"No matter what guarante" Toshiba - iskustva

poruka: 14
|
čitano: 16.377
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
"No matter what guarante" Toshiba - iskustva

Kupio sam Toshibu ne znajuci uopce za ovo jamstvo i sto bi bio veliki plus prilikom kupnje da sam znao,dobro da sam odabrao Toshibu.

Ono sto me zanima,da li je tko imao iskustva iz prve ruke s ovim jamstvo ? 
Znaci da mu je laptop pao na pod i ostetitio se i da ga je nosio na servis,da je prolio neku tekucinu ( kavu,sok i sl. ) i da li su sve popravili/zamijenili bez ikakvih nadoplata.
Jel to samo poprave ili ako je vece ostecenje zamijene i uvaze bez ikakvih nadoplata ?

 

Za one koji ne znaju evo link https://eemea.computers.toshiba-europe.com/nmwg/(S(sct1ejmg1cbr5m55dheuqcu0))/Default.aspx?lng=hr

Nadam se samo da to nije packa da navuku vise kupaca,a onda da zavlace i za*ebavaju prilikom popravka usred nenamjernog pada,ostecenja,prolijevanja tekucine ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2012 11:28 (doky01akablava).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"No matter what guarante" Toshiba - iskustva

pa pište ti npr..


ACCIDENTAL DAMAGE  (Click for details)
Safeguard your device from unforeseen events like unintentional drops, bumps or spills. Toshiba offers a free of charge repair in case of destruction or damage that prevents the product from functioning properly.

ANTI-THEFT  (Click for details)
Don’t be a victim. Toshiba helps you to worry less about the laptop or tablet that you lost. Theft Protection covers any police-approved theft report with documented break-in or clear signs of violence.

DATA RECOVERY  (Click for details)
Losing your valuable data can cause a lot of hassles. Thankfully, Toshiba laptops come with Data Recovery Service which includes retrieval and replacement of data on a new hard drive even in cases of physical damage, software error or virus attack.

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "No matter what guarante" Toshiba - iskustva

-to je tip garancije uveden prije par godina, zbog krize... daje ju proizvođač direktno (ne naš distributer), nebi trebalo biti razlike u ovlaštenom servisu, ali VAŽNO, to je dodatno jamstvo koje moraš aktivirati nakon kupnje (nekoliko dana, možda 30), ispuniti podatke. Bez toga je garancija ona koja ti piše na računu i ne pokriva ovakve ''Toshibine'' kvarove...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: "No matter what guarante" Toshiba - iskustva
toxic kaže...

pa pište ti npr..


ACCIDENTAL DAMAGE  (Click for details)
Safeguard your device from unforeseen events like unintentional drops, bumps or spills. Toshiba offers a free of charge repair in case of destruction or damage that prevents the product from functioning properly.

ANTI-THEFT  (Click for details)
Don’t be a victim. Toshiba helps you to worry less about the laptop or tablet that you lost. Theft Protection covers any police-approved theft report with documented break-in or clear signs of violence.

DATA RECOVERY  (Click for details)
Losing your valuable data can cause a lot of hassles. Thankfully, Toshiba laptops come with Data Recovery Service which includes retrieval and replacement of data on a new hard drive even in cases of physical damage, software error or virus attack.

imam to sve i na papiru,i na hrvatskom,razumijem sve to citaj sta hocu pitati 

da li tko imao iskustva s time,jesu li sve popravili i zamijenili bez nadoplate itd.

 

@ihush-aha ide direktno preko,nisam to znao,iako su mi u trgovini rekli da moze i preko njih,samo ja mislim da onda oni salju...

14 dana nakon kupovine mi pise na papiricu,ici cu sada ispuniti to sve da registriram i budem miran jer tko zna mozda ga netko ukrade ili ga razbijem 

 

ako je netko upoznat,kako u vezi kradje i kvara na HDD ( recovery podataka )

tako ja mogu dati braticu laptop i reci da mi je ukraden i oni mi ga zamijene,ne kazem da cu to napraviti,ni slucajno,nego samo pitam kako to u slucaju kradje i pise da vracaju podatke u slucaju kvara,onda ga ovo jamstvo obicno zamijeni,a oni u tom dodatnom jos vrate podatke ili kako ?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2012 12:23 (doky01akablava).
12 godina
protjeran
offline
"No matter what guarante" Toshiba - iskustva
Nemam pojma ali mislim da bi (u ovoj hipotetskoj situaciji) bratic nadrpao prvi puta kad bi spojio laptop na net jer bi ga ovi skuzili po serijskom broju. A onda bi nagrabusio i ti skup s njim:)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "No matter what guarante" Toshiba - iskustva
difre kaže...
Nemam pojma ali mislim da bi (u ovoj hipotetskoj situaciji) bratic nadrpao prvi puta kad bi spojio laptop na net jer bi ga ovi skuzili po serijskom broju. A onda bi nagrabusio i ti skup s njim:)

Tako nekako sam i ja razmisljao,ja sam govorim kako su to razradili,inace ne bi nikada isao na takve malverzacije i prevare. :)

16 godina
offline
Re: "No matter what guarante" Toshiba - iskustva
doky01akablava kaže...
difre kaže...
Nemam pojma ali mislim da bi (u ovoj hipotetskoj situaciji) bratic nadrpao prvi puta kad bi spojio laptop na net jer bi ga ovi skuzili po serijskom broju. A onda bi nagrabusio i ti skup s njim:)

Tako nekako sam i ja razmisljao,ja sam govorim kako su to razradili,inace ne bi nikada isao na takve malverzacije i prevare. :)

Za net nije problem, nemoj davat braticu, nego ga prodaj nekome nepoznatome na ebayu, ali ovo drugo je problem:

 

"Theft Protection covers any police-approved theft report with documented break-in or clear signs of violence."

 

Dakle, moras prijavit policiji i njima dokazat da su ti ga stvarno ukrali a ne da si ga prodao... {#} 

Vjerojatno vrlo slicna stvar kao i kod raznih osiguranja, moras jako dobro razraditi plan za tako nesto jer ljudi koji to provjeravaju imaju iskustva sa mogucim muljazama.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
15 godina
offline
Re: "No matter what guarante" Toshiba - iskustva
SupremeCommander kaže...
doky01akablava kaže...
difre kaže...
Nemam pojma ali mislim da bi (u ovoj hipotetskoj situaciji) bratic nadrpao prvi puta kad bi spojio laptop na net jer bi ga ovi skuzili po serijskom broju. A onda bi nagrabusio i ti skup s njim:)

Tako nekako sam i ja razmisljao,ja sam govorim kako su to razradili,inace ne bi nikada isao na takve malverzacije i prevare. :)

Za net nije problem, nemoj davat braticu, nego ga prodaj nekome nepoznatome na ebayu, ali ovo drugo je problem:

 

"Theft Protection covers any police-approved theft report with documented break-in or clear signs of violence."

 

Dakle, moras prijavit policiji i njima dokazat da su ti ga stvarno ukrali a ne da si ga prodao... {#} 

Vjerojatno vrlo slicna stvar kao i kod raznih osiguranja, moras jako dobro razraditi plan za tako nesto jer ljudi koji to provjeravaju imaju iskustva sa mogucim muljazama.

 

 

 

ma ne zelim se upustati u to,samo sam pitao kako to funkcionira,no hvala na objasnjenju...

jbg,sad ga ostavim u sobi u kuci i ostavim ulazna vrata otkljucana,kako da dokazem da je ukraden lol...

ma valjda ga nece ukrasti,valjda se lijepe samo za Dell,Lenovo i MacBook hehe 

15 godina
offline
Re: "No matter what guarante" Toshiba - iskustva
doky01akablava kaže...
..

ma ne zelim se upustati u to,samo sam pitao kako to funkcionira,no hvala na objasnjenju...

jbg,sad ga ostavim u sobi u kuci i ostavim ulazna vrata otkljucana,kako da dokazem da je ukraden lol...

ma valjda ga nece ukrasti,valjda se lijepe samo za Dell,Lenovo i MacBook hehe 

-naravno, ni na kraj pameti ti nije bilo tako nešto... ali teoretizirajmo dalje, tek da prije nego bratić dođe u kombinaciju znaš na što sve treba misliti.

-recimo za automobil postoji dokaz (vlasništva i registracija). Za notebook policija nema nikakav dokaz, opis nije od koristi, .. slikaj se s njim, da se vidi da je tvoj, pa čak ako ima (ako nema napravi) neka ograbotina i priča koja ide uz to, kao mačka se popela na stol ili svizac...

(račun je jedan od dokaza, ali za ovu jeftiniju varijantu recimo da je račun bio na zajedno s notebookom u torbi, obično je tako, instalacijski medij, garancija.. jednostavno, lopov je odnio sve, naravno i punjač, miša, i tanjur kremšnita..)

Tad nije neophodno ni kupiti notebook (pa ni ukrasti ga, dakle nisi ni lopov, što bi i slučaju da ga kradeš ipak bio), dovoljno je prijaviti policijii, imati te dokaze i na temelju njih tražiti novi od Toshibe.

Ovo je APP priča. Problem je što u Toshibi rade pametni ljudi pa nisu pretjerano naivni, ali jednako ako namirišu dobar PR mogu i pokloniti neki notebook.. pa za APP ima šanse.

Slikaj se s notebookićem, svakako.

 

Disclaimer, nije preporučljivo vjerovati natipkanom sadržaju, nije za djecu, ne bodite se vilicom u oko za vrijeme vožnje i otkalnjam ikakvu odgovornost osim za smajlić.

(ovo s vilicom je u USA stilu, svakave tužbe tamo prolaze, pa just in case..)

APP? = ako prođe-prođe.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: "No matter what guarante" Toshiba - iskustva

evo iskustvo iz prve ruke...

Kad sam kupovao laptop, baš sam zbog te garancije i na preporuku dilera kupio Toshibu Satelite L750, ali...

Prema informacijama koje sam tada dobio, NMW garancija vrijedi dvije godine. Uredno sam registrirao uređaj, dobio povratni mail sa lozinkom. E sada... nigdje nemožete provijeriti koliko dugo traje garancija, jednu ili dvije godine...gotovo pa sam 100% siguran da je u vrijeme moje kupnje uređaja (11/2011) bila akcija pa je NMW jamstvo vrijedilo dvije godine. 

Na laptopu je otišla tipkovnica, nazovem lijepo Toschibin servis objasnim problem, pronađem račun, ispis maila sa NMW registracijom, dostava dođe na kučnu adresu po laptop... nakon par dana zove teta iz servisa, objasni detekciju kvara, popravak košta cca 450 kn. Ja siguran NWM jamstvo pokriva popravak, kad hladan tuš... kao jamstvo od dvije godine vrijedi samo za skuplje uređaje!!!!????!!!, ostali imaju jamstvo od jedne.

Gdje mogu provijeriti uvjete koji su bili pred dvije godine? A kao što sam naveo prije siguran sam da je u trenutku kupovine bila akcija i jamstvo od dvije godine.

Toliko o NMW...

 

16 godina
offline
"No matter what guarante" Toshiba - iskustva

Ja sam kupio roditeljima Toshibu C660D 6.12.2011. i NWM se odnosilo samo na prvu godinu jamstva, a koliko mi je poznato tako je bilo za sve ostale modele.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
"No matter what guarante" Toshiba - iskustva

Ne znam koliko traje garancija (godinu ili dvije), ali svakako imam pozitivno iskustvo s njima (tj moja bivša) - na tri tjedna starom laptopu poklopi ekran dok je jedna in-ear slušalica na tipkovnici, lcd pukne po pola i slika na njemu je za sjest i plakat (doduše i bilo je suza :D). Nazovem mojservis u Zg, dogovorim sve i za 5-6 dana laptop kao nov - LCD zamijenjen, jedna ženska osoba naučena da odsad pazi i provjerava prije nego zaklopi ekran i svi sretni i zadovoljni :) (osim ispucanog NMW jamstva, jer mislim da se može iskoristiti samo jednom?). Sve besplatno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"No matter what guarante" Toshiba - iskustva

Imaš toshibine starnice tamo može ispunit vaše podatke i zapisat serijskog broja tada aktivira važeće garancije. Čuo da se ak to se to ne popunit za garanciju oni ti zaključaju nakon 14dana ili prije isteka. Neznam koliko je točno.

 

Nenad
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"No matter what guarante" Toshiba - iskustva

Imam jedno pitanje u vezi te garancije. Jučer sam kupio laptop i išao sam se reg. za tu garanciju na službene stranice.

Nakon što sam upisao sve potrebne podatke traži me da pošaljem potvrdu o kupnji koja sadrži serijski broj, ime i prezime i adresu.

Ja na računu imam samo ime računala ali nigdje na službenim papirima ne piše moje ime, prezime i adresa. Dok se serijski broj nalazi na laptopu.

 

Što skenirati i poslati?

 

Hvala

Programer,web developer
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice