Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.066.314
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozz,kupujem laptop za staru znaci nista pretjerano sto se tice specifikacija budzet je oko 2000kn a jedina zelja je mozda da bude 17",za sad sam naso: link i recimo da bi to bila gornja granica sto se tice cijene,uglavnom ako netko ima neku preporuku ili mi je ovo bestbuy

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mstaglicic kaže...

Moze netko preporucit laptop do 4500kn ( +/- 100kn ) 

 

Naisao sam na ovog :

 

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=100000106291

 

Ima li za tu cijenu boljeg i kvalitetnijeg od tog ili da uzmem taj ?

 

 

Imas 2 puno puno bolja izbora za 50kn vise:

Lenovo z50-70 (gledaj ove od 4640kn nadalje jer oni imaju FHD rezu, tamo di u opisu ne pise da dolazi FHD reza zovi i pitaj) - glavna prednost FHD rezolucija

Dell 3542 - glavna prednost 3 god jamstva, 2 gb rama vise manje (ispravljeno, ne spada pod prednost naravno) i mrvu jaci proc od Lenova

Obadva laptopa spadaju u nove generacije laptopa, znaci tanki profil, stedljivi procesori sa trajanjem baterije do 6h, dobra izrada je tu naravno, a glavna mana je TN matrica ekrana, zastupljena i kod ogromne vecine drugih laptopa.

Iako je u dellu i7, to nije klasicni i7 i ponasa se skoro identicno kao i5-4200m samo sa manjom potrosnjom. Evo link razlika procesora u navedenim laptopima. Znaci jednom kad se oba proca stave da rade na high performans mode nece biti gotovo nikakvih razlika.

Moja preporuka je Lenovo radi FHD rezolucije koja nije tako jeftin uvjet kod laptopa (prvi iduci posten laptop sa FHD rezom je za 5500kn). Jamstvo Lenova Z serije kosta 165kn na 2g, 550kn na 3g prema nabava.net Moze se produljiti dok got ne krene zadnji mjesec redovnog jamstva.

 

Zaboravio sam napomenut. Glavna prednost ova 2 laptopa u odnosu na Dell kojeg si linkao jeste daleko bolja 840m graficka.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.8.2014 16:06 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
autcx kaže...

pozz,kupujem laptop za staru znaci nista pretjerano sto se tice specifikacija budzet je oko 2000kn a jedina zelja je mozda da bude 17",za sad sam naso: link i recimo da bi to bila gornja granica sto se tice cijene,uglavnom ako netko ima neku preporuku ili mi je ovo bestbuy

Realni budzet za 17.3" ekran je tako negdje oko 2500kn, a blize 2000kn idu 15.6" modeli.

 

Nije lose, ali prema ovome i ovome bih prije preporucio Lenovo g710, najvise jer bi kvaliteta ekrana trebala biti bolja, tj. puno bolja. Znaci kod tih budzet laptopa najvise treba paziti na ekran jer ih ima svakakvih i to onda jos malo sam istrazi ako je moguce u ducanu (to ces moc samo ako drze laptope s predinstaliranim windowsima), na youtubeu, nac jos neke reviewove, iskustva korisnika na amazonu, neweggu itd.

 

Isto tako, Lenovo g710 dolazi sa malo boljim i novijim procesorom:klik

 

Imas jos samo Acera u tom jeftinom rangu laptopa sa 17.3" dijagonalom. Njega bih pored Lenova g710 preporucio samo ako ti se slika na ekranu vise svidi.

 

 

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
jaajaa kaže...

dali je netko kupaova preko apple storea?

narucio bi si macbook air, pa me zanima kak to ide, imam njihov account, dali se plaća neka carina kod nas ili nesto?

 

Apple store nema dostavu u Hrvatsku.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Dell 3542 - glavna prednost 3 god jamstva, 2 gb rama vise i mrvu jaci proc od Lenova

Koliko ja vidim, Lenovo ima 2 GB RAM-a više (ili isto 4 GB-a) za razliku od Dell-a..

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.8.2014 15:33 (Zylvio).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

Ako bi uzeo neki Lenovo laptop preko amazon.de, jel bi mi vrijedila garancija kod nas i bi li je bilo moguće produžiti?

And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zylvio kaže...
The_Fichek kaže...

Dell 3542 - glavna prednost 3 god jamstva, 2 gb rama vise i mrvu jaci proc od Lenova

Koliko ja vidim, Lenovo ima 2 GB RAM-a više (ili isto 4 GB-a) za razliku od Dell-a..

Moja greska da. Napamet sam mislio da Dell ima 8gb rama, a nema, ima 4gb da. Tako da je Lenovo sa tih 2gb rama vise, SSHD diskom i FHD rezom sigurno bolja opcija, ako svaka mrva jacine procesora nije bitna i ako nije problem kasnije u roku 11 mjeseci produljit jamstvo makar na 2g sto je stvarno jeftino.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
underdog kaže...

Pozdrav!

Ako bi uzeo neki Lenovo laptop preko amazon.de, jel bi mi vrijedila garancija kod nas i bi li je bilo moguće produžiti?

Mislim da bi mogao produziti da.

Tipkaj "produljenje lenovo 'slovo serije, npr. "z" ili "g" ili "y" sta vec' 3g" u nabava.net, npr. http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+produljenje+z+3g

Vidis, samo 2 web shopa drze produljenje gare za U, Y, Z Lenovo na 3 godine (na 2g ih ima vise). To produljenje je europsko jamstvo kolko znam, tj. 99% za te web shopove, a ak kaj crkne nosis njima u poslovnicu pa oni to dalje proslijede jer cist sumnjam da imaju svoj servis ti ducani..

Kontaktiraj ih za svaki slucaj.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.8.2014 16:04 (The_Fichek).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

THe_Fichek vidim da se razumiješ u prijenosna računala i puno pomažeš ljudima oko isith, pa bih te i ja zamolio za pomoć.

 

Frend si kupuje laptop pa me zamolio za savjet.

 

Planirao je kupiti Acer V3-772G za koji sam vidjeo da si ga preporučio velikom broju ljudi, ali sada kada je sakupio lovu, taj laptop nije više dobavljiv.

 

Imaš li kakav prijedlog za prijenosno računalo do 5.000,00 kuna koji bi najviše služio za gaming, a onda za gledanje filmova/serija i internet?

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozz

trazim laptop za oko 5 ooo kn +/- 200

pozeljno : full hd i grafa tipa gt 740 ili 840 sto vidim da je dosta cesto u tom rangu laptopa

sto se tice velicine moze ili 15" ili 17".. nije bitno

 

svaki savjet dobro dode

hvala

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
n3om0rph kaže...

THe_Fichek vidim da se razumiješ u prijenosna računala i puno pomažeš ljudima oko isith, pa bih te i ja zamolio za pomoć.

 

Frend si kupuje laptop pa me zamolio za savjet.

 

Planirao je kupiti Acer V3-772G za koji sam vidjeo da si ga preporučio velikom broju ljudi, ali sada kada je sakupio lovu, taj laptop nije više dobavljiv.

 

Imaš li kakav prijedlog za prijenosno računalo do 5.000,00 kuna koji bi najviše služio za gaming, a onda za gledanje filmova/serija i internet?

 

Hvala.

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+z50-70+i5

Gledaj ove od 4640kn nadalje. Imaju FHD rezoluciju sto nema nit acer pri 5000kn (nego tek od 5500kn). 840m grafa je jako blizu 750m u performansama, a u nekim igrama i bolja, 6gb rama kao acer, proc prakticki skoro jak kao onaj u aceru, samo je ovaj "stedljiv" pa imas dulje trajanje baterije s njim, a ak oces izvuc max. iz njega, npr. tijekom igranja, lako stavis da radi u high performance mode. Jedino zbog cega je acer bolji jeste sto ima eto mrvu jaci hardver i veci ekran koji je unatoc rezoluciji pozeljniji za gejmere, kako za koga naravno.

Produljenje garancije kod Lenova na 3god kosta 550kn (na 2g 165kn) dok kod acera to kosta 300kn tako da se novcana razlika izmedju tih laptopa smanji samo na 100kn ako bi isao produljivat jamstvo na 3g uopce (100kn razlike ako ides uzimat Lenovo za 4650kn, bilo ga je jos u arhitehu po toj cijeni).

Kad vec usporedjujem tako, treba rec da ce grijanje kod Lenova biti osjetno manje radi efikasnijih komponenti stoga je i sam laptop tanji, ali nebi trebalo biti problema s grijanjem. Kod Acera takodjer nebi smjelo biti problema jer je veci i vislji i napravljen da izdrzi i vecu toplinu od 750m grafe. Fora kod Lenova je jos SSHD disk, cisto onako dodatni plus, a fora kod acera sto nemoras micat opticki citac da bi stavio dodatni SSD.

 

Ak ti se ne svidi Lenovo iz nekog razloga, mozda jer je bijel.. ili nesto, imas jos Dell 3542 za te pare. Proc je jaci, ali nimalo puno, jer to nije klasicni i7 nego "stedljiv", gotovo identicno jak kao onaj u aceru. Ima 2gb rama manje neg Lenovo i nema FHD rezoluciju zbog cega po meni ispada iz igre. Sada ak te briga za rezoluciju sigurno ga uzmi u obzir. Inace o kvalitetama ekrana tih laptopa neznam puno jer su to sve TN matrice i trebale bi bi biti nesto iznad prosjeka posto se radi o skupljim modelima. Mislim da bi ekran na aceru trebao biti najbolji, zatim u lenovu, zatim u dellu. Al to su vise neka nagadjanja nego provjerene informacije stoga se vise informiraj o kvalitetama ekrana. Dell ima 3god garancije klasicno, al sta ti vrijedi ako mozes imati FHD rezoluciju kod Lenova za te pare pa kasnije lako nadoplatis produljenje..

Ovo su 2 reviewa koja sam nasao za Dell: klik1, klik2 Review za acer ali se radi o skupljem modelu: klik3 Za Lenova nisam nasao apsolutno nikakav detaljniji review, ali sam citao iskustva sa amazona, newegga i primjetio da su se ljudi zalili samo na ostavljanje packi kod podrucja blizu touchpada. Znaci prema reviewu kojeg sam linkao, tocnije ovom odlomku sam zakljucio da bi Dell trebao imati nekako najlosiji ekran od 3 navedena laptopa, kako se za Lenova ljudi nisu zalili na ekran nego rekli da je "decent" itd. rekao bih da spada izmedju, a za Acera bih rekao da bi mogao biti najbolji ekran kako se radi ipak o nekakvom flagshipu Acerovih top laptopa. Doduse sa manjom rezolucijom obicno dodje i slabiji ekran (u reviewu je FHD acer..), tako da ko ce ga znat kakav je tocno ekran na Aceru za 5k.

 

**Mislim da je Acer dostupan trenutno ovdje, ako ga odlucis izabrati: http://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-V3-772G-Core-i56GB1TBGT750-4GB-NXM74EX029-prijenosno-racunalo-431541.aspx

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.8.2014 22:26 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ins kaže...

pozz

trazim laptop za oko 5 ooo kn +/- 200

pozeljno : full hd i grafa tipa gt 740 ili 840 sto vidim da je dosta cesto u tom rangu laptopa

sto se tice velicine moze ili 15" ili 17".. nije bitno

 

svaki savjet dobro dode

hvala

 

Procitaj sto sam napisao u postu iznad. Kako je pozeljna FHD rezolucija preporucujem bez razmisljanja Lenovo z50-70.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

The_Fichek hvala ti na detaljnom odgovoru.

 

Pogledat ću sutra linkove koje si naveo jer je sada već kasno, a treba se rano dignuti {#}

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poštovanje, molim vas pomoć oko kupnje laptopa,

nisam u toku sa aktualnim stanjem na tržištu, a relativno brzo bih se trebao odlučiti za novu mašinu

Laptop će se koristiti za rad, a preporučena hardverska konfiguracija proizvođača programa je:

Processor From Intel Core i5-3320M 3.3 GHz
RAM  8 GB or more
Hard disk 300 GB SSD (nije nužno,može biti bilo kakav)
Monitor 15.6" Wide Screen Display (1920 x 1080) (također, ne mora biti isključivo navedeni)


Buđet je do 5000kn uz mogućnost korekcije do maksimalno par sto kuna na više.

Unaprijed se zahvaljuem

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.8.2014 13:35 (miro1234).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, molio bi preporuku za laptop:

 

- lagan (može manji ekran)

 

- sposoban za rad (dobar proc i ekran)

 

- do 6000 kn

 

Tenks

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sektor kaže...

Bok, molio bi preporuku za laptop:

 

- lagan (može manji ekran)

 

- sposoban za rad (dobar proc i ekran)

 

- do 6000 kn

 

Tenks

 

Skrolaj samo malo gore, na prvi dulji post od mene na koji naletis. To je to ako zelis proci jeftinije, a dosta dobro (Lenovo z50-70)

 

I daj molim te navedi sto ti znaci sposoban za rad?????

 

Inace kako imas veci budzet, ako nisi zahtjevan, a zelis vrhunski ekran imas Acer v5-573g kojeg i ja imam, sa fantasticnim IPS FHD ekranom, tu je review, mana su temperature, ali ne tolike kolike pisu u reviewu i te oznacene su znaci za max. max. load, za idle moras stisnut na kucicu ispod max. load. Naime laptop ce se zagrijat samo ak ces uposlit nvidijnu graficku i to ce se onda zagrijat na dijelu na kojem se ne pise, gore desno, a toplina ide odmah van, ali opet nije preporucljivo da se laptop puno grije. Znaci za igranje i stvari di ce ti trebat jaca GPU snaga preporucujem dodatni vanjski cooler.

 

Za malo vise novca imas po meni bolju opciju Asus n550jk Isto ima vrhunski IPS FHD ekran. Ima puno jacu grafu za igranje te jaci procesor. Jedina mana tog Asusa u odnosu na Acer je sto ce imat manje trajanje baterije dok je laptop istekan kako procesor nije nimalo stedljiv, al to se da kolko tolko sredit za pogledat dulji film u komadu tako da ukljucis power saver opciju na ikoni baterije u windowsima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.8.2014 14:39 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
miro1234 kaže...

Poštovanje, molim vas pomoć oko kupnje laptopa,

nisam u toku sa aktualnim stanjem na tržištu, a relativno brzo bih se trebao odlučiti za novu mašinu

Laptop će se koristiti za rad, a preporučena hardverska konfiguracija proizvođača programa je:

Processor From Intel Core i5-3320M 3.3 GHz
RAM  8 GB or more
Hard disk 300 GB SSD (nije nužno,može biti bilo kakav)
Monitor 15.6" Wide Screen Display (1920 x 1080) (također, ne mora biti isključivo navedeni)


Buđet je do 5000kn uz mogućnost korekcije do maksimalno par sto kuna na više.

Unaprijed se zahvaljuem

 

Nazalost nemoguce je dobiti FHD ekran i procesor priblizno te snage.

 

Najblize svemu je Acer V3-771G navodno dostupan u Technomarketu, ali pretpostavljam da ga nema i da samo nisu osvježili dobavljivost proizvoda pa se zato izlistava na nabava.net, ipak vrijedi nazvati, jer s njim imate najmanje kompromisa, samo nešto slabiji procesor i 17.3" ekran.

 

O kojem se programu radi?

 

Inače morate biti spremni na kompromise:

FHD ekran se moze dobiti samo ako se uzme puno slabiji procesor i manje rama ili plati podosta više od 5000kn.

 

S 15.6" dobivate ekran niže rezolucije, ali možete dobiti sve tražene performanse, Nešto poput HP Probook 450 uz kupovinu dodatnih 4gb  te nadoplatu jamstva. ostajete unutar buđeta.

 

U 17.3 dobivate veci laptop, ali na vecem ekranu biti ce ugodnije raditi cijeli dan te se lakše radi sa 1600x900 - neznam kolko cesto i na koji nacin mislite prenositi notebook pa to moze biti potencijalno negativna stvar. 

Lenovo G710 te memorija koju sam predlozio za probook bi vas trebali zadovoljiti. Lenovo je dosta skuplji zbog same velicine te dolazi s originalnim windowsima. Tako da bi nadoplata jamstva prebijala buđet.

 

Kod oba notebooka mozete izvaditi dvdrom, na njegovo mjesto staviti HDD Caddy te tako stvoriti dodatno mjesto za SSD. HDD Caddy košta oko 50-100kn preko ebaya, dok SSD-ima veličine 120gb cijena kreće od 450kn.

 

 

Dell Precision M6600
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darkydark kaže...
miro1234 kaže...

Poštovanje, molim vas pomoć oko kupnje laptopa,

nisam u toku sa aktualnim stanjem na tržištu, a relativno brzo bih se trebao odlučiti za novu mašinu

Laptop će se koristiti za rad, a preporučena hardverska konfiguracija proizvođača programa je:

Processor From Intel Core i5-3320M 3.3 GHz
RAM  8 GB or more
Hard disk 300 GB SSD (nije nužno,može biti bilo kakav)
Monitor 15.6" Wide Screen Display (1920 x 1080) (također, ne mora biti isključivo navedeni)


Buđet je do 5000kn uz mogućnost korekcije do maksimalno par sto kuna na više.

Unaprijed se zahvaljuem

 

Nazalost nemoguce je dobiti FHD ekran i procesor priblizno te snage.

 

Najblize svemu je Acer V3-771G navodno dostupan u Technomarketu, ali pretpostavljam da ga nema i da samo nisu osvježili dobavljivost proizvoda pa se zato izlistava na nabava.net, ipak vrijedi nazvati, jer s njim imate najmanje kompromisa, samo nešto slabiji procesor i 17.3" ekran.

 

O kojem se programu radi?

 

Inače morate biti spremni na kompromise:

FHD ekran se moze dobiti samo ako se uzme puno slabiji procesor i manje rama ili plati podosta više od 5000kn.

 

S 15.6" dobivate ekran niže rezolucije, ali možete dobiti sve tražene performanse, Nešto poput HP Probook 450 uz kupovinu dodatnih 4gb  te nadoplatu jamstva. ostajete unutar buđeta.

 

U 17.3 dobivate veci laptop, ali na vecem ekranu biti ce ugodnije raditi cijeli dan te se lakše radi sa 1600x900 - neznam kolko cesto i na koji nacin mislite prenositi notebook pa to moze biti potencijalno negativna stvar. 

Lenovo G710 te memorija koju sam predlozio za probook bi vas trebali zadovoljiti. Lenovo je dosta skuplji zbog same velicine te dolazi s originalnim windowsima. Tako da bi nadoplata jamstva prebijala buđet.

 

Kod oba notebooka mozete izvaditi dvdrom, na njegovo mjesto staviti HDD Caddy te tako stvoriti dodatno mjesto za SSD. HDD Caddy košta oko 50-100kn preko ebaya, dok SSD-ima veličine 120gb cijena kreće od 450kn.

 

 

Ustvari ima izbora, napisao sam poruku, al nikako poslat jer me zeza bug i njegovi nedozvoljeni HTML neznam ni ja sam sta.

 

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+z50-70+i5 - gledati modele od 4640kn nadalje

 

Ima FHD rezu i neznatno slabiji procesor od tog ivy bridge i5: klik1, klik2 6gb rama, lako nadogradi ili proda pa nadogradi ako laptop ima 2 memory slota. Dobra moderna i tanka izrada, a efikasne komponente radi manjeg grijanja. Laka pristupacnost komponentama. Ekran je malo pod upitnikom, ali trebao bi biti skroz oke prema reviewovima sa amazona itd. Jedina mana prema onome sto sam procitao na netu je sto ostaju packe oko touchpada, al mislim da je to najmanji problem kad se usporedi kakva je konkurencija sa FHD ekranima, tj. konkurencije nema..

 

Za nesto bolje ja bih isao na Acer v3-772g za 5500kn sa taman jednako jakim, tj. mrvu jacim i5 od od i5-3320m, iako mislim da bi i5-4210u obavio posao, makar neznam o tocno kojem programu se radi. 8gb rama je tu, veci ekran i opet FHD reza su tu. Mjesta za SSD ima tako da je i to jedna briga manje, ali po meni ovo nije isplativo pored Lenova z50-70 ako je u redu 15.6" ekran.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.8.2014 15:06 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala vam na pomoći.

Radi se o programu Simatic Step 7 professional v13 (Tia Portal)

Nakon grube pretrage na nabava.net izbacilo mi je ovako nešto, ima li to smisla, nisu mi previše poznate oznake procesora pa me to malo zbunjuje

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/hp-prijenosno-racunalo-probook-470-e9y83ea-173-intel-core-i5-4200-4200m-250-ghz__6240351

ili

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/dell-prijenosno-racunalo-inspiron-5537-156-intel-core-i5-4200u-160-ghz-260-ghz__5185901

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trazim novi laptop do 2800-3000kn!

 

Ocekujem da sljakaju igre tipa PES, fifa i slicno :), te da nesmetano surfa i vrti filmove :)

 

Trenutno sam zapeo na ova tri:

 

HP 2000-2D05EM i3/4GB/750GB/HD7450M

 

LENOVO G50-45 A6-6310/4GB/1TB/R5-M230

 

ASUS X552CL-SX014D Pentium 2117U/4GB/500GB/GT710M


Sto mislite? :)

 

0 HP
0 LENOVO
0 ASUS
1 Ima boljih modela za tu cijenu
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.8.2014 16:57 (PiXeLsss).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
miro1234 kaže...

Hvala vam na pomoći.

Radi se o programu Simatic Step 7 professional v13 (Tia Portal)

Nakon grube pretrage na nabava.net izbacilo mi je ovako nešto, ima li to smisla, nisu mi previše poznate oznake procesora pa me to malo zbunjuje

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/hp-prijenosno-racunalo-probook-470-e9y83ea-173-intel-core-i5-4200-4200m-250-ghz__6240351

ili

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/dell-prijenosno-racunalo-inspiron-5537-156-intel-core-i5-4200u-160-ghz-260-ghz__5185901

Ne, nema smisla pored prijedloga koje si dobio. Doduse probook 470 je okej, kao i Lenovo g710 kojeg je kolega preporucio kao i ovaj Acer v3-772g. To su sve 17.3" laptopi sa i5-4200m jako dobrim procesorima i koji spadaju pod recommended hardware requirements tog programa. Znaci imas 1600x900 rezoluciju, ali to neznaci da moras odmah prekrizit te laptope samo jer tamo pise recommended 1920x1080p.

 

Dell kojeg si linkao nema nikakvog smisla pored Lenovo z50-70 kojeg sam ti preporucio kao prvu opciju. Imam osjecaj koda nisi procitao post nego samo stisnuo "Hvala" .. Znaci to je jedini posten laptop sa FHD rezolucijom (1920x1080 px) sve do 5500kn prema nabava.net ! Ekran je 15.6" ali je FHD rezolucija. To je laksa i prenosivija opcija i opcija s kojom ces imat dulje trajanje baterije nego od svih ostalih preporucenih laptopa. Nisi se uopce izjasnio zanima li te ista od toga. Procesor unutra je NEznatno slabiji od i5-4200m i i5-3320m, znaci gotovo da su jednake snage. Mozda je i tamo pod recommended requirements bio taj procesor jer su htjeli da bude neki jaki i5 takodjer sa trusted computing sto je specificno drito za taj i5. Cisto sumnjam da je moguce da ti program nebi radio sa i5-4210u jer onak nema clock 3.0Ghz, nego 2.7Ghz.

 

Ako zelis 17.3" i FHD rezoluciju nemas sta drugo nego isti acer v3-772g vec 3. puta spomenut za 5500kn nadalje kojeg sam linkao vec 2 puta.

 

Samo jos jedna napomena za kraj. Najveca razlika izmedju svih tih laptopa osim u rezoluciji ekrana je i u grafickim karticama koje mogu posluziti za obradu 3D stvari (tu je nvidia bolja), igranje igrica itd. Graficka u Lenovo z50-70 i Acer v3-772g je dosta bolja od onih u probooku i g710 lenovu.

 

Sto se kolicine rama tice, to je najmanji problem, upravo kao i SSD, jer je nadogradnja laka kod svih tih laptopa. Ako imas 2 memory slota u nekom laptopu i npr. 6gb rama onda prodas plocicu od 2gb i kupis od 4gb. Ram memorija za laptop (znaci pazi da bude za laptop) kosta 200kn za 2gb, 300kn za 4gb. Znaci ako se odlucis na Lenova z50 i imas 2 memorijska slota prodas ram od 2gb za 100kn i kupis onog za 4gb za 300kn. Kako nadograditi SSD ti je kolega objasnio, a za Acer nemoras kupovati caddy, ilitiga internu ladicu za SSD ili HDD jer vec postoji mjesto unutar laptopa za dodatni HDD/SSD.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.8.2014 17:12 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
PiXeLsss kaže...

Trazim novi laptop do 2800-3000kn!

 

Ocekujem da sljakaju igre tipa PES, fifa i slicno :), te da nesmetano surfa i vrti filmove :)

 

Trenutno sam zapeo na ova tri:

 

HP 2000-2D05EM i3/4GB/750GB/HD7450M

 

LENOVO G50-45 A6-6310/4GB/1TB/R5-M230

 

ASUS X552CL-SX014D Pentium 2117U/4GB/500GB/GT710M


Sto mislite? :)

 

Od tih samo Lenovo dolazi u nekakvo pitanje, ostale izbaci odmah. Mislim da je ovo bolja opcija od Lenova:http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=m240+15.6 radi malo slabijeg proca, ali bolje graficke. Neznam tocno kakva je m240 jer je izgleda skroz nova. Mislim da ti je bolje ici na 820m graficku: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=820m+15.6 jer prema notebookchecku dost dobro vrti igre i blizu je 740m. Isto tak bi ti tu grafu preporucio sa i3 procom a ne pentiumom kojih ima za najnizu cijenu, znaci ovako: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=820m+15.6+i3 i to onda fino idi na ovaj laptop za kojeg sad tek vidim da postoji u toj kombinaciji: https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=194255 Znaci nestedljiv i3 i dosta dobra budzet grafa za mrvu prek 3000kn, stvarno dobra ponuda, a jedino lose je skupo produljenje garancije kao i kod ostalih HP laptopa (cca. 300kn na 2g, 600kn na 3g). Ako bi htio stedljiv i3 i 820m grafu gledaj Dell 3542 Performanse ne bijeze puno od i3-3110m, a imas 2 i pol dulje trajanje baterije radi efikasnosti i smanjene potrosnje U procesora. Za igre je ipak preporucljiviji cim jaci proc pa mislim da je HP 250 G2 bolja stvar drito za igre, iako Dell u startu ima 3 god jamstva.

 

Znaci Fifa14 bi vrtio 100fps na high sa preporucenim HP-om: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-820M.108477.0.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.8.2014 17:30 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim pomoć pri kupovini laptopa, korištenje - studiranje što znači: surfanje, office, program ala autocad
Budžet cca 3000-3500kn (ali mogu se protegnit ako se isplati, ali ne previše - npr. 3600kn)

 

Ono što sam pronašao je:
http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-l855-12q-156-intel-core-i3-2370m-240-ghz__6182281

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-m50d-a-10x-156-amd-a-series-a4-5000-1tb-hdd-750gb-hdd__5366631

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-c50-a-1g0-pscg6e-0cg025y4-156__5457161

 

Jel ok ili ima boljih za te svrhe u ovom rangu?

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.8.2014 17:57 (majstor_fantac).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hvala još jednom na pomoći i strpljenju, ali eto nisam se snašao na prvu. Jednostavno nisam duži niz godina pratio trendove i nemam osjećaj što valja, a što ne. Prema svemu ovome će na kraju odluka pasti na lenovo.
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa...

 

Sigurno je bilo već sličnih pitanja ali ako nije problem može li preporuka laptopa do max. 3.500,00kn.

 

Igrice mi nisu prioritet već Office, Internet te gledanje filmova sa laptopa na TV-u (LCD 106cm), mora imat HDMI izlaz.

 

Bilo bi poželjno da laptop ima kameru te mogućnost spajanja na Wifi. HDD ne treba veći od 500gb. Za moje potrebe je dovoljno 4GB RAM-a. Pretpostavljam da u tom rangu može biti nekakv grafička koja nije integrirana?

 

Unaprijed zahvaljujem svima na savjetima.

 

pozz

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
majstor_fantac kaže...

Molim pomoć pri kupovini laptopa, korištenje - studiranje što znači: surfanje, office, program ala autocad
Budžet cca 3000-3500kn (ali mogu se protegnit ako se isplati, ali ne previše - npr. 3600kn)

 

Ono što sam pronašao je:
http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-l855-12q-156-intel-core-i3-2370m-240-ghz__6182281

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-m50d-a-10x-156-amd-a-series-a4-5000-1tb-hdd-750gb-hdd__5366631

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-c50-a-1g0-pscg6e-0cg025y4-156__5457161

 

Jel ok ili ima boljih za te svrhe u ovom rangu?

 

pupa265 kaže...

Pozdrav ekipa...

 

Sigurno je bilo već sličnih pitanja ali ako nije problem može li preporuka laptopa do max. 3.500,00kn.

 

Igrice mi nisu prioritet već Office, Internet te gledanje filmova sa laptopa na TV-u (LCD 106cm), mora imat HDMI izlaz.

 

Bilo bi poželjno da laptop ima kameru te mogućnost spajanja na Wifi. HDD ne treba veći od 500gb. Za moje potrebe je dovoljno 4GB RAM-a. Pretpostavljam da u tom rangu može biti nekakv grafička koja nije integrirana?

 

Unaprijed zahvaljujem svima na savjetima.

 

pozz

 

 

 

Možda ovaj http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/lenovo-prijenosno-racunalo-essential-g510-59-390417-156__5216401 ?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
majstor_fantac kaže...

Molim pomoć pri kupovini laptopa, korištenje - studiranje što znači: surfanje, office, program ala autocad
Budžet cca 3000-3500kn (ali mogu se protegnit ako se isplati, ali ne previše - npr. 3600kn)

 

Ono što sam pronašao je:
http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-l855-12q-156-intel-core-i3-2370m-240-ghz__6182281

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-m50d-a-10x-156-amd-a-series-a4-5000-1tb-hdd-750gb-hdd__5366631

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-c50-a-1g0-pscg6e-0cg025y4-156__5457161

 

Jel ok ili ima boljih za te svrhe u ovom rangu?

Autocad 2D ili 3D??? Mozes i tocan naziv programa napisat ili linkat. Ako imas jos kakvih zahtjevnijih programa napisi slobodno. Ako te igranje zanima napomeni isto.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
pupa265 kaže...

Pozdrav ekipa...

 

Sigurno je bilo već sličnih pitanja ali ako nije problem može li preporuka laptopa do max. 3.500,00kn.

 

Igrice mi nisu prioritet već Office, Internet te gledanje filmova sa laptopa na TV-u (LCD 106cm), mora imat HDMI izlaz.

 

Bilo bi poželjno da laptop ima kameru te mogućnost spajanja na Wifi. HDD ne treba veći od 500gb. Za moje potrebe je dovoljno 4GB RAM-a. Pretpostavljam da u tom rangu može biti nekakv grafička koja nije integrirana?

 

Unaprijed zahvaljujem svima na savjetima.

 

pozz

 

Kako te igrice ne zanimaju nema potrebe ici na Lenovo g510 kojeg je kolega predlozio.

 

Predlazem da ides na dosta jeftiniji laptop, ali efikasan za stvari kojima se mislis baviti: Acer e5-511 To je najnovija budzet linija Acera, bolja od stare e1 koja je isto bila okej (imam doma jednog e1 acera), a nadje se za fine novce sa dobrim cetverojezgrenim budzet procom. Ako bi ipak htio i3 procesor ili mozda zelis 17.3" dijagonalu reci pa cu ti nac nesto.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
majstor_fantac kaže...

Molim pomoć pri kupovini laptopa, korištenje - studiranje što znači: surfanje, office, program ala autocad
Budžet cca 3000-3500kn (ali mogu se protegnit ako se isplati, ali ne previše - npr. 3600kn)

 

Ono što sam pronašao je:
http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-l855-12q-156-intel-core-i3-2370m-240-ghz__6182281

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-m50d-a-10x-156-amd-a-series-a4-5000-1tb-hdd-750gb-hdd__5366631

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-c50-a-1g0-pscg6e-0cg025y4-156__5457161

 

Jel ok ili ima boljih za te svrhe u ovom rangu?

Autocad 2D ili 3D??? Mozes i tocan naziv programa napisat ili linkat. Ako imas jos kakvih zahtjevnijih programa napisi slobodno. Ako te igranje zanima napomeni isto.

To je za buduće korištenje na faksu, pretpostavljam više 2D, iskreno ne znam trenutno kakvih će biti još programa, igranje me ne zanima.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zylvio kaže...
majstor_fantac kaže...

Molim pomoć pri kupovini laptopa, korištenje - studiranje što znači: surfanje, office, program ala autocad
Budžet cca 3000-3500kn (ali mogu se protegnit ako se isplati, ali ne previše - npr. 3600kn)

 

Ono što sam pronašao je:
http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-l855-12q-156-intel-core-i3-2370m-240-ghz__6182281

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-m50d-a-10x-156-amd-a-series-a4-5000-1tb-hdd-750gb-hdd__5366631

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-c50-a-1g0-pscg6e-0cg025y4-156__5457161

 

Jel ok ili ima boljih za te svrhe u ovom rangu?

 

pupa265 kaže...

Pozdrav ekipa...

 

Sigurno je bilo već sličnih pitanja ali ako nije problem može li preporuka laptopa do max. 3.500,00kn.

 

Igrice mi nisu prioritet već Office, Internet te gledanje filmova sa laptopa na TV-u (LCD 106cm), mora imat HDMI izlaz.

 

Bilo bi poželjno da laptop ima kameru te mogućnost spajanja na Wifi. HDD ne treba veći od 500gb. Za moje potrebe je dovoljno 4GB RAM-a. Pretpostavljam da u tom rangu može biti nekakv grafička koja nije integrirana?

 

Unaprijed zahvaljujem svima na savjetima.

 

pozz

 

 

 

Možda ovaj http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/lenovo-prijenosno-racunalo-essential-g510-59-390417-156__5216401 ?

Hm, nije loš, jedino 4 gige rama, da je bar 6...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice