Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.065.282
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Spike1983 kaže...

nema vise onog Lenova sa 4300U i 512 SSD, odeee 

 

Tko je jamio je jamio 

 

Jesi stigao uzet?

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gamer34 kaže...
Spike1983 kaže...

nema vise onog Lenova sa 4300U i 512 SSD, odeee 

 

Tko je jamio je jamio 

 

Jesi stigao uzet?

 Jesam jos jucer 

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

  Po meni je ponuda katastrofa za te novce

7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Čeka se dolazak Lenovo modela sa Ryzen 4000 ,ali u 17.3 veličini ekrana. Malešno je ovo 15.6.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bok,

Opet ja. Odustala sam od onog laptopa za kojeg ste mi rekli da baš nije nešto.
Da se ponovim, treba mi laptop za knjigovodstvo, a s obzirom da kupujem novi nebi baš kupila najgore a da opet nije pre skupo.
Jako mi je bitno da su windowsi već ugrađeni.
Našla sam 3 hp-ova laptopa. Vidim da su različiti. Hp ima 3 godine garancije. To mi je ok. S obzirom da se ne razumijem molim vas da mi kažete valjaju li uopće i ako da koji od ta 3 je bolji. Zahvalna sam za bilo kakvu pomoć i uputu

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-15s-1n7z9ea-ryzen-3-3250u-8gb-256gb-ssd-radeon-graphics-15-6-fhd-windows-10s-srebrno-014600661 https://vacom.hr/proizvod/laptop-hp-250-g7-156-8-gb-intel-uhd-graphics-256-gb-ssd-windows-siva/ https://vacom.hr/proizvod/laptop-hp-250-g7-156-8-gb-intel-uhd-graphics-256-gb-ssd-windows-crna/
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ili su Lenovo ipak bolji?
 
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Jesi sigurna da ti za knjigovodstvo treba laptop, možeš i kompletno stolno računalo složit sa 24 inča monitorom za manje love i ugodnije za radit. Sve slože instaliraju windowse i to je to. Za to kaj tebi treba ako mora biti laptop da uzmeš bilo koji trenutno od 2500kn nećeš fulat.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 21:56 (mislioc).
 
0 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stolno računalo bi bio moj izbor jer mi je ugodnije za radit na njemu ali nažalost nemam mjesta za njega. A s obzirom da tek krećem i nemam još puno klijenata nemam ured. Zbog toga moram uzeti nažalost laptop
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pa ako imas firmu uzmi na firmu, i kupi malo jaci laptop..ovo je sve preslabo za bilo sta osim web surfanja. Ispod ryzen 4500u ne vrijedi nista za bilo koje ugodno korištenje aplikacija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 23:14 (markec997).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
markec997 kaže...

pa ako imas firmu uzmi na firmu, i kupi malo jaci laptop..ovo je sve preslabo za bilo sta osim web surfanja. Ispod ryzen 4500u ne vrijedi nista za bilo koje ugodno korištenje aplikacija.

 Šta znači kolegici da "uzme na firmu"? 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Tek otvaram obrt, uzimam kao privatna osoba....
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Iskreno, 14"/15", mali display, bez numericke tipkovnice, sretno s knjigovodstvom,

osim ako ces laptop koristiti kao "racunalo", pa na njega spojiti mis, tipkovnicu i monitor.

 

Takodjer si vidi u kojem ces knjigovodstvenom softwareu raditi - ako je nesto bazirano na Webshellu,

super, a ako ne, morat ces i taj software kupiti (moguce Pupilla ili nesto slicno, makar je Pupilla spora,

koliko para, toliko muzike) - te ako ne trebas Microsoft Office paket - super, imas Libre Office i tuci, besplatan je i za firme.

 

Antivirusni si svakako kupi, za korisnike sa manjim iskustvom je BitDefender svakako super:

https://www.nabava.net/software/bitdefender-antivirus-cijena-492601

 

Al gledaj si kad su akcije direktno kod njih - primjerice, za BF si mogla za 19€ dobiti 5 licenci na godinu dana za Total Security:

https://www.nabava.net/software/bitdefender-total-security-cijena-492581

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 11:52 (Čitatelj).
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa, isplati li se prodavati HP Omen 15-ce012nm (grafička je GTX 1060 6 GB) i ići na neki noviji model ili je bolje još malo pričekati? Dao bih do 10.000 kn za novi laptop otprilike, toliko sam i ovoga platio prije 2 godine.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel imas garanciju i koji procesor je unutra ?

edit: Koliko vidim taj model ima 7700hq , ako imas 16gb ddr4 i 256gb ssd tad vrijedi realno nekih 3500-4000kn bez garancije ako imas garanciju mozda bi netko dao i 4500kn.Unutra je Max-q 1060 ako se ne varam.

Realno imas novih laptopa sa garancijom i5 9300h/10300H i gtx 1650 koji nisu nista losiji od tog tvoga a kostaju malo iznad 5000kn tako da za taj tvoj nema smisla davat vise od 4k kn.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 13:54 (MGloc).
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Još je pod garancijom, procesor je i7-7700HQ

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da sam na tvome mjestu stavio bi ga za 4500kn svakako na njuskalo mozda netko uzme , e sada jos nadodat 5000-6000kn i uzet za 10k kn laptop sa ryzen 4xxx ili i7 9-10gen sa RTX 2060 rekao bi da vrijedi da svakako.

 

Nikako ne vrijedi ovog prodat i onda uzet laptop sa GTX 1650 jer je to manje vise isti racku.

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Paola kaže...
Tek otvaram obrt, uzimam kao privatna osoba....

Ma zato i kažem, nema veze obrt, d.o.o. il koji god oblik poduzeća..  Logika je ako imaš firmu da je sve džabe, nemaš brige samo kupuj  

Pozdrav i sretno 

4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Doktor Rambaudi kaže...
Čeka se dolazak Lenovo modela sa Ryzen 4000 ,ali u 17.3 veličini ekrana. Malešno je ovo 15.6.

 

Tako i ja mislim, ali pošto je mala šansa da se jeftina kopija XPS 17 ikad pojavi, bliže sam opciji manjeg prijenosnika uz 32" monitor.

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imate li kakvu preporuku za nešto bolje?

 

CCA 5.000,00kn za ovaj laptop sa uključenih 20%.

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunal.../p/EK000354694

 

Ekran do 14'', oko 5000,00kn (može i nešto više ako vrijedi), 512 SSD, baterija normalne upotrebe da drži 6-8h, 8GB RAM, OS nebitan, IPS panel. Acer/Asus bih preskočio.

Koliko gledam nešto bolje nisam iskopao uzevši u obzir trenutni popust.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozz,

treba mi laptop do max 5k kn sa instaliranim windowsima. koristit ce se za skolu (online nastavu) te neki light gaming tipa fortnine, lol... znam da je nemoguce da to gura na max postavkama no to ni ne trazim...

tnx 

505 s crtom
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovo ti je najbolje za low budget gaming 6200kn

Ovo ti je nuzno zlo za koje bi se trebao jos rastegnut 5600kn Zasto nuzno zlo? 1050 3gb je dosta slabija od 1650 4gb i jos imas samo 4/8 cpu koji nije future proof kao 4600H sto ce se kasnije vjerovatno osjetit.

Ispod toga trenutno nema , mozda za neke akcije bude za 5100-5200kn.

3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

treba mi novi ozbiljni laptop pošto sam student završne godine elektronike.

Radio bi programiranje i 3d CAD razvijanje.

buđet je 6,5k max.

 

Gleda sam malo po internetu i jedino acer nitro 5 i lenovo legion 5 oboje oko 6 tisuca i 300 kuna.

Imali sta bolje za te novce?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

ima li što bolje za cca 5000-5500 kn?

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-5-nx-hvzex-004-ryzen-7-4700u-8gb-512gb-ssd-radeon-graphics-15-6-led-fhd-freedos-srebrno-014600640

 

planiram uzeti još 8 GB Rama za DC, te produljenje jamstva...

 

ima li ga tko? kakva je izrada, materijali, ima li AL poklopac ?

 

 

IdeaPad 5 mi više sviđa po izradi, cijena je tu negdje, ali... samo 8 GB verzija, zalemljen RAM, bez utora za dodatnu (jest da je DC i to 3200) te TN ekran i slabiji CPU (i GPU)...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 12:14 (Stric_Jura).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bok, molim preporuku laptopa za 7000-10000kn za posao koji uključuje puno pisanja i držanje prezentacija (igrice se neće igrati).
Laptop treba biti elegantan, lagan i bilo bi odlično da je flip sa touch screenom.
Što biste preporučili nekome tko voli dizajn MacBook-a ?
Ono što sam za sad našao u tom rangu je:
Asus ZenBook UX425JA
Dell Inspiron 2-in-1 5400
Također mi se sviđa Lenovo Yoga i Dell XPS međutim oni prelaze preko 11-12000kn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gledam laptope tipa zenbook 14 s procesorom ryzen 5 3500 ne 4500 jer vidim da mogu dobiti tako laptop za 1300kn manje ako je procesor 1 generaciju stari.

I gledam laptope tipa swift 3 ta dva su mi za sada favoriti. S cijenom do 5 500kn.

 

Laptop mi treba za posao, uglavnom lagane stvari pisanje itd, i da gura CRM program. Ali ponekad mi treba malo više snage iako jako rijetko.

 

Jako mi je važno da laptop ima dobar ekran, IPS po mogućnosti i da je Full HD. Osim ekrana važna mi je baterija da mogu izgurati jedan dan rada i da traje preko 10h (chrome, tablice i takve stvari i neki lagani programi tog tipa).

 

Treba biti jako lagan, dugačka baterija i kvalitetan ekran. Vjerujem da za moje potrebe može biti dosta nešto tipa intel i3 s 4gb rama. Ali volio bi da ima intel i5 ili ryzen5 s 8gb rama i 512ssd...

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=ZenBook%20UM433DA-A5005&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.hgshop.hr/laptop-acer-swift-3-ryzen-5-3500u-8gb-512gb-ssd-amd-radeon-vega-8-14-fhd-win-10-nx-hfdex-008/proizvod/266802

 

Koje su vaše preporuke? Jako je hitno pošto mi se stari uređaj pokvario...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa, trebam prijenosnik za brata na kojem bi se igrala jedna jedina igrica a to league of legends, cijena da bude max 3000kn što bih bilo dobro uzeti?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice