Sleep VS Shutdown

poruka: 13
|
čitano: 4.433
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Sleep VS Shu Ddown (Vista)

Cuo sam od prijatelja da je bolje laptop ostaviti u sleep modu nego shut down, navodno svaki put kada se pali dode do oscilacije napona i to pomalo "trga" komponente!

 

...Sto se tice sleepa (koji je super ako je OS Vista jer se brzo vrati iz njega), on trosi svega 2W pa i nije previse za bateriju!

 

Sto vi mislite koji je "zdraviji" i po vama bolji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sleep VS Shutdown

te priče da gašenje i paljenje računala uništava komponente slušam još od 1994.

 

svaki svoj komp i laptop u zadnjih 14 god sam gasio kad mi nije trebao i nijedan nije zbog toga riknuo.

 

btw. pogotovo bih ga gasio kad je samo na bateriji.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sleep VS Shutdown

Možda i odmaže laptopu, ali mislim da ima 150 gorih i važnijih problema koji bi ti mogli pokvariti laptop. Šanse da će tvoj laptop riknuti zato jer ga gasiš na shut down, su po mom mišljenju, minimalne.

Μολὼν λαβέ! "Swift as the Wind, Silent as a Forest, Fierce as Fire and Immovable as a Mountain."
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Sleep VS Shutdown

Čista glupost

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sleep VS Shutdown

 Samo ti idi na Shutdown.

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sleep VS Shutdown

Ma ja nisam perfekcionist i ne cuvam laptop kao oko u glavi nego me cisto zanimalo koliko je ta tvrdnja osnovana!

 

...Ja uvijek idem na shut down! A ocito cu i nastaviti tako...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sleep VS Shutdown

a hibernate?

15 godina
offline
Sleep VS Shutdown

Hibernate je zgodna stvar, samo sta rijetko funkcionira u stvarnosti (bar ja imam takva iskustva). Nekad nece da se podigna sustav (ili treba cekati vise nego da se digne kad je bio ugasen). Vjerovatno negdje neki driver zeza ili nesto. Al u svakom slucaju zgodna stvar. Osobno ga rijetko kad gasim....

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hibernacija

Hibernacija je odlična stvar, naručito na sporijim računalima koja nemaju puno RAM-a. Kad računalo ide u hibernaciju sadržaj RAM-a se snimi na hard disk, a pri pokretanju se ponovno s hard diska učita u RAM tako da računalo bude spremno za rad puno brže nego da je bilo ugašeno. Prednost hibernacije u odnosu na sleep ili stand-by je što možeš računalo potpuno ugasiti, odnosno sasvim isključiti iz struje, dok je nedostatak što na hard disku bude rezervirano onoliki prostor koliki je iznos RAM-a.

U novijim, brzim računalima sa puno RAM-a hibernacija se ne isplati, jer se Windowsi puno brže učitaju nego li je potrebno da se nekoliko GB zapiše na hard disk i ponovno učita u RAM tijekom paljenja. U 64 bitne Viste na računalima s preko 4GB RAM-a hibernacija je zbog toga automatski isključena.

Ne vozi brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sleep VS Shutdown
snor kaže...

a hibernate?

 
hibernate je odicna stvar ako radi. Koristio sam ju prije kad sam imao intela P4 1.5, i radio je odlicno.
No zacudo od kada sam se prabacio na AMD hibernate mi ne radi, dapace, danas sve manje i manje vidzam racunala koji koriste hibernate.
Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
16 godina
offline
RE: Sleep VS Shu Ddown (Vista)

Ako imas Vistu, koristi njezin Sleep. To ti je gotovo isto kao da ga ugasis, napajanje drzi jedino memoriju i jos mozda  pokoju komponentu, sve ostalo je off. A dize se za par sekundi. I jedan i drugi nacin ce ti napravit "shock" za hard disk kad dodje struja tak da tu nema neke razlike.  Jedino bi ti baterija mogla malo duze trajat ako ces ga gasit jer se u sleepu ipak pomalo trosi. Ali opet moras uracunat i potrosnju baterija na ponovnom bootanju widowsa ako ga gasis.

Think locally, act globally...
16 godina
offline
RE: Sleep VS Shutdown
pixelatem kaže...
snor kaže...

a hibernate?

 
hibernate je odicna stvar ako radi. Koristio sam ju prije kad sam imao intela P4 1.5, i radio je odlicno.
No zacudo od kada sam se prabacio na AMD hibernate mi ne radi, dapace, danas sve manje i manje vidzam racunala koji koriste hibernate.
a i ja to več rijetko koristim, jer kad ga ponovo upalim s hibernacije, ne mogu više na internet tj. spojim se(s wirelessom na router) al mi se stranice ne otvaraju....al to je več za drugu temu(a i modovi bi trebali več promjeniti naslov ove, jer je i ona već u OT)
Moj laptop:HP Compaq 6715b 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.9.2008 10:38 (mali.ivica87).
15 godina
neaktivan
offline
Sleep VS Shutdown

Ja skoro uvijek koristim hibernate, ia imam athlona 3000 i nikad nisam imao

problema. I za razliku od sleepa, za hibernaciju nije potrebno napajanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice