Laptop OS

poruka: 7
|
čitano: 1.591
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Laptop OS
pitanje

E ovako... Kupio sam laptop i na njemu je instalirana Vista Home Premium koja traje 60 dana, Office 2007 koji trazi aktivacijski kod, i Norton Internet Security koji traje 90 dana (nemam nikakvih cd za navedene stvari).. Pitao sam lika u HGspotu dal mogu stavit XP preko Viste, veli da mogu, samo nesmijem dirati neku Recovery Consolu!?!? E sad mene zanima sljedece: dobio sam CD uz laptop sa svim driverima ali pise da je to za VISTU... Sad kad ja idem rusit nju i stavljat xp, u toj recovery consoli se nalaze svi driveri ili ja moram posebno s neta skidat verzije za XP????

Dal moze neko odgovorit na ovo, i reci mi gdje ima opcija za nebrisanje recovery console.?

THX

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop OS

Napravi ti lijepo format i baci XP gore, skineš drajvere sa neta i nemoj slušat bajke koje ti pričaju drugi ljudi. Nego jesi li ti kupio novi laptop sa svime time na kompu i jesi li šta platio za te programe? Mislim da li je na računu napisano da je to trial verzija ili ne. Ako nije ja bi na tvome mjestu otišao u tu trgovinu i zatražio da maknu svo to smeće sa kompa.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop OS
autorov komentar
To sam dobio u laptopu... Na racunu pisu specifikacije laptopa i pise OS: Vista Home Premium

Ma nisam siguran u kompletan format, jer kolko sam razmel lika, kad se ide instalirat xp, onda tamo gdje se odredjuju patricije, imam recimo C i D, i jos jednu od 2 GB RECOVERY CONSOLE, tako da ja mogu formatirat C, ali nesmijem brisat taj recovery.... A imam CD od laptopa sa driverima za VISTU....
16 godina
neaktivan
offline
Laptop OS

Ako ti piše da je OS Vista i ti ga uredno platio (znači bio je uključen u cijenu laptopa) onda moraš imati Activation key (da aktiviraš vistu da ti ne istekne za 60 dana). Koliko znam morali su ti dat čak i DVD od Viste, tako da ti njih lijepo zovni i zatraži ono što ti zakonom pripada (ipak si to platio).

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 1.8GHz; ASUS EN7300GT SILENT @ 500/930; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop OS
autorov komentar
Ma nije mi do toga... Mozda cak i imam negdje key, makar nevjerujem.... U biti, ja uopce ne zelim vistu, nego xp, tako da ako moze odgovor na gore postavljeno pitanje... ;D
16 godina
neaktivan
offline
Laptop OS
prihvaćeno rješenje

Pa onda samo formatiraj particiju na koju ti je vista instalirana i instaliraj XP na tu particiju. Za svaki slučaj provjeri ima li na stranicama od proizvođača drivera za XP. Ako ih bude, skines ih lijepo i instaliraš sve po redu i to je to.Namigiva

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 1.8GHz; ASUS EN7300GT SILENT @ 500/930; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17";
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.9.2008 15:21 (scorpion667).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop OS
autorov komentar
Ok... Eto vidio sam na asusovoj stranici, ima drivera za XP za moj model... thx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice