Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.064.782
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
suspendiran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ovaj je sa win 10 za tog u Linksu ne znam.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Prema tome da se Windowsi rijese za par sto kn, po meni ovo i nije neka ponuda. Pogotovo nama na informatickom forumu koji si valjda znamo sami instalirat winse.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gamer34 kaže...

Prema tome da se Windowsi rijese za par sto kn, po meni ovo i nije neka ponuda. Pogotovo nama na informatickom forumu koji si valjda znamo sami instalirat winse.

 Pa i nije Bog zna kakva ponuda, u Linksu je za 3800kn isao s 4500u.

 

Bilo.... sada ga nema

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 22:47 (bodija).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bodija kaže...

 

Bilo.... sada ga nema

 

 

Sve jasno, al to i dalje ne cini ovo dobrom ponudom 

8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima!

Prije nekoliko godina ovdje sam dobila dobre savjete za kupnju laptopa pa se s istom molbom ponovno javljam. Lenovo g70 80 koji sam tada kupila i dalje dobro radi. Prepustit ću ga tati penziću, a sebi bih kupila novi.

Ovoga puta tražim 15 inčni laptop. Može s Windowsima, ali nije uvjet. Prosvjetarka sam i svakodnevno koristim Office alate (Word, Excell, Teams...), Youtube, Zoom, različite digitalne alate i platforme za nastavu (E-sfera, Mozabook, Genially, Wordwall, Wizer...)... Važno mi je da sve radi glatko i bez zastajkivanja.

Najčešće istovremeno imam otvoreno nekoliko prozora ili dokumenata i važno mi je da je balansiranje između njih fluidno.

Naravno, ponekad bih pogledala i kakav film i poslušala malo glazbe, da ne ispadne da ću laptop koristiti samo za posao.

Kupila bih u Zagrebu u trgovini i to na rate. Što se cijene tiče, mislim da bih se mogla protegnuti do 4000 kn. Naravno, veselilo bi me da prođem jeftinije. Jednako tako, ne bih pravila problem oko koje stotke iznad budžeta ako se radi o kvalitetnom uređaju. Što se brandova tiče, nemam favorita. Imam dobro iskustvo s Lenovom, ali napominjem da nije uvjet.

Bila bih zahvalna na prijedlogu nekog konkretnog modela laptopa ili makar smjernicama na koje performanse trebam obratiti pozornost.

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zaboravih, koristio bi se za internet, glazbu, filmove
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim vas trenutni best buy za skolarca (2 razred osnovne), budget 3000-3500kn. Prilicno je hitno

Hvala

 

Edit: je li ovo ok?

https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-ideapad-ultraslim-3-amd-ryzen-3-3250u-2-60ghz-8gb-256gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-amd-radeon-rx-vega-3-p-n-81w100ahsc/13932

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.10.2020 19:14 (buglady).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Za tu lovu, trenutno nea puno boljih ponuda. Eventualno je u ADM-u potencijalno dostupna verzija s Win10 za 3500kn za kes.

3 godine
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.10.2020 15:56 (user2206).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 bok, ma super je on, ovako, osobito jer ga imaš za 7200 kn..

 

ali ne treba mi Win licenca a rado bih da ima 16 GB RAMa, jer se ne da nadograditi, a čak ne znam ni jeli dual channel (Lenovo IdeaPadi jesu, neovisno je li sva memorija zalemljena i koje količine !)

 

jedino pozitivno: MX350 ima svojih 2 GB VRAMa, pa ne krade RAM (bar s enadam da je iskopčano u UEFIu)

 

i da, ti Asusi imaju zgodno Numeričku tipkovnicu na Touchpadu...

 

i još da je u nekoj ženskastoj boji za moju klinku...

Ju je je? Je ju je!
3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jako mi se sviđa i da ima 16GB već bi ga kupio. Koliki je po tebi problem (i da li je opće problem) to što mu je ispuh s gornje strane i ide direktno u ekran?

 

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Iskreno, ne znam, nikad se nisam sreo s takvom konfiguracijom...

 

na testovima vele da se donji rub ekrana, koji je zato malo širi, grije, ali bez iskrivljavanja koje bi utjecalo na konstrukcijsku cjelovitost...ali opet ništa prevruće, nekih 40-ak °C...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zna li itko razliku za lenovo između RSC i QSC modela ?

 

Točnije ova dva laptopa KLIK KLIK

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

jednom za sva vremena:

 

za Lenovo, odeš na:  https://psref.lenovo.com/

 

u upišeš gore po sredini u pretragu oznaku podmodel u ovom slučaju:

 

 

81W4006RSC 

 

81W4006QSC 

 

i gle čuda, jedan ima 35 a drugi 45 Wh bateriju, a vjerojatno stoga ovaj s slabijom ima mjesto više za disk, u M.2 ili SATA formatu....

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
qwertYxoZ kaže...

Zna li itko razliku za lenovo između RSC i QSC modela ?

 

Točnije ova dva laptopa KLIK KLIK

 
Lenovo ima ovu najbolju stranicu na svijetu https://psref.lenovo.com/ u koju uneses ove tocne oznake proizvoda (81W4006QSC i 81W4006RSC) te dobijes tocne specifikacije u dlaku. Uvijek je najbolje tu sve provjerit prije kupnje jer se i web-trgovinama moze omaknuti greska neka pa ovako najbolje provjerit. Upisivanjem ove dvije oznake dobijemo QSC i RSC.

Otvaranjem te dvije poveznice ustvrdimo da su potpuno jednaki laptopi osim u bateriji, QSC verzija ima 45Wh, dok RSC ima 35Wh pa je onda vjerojatno bolje uzet verziju s vecom baterijom. 

Edit

P. S. Preduhitrio me kolega dok sam ovo natipkao...

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 15:47 (gamer001).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala obojici, ne mogu vjerovati da lenovo ima ovu stranicu wow...

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

jednom za sva vremena:

 

za Lenovo, odeš na:  https://psref.lenovo.com/

 

u upišeš gore po sredini u pretragu oznaku podmodel u ovom slučaju:

 

 

81W4006RSC 

 

81W4006QSC 

 

i gle čuda, jedan ima 35 a drugi 45 Wh bateriju, a vjerojatno stoga ovaj s slabijom ima mjesto više za disk, u M.2 ili SATA formatu....

 Ako se klikne na PDF gore onda se dobije vise specki, oba imaju jedan sata 2.5" utor i jedan m2 utor u ovom slucaju nvme pcie 3.0 x2 u 2242 dimenziji, znaci jaci full bandwidth pcie 3.0 x4 u 2280 dimenzijama je rezerviran za bolje modele

 

Sto se tice baterije ova veca 45W ima i brzo punjenje(80% u 1h)

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...
Stric_Jura kaže...

jednom za sva vremena:

 

za Lenovo, odeš na:  https://psref.lenovo.com/

 

u upišeš gore po sredini u pretragu oznaku podmodel u ovom slučaju:

 

 

81W4006RSC 

 

81W4006QSC 

 

i gle čuda, jedan ima 35 a drugi 45 Wh bateriju, a vjerojatno stoga ovaj s slabijom ima mjesto više za disk, u M.2 ili SATA formatu....

 Ako se klikne na PDF gore onda se dobije vise specki, oba imaju jedan sata 2.5" utor i jedan m2 utor u ovom slucaju nvme pcie 3.0 x2 u 2242 dimenziji, znaci jaci full bandwidth pcie 3.0 x4 u 2280 dimenzijama je rezerviran za bolje modele

 

Sto se tice baterije ova veca 45W ima i brzo punjenje(80% u 1h)

 Oba imaju brzo punjenje, buduci da je ista cijena bolje uzet naravno vecu bateriju. Kupio bi ga odmah da mi nije memorija 2666mhz i 4gb je zalemljeno za maticnu :(

 

Neki idealni laptop bi mi bio 16gb 3200mhz, 4500u i wowat iz kreveta 😆

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja bi iskreno 4800h, 16gb ram, brzi ssd 1tb i rtx 2070, al to nije moguće, pa onda barem 2060, ali ne max-q

Ne znam kad dolaze mobile rdna2 jer o mobile rdna ništa pametno

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2020 8:39 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Rhodin kaže...

Ja bi iskreno 4800h, 16gb ram, brzi ssd 1tb i rtx 2070, al to nije moguće, pa onda barem 2060, ali ne max-q

Ne znam kad dolaze mobile rdna2 jer o mobile rdna ništa pametno

 Ma lijepo to zvuci ali imam buđet.. Igram uglavnom na kompu gdje imam 5700XT i Ryzena 3600 pa bi htio neki lowbudget laptop da mogu igrat wow iz kreveta za levelat/grindat, a raidove i to cu svakako preko kompa.. to je ideja hh

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma kužim te. Za WoW više nego dovoljno.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

trebao bi mi laptop snagom ekvivalent stolnom 2500k + gtx1060, koji mobilni procesor i graficka odgovaraju tome?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Ako je 144hz ekran onda je malo reći da valja. 

Gamer
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
qwertYxoZ kaže...

 Oba imaju brzo punjenje, buduci da je ista cijena bolje uzet naravno vecu bateriju. Kupio bi ga odmah da mi nije memorija 2666mhz i 4gb je zalemljeno za maticnu :(

 

Neki idealni laptop bi mi bio 16gb 3200mhz, 4500u i wowat iz kreveta 😆

 Nemaju, samo ovaj sa 45W baterijom ima rapid charge koliko vidim po pdf-u

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...
qwertYxoZ kaže...

 Oba imaju brzo punjenje, buduci da je ista cijena bolje uzet naravno vecu bateriju. Kupio bi ga odmah da mi nije memorija 2666mhz i 4gb je zalemljeno za maticnu :(

 

Neki idealni laptop bi mi bio 16gb 3200mhz, 4500u i wowat iz kreveta 😆

 Nemaju, samo ovaj sa 45W baterijom ima rapid charge koliko vidim po pdf-u

 U pravu si kolega, malo sam brzo čitao tekst 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice