Ultrabook prijenosnici

poruka: 21
|
čitano: 10.476
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Ultrabook prijenosnici

Dobar dan svima,

Planiram si kupiti neki novi prijenosnik,a za oko su mi zapali  ultrabookovi...

Mene zanima koji je ultrabook već dostupan u hrvatskoj,koja cijena..?

Unaprijed svima hvala :)

Marko Pelko
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultrabook prijenosnici

iskreno, pregledavao sam te laptope
zenbook se cini najbolji ali ima premalo outputa, tj. hdmi je mini i slicno
acer isto nije los, ali je dosta plastican,cini se cheap (ali i je najjeftiniji)
od toshibe mi se za sad cini najbolji
ali ne znam koji od njih (ako ijedan) je dostupan u HR

no izgleda da ih jos dolazi ove godine

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Ultrabook prijenosnici

Pošto sam u zadnje vrijeme dosta bio po dućanima okolo tražeći tablet za sebe, pogledao sam i te ultrabook prijenosnike. I meni se Zenbook čini najboljim, stvarno je kvalitetno napravljen, prelijepo izgleda, specifikacije su mu odlične i još ima HD+ rezoluciju. Baš je savršenstvo od prijenosnika, ali ima i svoju cijenu koja je po meni opravdana.

A ovo što se tiče portova na prijenosniku ima sve: USB 3.0, 2.0, čitač kartica (SD/ SDHC/ SDXC/ MMC), micro HDMI, mini VGA (sa pretvaračem na standardni VGA u pakiranju uz prijenosnik + pretvarač sa USB-a na LAN priključak) i priključak za slušalice/mikrofon + još se dobije u pakiranju torbica za njega.

 

Pogledao sam i probao druge ultrabookove koliko sam imao prilike i jednostavno nije mi to to.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultrabook prijenosnici
CroMarine kaže...

Pošto sam u zadnje vrijeme dosta bio po dućanima okolo tražeći tablet za sebe, pogledao sam i te ultrabook prijenosnike. I meni se Zenbook čini najboljim, stvarno je kvalitetno napravljen, prelijepo izgleda, specifikacije su mu odlične i još ima HD+ rezoluciju. Baš je savršenstvo od prijenosnika, ali ima i svoju cijenu koja je po meni opravdana.

A ovo što se tiče portova na prijenosniku ima sve: USB 3.0, 2.0, čitač kartica (SD/ SDHC/ SDXC/ MMC), micro HDMI, mini VGA (sa pretvaračem na standardni VGA u pakiranju uz prijenosnik + pretvarač sa USB-a na LAN priključak) i priključak za slušalice/mikrofon + još se dobije u pakiranju torbica za njega.

 

Pogledao sam i probao druge ultrabookove koliko sam imao prilike i jednostavno nije mi to to.

pazi sta si reko
micro hdmi, mini vga i pretvarac za ethernet
znaci nema ethernet
a tko ce konvertere nanasat sa sobom, poanta tih laptopa i je lak prijenos, a ne da nemas nist al ako hoces to moras dodatno nosit
a ta torbica nije nista specijalno, platnena nekakva, tako da mi se to i ne cini plus

pogledaj si taj toshibin pa mi reci kako ti se cini, taj mi se cini skoro isti samo sta ima te portove normalne..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultrabook prijenosnici
ouchh kaže...
CroMarine kaže...

Pošto sam u zadnje vrijeme dosta bio po dućanima okolo tražeći tablet za sebe, pogledao sam i te ultrabook prijenosnike. I meni se Zenbook čini najboljim, stvarno je kvalitetno napravljen, prelijepo izgleda, specifikacije su mu odlične i još ima HD+ rezoluciju. Baš je savršenstvo od prijenosnika, ali ima i svoju cijenu koja je po meni opravdana.

A ovo što se tiče portova na prijenosniku ima sve: USB 3.0, 2.0, čitač kartica (SD/ SDHC/ SDXC/ MMC), micro HDMI, mini VGA (sa pretvaračem na standardni VGA u pakiranju uz prijenosnik + pretvarač sa USB-a na LAN priključak) i priključak za slušalice/mikrofon + još se dobije u pakiranju torbica za njega.

 

Pogledao sam i probao druge ultrabookove koliko sam imao prilike i jednostavno nije mi to to.

pazi sta si reko
micro hdmi, mini vga i pretvarac za ethernet
znaci nema ethernet
a tko ce konvertere nanasat sa sobom, poanta tih laptopa i je lak prijenos, a ne da nemas nist al ako hoces to moras dodatno nosit
a ta torbica nije nista specijalno, platnena nekakva, tako da mi se to i ne cini plus

pogledaj si taj toshibin pa mi reci kako ti se cini, taj mi se cini skoro isti samo sta ima te portove normalne..

Nisi shvatio što je pisac htio reći ili nisi shvatio smisao ultrabooka. Nema ga fizički na prijenosniku jer nije stao radi debljine samog uređaja, zato se i zove ultrabook da bude što tanji i lakši kao što se i navodi na službenim specifikacijama na internetu: težina 1.3kg za 13.3'' debljina prednji dio 3mm stražnji 9mm. Kao što i samo ime govori, ultrabook...namijenjen da se nosi okolo i da bude prijenosan a ne da stoji doma na stolu 24h/7. Kada dođeš u birc negdje ili na sastanak kaj ćeš tražit ljude: dajte mi kabel da se spojim na internet. Pa zato fala bogu postoji wireless. Konverteri su veličine par centimetara i ako ti je to teško za nositi onda si stvarno curica {#}. Još i dobiješ torbicu za njih. Evo i slika:

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultrabook prijenosnici
CroMarine kaže...
ouchh kaže...
CroMarine kaže...

Pošto sam u zadnje vrijeme dosta bio po dućanima okolo tražeći tablet za sebe, pogledao sam i te ultrabook prijenosnike. I meni se Zenbook čini najboljim, stvarno je kvalitetno napravljen, prelijepo izgleda, specifikacije su mu odlične i još ima HD+ rezoluciju. Baš je savršenstvo od prijenosnika, ali ima i svoju cijenu koja je po meni opravdana.

A ovo što se tiče portova na prijenosniku ima sve: USB 3.0, 2.0, čitač kartica (SD/ SDHC/ SDXC/ MMC), micro HDMI, mini VGA (sa pretvaračem na standardni VGA u pakiranju uz prijenosnik + pretvarač sa USB-a na LAN priključak) i priključak za slušalice/mikrofon + još se dobije u pakiranju torbica za njega.

 

Pogledao sam i probao druge ultrabookove koliko sam imao prilike i jednostavno nije mi to to.

pazi sta si reko
micro hdmi, mini vga i pretvarac za ethernet
znaci nema ethernet
a tko ce konvertere nanasat sa sobom, poanta tih laptopa i je lak prijenos, a ne da nemas nist al ako hoces to moras dodatno nosit
a ta torbica nije nista specijalno, platnena nekakva, tako da mi se to i ne cini plus

pogledaj si taj toshibin pa mi reci kako ti se cini, taj mi se cini skoro isti samo sta ima te portove normalne..

Nisi shvatio što je pisac htio reći ili nisi shvatio smisao ultrabooka. Nema ga fizički na prijenosniku jer nije stao radi debljine samog uređaja, zato se i zove ultrabook da bude što tanji i lakši kao što se i navodi na službenim specifikacijama na internetu: težina 1.3kg za 13.3'' debljina prednji dio 3mm stražnji 9mm. Kao što i samo ime govori, ultrabook...namijenjen da se nosi okolo i da bude prijenosan a ne da stoji doma na stolu 24h/7. Kada dođeš u birc negdje ili na sastanak kaj ćeš tražit ljude: dajte mi kabel da se spojim na internet. Pa zato fala bogu postoji wireless. Konverteri su veličine par centimetara i ako ti je to teško za nositi onda si stvarno curica {#}. Još i dobiješ torbicu za njih. Evo i slika:

 

Pa valjda razumijes da i Toshibin ultrabook je isto toliko tezak i toliko debel PLUS ima full sve outpute
pa mozes nosit ali zasto bi morao
recimo odes kod frenda hoces neki video pokazat odma ustekas kabal normalno
ili zicno na internet se spojis.. bilo sta, za neku prezentaciju..
uostalom ovisi o njemu, kao kupcu sto su mu prioriteti
taj asus je stvarno lijep ultrabook ali ja ga samo zbog toga ne bih uzeo
ali sigurno nece pogrijesiti koji god da uzme

13 godina
neaktivan
offline
Ultrabook prijenosnici

Hvala dečki :)

Ja ipak tražim ultrabook od 14" pa više,13,3" mi je premalo...Najviše mi se dopal samsungov al on po glasinama neće doći još pol godine.

Marko Pelko
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultrabook prijenosnici
Pelkom kaže...

Hvala dečki :)

Ja ipak tražim ultrabook od 14" {#} pa više,13,3" mi je premalo...Najviše mi se dopal samsungov al on po glasinama neće doći još pol godine.

Koliko se ja kužim u geometriju, ultrabook od 14 incha ne postoji, iz jednostavnog razloga što u gradaciji/klasifikaciji oni su od minimalno 11.6 do maximalno13.0, makar, po BUG-u 231 ipak postoje {#}!

 

Veličine od 14 i kusur su po meni već ultraprijenosnici, makar BUG 231 na stranici 30 navodi kako je HP Envy 14 Spectre ultrabook, osobno sam stava da su se malo zeznuli, ali, Bože moj, pa zašto je onda MacBookAir 13.3 ultrabook a MacBokPro 13.3 ultra prijenosnik, ili zašto je Lenovo ThinkPad X220 ultraprijenosnik a ima dijagonalu od 12.5 incha, ako se ne varam displaya a nije nešto pretežak, tako da samo malo digresije u smislu, što se traži, a najjači faktor je ipak težina!

ATJ Lučko
14 godina
neaktivan
offline
Ultrabook prijenosnici

S time da taj mali Asus UX31E, 13.3 ima rezu od 1600x900, malo je takvih 13.3 sa takvom rezom

Life is cruel... Why should the afterlife be any different? I offer you a choice. Join my crew, and postpone the judgment... One hundred years before the mast... Will ye serve?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultrabook prijenosnici
Flying Dutchman kaže...

S time da taj mali Asus UX31E, 13.3 ima rezu od 1600x900, malo je takvih 13.3 sa takvom rezom

pa da stave 1080p sta ce ti to, jedino ako imas ultravision pa vidis sve te male piksele :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultrabook prijenosnici
Flying Dutchman kaže...

S time da taj mali Asus UX31E, 13.3 ima rezu od 1600x900, malo je takvih 13.3 sa takvom rezom

Trenutno jedini na našem tržištu ako se ne varam.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultrabook prijenosnici
ouchh kaže...

pa da stave 1080p sta ce ti to, jedino ako imas ultravision pa vidis sve te male piksele :D

Ak si u ZGB, javi se na PP, dođi ga istestiraj {#}

Life is cruel... Why should the afterlife be any different? I offer you a choice. Join my crew, and postpone the judgment... One hundred years before the mast... Will ye serve?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultrabook prijenosnici
Flying Dutchman kaže...
ouchh kaže...

pa da stave 1080p sta ce ti to, jedino ako imas ultravision pa vidis sve te male piksele :D

Ak si u ZGB, javi se na PP, dođi ga istestiraj {#}

ne znam ako je to sarkazam, ali nisam tako da :)

evo jedan on topic video



i kazu da ce sad izac 2. gen ultrabookova (ivy bridge proc.) tako da ce bit jaci, a ako ti i to netreba 1st gen ce se cijena snizit, tako da bih ja pricekao malo ako nije hitno

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultrabook prijenosnici
ouchh kaže...

ne znam ako je to sarkazam, ali nisam tako da :)

nije sarkazam

 

Divno čudo od lapa

Life is cruel... Why should the afterlife be any different? I offer you a choice. Join my crew, and postpone the judgment... One hundred years before the mast... Will ye serve?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultrabook prijenosnici
Flying Dutchman kaže...
ouchh kaže...

ne znam ako je to sarkazam, ali nisam tako da :)

nije sarkazam

 

Divno čudo od lapa

koliko si izdvojio za to i gdje, ako se smije znat ? :P
kakav je sa otiscima prstiju i odgovara li ti ovaj touchpad (mislim na to da 'tipke' nisu odvojene kao posebnim materijalom ili slicno)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultrabook prijenosnici
ouchh kaže...

koliko si izdvojio za to i gdje, ako se smije znat ? :P
kakav je sa otiscima prstiju i odgovara li ti ovaj touchpad (mislim na to da 'tipke' nisu odvojene kao posebnim materijalom ili slicno)

Sitna lova, u As*bisu {#}

 

 

Life is cruel... Why should the afterlife be any different? I offer you a choice. Join my crew, and postpone the judgment... One hundred years before the mast... Will ye serve?
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.2.2012 3:30 (Flying Dutchman).
13 godina
offline
Ultrabook prijenosnici

Obzirom smo u temi o "Ultrabookovima", nakon ovoga, pitam vas, tko je ovdje lud {#}, govorim o svim dimenzijama i cjelokupnoj specifikaciji kompa {#} !!??

 

LINK; http://www.engadget.com/2012/02/10/eurocom-panther-4.0/

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultrabook prijenosnici
ATJLučko kaže...

Obzirom smo u temi o "Ultrabookovima", nakon ovoga, pitam vas, tko je ovdje lud {#}, govorim o svim dimenzijama i cjelokupnoj specifikaciji kompa {#} !!??

 

LINK; http://www.engadget.com/2012/02/10/eurocom-panther-4.0/

Hahahahahha epic fail {#}

16 godina
offline
Ultrabook prijenosnici

Zna li se kada ce kod nas doci novi ultrabookovi - hp envy spectre, acer S5 i ostali, i koliko ce kostati?

Nothing is true, everything is permitted...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultrabook prijenosnici

MacBook Air.

 

Oko 1700€ :D

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultrabook prijenosnici

ekipa jel ima kakvih novosti, nova iskustva, nove preporuke?

 

gledam te ausove ultrabookove 11.6'' i 13.3''  i ima toliko podmodela da ne znam sta gledati vise...

 

 

 

trenutno imam acer aspire one, jedan od ranijih modela, jednojezgren, i jednostavno se vise ne moze boriti sa flash-om... 

facebook igre ga doslovno ubijaju u pojam.

 

 

sljedeci parametri su mi bitni:

 

cim manja tezina (znaci nekih 1.3 - 1.5 kg bi bilo idealno), ful aluminijski imaju prednost (zenbookovi dakle)

dobar LED LCD ekran kao sto je na mom aspireu (cak i po suncu se uz najveci brightness vidi savrseno)

cim manje zagrijavanje procesora

cim duze trajanje baterije

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.5.2013 20:52 (santos).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice