgre bartona, samo oklopljena), važno je pokušati što preciznije centrirati

sam hladnjak u centralnu točku procesora, tako da sama baza što bolje pokriva

centar, i da se sila prema procesoru ravnomjerno rasporedi.

 

Jedan od dokaza da hladnjak "nije u centru" je taj, da jezgre imaju razlioku od 8-9°C u idleu, i 15+°C u loadu.

 

Nije u stvar u pokrivenosti već u sili nalijeganja, pošto sam heatsink na CPU-u nije idealno ravan

(ili šmirglanje ili gercanje, samo grecanje je opasno zbog nožica kod AM2/3, makar se dobije najravnija ploha

koju šmirglanje/poliranje nikad neće dostići, osobitno strojno grecanje).

 

U svakom slučaju, moj freezer radi konstantno na 800 RP/m, temp 4 jezgre na 3.5GHz je prosječna od

54°C (ne prikazuje mi jezgru po jezgru, nedodstatak otključavanja jezgara),

a nakon 4 sata OCCT-a, brzina hladnja je 1600RP/ma, i drži CPU na 65°C (tako namiješteno u BIOS-u,

da diže brzinu okretaja dok ga ne zadrži ispod 65).

 

Lp

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
16 godina
protjeran
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
Don Kihoty kaže...

Kod freeezera "glavu" možeš dodatno pomicati lijevo desno i gore dolje.

 

Tako da baza hladnjaka naliježe direktno na centar procesora.

 

Pošto je baza hladnjaka malo manja od samog procesora (što nije bitno, jer je jezgra veličine

jezgre bartona, samo oklopljena), važno je pokušati što preciznije centrirati

sam hladnjak u centralnu točku procesora, tako da sama baza što bolje pokriva

centar, i da se sila prema procesoru ravnomjerno rasporedi.

 

Jedan od dokaza da hladnjak "nije u centru" je taj, da jezgre imaju razlioku od 8-9°C u idleu, i 15+°C u loadu.

 

Nije u stvar u pokrivenosti već u sili nalijeganja, pošto sam heatsink na CPU-u nije idealno ravan

(ili šmirglanje ili gercanje, samo grecanje je opasno zbog nožica kod AM2/3, makar se dobije najravnija ploha

koju šmirglanje/poliranje nikad neće dostići, osobitno strojno grecanje).

 

U svakom slučaju, moj freezer radi konstantno na 800 RP/m, temp 4 jezgre na 3.5GHz je prosječna od

54°C (ne prikazuje mi jezgru po jezgru, nedodstatak otključavanja jezgara),

a nakon 4 sata OCCT-a, brzina hladnja je 1600RP/ma, i drži CPU na 65°C (tako namiješteno u BIOS-u,

da diže brzinu okretaja dok ga ne zadrži ispod 65).

 

Lp

eh, lijepo rečeno.

 

samo bi dodao da nisu "svi" freezeri, s poremećnim podnožjem (što bi ljudi mogli pomisliti), već ih je 99,999999 posto s ispravnim podnožjem, oliti ležištem na procesor.

 

dakle, ne bojte se kupovati taj cooler, jer pojedini ljudi suptilno pokušavaju poblatiti taj hladnjak, koji realno radi vrhunski posao za "male novce".

 

osobno, imam takav artic freezer, i ma kako ja loše nanijeo pastu na procesor (ili hladnjak, svejedno) taj hladnjak super hladi.

 

možda je deformiran hladnjak "dobila" jedna od 100 t osoba, i odmah "neko" diže frku oko nalijeganja tog hladnjaka na proc i sl.

 

"za te novce" taj hladnjak je turbo izbor.

 

 

Najbolja hrana je afrička; jedeš malo, a imaš veliki stomak !
14 godina
protjeran
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Ni jedan ni drugi, s tom cijenom za koju se kod nas prodaju su debeloprecijenjeni

 

Gledam 185kn za katanu 3 i to jos u adm-u - majko mojo mila, u europi to ide za 100 kn o americi da ne pricam.

Doduse u linksa je nekakva WHITE BOX verzija 160kn, posto googlu nije poznato o cemu se tu radi naslucujem i iz samog imena da je rijec o nekakvom okrnjenom sto pakiranjem (fali vent, nastavci za novije procesore ili oboje) ili izradom proizvodu namjenjenom samo ovakvim vuko*ebinama od trzista - znaci jos jedan Balkan edition proizvod po gotovo duploj vecoj cijeni nego vani normalniSmijeh

 

Links koji je uvoznik Scythe oduvijek pretjeruje sa svojim cijenama ali s ovim je nadmasio samog sebe.

 

Osobno preporucio bih vam svog hypera 212 plus koji je u odnosu na ove pimpeke sto kvalitetom sta perfomansama zvijer

Eh da ne zaboravim na cijenu od 200kn a u kompletu se dobije sve potrebne (dapace cak i vise) i tihi kvalitetan 200mm vent.

Takodjer zbog svog inovativnog dizajna podrzani su svi danas poznati (moguce neki i  u buducnosti) procesorski utori - rekli bi navali narode dok imaNamigiva

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2010 21:46 (dado8).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
dado8 kaže...

Ni jedan ni drugi, s tom cijenom za koju se kod nas prodaju su debeloprecijenjeni

 

Gledam 185kn za katanu 3 i to jos u adm-u - majko mojo mila, u europi to ide za 100 kn o americi da ne pricam.

Doduse u linksa je nekakva WHITE BOX verzija 160kn, posto googlu nije poznato o cemu se tu radi naslucujem i iz samog imena da je rijec o nekakvom okrnjenom sto pakiranjem (fali vent, nastavci za novije procesore ili oboje) ili izradom proizvodu namjenjenom samo ovakvim vuko*ebinama od trzista - znaci jos jedan Balkan edition proizvod po gotovo duploj vecoj cijeni nego vani normalniSmijeh

 

Links koji je uvoznik Scythe oduvijek pretjeruje sa svojim cijenama ali s ovim je nadmasio samog sebe.

 

Osobno preporucio bih vam svog hypera 212 plus koji je u odnosu na ove pimpeke sto kvalitetom sta perfomansama zvijer

Eh da ne zaboravim na cijenu od 200kn a u kompletu se dobije sve potrebne (dapace cak i vise) i tihi kvalitetan 200mm vent.

Takodjer zbog svog inovativnog dizajna podrzani su svi danas poznati (moguce neki i  u buducnosti) procesorski utori - rekli bi navali narode dok imaNamigiva

Vidim jednu cijev više, i 120mm fan, ne 200mm :S

 

Ništa revolucionarno... True ga pojede pasivan...

 

Također, ako pogledaš, imaš hrpu coolera koji su rađeni na isto/sličnoj tehnici, ništa revolucionarno...

 

I ne zaboravi da se kod nas posebno shipa roba preko Nizozemske, tu i tamo preko Rijeke.

Al 99% preko Engleske -> Nizozemske, pa kamionima do nas. zato je kod nas cijena skupa,

ne samo zbog dostave već i carine etc...

 

Cijene kod nas su "ok", ok jer ako pogledaš jednu Srbiju koja zna imati i do 30% veće cijene, zbog troškova dostave etc...

 

Nije sve samo papir, dolar i euro...

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
14 godina
protjeran
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
Don Kihoty kaže...

Vidim jednu cijev više, i 120mm fan, ne 200mm :S

 

Ništa revolucionarno... True ga pojede pasivan...

 

Također, ako pogledaš, imaš hrpu coolera koji su rađeni na isto/sličnoj tehnici, ništa revolucionarno...

 

I ne zaboravi da se kod nas posebno shipa roba preko Nizozemske, tu i tamo preko Rijeke.

Al 99% preko Engleske -> Nizozemske, pa kamionima do nas. zato je kod nas cijena skupa,

ne samo zbog dostave već i carine etc...

 

Cijene kod nas su "ok", ok jer ako pogledaš jednu Srbiju koja zna imati i do 30% veće cijene, zbog troškova dostave etc...

 

Nije sve samo papir, dolar i euro...

Ma zabrijo sam, rijec je o 120mm - jucer sam prcko po hafu pa mi je sve ispod 300mm malo Namigiva

 

Sto se tice true baci oko na ovoSmijeh

Jos kad uzmes u obzir da je true u odnosu na njega dvaput skuplji vidis da je hyper nova generacija

Nije cooler bez veze na frostytechovoj top10 intelovih hladnjaka

 

Sto se tice shipmenta zasto su onda cijene recimo u austriji italiji... toliko manje, njima dostavljaju isto kao i nama. priznajem nesto razlike u cijeni je mozda i u carini ali dobar dio cine prevelike marze.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2010 1:46 (dado8).
14 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
dado8 kaže...

Osobno preporucio bih vam svog hypera 212 plus koji je u odnosu na ove pimpeke sto kvalitetom sta perfomansama zvijer

Ja osobno uz sve gledam i da mi cooler stane u kučište, a da pritom ne skidam stranicu. Ovaj hyper 212 u tom slučaju ne dolazi u obzir. Naravno govorim za sebe i za svoje kučište. A sad se nadovezujem i na svoj procesor. I artic freezer i scythe katana 3 pa i hyper tx3 za kojeg sam također odlučio ubacit u igru su i više nego dovoljni za moj E6300 dual core. A cijena hyper 212 je oko 240-250kn ako se ne varam (ne znam di ima za 200kn). Tako da ipak ima dosta djelova koje ja prelazim u odabiru hladnjaka. Ako ćemo gledat tako onda mogu nadodat još cca 100-150kn više pa imam mugena 2 koje je zvijer od hladnjaka. Tako da, nemoj se uvrijedit, al jednostavno meni više od ponuđenih ne treba i nije potrebnoNamigiva

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice