Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.867
|
čitano: 13.340.510
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Isplati se, ali onda se moraš i malo protegnuti.

Upravo sam danas uocio jedan Asus tablet, pretpostavljam odlican best buy. Tako kazem jer se ne kuzim bas u prijenosnike manje od 14" i 15.6". Radi se o http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Asus+Transformer+book+T100TAF-DK001B Problem vidim u tome sto ima samo 32GB SSD-a, sto bi znacilo da bi trebao ici u kupnju vanjskog HDD-a za taj model.

 

Sto se laptopa tice ovo su najjeftiniji, a dobri za tu namjenu:http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=n2830+4gb

Asus X551 nema pržilicu.

 

Taj Asusov tablet u odnosu na laptope ima kvalitetniji IPS ekran, touch, dobis jos i office 365 licencu na 1 god te je prakticki jednake procesorske snage kao laptop sa n2830. Tablet zato nema tolko rama niti prostora za podatke.

 

Nesto sa njuskala mislim da ti nije isplativo posto se radi o najjednostavnijoj namjeni.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 13:41 (The_Fichek).
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipo trebao bih malo jaci laptop ali sa firewire ulazom.

Znaci da ima i3 ili i5 i da minimum ima 4 gb rama!
Imam zvucnu karticu sa firewire ulazom pa mi treba laptop sa firewire ulazom!

Kresimir
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa...

 

 

Ovako, radi se o tom da trebam uzet novi laptop. Spreman sam izdovit do nekih 5000-6000 KN.

 

Prvo, koju marku laptopa preferirate ( koja je u današnje doba top ).  Citam na forumu neko kaze Acer, Lenovo, neko HP , Asus. 

Korisnik sam vec godinama HP-a i polako me pocinje nervirati. Znaci upadaju svi osim HP-a. 

 

 

Laptop ne bi trebao biti iskljucivo gejmerski. Trebao bi imat dobar procesor i grafulju da mi može pokrenut programe za Video,  audio , i photo editiranje.  Trenurno radim s adobovim programima pa zahtjeve znate. Volio bi da bude 17,3'' a moze i 15.6'' .  

Googlanjem sam naletio na par modela Acera pa ako može neko napisati svoja misljenja ili prijedloge neke druge marke :D

 

Acer Aspire V Nitro : 

http://us.acer.com/ac/en/US/content/model/NX.MQLAA.003

 

Acer Aspire V3 : 

 

http://us.acer.com/ac/en/US/content/model/NX.M74AA.011

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nabava iz SAD-a je komplicirana na taj način kako ti gledaš, tj. to što gledaš mislim da vrijedi samo za SAD, ako ćeš tako onda gledaj ebay ili bliže iz europe, tj. Njemačke..

 

Jedna cura je pokrenula zasebnu temu, namjena joj je identična kao tebi, tamo sam se raspisao pa preporučujem da baciš pogled, naravno ako misliš kupovati vani:http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/kupnja-laptopa-njemackoj/218004.aspx?page=0&jumpto=4436757&sort=asc&view=flat

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 13:41 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 dvoumim se izmedu par prijenosnika koji bi vrtili samo AutoCad, Catiu i Solid pa me zanima vase misljenje koji da uzmem.

 

Toshiba

Lenovo   (ovaj ima amd Fx procesor ,sad nezz kakav je u odnosu na intel, posto ovaj model ima i i7 verziju ali je skuplji)

Asus

 

moze i neka vasa preporuka do 5500kn!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav još jednom. 

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-nxmnhex020-intel-core-i3-4030u-120gb-ssd-4gb-ram__7758241

Fichek zanima me što misliš o ovom laptopu. Znači kao što sam već bio napisao, za suprugu mi je koja radi u školi. Pošto vidim da nema hard diska zanima me koliko će prostora zauzeti windowsi 7 i osnovni programi ali svakako možda kupim prijenosni hard ili čak usb od 64gb.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
http://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-173-FHD-Core-i58GB1TBGT840-nbspE5-771G-5489nbspNXMNVEX016-470778.aspx

Jako brzobrazan potez od strane eKupi. Ovaj laptop jecijelo vrijeme kostao toliko i sada su digli cijenu za 11% i stavili kao popust..
Ili je ovo neki drugi model.. Neka me ispravi netko ako je
https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam notebook za posao koji podrazumijeva stalna putovanja pa zato tražim:
- lagan ( cca 1,5 kg )

- monitor cca 12-14"

- spajanje na LAN mrežu i wifi

- dobar touchpad

- docking

cijena do 10.000 kn

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Antonov047

Budzet? Inace lose gledani modeli, zadnji Asus je dobar, ali za tvoju namjenu ima jedan laptop sa kojim bi puno vise dobio, a to je HP Probook 450, naravno radi pravog, a ne stedljivog i7. Ako se mozes protegnuti na 6000kn onda uz takav pravi i7 mozes dobiti i postenu graficku koja bi dodatno ubrzala takve programe koji rade 3D projekcije (neznam bi li vise radio 3D ili 2D ili obadvoje jednako): Asus x550jk Tu je lose samo to sto imas 6, a ne 8gb rama, znaci za nadogradnju bi morao prodati 2gb i kupiti 4 ili kolko vec.

 

@mile0001

Windowsi ce brzo zauzeti 15-20gb, a imaj na umu da niti jedan SSD niti HDD niti bilokoji disk nikad nema tocno tolko GB kolko pise, znaci uvijek se odstupa jer po zakonu i smiju odstupati i to nekih 5% ili malo vise neznam tocno.

Mislim da je bolje uzeti nesto sa HDD-om u sebi pa ugraditi SSD ako je vec bitan na mjesto przilice, a ako joj je dvd przilica bitna onda to sa SSD-om i nije lose rjesenje pa uzet eksterni HDD/usb (takav eksterni HDD ce biti glasniji nego u laptopu, SSD je necujan jer nije mehanicki disk). Sve skupa mi se cini da nema nikakve potrebe za SSDom i kako se u skolama jos uvijek puno sluze sa CD i DVDima mislim da je pametnije zadrzati przilicu...(naravno nemam pojma u kojoj skoli radi)

Tog Acera inace imas za 200kn manje ovdje, a interesantna je i manja 13.3" FHD verzija sa 240gb SSDa, ali bez optike - klik

Znaci za kraj mislim da je bolje ici na nesto sto sam prvi puta predlozio i tako ustedit i novce, tj. da budem precizan ovako nesto mislim da bi joj bilo najbolje - klik2 (links-slavonski brod..)

 

@SimeKZ

Od samog pocetka pise tako kako pise, a izgleda da je sacuvana njihova ponuda da imas -10% na ZABA kartice pa je na ZABA konacna cijena valjda 4500kn.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 14:23 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hvala... Mislio sam da su podigli cijene samo i lupilu popust. 500kn dolje je onda dobar popust za taj laptop sa fhd rezom i odlicnom grafom.
https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

@Antonov047

Budzet? Inace lose gledani modeli, zadnji Asus je dobar, ali za tvoju namjenu ima jedan laptop sa kojim bi puno vise dobio, a to je HP Probook 450, naravno radi pravog, a ne stedljivog i7. Ako se mozes protegnuti na 6000kn onda uz takav pravi i7 mozes dobiti i postenu graficku koja bi dodatno ubrzala takve programe koji rade 3D projekcije (neznam bi li vise radio 3D ili 2D ili obadvoje jednako): Asus x550jk Tu je lose samo to sto imas 6, a ne 8gb rama, znaci za nadogradnju bi morao prodati 2gb i kupiti 4 ili kolko vec.

 

A negde do 5500kn al vjerovatno bih mogao do 6000.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To ti je to onda, taj Probook ili x550jk ako jos zelis nvidijne CUDA jezgre za 3D akceleraciju (malo pogledaj sluzbene stranice tocno onih verzija programa kojima bi se bavio). Naravno ta 850m nije ona profesionalna quadro nvidia, ali je nvidia, vise zapravo usmjerena za all-around stvari te prva dobra laptop grafa za 1080p gejming, ali ne na najvisim postavkama.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@SimeKZ Upravu si!

Digli su cijenu i dali popust od 11% a akcija je nevezana za Zabu. Ja isto gledam taj laptop za kupiti i čekam akciju. u Ostalim shopovima je cijena isto 4999 bez akcije.
Ovo su mi napisali:

Poštovani,

 

hvala na povratnoj informaciji i komentarima.

 

Obzirom da proizvod nabavljamo od različitih dobavljača, na našu maloprodajnu cijenu utječe nabavna cijena po kojoj je proizvod dostupan u tom trenutku. Iskazana cijena od 5.599kn je preporučena maloprodajna cijena proizvođača za navedeni laptop na našem tržištu, a cijena 4.999 kn je cijena s popustom po kojoj možemo ponuditi laptop za naše kupce.

 

Pratite nas i dalje kako biste u našoj ponudi pronašli sve što Vam treba.

 

Nadamo se Vašem razumijevanju.

 

Srdačno,

eKupi 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 18:00 (Marijo84).
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav,

nisam baš upučen u lapove, pa bi Vas zamolio za pomoč,

malom nečaku je za 10 dana ročkas 4 razred, pale ga ratne igrice, pa bi mu htio kupit neki lap za od 3000kn do nekih 3300-3400

znači da ima solidan cpu i gpu i naravno i da je malo tvrđe kučište jer vjerujem da bu mu opal koji put :)

pretpostavljam da je to sve gotovo pa nemoguča mislija, al možda neko zna nekaj više od mene, dolaze u obzir svi dučani oko zagreba, a ja bum još i po nabavi iskal.

 

hvala na svakoj pomoči

mrakky
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

To ti je to onda, taj Probook ili x550jk ako jos zelis nvidijne CUDA jezgre za 3D akceleraciju (malo pogledaj sluzbene stranice tocno onih verzija programa kojima bi se bavio). Naravno ta 850m nije ona profesionalna quadro nvidia, ali je nvidia, vise zapravo usmjerena za all-around stvari te prva dobra laptop grafa za 1080p gejming, ali ne na najvisim postavkama.

Puno hvala !

 

Ma lap ce sluzit samo za posal, gejming me uopce ne interesira

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
@marijo
Ma bezobrazluk... Nista vise. Uvjeren sam da prije nije pisalo 5600 i da sada odjednom pise. Mada pise gore kod slike da ide jos dodatni popust od 10% tako da ih i za to treba pitat. Neda mi se raspravljat s njima al taj laptop mi je vec dugo na piku i valjda cu ga sada uzet. Jos ako je stvarno dodatnih 10% bit to dobro... Ako ne... Hebiga.
https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

 

može komentar na ovog acera, jel isplativ, izrada ili iskustva ako ga netko ima : 

http://www.makromikro.hr/detalji_proizvoda.746780b5e16c491eb05b1fd78b329804.racunalo-acer-aspire-v3-572g-39tm-intel-core-i3-4030u-1-9ghz-4gb-1tb.aspx

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@SimeKZ

 

Neću im dat gušta. Ono zavaravat ljude tako... Imali su već akciju sa zabom kada je cijena bila 4499 kn i kada je ta akcija prestala vratili su cijenu od 4999 kn. I znan i pratin cijenu i 1000% san siguran da nije bila cijena 5599 kn. I kad pogledaš ostale web shopove cijena je 4999 kn. 

Ono napisat crazy friday i stavit popust 11% i još ako imaš karticu zabe još 10% e pa po tom bi trebalo bit 4999 kn - 11% -10% a ne 4999 + 11% = stara cijena - 11% -10%
Pa tko je tu lud onda? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pise gore na slici dodatnih 10% tako da ja mislim da je ficheck bio u pravusta se tice toga. Samo sta su oni dodali jos i taj popust od 11 da izgleda kao da je malo veci popust. Cijena tom laptopu nece toliko past jer koliko pratim novom modelu niti traga... A ovaj v3 772 je ispario i nitko ga ne narucuje vise... Ako mi se budget poveca mozda cu ga zaopici ali ovaj laptop je bang for buck cisti.
https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi, gotovo svi web-shopovi nude 10% popusta na gotovinu, neki to istaknu kao ekupi.hr, neki ne.

 

Cijene na rate sa druge strane su bez popusta, no neki ducani kao ekupi.hr i links.hr imaju iste cijene na rate i gotovinu, stoga isti imaju uobicajeno nesto vise cijene.

 

Ta ZABA je neka njihova fora i van ove price o cijenama opcenito.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maliHugo kaže...

Pozdrav ekipa,

 

može komentar na ovog acera, jel isplativ, izrada ili iskustva ako ga netko ima : 

http://www.makromikro.hr/detalji_proizvoda.746780b5e16c491eb05b1fd78b329804.racunalo-acer-aspire-v3-572g-39tm-intel-core-i3-4030u-1-9ghz-4gb-1tb.aspx

 

Hvala

Ima boljih za te pare...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hrhttp://500px.com/mihovilm
16 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja san dobija newsletter od ekupi i link na ponudu i evo screenshot ponude u kojoj su oni objavili da je popust od 11 % na onaj laptop...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

to je tih regularnih 10-11% popusta sa navodnicima ili bez njih na gotovinu (u ovom slucaju i na rate) u gotovo svim web shopovima, u ovom slucaju je to istaknuto jer su ti laptopi best buyevi pa da privuku kupce

 

ako te smeta newsletter mozes ga maknut i bok, neznam cemu tolko strke kad je korektna konacna cijena

 

znaci tih dodatnih -10% za ZABA ide na tu cijenu od 4999, gotovo sam siguran

 

 

btw. u tom rangu se pojavio jos jedan 17.3" best buy, samo sa HD rezom:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Asus+X751LN-TY004D

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.11.2014 21:51 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U prilici sam kupiti HP655 notebook pc, za 2000 kn. nisam baš kod kuće s laptopima,inače služio bi mi za surfanje,FB,čitanje novina. Imam ruter i wirles pa bi ga koristio samo u kući. Dali se to isplati,laptop je pod garancijom,kupljen prije godinu dana,instaliran w7. Molim da mi netko pomogne,ili me uputi na odgovarajući novi laptop koji bi bio za navedene potrebe,istog ranga cjene.

Samo Canon priznam
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Barem napisi koje su specifikacije. Ako je jedan od ovih sa njuskala sa AMD E1, E2 procesorom onda ne, ne isplati se.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Kao sto je vec bilo rijeci, taj model nije isplativ upravo radi graficke. Jedva da ima podataka za m255, ali imas za m265 koja je rebrand 8750m i koja je nesto ispod novije i bolje nvidia 840m koja se lako nadje u tom rangu kojeg gledas. Takodjer 840m je za svoju snagu prilicno efikasna, a to nosi ta najnovija nvidijna maxwell mikroarhitektura. To kazem jer 840m redovito dolazi sa stedljivim i5 te je redovito testirana sa stedljivim procesorima i upravo sa njima daje bolje rezultate od 8750m, tj. m265.

8750m kao i 740m kojoj je 8750m konkurencija kao i 750m su sve redovito vise testirane sa M jacim procesorima.

Radi te efikasnosti sa 840m grafom jos uvijek nije tako bitna izrada samog laptopa, a fino se mozes naigrat na medium settings HD rezi sa njom.

Npr. sa starijom 750m (koja nije nesto puno jaca od 840m) koju ja imam vec je bitna izrada i npr. tanki laptop nije najbolje rjesenje za nju, dok tanki laptop moze proci sa 840m bez alarmantnih temperatura.

Naravno sta got uzeo bilo bi bolje da tijekom igranja malo odignes laptop.

 

Stoga ti je npr. Acer E5-771g za 5000kn, tj. 300 vise iako malo slabije izrade bolje 17.3" rjesenje radi kvalitetnijeg ekrana (prema notebookchecku..), FHD rezolucije, bolje spomenute graficke, +god jamstva, te 300kn jeftinijeg produljenja jamstva na 3g.

Skuplji 17.3" te jos bolji samo sa glossy ekranom (za nekog mana, za nekog ne) je Lenovo z710, prvenstveno radi jaceg procesora, tj. istog i5, ali nestedljivog, tj. sa povisenim clockom. Tog Lenova ti ne preporucujem ako si prosjecan korisnik, tj. ako ti netreba nekakva max. procesna snaga za novce jer je i5-4210U skroz dobar all-around procesor, a za igre je generalno bitnija graficka.

Hvala puno na odgovoru, ovaj Acer koji si preporučio izgleda super, definitivno ću ga uzeti u obzir.

16 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Prodao sam jučer svoj X750JB (17.3" 1600x900, 8GB RAM, i7-4700HQ (4/8), SSD) i sad si gledam uzeti nešto sa i5 štedljivim i obavezno fullhd rezolucijom. Ovaj laptop mi je bio gotovo savršen (niska rezolucija), ali stavio sam ga na njuškalo jer vidim da su laptopi sa punokrvnim i7 puno puno skuplji nego prije. I tako sam ga i prodao, sasvim slučajno, za finu svotu novaca. 

 

Između ova dva trenutno dvojim:

 

- Asus X550LNV 15.6 FHD, i5-4210U, 6GB RAM, jedini "nedostatak" su 1+1 USB portovi (2.0 i 3.0) - 4750kn

- Asus K750LN 17.3 FHD, i3-4010U, 4GB, 2+2 USB - 4300kn

 

Bojim se uzeti ovaj sa i3-4010U, nekako me strah prijeći na to nakon i7 četverojezgrenog. Što vi kažete?

 

Uz njih bih eventualno pogledao

- Lenovo Z50-70, 15.6 FHD, i5-4210U, 4GB - 4200kn (odbija me bijela boja i, navodno, loš ekran?)

- Acer V3-572G, 15.6FHD, i3-4030u, 4GB - 3800 

 

Ono što bih zapravo htio je 17.3" FHD sa i5. I sad gledam između 17.3FHD sa i3 ili 15.6FHD sa i5... Naravno, u laptop ide SSD od 120GB, tako da bi mi više odgovarao asus 17.3 zbog dodatnog mjesta (iako imam hdd caddy za mjesto optike), ali nekako je komotnije raditi na 17.3 (a i fizički je veći ekran za gledanje filmova npr). Problema sa fullhd na 15.6 nemam, isprobano, meni odlično.


Savjeti? (brzopotezni, jer se spremam u kupovinu prvog) :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 9:10 (Val).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Barem napisi koje su specifikacije. Ako je jedan od ovih sa njuskala sa AMD E1, E2 procesorom onda ne, ne isplati se.

Da,AMD E-1 1200 APU,RADEON HD 7310,matična ploča Hewlett-Packard 1885,trži 2000 kn.Znači ne isplati se.Molim ako mi možeš preporučiti neki laptop za oko 2000 kn.

Samo Canon priznam
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Val

FHD 17.3" posten Asus je tek ovaj  Sa stedljivim i5 i i3 ga nema sa 1080p rezom..

Zato se, sto se tice 17.3" FHD vise preporucuje Acer te ako bi ostao na gledanju filmova, surfanju i slicnome ne vidim cemu ici na stedljivi i5, kad mozes itekako ustediti sa i3 - acer e5-771g

Sestra ima stedljivi i3, IB a ne Haswell i skroz je dobar za bilosta sto ne ukljucuje zahtjevnije programe, iako nisam probao nista zahtjevno vrtit na njemu. Za surfanje je uostalom bitnija internet veza nego procesor, ja ne vidim nekakvu osjetnu razliku izmedju svog i5-4200U i njenog i3-3217U u surfanju, mozda da pootvaram 50 tabova na njenom pa na svom laptopu.. Ona gleda online svakakva cudesa i jedino radi cega joj tu i tam steka je internet, kad se sporo puni download bar.

Ima vec dost forumasa kaj su kupili tog Acera i to bas sa i3 pa mozes pretrazit temu vamo ili na temu Slike hardvera, priupitas nekog za dojmove..

 

@mucamica

Ako ti netrebaju windowsi, tj. zelis cim vecu procesorsku brzinu za novce onda ovaj acer sa n3530 4jezgrenim pentiumom.

Sa windowsima imas veci izbor, slabiji od tog, tj. isti pentium ali sa 2 jezgre koji je i dalje brzi od amd-ova u HP-u kojeg si razmisljo kupit: lista Sa te liste vrijedi reci da Asus nema optiku ako ti je bitno te bih ja osobno preskocio najjeftiniju toshibu..

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 12:55 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz svima,

 

namjeravam kupiti sebi laptop, da bude dosta dobre izrade, ok hlađenje i da moze pokreniti osnovne stvari, office i surfanje, film itd.

U HG Spot su mi danas preporucili dva HP i jedan Acer, kao najbolje za moj opis:

1) HP 450 pentium(https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=22875)

2) HP 450 i3(https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=22872)

3) Acer Aspire V3-572G(https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=25447)

 

Što da uzmem od ovoga, i može preporuka i komentar ako ima nešto bolje?

Unaprijed hvala 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice